Uradni list

Številka 84
Uradni list RS, št. 84/1998 z dne 11. 12. 1998
Uradni list

Uradni list RS, št. 84/1998 z dne 11. 12. 1998

Kazalo

4330. Pravilnik o ravnanju z odpadki, stran 7105.

Na podlagi drugega odstavka 30. člena zakona o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 32/92 in 1/96) izdaja minister za okolje in prostor
P R A V I L N I K
o ravnanju z odpadki
1. člen
Ta pravilnik določa klasifikacijski seznam odpadkov in nevarnih odpadkov ter obvezna ravnanja z njimi in druge pogoje za zbiranje in prevažanje, predelavo in odstranjevanje odpadkov.
2. člen
Odpadek je vsaka snov ali predmet, razvrščen v eno od skupin odpadkov, določenih v klasifikacijskem seznamu odpadkov v prilogi 1, ki je sestavni del tega pravilnika (v nadaljnjem besedilu: seznam odpadkov), ki ga imetnik ne more ali ne želi uporabiti sam, ga ne potrebuje, ga moti ali mu škodi in ga zato zavrže, namerava ali mora zavreči.
Odpadek je tudi vsaka snov ali predmet, razvrščen v eno od skupin odpadkov v seznamu odpadkov, ki ga je treba zaradi varstva okolja ali druge javne koristi prepustiti v zbiranje, oddati v predelavo ali odstranjevanje, prevažati, predelati ali odstraniti na predpisan način.
3. člen
Nevarni odpadek je odpadek, razvrščen v eno od skupin odpadkov, določenih v klasifikacijskem seznamu nevarnih odpadkov v prilogi 2, ki je sestavni del tega pravilnika (v nadaljnjem besedilu: seznam nevarnih odpadkov).
Šteje se, da imajo nevarni odpadki iz prejšnjega odstavka eno ali več nevarnih lastnosti, določenih v tabeli 1 v prilogi 3, ki je sestavni del tega pravilnika.
Odpadek je nevaren odpadek tudi, če vsebuje ali je pomešan z odpadki iz seznama iz prvega odstavka tega člena.
4. člen
Pojmi imajo po tem pravilniku naslednji pomen:
1. Povzročitelj odpadkov je oseba, katere delovanje ali dejavnost povzroča nastajanje odpadkov (izvirni povzročitelj odpadkov), in vsaka oseba, ki opravlja mešanje odpadkov ali druge predhodne postopke, ki spreminjajo lastnosti ali sestavo teh odpadkov.
2. Imetnik odpadkov je povzročitelj odpadkov ali oseba, ki ima odpadke v posesti.
3. Gospodarjenje z odpadki zajema preprečevanje in zmanjševanje nastajanja odpadkov ter njihovih škodljivih vplivov na okolje in ravnanje z odpadki.
4. Ravnanje z odpadki zajema zbiranje, prevažanje, predelavo in odstranjevanje odpadkov, vključno s kontrolo tega ravnanja in okoljevarstvenimi ukrepi po zaključku delovanja objekta ali naprave za predelavo ali odstranjevanje odpadkov.
5. Predelava odpadkov so postopki, določeni v prilogi 4, ki je sestavni del tega pravilnika. Predelava odpadkov je namenjena koristni uporabi odpadkov ali njihovih sestavin in zajema predvsem reciklažo odpadkov za predelavo v surovine in ponovno uporabo odpadkov ter uporabo odpadkov kot gorivo v kurilni napravi ali industrijski peči ali uporabo odpadkov za pridobivanje goriva. Sežiganje komunalnih in drugih odpadkov s toplotno obdelavo z namenom njihovega odstranjevanja ni predelava odpadkov.
6. Predelovalec odpadkov je oseba, ki predeluje odpadke, ne glede na to ali je njihov povzročitelj ali pa predeluje odpadke drugih imetnikov (v nadaljnjem besedilu: predelovalec).
7. Odstranjevanje odpadkov so postopki, določeni v prilogi 5, ki je sestavni del tega pravilnika. Odstranjevanje odpadkov je namenjeno končni oskrbi odpadkov, ki jih ni mogoče predelati, in zajema predvsem obdelavo odpadkov z biološkimi, termičnimi ali kemično-fizikalnimi metodami in odlaganje odpadkov.
8. Odstranjevalec odpadkov je oseba, ki odstranjuje odpadke, ne glede na to ali je njihov povzročitelj ali pa odstranjuje odpadke za druge imetnike (v nadaljnjem besedilu: odstranjevalec).
9. Zbiranje odpadkov je pobiranje odpadkov, ki jih njihovi imetniki prepuščajo zbiralcem odpadkov ter razvrščanje ali mešanje teh odpadkov, z namenom prevoza zaradi njihove predelave ali odstranjevanja.
10. Zbiralec odpadkov je oseba, ki skladno s predpisi kot dejavnost opravlja zbiranje določene vrste odpadkov (v nadaljnjem besedilu: zbiralec).
11. Prevoznik odpadkov je oseba, ki skladno s predpisi kot dejavnost opravlja prevažanje odpadkov drugih imetnikov (v nadaljnjem besedilu: prevoznik).
12. Posrednik je oseba, ki skladno s predpisi kot dejavnost opravlja posredništvo pri zagotavljanju predelave ali odstranjevanja odpadkov drugih imetnikov.
13. Začasno skladiščenje odpadkov je skladiščenje odpadkov zaradi ustreznega zajemanja ali zbiranja na kraju njihovega nastajanja pred zagotovitvijo predelave ali odstranitve.
5. člen
Določbe tega pravilnika ne veljajo za:
1. snovi, ki se izpuščajo z odpadnimi plini v zrak,
2. radioaktivne odpadke,
3. jalovino, ki nastaja pri iskanju, pridobivanju, predelovanju in nadaljnjem predelovanju mineralnih surovin,
4. klavnične odpadke in kužni material živalskega porekla,
5. živinska gnojila in organske snovi, primerne za kompostiranje, ki nastajajo in se uporabljajo v kmetijstvu skladno s predpisi,
6. snovi, ki se odvajajo z odpadnimi vodami neposredno v vode ali v kanalizacijo,
7. odpadke, ki nastajajo pri iskanju, izkopavanju, prevažanju, skladiščenju in ravnanju z bojnimi sredstvi ter pri njihovem uničevanju.
6. člen
Če je odpadek izkopana zemljina, onesnažena z nevarnimi snovmi tako, da je vrednost najmanj enega od parametrov večja od vrednosti, določenih v tabeli 2 iz priloge 3 tega pravilnika, veljajo za ravnanje z njo tudi določbe tega pravilnika, ki se nanašajo na nevarne odpadke.
7. člen
Odpadek se označi s klasifikacijsko številko iz seznama odpadkov (v nadaljnjem besedilu: oznaka odpadka).
Nevarni odpadek se označi s klasifikacijsko številko iz seznama nevarnih odpadkov (v nadaljnjem besedilu: oznaka nevarnega odpadka).
V dvomu o izbiri oznake odpadka ali nevarnega odpadka, da mnenje o označitvi odpadka ali nevarnega odpadka na zahtevo imetnika ministrstvo, pristojno za varstvo okolja (v nadaljnjem besedilu: ministrstvo), na podlagi upoštevanja nevarnih lastnosti iz tabele 1 v prilogi 3 tega pravilnika.
8. člen
