Na podlagi 34., 35. in 36. člena zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor (Uradni list SRS, št. 18/84, 37/85, 29/86 in Uradni list RS, št. 26/90) in 18. člena statuta Občine Škofja Loka (Uradni list RS, št. 37/95) je Občinski svet občine Škofja Loka na 15. seji dne 18. 7. 1996 sprejel
P R O G R A M P R I P R A V E
programskih zasnov in zazidalnega načrta obrtne cone Trata, v delu ureditvnega območja P1/2 – Gorenjska predilnica, Lokateks, EGP
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
Na podlagi programskih osnov in planskih usmeritev, ki izhajajo iz podatkov v naravnih lastnostih prostora, obstoječi in predvideni rabi, ter organizaciji obstoječih in predvidenih dejavnosti v obravnavanem prostoru, se za del ureditvenega območja P1/2 – Gorenjska predilnica, Lokateks in EGP podjetje izdelata programska zasnova (v nadaljevanju: PZ) in zazidalni načrt (v nadaljevanju: ZN).
Območje se namenja za proizvodno, skladiščno, trgovsko in poslovno dejavnost.
Območje obdelave meji na severu na železniško progo Ljubljana–Jesenice, na vzhodu na Traški graben in EGP, na zahodu na proizvodnje prostore Gorenjske predilnice in DIFE, d.o.o., in na jugu na dovozno cesto k EGP.
2. člen
S tem programom se podrobneje določijo vsebina in obseg potrebnih strokovnih podlag in drugih strokovnih nalog, ki jih je potrebno opraviti v postopku priprave in sprejemanja ZN, subjekti ki sodelujejo pri izdelavi, način njihovega sodelovanja oziroma naloge in obveznosti, ki jih morajo pri tem opraviti, roki za posamezne faze izdelave ZN ter sredstva, potrebna za njegovo pripravo.
S programom priprave se določi tudi način izbora nosilca strokovno-tehničnih nalog in nosilec aktivnosti v postopku sprejemanja.
3. člen
ZN mora biti pripravljen tako, da bo njegov tekstualni in grafični del skladen z določili zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor in navodila o vsebini posebnih strokovnih podlag in o vsebini prostorskih izvedbenih aktov.
II. STROKOVNE PODLAGE
4. člen
Pri izdelavi ZN se upoštevajo strokovne podlage, ki so bile pripravljene za planske akte občine s tem, da se jih preveri in dopolni z ažuriranimi podatki in študijami.
5. člen
Glede na poseben pomen in lego obravnavanega območja so se že oziroma se bodo izdelale še posebne strokovne podlage in študije:
– ustrezna geodetska podlaga,
– študija prometne ureditve,
– preveritev podvoza pod železniško progo na Trati,
– geološko-geotehnične analize,
– vodno gospodarske ureditve,
– presoja vplivov na okolje in
– drugo po potrebi.
Pri izdelavi ZN se mora uporabiti in upoštevati izdelane posebne strokovne podlage.
Posamezne drugačne rešitve morajo biti utemeljene in posebej argumentirane.
III. SOGLASJEDAJALCI
6. člen
V postopku izdelave ZN se od soglasjedajalcev pridobijo pogoji, ki izhajajo iz sektorskih zakonov in se nanašajo na obravnavano območje. Posredovani pogoji se upoštevajo v celoti; v primeru različnih interesov in neuspešnega usklajevanja se osnutek ZN pripravi v več variantah.
Soglasjedajalci morajo v tridesetih dneh po prejemu programa priprave posredovati svoje pogoje, sicer se šteje, da pogojev nimajo in zato njihovo sodelovanje in soglasje ni potrebno.
7. člen
Organi in organizacije iz prejšnjega člena so:
– Ministrstvo za okolje in prostor, Uprava republike Slovenije za varstvo narave, izpostava Kranj
– Ministrstvo za promet in zveze, Direkcija RS za ceste
– Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, izpostava Kranj
– Ministrstvo za zdravstvo, Zdravstveni inšpektorat RS, izpostava Kranj
– LRZVNKD Ljubljana
– Slovenske železnice Ljubljana p.o., Infrastruktura, Služba za nepremičnine
– Elektro Kranj
– Telekom Kranj
– Pristojni organ za obrambo
– Odbor za kmetijstvo in gozdarstvo Škofja Loka
– Zavod za gozdove Slovenije, Območna enota Kranj
– Upravljalec vodovoda
– Upravljalec kanalizacije
– Upravljalec plinovoda
– Cestno podjetje Kranj
– Geološko poročilo o nosilnosti tal
– Krajevna skupnost in
– soglasje mejašev.