Zbiranje, skladiščenje, prevoz, predelava in odstranjevanje odpadkov morajo biti izvedeni tako, da ni ogroženo človekovo zdravje in brez uporabe postopkov in metod, ki bi čezmerno obremenjevali okolje, zlasti pa povzročili:
– čezmerno obremenitev voda, zraka, tal,
– čezmerno obremenjevanje s hrupom ali vonjavami,
– bistveno poslabšanje življenjskih pogojev živali in rastlin, ali
– škodljive vplive na krajino ali območja, zavarovana po predpisih o varstvu narave in predpisih o varstvu kulturne dediščine.
9. člen
Odpadke je treba predelati, če za predelavo obstajajo tehnične možnosti in možnosti nadaljnje uporabe predelanih odpadkov ali njihovih sestavin.
Ne glede na določbo prejšnjega odstavka odpadkov ni treba predelati, če so stroški predelave nesorazmerno višji od stroškov njihove odstranitve.
Ne glede na določbo prvega odstavka tega člena odpadkov ni treba predelati tudi, če njihovo odstranjevanje manj obremenjuje okolje kot njihova predelava, predvsem glede na:
– emisije snovi in energije v zrak, vode in tla,
– porabo naravnih virov,
– energijo, ki jo je treba uporabiti ali jo je moč pridobiti, in
– vsebnost nevarnih snovi v odpadkih, ki nastanejo pri predelavi odpadkov, ali v ostankih odpadkov po njihovem odstranjevanju.
Odpadke, ki jih ni treba predelati, je treba skladno s predpisi odstraniti.
10. člen
Uporaba odpadkov kot gorivo ima prednost pred drugimi načini predelave odpadkov v primeru, če manj od drugih načinov predelave obremenjuje okolje, predvsem glede na:
– emisije snovi in energije v zrak, vode in tla,
– porabo naravnih virov,
– energijo, ki jo je treba uporabiti ali jo je moč pridobiti, in
– vsebnost nevarnih snovi v odpadkih, ki nastanejo pri uporabi odpadkov kot gorivo ali pri drugih načinih njihove predelave.
Uporaba odpadkov kot gorivo je dovoljena, če:
– je kurilna vrednost odpadka brez mešanja z drugimi snovmi najmanj 11.000 kJ/kg,
– so toplotne izgube z dimnimi plini manjše od 25%,
– je nastajajočo toploto mogoče porabiti, in
– je za odpadke, ki nastanejo po uporabi odpadkov kot gorivo, zagotovljeno enako ravnanje kot za odpadke, ki nastajajo pri kurjenju goriv v kurilni napravi ali industrijski peči.
Ne glede na določbe prejšnjega odstavka, je kurjenje biomase dovoljeno, če so izpolnjeni pogoji iz druge, tretje in četrte alinee prejšnjega odstavka.
11. člen
Imetnik odpadkov mora za odpadke, ki so namenjeni za odstranitev zunaj kraja njihovega nastanka in jih skladno s predpisi ni treba prepustiti v zbiranje, zagotoviti odstranitev čim bližje kraju njihovega nastanka.
12. člen
Pri ravnanju z nevarnimi odpadki zbiralec, prevoznik, predelovalec in odstranjevalec ne smejo med seboj mešati različnih skupin nevarnih odpadkov ali nevarnih in nenevarnih odpadkov.
V primeru, da so nevarni odpadki, namenjeni zbiranju, prevažanju, predelavi ali odstranjevanju, pomešani z drugimi odpadki, snovmi ali materiali, je treba zagotoviti njihovo ločevanje, kadar je to tehnično izvedljivo brez nesorazmerno visokih stroškov in če je to potrebno zaradi preprečitve ogrožanja človekovega zdravja in čezmernega obremenjevanja okolja.
Ne glede na določbe prvega odstavka tega člena ministrstvo predelovalcu ali odstranjevalcu v dovoljenju iz prvega odstavka 27. člena tega pravilnika lahko dovoli mešanje različnih skupin nevarnih odpadkov ali nevarnih odpadkov z nenevarnimi odpadki, snovmi ali materiali, če so izpolnjeni pogoji iz 8. člena tega pravilnika in je mešanje ali združevanje namenjeno večji varnosti predelave ali odstranjevanja nevarnih odpadkov.
13. člen
Odpadke, ki so namenjeni za predelavo ali odstranjevanje, je treba skladiščiti ločeno od ostalih odpadkov in z njimi ravnati tako, da izpolnjujejo zahteve za predvideni način predelave ali odstranjevanja.
Odpadki, namenjeni za predelavo, so odpadki, dokler niso predelani ali dani v dovoljeno nadaljnjo uporabo.
Skladiščenje odpadkov je dovoljeno le v za to namenjenih in v skladu s predpisi urejenih objektih ali napravah.
Količina začasno skladiščenih odpadkov, namenjenih v odstranjevanje, ne sme presegati količine odpadkov, ki zaradi delovanja ali dejavnosti nastanejo v obdobju dvanajstih mesecev.
14. člen
Odpadki, ki se zbirajo, prevažajo ali skladiščijo, morajo biti pakirani tako, da niso mogoči škodljivi vplivi na okolje, na njihovi embalaži ali zabojniku pa mora biti oznaka odpadka.
Nevarni odpadki, ki se zbirajo ali skladiščijo, ali njihova embalaža ali zabojniki morajo biti označeni tudi skladno s predpisi, ki urejajo označevanje nevarnih snovi.
15. člen
Prevoz nevarnih odpadkov se mora opravljati skladno s predpisi, ki urejajo prevoz nevarnih snovi.
16. člen
Nov ali rekonstruiran objekt ali naprava, ki je vir nastajanja odpadkov, mora za pridobitev dovoljenja za poseg v prostor izpolnjevati naslednje pogoje:
– zagotovljeni morajo biti z vidika nastajanja odpadkov uporaba bolj čistih in glede rabe naravnih virov bolj učinkovitih tehnologij, krogotok snovi v proizvodnem procesu, čim boljši izkoristek surovin in ponovna uporaba odpadkov, oblikovanje izdelkov, ki povzročajo pri proizvodnji in uporabi čim manj odpadkov, ali drugi možni ukrepi za preprečevanje nastajanja odpadkov ter zmanjševanje njihove količine ali škodljivih učinkov na okolje in
– zagotovljeni morajo biti pogoji za predelavo ali odstranjevanje odpadkov in drugi ukrepi za ravnanje z odpadki skladno s predpisi.
Za objekt ali napravo iz prejšnjega odstavka, za katero je treba pridobiti okoljevarstveno soglasje, se izpolnjevanje pogojev iz prejšnjega odstavka ugotavlja v postopku za izdajo tega soglasja.
Za objekt ali napravo iz prvega odstavka tega člena, za katero ni treba pridobiti okoljevarstvenega soglasja, mora investitor v zahtevi za dovoljenje za poseg v prostor kot osnovne podatke o namenu in zmogljivosti objekta ali naprave posredovati tudi strokovno oceno o vrsti in količini proizvedenih odpadkov in predvidenih ukrepih gospodarjenja z njimi.
Strokovno oceno iz prejšnjega odstavka mora izdelati pravna ali fizična oseba, pooblaščena za izdelavo poročil o vplivih na okolje.
Določba tretjega odstavka tega člena ne velja za objekte in naprave, kjer nastajajo le odpadki, ki se na podlagi te odredbe označujejo kot komunalni odpadki, vključno z ločeno zbranimi frakcijami, in njim podobni odpadki iz industrije, obrti ali storitvenih dejavnosti (v nadaljnjem besedilu: komunalni odpadki).
17. člen
Nov ali rekonstruiran objekt ali naprava za predelavo ali odstranjevanje odpadkov mora za pridobitev dovoljenja za poseg v prostor izpolnjevati naslednje pogoje:
– emisija snovi in energije v vode, zrak ali tla ne sme presegati predpisanih mejnih vrednosti,
– postopki in metode predelave ali odstranjevanja odpadkov ne smejo povzročati čezmernih obremenitev okolja in negativnih vplivov na krajino,
– zagotovljeno mora biti predpisano ravnanje z odpadki in odstranjevanje preostankov odpadkov,
– zagotovljeni morajo biti ukrepi varstva pred nenadzorovanimi dogodki in za primer ekološke nesreče in
– zagotovljeni morajo biti okoljevarstveni ukrepi po prenehanju obratovanja.
Za objekt ali napravo iz prejšnjega odstavka, za katero je treba pridobiti okoljevarstveno soglasje, se izpolnjevanje pogojev iz prejšnjega odstavka ugotavlja v postopku za izdajo tega soglasja.
Za objekt ali napravo iz prvega odstavka tega člena, za katero ni treba pridobiti okoljevarstvenega soglasja, mora investitor v zahtevi za dovoljenje za poseg v prostor kot osnovne podatke o namenu in zmogljivosti objekta ali naprave posredovati tudi strokovno oceno o vrstah in količini odpadkov, ki se predelujejo ali odstranjujejo, ter o predvidenih načinih ravnanja z odpadki in okoljevarstvenih ukrepih.
Strokovno oceno iz prejšnjega odstavka mora izdelati pravna ali fizična oseba, pooblaščena za izdelavo poročil o vplivih na okolje.
Določbe tega člena veljajo tudi za objekt ali napravo, ki je primarno namenjena izvajanju druge dejavnosti, če se stalno ali občasno izvaja tudi predelava ali odstranjevanje odpadkov.
18. člen
Imetnik odpadkov mora zagotoviti njihovo predelavo ali odstranjevanje tako, da jih:
– prepusti zbiralcu odpadkov,
– sam predela po postopkih iz priloge 3 tega pravilnika ali odstrani po postopkih iz priloge 4 tega pravilnika ali
– odda predelovalcu ali odstranjevalcu.
Ne glede na določbo prejšnjega odstavka imetnik odpadkov, ki ni njihov povzročitelj in so v njegovi posesti brez njegove privolitve, ni dolžan zagotoviti njihove predelave ali odstranitve, mora pa njihov nastanek ali njihovo pojavitev nemudoma prijaviti inšpektoratu, pristojnemu za varstvo okolja.
19. člen
Povzročitelj odpadkov, pri katerem v enem koledarskem letu nastane najmanj 150 ton odpadkov ali najmanj 200 kilogramov nevarnih odpadkov, mora imeti načrt gospodarjenja z odpadki.
Načrt gospodarjenja z odpadki iz prejšnjega odstavka mora glede na vrsto, količino in vire nastajanja odpadkov vsebovati najmanj podatke o:
– nastajanju odpadkov in predvidenih trendih njihovega nastajanja,
– obstoječih in predvidenih tehničnih, organizacijskih ali drugih ukrepih za preprečevanje in zmanjševanja nastajanja odpadkov in njihove škodljivosti,
– obstoječih in predvidenih načinih ravnanja s proizvedenimi odpadki,
– predelavi ali odstranjevanju proizvedenih odpadkov, ki ga izvaja ali namerava izvajati sam,
– svojih obstoječih in načrtovanih objektih in napravah za odstranjevanje odpadkov.
Načrt gospodarjenja z odpadki iz prvega odstavka tega člena se izdela za obdobje štirih let. Načrt mora v zvezi z odstranjevanjem odpadkov upoštevati usmeritve iz operativnih programov varstva okolja na področju ravnanja z odpadki.
20. člen
Povzročitelj odpadkov mora zagotoviti, da pošiljko odpadkov, ki jih prepušča zbiralcu ali oddaja odstranjevalcu, in pošiljko nevarnih odpadkov, kadar jih oddaja predelovalcu, spremlja evidenčni list o ravnanju z odpadki (v nadaljnjem besedilu: evidenčni list).
Evidenčni list se priloži v dveh izvodih. En izvod zadrži prevzemnik odpadkov, drugega pa potrjenega prevzemnik vrne povzročitelju odpadkov.
Obrazec evidenčnega lista je v prilogi 6, ki je sestavni del tega pravilnika.
Določbe prvega odstavka tega člena ne veljajo za izvirne povzročitelje komunalnih odpadkov.
21. člen
Uvoznik odpadkov, ki se uvažajo z namenom odstranjevanja na območju Republike Slovenije, ali nevarnih odpadkov, ki se uvažajo z namenom predelave na območju Republike Slovenije, mora zagotoviti, da pošiljko odpadkov do odstranjevalca ali predelovalca spremlja evidenčni list iz prvega odstavka prejšnjega člena.
Evidenčni list se priloži v dveh izvodih. En izvod zadrži prevzemnik odpadkov, drugega pa potrjenega prevzemnik vrne uvozniku odpadkov.
Če odpadke iz prvega odstavka tega člena spremlja dokumentacija po predpisih o uvozu, izvozu in tranzitu odpadkov, uvozniku evidenčnega lista ni treba zagotoviti.
22. člen
Povzročitelj odpadkov mora glede na vrste in količino odpadkov voditi evidenco o:
– proizvedenih odpadkih in virih njihovega nastajanja,
– skladiščenih odpadkih,
– odpadkih, prepuščenih zbiralcu,
– predelanih ali odstranjenih odpadkih, ki jih predela ali odstrani sam,
– odpadkih, oddanih predelovalcu ali odstranjevalcu, če predelave ali odstranjevanja ne izvaja sam, in
– odpadkih, predelanih ali odstranjenih v tujini.
Sestavni del evidence iz prejšnjega odstavka so tudi vrnjeni evidenčni listi iz drugega odstavka 20. člena tega pravilnika.
Povzročitelj odpadkov mora dokumentacijo o evidenci za posamezno koledarsko leto hraniti najmanj pet let.
Določbe tega člena ne veljajo za izvirne povzročitelje komunalnih odpadkov.
23. člen
Povzročitelj odpadkov, pri katerem v posameznem koledarskem letu nastane najmanj 80 ton odpadkov ali najmanj 20 kg nevarnih odpadkov mora ministrstvu najkasneje do 31. marca dostaviti poročilo o proizvedenih odpadkih in ravnanju z njimi za preteklo koledarsko leto. Oblika in vsebina poročila sta določeni v z obrazcem A iz priloge 7, ki je sestavni del tega pravilnika.
24. člen