8. člen
Na izdelani osnutek ZN morajo soglasjedajalci v tridesetih dneh po prejemu vloge izdati ali utemeljeno zavrniti soglasje, sicer se šteje, da je soglasje dano.
Pri izdaji soglasja se preverja kako je izdelovalec ZN upošteval postavljene pogoje.
Zaradi drugačnih zahtev ni možno zavrniti izdaje soglasja.
IV. NOSILCI V POSTOPKU PRIPRAVE
9. člen
Nosilec strokovnih aktivnosti priprave strokovnih podlag in drugih strokovnih gradiv je: Oddelek za okolje in prostor Občine Škofja Loka.
Koordinator postopka priprave in sprejemanja je:
– župan občine Škofja Loka Igor Draksler oziroma pooblaščena predstavnica Marjeta Mohorič-Peternelj in
– Odbor za varstvo okolja in urejanje prostora.
Naloga nosilca izdelave ZN je:
– izdelava tekstualnega in grafičnega dela ZN v skladu z zakoni in sprejetim programom priprave,
– sodelovanje pri pridobivanju presoje vplivov na okolje,
– sodelovanje na organiziranih javnih razpravah in v vseh postopkih sprejemanja,
– priprava strokovnega mnenja o zbranih pripombah, ki bo osnova za odločanje in sprejemanje na občinskem svetu.
V. TERMINSKI PLAN
10. člen
– Postopek izdelave strokovnih podlag in razpis za izbiro najugodnejšega nosilca izdelave PZ in ZN že poteka.
– Osnutek PZ in osnutek ZN se dostavi občinskemu svetu najpozneje v devetdesetih dneh po sklenitvi pogodbe oziroma po pridobitvi pogojev soglasje dajalcev.
– Časovno vzporedno se pridobi presoja vplivov na okolje.
– Občinski svet občine Škofja Loka sprejme sklep o enomesečni javni razgrnitvi osnutka PZ in osnutek ZN na prvi seji oziroma najpozneje v roku trideset dni po prejemu gradiva iz prejšnje alinee. Sklep o javni razgrnitvi se objavi v Uradnem listu RS.
– Javna razgrnitev se izvede na sedežu občine za najmanj 30 dni od dneva objave sklepa o javni razgrnitvi iz prejšnje alinee.
– Javna obravnava se izvede v prostorih občine v času trajanja javne razgrnitve.
– Občani, organi in organizacije, krajevne skupnosti ter drugi zainteresirani oziroma prizadeti lahko podajo pisne pripombe v času trajanja javne razgrnitve osnutka ZN.
O trajanju javne razgrnitve se soglasjedajalci-mejaši obvestijo na primeren način.
– Občinski svet zavzame stališče do pripomb in predlogov, podanih v času trajanja javne razgrnitve, na podlagi poročila župana in pristojnega odbora, ki predhodno obravnava pripombe in predloge ter strokovnega mnenja nosilca izdelave ZN.
– V roku 30 dni po sprejetju stališča do pripomb in predlogov iz prejšnje alinee, koordinator posrkbi za pripravo usklajenega osnutka ZN oziroma dopolnitev in popravke tistih sestavin, na katere so se nanašale utemeljene pripombe in predlogi.
– PZ in predlog za ugotovitev njene usklajenosti z obveznimi izhodišči prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana Republike Slovenije posreduje koordinator na Ministrstvo za okolje in prostor.
– Župan občine Škofja Loka posreduje, po prejemu obvestila Vlade RS o usklajenosti osnutka PZ z obveznimi izhodišči republiškega prostorskega plana oziroma po preteku 45 dni po posredovanju predloga za ugotovitev usklajenosti na Ministrstvo za okolje in prostor, usklajeni osnutek PZ in ZN na občinski svet s predlogom, da ju sprejme.
VI. KONČNI DOLOČBI
11. člen
Za pripravo PZ in ZN so sredstva predvidena v okviru programa priprave planskih dokumentov in za to rezervirana v proračunu Občine Škofja Loka.
12. člen
Program priprave začne veljati z dnem sprejema na Občinskem svetu občine Škofja Loka.
Št. 352-3/96
Škofja Loka, dne 8. julija 1996.
Podpredsednik
Občinskega sveta
občine Škofja Loka
Blaž Kavčič l. r.