Zbiralec, ki ni hkrati predelovalec ali odstranjevalec, lahko začne zbirati odpadke, ko pridobi potrdilo ministrstva o vpisu v evidenco zbiralcev odpadkov.
Potrdilo iz prejšnjega odstavka izda ministrstvo na zahtevo osebe, ki je registrirana za opravljanje dejavnosti zbiranja in odvoza odpadkov po predpisih o klasifikaciji dejavnosti, če izpolnjuje tehnične in druge predpisane pogoje za zbiranje odpadkov.
Potrdilo iz prvega odstavka tega člena se izda za eno vrsto ali več vrst odpadkov.
25. člen
Zbiralec mora zagotoviti, da pošiljko odpadkov, ki jih oddaja odstranjevalcu, in pošiljko nevarnih odpadkov, kadar jih oddaja predelovalcu, spremlja evidenčni list na obrazcu iz priloge 6 tega pravilnika.
Evidenčni list se priloži v dveh izvodih. En izvod zadrži prevzemnik odpadkov, drugega pa potrjenega prevzemnik vrne zbiralcu.
26. člen
Zbiralec, ki zbrane odpadke oddaja odstranjevalcu ali zbira nevarne odpadke in jih oddaja predelovalcu, mora voditi evidenco o:
– vrsti in količini zbranih odpadkov,
– imetnikih odpadkov, ki mu prepuščajo odpadke v zbiranje,
– razvrščanju ali mešanju odpadkov, če ga opravlja,
– oddajanju odpadkov predelovalcem ali odstranjevalcem.
Sestavni del evidence iz prejšnjega odstavka so tudi vrnjeni evidenčni listi iz drugega odstavka prejšnjega člena.
Zbiralec iz prvega odstavka tega člena mora dokumentacijo o evidenci za posamezno koledarsko leto hraniti najmanj pet let.
Zbiralec iz prvega odstavka tega člena mora ministrstvu najkasneje do 31. marca dostaviti poročilo o zbranih odpadkih in ravnanju z njimi za preteklo koledarsko leto. Oblika in vsebina poročila sta določeni z obrazcem A iz priloge 7 tega pravilnika.
Določbe tega člena ne veljajo za komunalne odpadke.
27. člen
Predelovalec ali odstranjevalec lahko začne predelovati ali odstranjevati odpadke, ko pridobi dovoljenje ministrstva.
Z dovoljenjem ministrstva iz prejšnjega odstavka se določi:
– vrsta in količina odpadkov, ki se lahko predelajo ali odstranijo,
– postopke predelave iz priloge 3 tega pravilnika ali odstranjevanja odpadkov iz priloge 4 tega pravilnika in
– objekte in naprave za predelavo ali odstranjevanje.
Ne glede na določbo prvega odstavka tega člena lahko povzročitelj odpadkov predeluje svoje odpadke brez dovoljenja iz prvega odstavka tega člena, če:
– ne gre za nevarne odpadke,
– se izvaja predelava na kraju nastajanja teh odpadkov,
– predeluje le svoje odpadke in
– so izpolnjeni vsi za predelavo odpadkov predpisani okoljevarstveni pogoji.
28. člen
Povzročitelj odpadkov iz tretjega odstavka prejšnjega člena lahko začne predelovati svoje odpadke, ko pridobi potrdilo ministrstva o vpisu v evidenco povzročiteljev odpadkov, ki predelujejo svoje odpadke.
Potrdilo iz prejšnjega odstavka izda ministrstvo povzročitelju odpadkov na podlagi zahteve, iz katere je razvidno, da so izpolnjeni pogoji iz tretjega odstavka prejšnjega člena in da je predelava skladna z določbami 8. člena tega pravilnika.
29. člen
Ministrstvo izda dovoljenje iz prvega odstavka 27. člena tega pravilnika osebi, ki:
– je gospodarska družba ali samostojni podjetnik posameznik, registriran za dejavnost deponij, sežiganje in druge načine odstranjevanja trdnih odpadkov ali za dejavnost ravnanja s posebnimi odpadki po predpisih o klasifikaciji dejavnosti,
– razpolaga s potrebnimi objekti in napravami za predelavo ali odstranjevanje odpadkov, za katere je izdano uporabno dovoljenje, ki dokazuje izpolnjenost predpisanih okoljevarstvenih zahtev, in
– namerava izvajati predelavo po postopkih iz priloge 3 tega pravilnika ali odstranjevanje odpadkov po postopkih iz priloge 4 tega pravilnika.
30. člen
Vloga za pridobitev dovoljenja iz prvega odstavka 27. člena tega pravilnika mora vsebovati podatke o prosilcu za dovoljenje in dokazila o izpolnjevanju pogojev iz prejšnjega člena.
Vlogi iz prejšnjega odstavka mora biti priložen načrt ravnanja z odpadki.
Načrt ravnanja z odpadki iz prejšnjega odstavka mora vsebovati podatke o:
– vrsti in količini odpadkov, ki so predmet predelave ali odstranjevanja,
– predvidenih postopkih predelave ali odstranjevanja,
– vrsti in zmogljivosti objektov in naprav in o tehnoloških postopkih in metodah,
– načinu obratovanja in izvajanju predpisanega obratovalnega monitoringa ter drugih oblik nadzora nad obremenjevanjem okolja,
– destinaciji predelanih odpadkov,
– ravnanju s preostanki odpadkov po izvedeni predelavi ali odstranjevanju in
– okoljevarstvenih ukrepih za preprečitev nenadzorovanih vplivov na okolje.
Če vlagatelj prosi za dovoljenje za odstranjevanje odpadkov, mora načrt ravnanja z odpadki iz drugega odstavka tega člena upoštevati usmeritve iz operativnega programa varstva okolja za področje ravnanja z odpadki.
31. člen
Če je predelovalec ali odstranjevalec hkrati zbiralec, se v dovoljenju iz prvega odstavka 27. člena tega pravilnika ugotovi tudi izpolnjevanje pogojev iz drugega odstavka 24. člena tega pravilnika, če pa je hkrati tudi prevoznik, pa tudi izpolnjevanje pogojev iz drugega odstavka 34. člena tega pravilnika.
32. člen
Predelovalec in odstranjevalec morata voditi evidenco o:
– vrsti, količini in imetniku prevzetih odpadkov,
– skladiščenih odpadkih,
– predelanih ali odstranjenih odpadkih,
– oddanih predelanih odpadkih in
– ravnanju s preostanki odpadkov.
Sestavni del evidence iz prejšnjega odstavka predelovalca nevarnih odpadkov in odstranjevalca, ki odstranjuje odpadke drugih imetnikov, so tudi evidenčni listi iz drugega odstavka 20. člena, prvega odstavka 21. člena in drugega odstavka 25. člena tega pravilnika.
Predelovalec in odstranjevalec iz prvega odstavka tega člena morata dokumentacijo o evidenci za posamezno koledarsko leto hraniti najmanj pet let.
33. člen
Predelovalec, ki v posameznem koledarskem letu predela najmanj 20 ton odpadkov drugih imetnikov ali predeluje nevarne odpadke drugih imetnikov, mora ministrstvu najkasneje do 31. marca dostaviti poročilo o izvedeni predelavi odpadkov za preteklo koledarsko leto. Oblika in vsebina poročila sta določeni z obrazcem B iz priloge 7 tega pravilnika.
Odstranjevalec mora ministrstvu najkasneje do 31. marca dostaviti poročilo o odstranjevanju odpadkov za preteklo koledarsko leto. Oblika in vsebina poročila sta določeni z obrazcem B iz priloge 7 tega pravilnika.
34. člen
Prevoznik, ki ni hkrati predelovalec ali odstranjevalec, lahko začne prevažati odpadke, ko pridobi potrdilo ministrstva o vpisu v evidenco prevoznikov odpadkov.
Potrdilo iz prejšnjega odstavka izda ministrstvo na zahtevo osebe, ki je registrirana za opravljanje dejavnosti odvoza odpadkov po predpisih o klasifikaciji dejavnosti, če izpolnjuje tehnične in druge predpisane pogoje za prevažanje odpadkov.
Potrdilo iz prvega odstavka tega člena se izda za eno vrsto ali več vrst odpadkov.
35. člen
Prevoznik iz prvega odstavka prejšnjega člena mora voditi evidenco o:
– vrsti in količini prepeljanih odpadkov,
– kraju natovarjanja odpadkov in osebi, ki je odpadke oddala,
– kraju raztovarjanja odpadkov in prevzemniku odpadkov in
– naročniku prevoza odpadkov.
Prevoznik iz prejšnjega odstavka mora dokumentacijo o evidenci za posamezno koledarsko leto hraniti najmanj dvanajst mesecev.
36. člen
Posrednik lahko začne posredovati pri zagotavljanju predelave ali odstranjevanja odpadkov, ko pridobi potrdilo ministrstva o vpisu v evidenco posrednikov.
Potrdilo iz prejšnjega odstavka izda ministrstvo na zahtevo osebe, ki je registrirana za opravljanje dejavnosti poslovnega posredništva po predpisih o klasifikaciji dejavnosti.
Potrdilo iz prvega odstavka tega člena se izda za eno vrsto ali več vrst odpadkov.
37. člen
Ministrstvo vodi evidenco o predelovalcih in odstranjevalcih, ki predelujejo ali odstranjujejo odpadke drugih imetnikov.
Evidenca iz prejšnjega odstavka vsebuje podatke o:
– firmi oziroma imenu in sedežu predelovalca ali odstranjevalca,
– vrsti in količini odpadkov, ki jih predeluje ali odstranjuje, in
– postopkih predelave ali odstranjevanja odpadkov, za katere ima dovoljenje.
Ministrstvo vodi tudi evidenco povzročiteljev odpadkov iz tretjega odstavka 27. člena tega pravilnika, ki vsebuje podatke o firmi oziroma imenu in sedežu povzročitelja, vrsti odpadkov, ki jih predeluje, in uporabljanih postopkih predelave.
Ministrstvo seznam predelovalcev in odstranjevalcev iz prvega odstavka tega člena enkrat letno objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
38. člen
Ministrstvo vodi evidenco o zbiralcih, posrednikih in prevoznikih odpadkov.
Evidenca iz prejšnjega odstavka vsebuje podatke o:
– firmi oziroma imenu in sedežu zbiralca ter o vrsti odpadkov, ki jih lahko zbira,
– firmi oziroma imenu in sedežu posrednika ter o vrsti odpadkov, za katere lahko opravlja posredništvo,
– firmi oziroma imenu in sedežu prevoznika odpadkov ter o vrsti odpadkov, ki jih lahko prevaža.
Ministrstvo seznam zbiralcev, posrednikov in prevoznikov iz prvega odstavka tega člena enkrat letno objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
39. člen
Nadzor nad izvajanjem tega pravilnika opravljajo inšpektorji, pristojni za varstvo okolja.
40. člen
Imetniki odpadkov, ki imajo na dan uveljavitve tega pravilnika na kraju nastanka ali kje drugje začasno skladiščene odpadke, katerih količina presega količino, ki zaradi delovanja ali dejavnosti nastane v obdobju dvanajstih mesecev, morajo zagotoviti predpisano ravnanje z njimi v štiriindvajsetih mesecih po uveljavitvi tega pravilnika.
Določba prejšnjega odstavka ne velja za imetnike odpadkov iz drugega odstavka 18. člena tega pravilnika.
41. člen
Obstoječi povzročitelji odpadkov iz prvega odstavka 19. člena tega pravilnika morajo imeti načrt gospodarjenja z odpadki izdelan do 31. decembra 2000.
Do sprejema operativnih programov se pri pripravi načrtov gospodarjenja z odpadki iz 19. člena tega pravilnika in načrtov ravnanja z odpadki iz 30. člena tega pravilnika uporablja Strategija ravnanja z odpadki v Sloveniji, ki je na vpogled na ministrstvu.
Poročila iz 23. člena tega pravilnika, četrtega odstavka 26. člena tega pravilnika in 33. člena tega pravilnika je treba prvič dostaviti za leto 1999.
42. člen
Določbe tega pravilnika, ki se nanašajo na zagotavljanje evidenčnih listov in na evidence, ki jih vodijo povzročitelji odpadkov, zbiralci, predelovalci, odstranjevalci in prevozniki, se začnejo uporabljati 1. januarja 1999.
43. člen
Obstoječi zbiralci, ki ne izvajajo predelave ali odstranjevanja zbranih odpadkov, morajo potrdilo iz prvega odstavka 24. člena tega pravilnika pridobiti do 31. decembra 1999.
44. člen
Obstoječi predelovalci in odstranjevalci, ki predelujejo ali odstranjujejo le svoje odpadke, morajo pridobiti dovoljenje iz prvega odstavka 27. člena tega pravilnika do 31. decembra 2001, obstoječi predelovalci, ki so povzročitelji odpadkov iz tretjega odstavka 27. člena tega pravilnika, pa pridobiti potrdilo iz prvega odstavka 28. člena tega pravilnika do 31. decembra 2001.
Obstoječi predelovalci in odstranjevalci, ki predelujejo ali odstranjujejo odpadke drugih imetnikov, morajo pridobiti dovoljenje iz prvega odstavka 27. člena tega pravilnika do 31. decembra 2000.
45. člen
Obstoječi posredniki morajo potrdilo iz prvega odstavka 36. člena tega pravilnika pridobiti do 31. decembra 1999.
46. člen
Prevozniki, ki ne izvajajo predelave ali odstranjevanja odpadkov, morajo potrdilo iz prvega odstavka 34. člena tega pravilnika pridobiti do 31. decembra 1999.
47. člen
Z dnem uveljavitve tega pravilnika prenehata veljati:
– pravilnik o ravnanju s posebnimi odpadki, ki vsebujejo nevarne snovi (Uradni list SRS, št. 20/86 in 4/89 in Uradni list RS, št. 39/96), razen določb, ki se nanašajo na evidentiranje odpadkov in posredovanje podatkov, ki prenehajo veljati 31. decembra 1998, in
– pravilnik o ravnanju z odpadki, ki nastajajo v usnjarski in usnjarsko predelovalni industriji (Uradni list SRS, št. 5/83).
48. člen
Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu RS.
Št. 354-11-14/98
Ljubljana, dne 3. decembra 1998.
Minister
za okolje in prostor
dr. Pavel Gantar l. r.
                            PRILOGA 1

                 Klasifikacijski seznam odpadkov

-----------------------------------------------------------------
Klasifikacijska  Naziv odpadka
številka
odpadka
-----------------------------------------------------------------
01 00 00         ODPADKI PRI RAZISKAVAH, RUDARJENJU, PRIPRAVI IN
                 PREDELAVI RUDNIN

01 01 00         Odpadki pri pridobivanju rudnin

01 01 01         odpadki pri pridobivanju kovinskih rudnin

01 01 02         odpadki pri pridobivanju nekovinskih rudnin

01 02 00         Odpadki pri pripravi rudnin

01 02 01         odpadki pri pripravi kovinskih rudnin

01 02 02         odpadki pri pripravi nekovinskih rudnin

01 03 00         Odpadki pri fizikalni in kemični predelavi
                 kovinskih rudnin

01 03 01         jalovina

01 03 02         praškasti odpadki

01 03 03         rdeče blato iz proizvodnje glinice

01 03 99         drugi tovrstni odpadki

01 04 00         Odpadki pri fizikalni in kemični predelavi
                 kovinskih rudnin

01 04 01         odpadni gramoz in drobir

01 04 02         odpadni peski in gline

01 04 03         praškasti odpadki

01 04 04         odpadki pri predelavi pepelike in kamene soli

01 04 05         odpadki pri pranju in odbiranju rudnin

01 04 06         odpadki pri rezanju in žaganju kamna

01 04 99         drugi tovrstni odpadki

01 05 00         Vrtalne izplake in drugi odpadki pri vrtanju

01 05 01         olja vsebujoče izplake in odpadki

01 05 02         baritne izplake in odpadki

01 05 03         kloride vsebujoče izplake in odpadki

01 05 04         vodni vrtalni mulji in odpadki

01 05 99         drugi tovrstni odpadki


02 00 00         ODPADKI IZ KMETIJSTVA, VRTNARSTVA, LOVA,
                 RIBIŠTVA, RIBOGOJSTVA IN PROIZVODNJE HRANE

02 01 00         Odpadki pri primarni proizvodnji

02 01 01         mulji, ki nastajajo pri pranju in čiščenju

02 01 02         odpadna živalska tkiva

02 01 03         odpadna rastlinska tkiva

02 01 04         odpadna plastika (brez embalaže)

02 01 05         agrokemični odpadki

02 01 06         živalski iztrebki, urin in gnoj (vključno z
                 onesnaženo slamo) in  ločeno zbrane odplake,
                 obdelane izven kraja nastanka

02 01 07         odpadki pri izkoriščanju gozdov

02 01 99         drugi tovrstni odpadki

02 02 00         Odpadki pri pripravi in predelavi mesa, rib in
                 drugih živil živalskega izvora

02 02 01         mulji, ki nastanejo pri pranju in čiščenju

02 02 02         odpadna živalska tkiva

02 02 03         snovi, neprimerne za uporabo ali predelavo

02 02 04         mulji iz čistilnih naprav za odpadne vode

02 02 99         drugi tovrstni odpadki

02 03 00         Odpadki pri pripravi in predelavi sadja, vrtnin,
                 žitaric, jedilnih olj, kakava, kave in tobaka;
                 odpadki konzerviranja sadja in vrtnin

02 03 01         mulji, ki nastanejo pri pranju, čiščenju,
                 lupljenju, centrifugiranju in ločevanju

02 03 02         odpadni konzervansi

02 03 03         odpadki iz ekstrakcij s topili

02 03 04         snovi, neprimerne za uporabo ali predelavo

02 03 05         mulji iz čistilnih naprav za odpadne vode

02 03 99         drugi tovrstni odpadki

02 04 00         Odpadki pri proizvodnji sladkorja

02 04 01         zemljina, ki ostane pri pranju in čiščenju
                 sladkorne pese

02 04 02         onesnaženi kalcijev karbonat (saturacijski mulj)

02 04 03         mulji iz čistilnih naprav za odpadne vode

02 04 99         drugi tovrstni odpadki

02 05 00         Odpadki pri predelavi mleka in proizvodnji
                 mlečnih izdelkov

02 05 01         snovi, neprimerne za uporabo ali predelavo

02 05 02         mulji iz čistilnih naprav za odpadne vode

02 05 99         drugi tovrstni odpadki

02 06 00         Odpadki iz pekarn in slaščičarn

02 06 01         snovi, neprimerne za uporabo ali predelavo

02 06 02         odpadni konzervansi

02 06 03         mulji iz čistilnih naprav za odpadne vode

02 06 99         drugi tovrstni odpadki

02 07 00         Odpadki pri proizvodnji alkoholnih in
                 brezalkoholnih pijač (razen kave, čaja in
                 kakava)

02 07 01         odpadki, ki nastanejo pri pranju, čiščenju in
                 mehanskem drobljenju surovin

02 07 02         odpadki pri destilaciji žganih pijač

02 07 03         odpadki kemijske obdelave

02 07 04         snovi, neprimerne za uporabo ali predelavo

02 07 05         mulji iz čistilnih naprav za odpadne vode

02 07 99         drugi tovrstni odpadki


03 00 00         ODPADKI IZ OBDELAVE IN PREDELAVE LESA IN
                 PROIZVODNJE PAPIRJA, KARTONA, LEPENKE, VLAKNINE,
                 PLOŠČ IN POHIŠTVA

03 01 00         Odpadki iz obdelave in predelave lesa in
                 proizvodnje plošč ter pohištva

03 01 01         odpada skorja (lubje) in pluta

03 01 02         žagovina

03 01 03         oblanci, sekanci, odrezki, neuporaben les (delci
                 plošč) in furnir

03 01 99         drugi tovrstni odpadki

03 02 00         Odpadna sredstva za zaščito lesa

03 02 01         nehalogenirana organska sredstva za zaščito lesa

03 02 02         klorirana organska sredstva za zaščito lesa

03 02 03         organokovinska sredstva za zaščito lesa

03 02 04         anorganska sredstva za zaščito lesa

03 03 00         Odpadki pri proizvodnji in predelavi celuloze,
                 papirja in kartona

03 03 01         lubje

03 03 02         usedline in blato zelene lužnice (iz obdelave
                 črnega luga)

03 03 03         belilni mulj iz hipokloritnih in klorovih belil

03 03 04         belilni mulj iz drugih belilnih procesov

03 03 05         mulji tiskarskih barv pri recikliranju papirja
                 (deinking)

03 03 06         mulji, ki vsebujejo vlakna in papir

03 03 07         odpadki pri predelavi starega papirja in lepenke
                 (rejekt)

03 03 99         drugi tovrstni odpadki


04 00 00         ODPADKI PRI PROIZVODNJI USNJA IN TEKSTILIJ

04 01 00         Odpadki pri proizvodnji usnja

04 01 01         mezdra in odpadni cepljenec

04 01 02         odpadki pri luženju

04 01 03         odpadki, ki nastanejo pri razmaščevanju
                 (vsebujejo topila, brez tekoče faze)

04 01 04         strojilna lužnica, ki vsebuje krom

04 01 05         strojilna lužnica, ki ne vsebuje kroma

04 01 06         gošče, ki vsebujejo krom

04 01 07         gošče, ki ne vsebujejo kroma

04 01 08         odpadno strojeno usnje, ki vsebuje krom
                 (ostružki, odrezki, brusilni prah)

04 01 09         odpadki iz dodelave krzna in usnja

04 01 99         drugi tovrstni odpadki

04 02 00         Odpadki pri proizvodnji tekstilij

04 02 01         odpadki iz neobdelanih tekstilnih vlaken in
                 drugih naravnih vlaken, pretežno rastlinskega
                 izvora

04 02 02         odpadki iz neobdelanih tekstilnih vlaken
                 pretežno živalskega izvora

04 02 03         odpadki iz neobdelanih tekstilnih vlaken
                 pretežno umetnega ali sintetičnega izvora

04 02 04         odpadki iz neobdelanih mešanih tekstilnih vlaken
                 pred predenjem in tkanjem

04 02 05         odpadki iz predelanih tekstilnih vlaken pretežno
                 rastlinskega izvora

04 02 06         odpadki iz predelanih tekstilnih vlaken pretežno
                 živalskega izvora

04 02 07         odpadki iz predelanih tekstilnih vlaken pretežno
                 umetnega ali sintetičnega izvora

04 02 08         odpadki iz predelanih mešanih tekstilnih vlaken

04 02 09         odpadki iz sestavljenih materialov (impregnirani
                 tekstil, elastomeri, plastomeri)

04 02 10         organske snovi iz naravnih surovin (npr.
                 maščobe, vosek)

04 02 11         halogenirani odpadki, ki nastanejo pri
                 plemenitenju in končni obdelavi

04 02 12         nehalogenirani odpadki, ki nastanejo pri
                 plemenitenju in končni obdelavi

04 02 13         barvila in pigmenti

04 02 99         drugi tovrstni odpadki


05 00 00         ODPADKI PRI PREDELAVI IN ČIŠČENJU ZEMELJSKEGA
                 PLINA OZIROMA NAFTE, IN PIROLIZE PREMOGA

05 01 00         Oljne gošče in zaoljeni trdni odpadki

05 01 01         mulji iz čistilnih naprav za odplake

05 01 02         mulji pri razsoljevanja

05 01 03         gošče z dna rezervoarjev

05 01 04         kisle alkilne gošče

05 01 05         odpadki, nastali pri razlitju olj

05 01 06         gošče iz tehnoloških postopkov in vzdrževanja
                 naprav

05 01 07         kisli katran

05 01 08         druge vrste katrana

05 01 99         drugi tovrstni odpadki

05 02 00         Nezaoljene gošče in trdni odpadki

05 02 01         mulji iz priprave kotlovne vode

05 02 02         odpadki iz hladilnih kolon

05 02 99         drugi tovrstni odpadki

05 03 00         Izrabljeni katalizatorji

05 03 01         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

05 03 02         drugi izrabljeni katalizatorji

05 04 00         Izrabljene filtrirne zemlje

05 04 01         izrabljene filtrirne zemlje

05 05 00         Odpadki, ki nastanejo pri razžveplanju naftnih
                 derivatov

05 05 01         odpadki, ki vsebujejo žveplo

05 05 99         drugi tovrstni odpadki

05 06 00         Odpadki iz pirolize premoga

05 06 01         kisli katran

05 06 02         asfalt

05 06 03         drugi katrani

05 06 04         odpadki iz hladilnih kolon

05 06 99         drugi tovrstni odpadki

05 07 00         Odpadki pri čiščenju zemeljskega plina

05 07 01         mulji, ki vsebujejo živo srebro

05 07 02         odpadki, ki vsebujejo žveplo

05 07 99         drugi tovrstni odpadki

05 08 00         Odpadki pri predelavi rabljenih mineralnih olj

05 08 01         izrabljene filtrne zemlje

05 08 02         kisli gudron

05 08 03         druge vrste gudrona

05 08 04         tekoči vodni odpadki iz regeneracije mineralnih
                 olj

05 08 99         drugi tovrstni odpadki


06 00 00         ODPADKI IZ ANORGANSKIH KEMIJSKIH PROCESOV

06 01 00         Odpadne raztopine kislin

06 01 01         žveplova in žveplasta kislina

06 01 02         solna kislina

06 01 03         fluorovodikova kislina

06 01 04         fosforjeva in fosforasta kislina

06 01 05         dušikova in dušikasta kislina

06 01 99         drugi tovrstni odpadki

06 02 00         Odpadne raztopine baz (lugov)

06 02 01         kalcijev hidroksid

06 02 02         natrijev karbonat (soda)

06 02 03         amoniak

06 02 99         drugi tovrstni odpadki

06 03 00         Odpadne soli in raztopine soli

06 03 01         karbonati (razen 02 04 02 in 19 09 03)

06 03 02         raztopine soli, ki vsebujejo sulfate, sulfite
                 ali sulfide

06 03 03         trdne soli, ki vsebujejo sulfate, sulfite ali
                 sulfide

06 03 04         raztopine soli, ki vsebujejo fluoride, kloride
                 in halogenide

06 03 05         trdne soli, ki vsebujejo kloride, fluoride in
                 druge halogenide

06 03 06         raztopine soli, ki vsebujejo fosfate in sorodne
                 fosforjeve soli

06 03 07         fosfati in sorodne trdne soli

06 03 08         raztopine soli, ki vsebujejo nitrate in sorodne
                 spojine

06 03 09         trdne soli, ki vsebujejo nitride

06 03 10         amonijeve trdne soli

06 03 11         soli in raztopine, ki vsebujejo cianide

06 03 12         soli in raztopine, ki vsebujejo organske spojine

06 03 99         drugi tovrstni odpadki

06 04 00         Odpadki, ki vsebujejo kemično vezane kovine

06 04 01         kovinski oksidi

06 04 02         soli kovin (razen 06 03 00)

06 04 03         odpadki, ki vsebujejo arzen

06 04 04         odpadki, ki vsebujejo živo srebro

06 04 05         odpadki, ki vsebujejo druge težke kovine

06 04 99         drugi tovrstni odpadki

06 05 00         Mulji iz čistilnih naprav za odplake

06 05 01         mulji čistilnih naprav za odplake

06 06 00         Odpadki iz tehnoloških procesov pridobivanja in
                 pretvorbe žvepla in iz procesov razžveplanja

06 06 01         odpadki, ki vsebujejo žveplo

06 06 99         drugi tovrstni odpadki

06 07 00         Odpadki iz procesov predelave halogenov

06 07 01         elektrolitski odpadki, ki vsebujejo halogene

06 07 02         aktivno oglje iz pridobivanja klora

06 07 99         drugi tovrstni odpadki

06 08 00         Odpadki iz proizvodnje silicija in silicijevih
                 spojin

06 08 01         odpadki iz proizvodnje silicija in silicijevih
                 spojin

06 09 00         Odpadki iz procesov predelave fosforja

06 09 01         fosforna sadra

06 09 02         fosforna žlindra

06 09 99         drugi tovrstni odpadki

06 10 00         Odpadki iz procesov predelave dušika in
                 proizvodnje umetnih gnojil

06 10 01         odpadki iz procesov predelave dušika in
                 proizvodnje umetnih gnojil

06 11 00         Odpadki iz proizvodnje anorganskih pigmentov in
                 motnilcev

06 11 01         sadra iz proizvodnje titanovega dioksida

06 11 99         drugi tovrstni odpadki

06 12 00         Odpadki iz proizvodnje, uporabe in regeneracije
                 katalizatorjev

06 12 01         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

06 12 02         drugi izrabljeni katalizatorji

06 13 00         Odpadki iz ostalih anorganskih kemijskih
                 procesov

06 13 01         anorganski pesticidi, biocidi in sredstva za
                 zaščito lesa

06 13 02         izrabljeno aktivno oglje (razen 06 07 02)

06 13 03         saje

06 13 99         drugi tovrstni odpadki


07 00 00         ODPADKI IZ ORGANSKIH KEMIJSKIH PROCESOV

07 01 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi osnovnih organskih kemikalij

07 01 01         vodne pralne tekočine in matične lužnice

07 01 02         mulji iz čistilnih naprav za odplake

07 01 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 01 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 01 05         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

07 01 06         drugi izrabljeni katalizatorji

07 01 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 01 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 01 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 01 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 01 99         drugi tovrstni odpadki

07 02 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi plastike, sintetične gume in umetnih
                 vlaken

07 02 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 02 02         mulji iz čistilnih naprav za odplake

07 02 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 02 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 02 05         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

07 02 06         drugi izrabljeni katalizatorji

07 02 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 02 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 02 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 02 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 02 99         drugi tovrstni odpadki

07 03 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi organskih barvil in pigmentov (razen 06
                 11 00)

07 03 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 03 02         mulji iz čistilnih naprav za odplake

07 03 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 03 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 03 05         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

07 03 06         drugi izrabljeni katalizatorji

07 03 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 03 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 03 09         halogenirane filterne pogače mase in izrabljeni
                 absorbenti

07 03 10         druge filtrne pogače in absorbenti

07 03 99         drugi tovrstni odpadki

07 04 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi organskih pesticidov (razen 02 01 05)

07 04 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 04 02         mulji iz čistilnih naprav za odplake

07 04 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 04 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 04 05         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

07 04 06         drugi izrabljeni katalizatorji

07 04 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 04 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 04 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 04 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 04 99         drugi tovrstni odapdki

07 05 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi farmacevtskih proizvodov

07 05 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 05 02         mulji iz čistilnih naprav za odplake

07 05 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 05 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 05 05         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

07 05 06         drugi izrabljeni katalizatorji

07 05 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 05 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 05 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 05 10         druge izrabljene filterne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 05 99         drugi tovrstni odpadki

07 06 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi maščob, maziv, mil, pralnih sredstev,
                 razkužil in kozmetike

07 06 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 06 02         mulji iz čistilnih naprav za odplake

07 06 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 06 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 06 05         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

07 06 06         drugi izrabljeni katalizatorji

07 06 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 06 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 06 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 06 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 06 99         drugi tovrstni odpadki

07 07 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi finih kemikalij in  kemičnih izdelkov,
                 ki niso navedeni drugje

07 07 01         vodne pralne tekočine in matične lužnice

07 07 02         mulji iz čistilnih naprav za odplake

07 07 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 07 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 07 05         izrabljeni katalizatorji, ki vsebujejo žlahtne
                 kovine

07 07 06         drugi izrabljeni katalizatorji

07 07 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 07 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 07 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 07 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 07 99         drugi tovrstni odpadki


08 00 00         ODPADKI PRI PROIZVODNJI, PRIPRAVI, TRŽENJU IN
                 UPORABI SREDSTEV ZA POVRŠINSKO ZAŠČITO (BARVE,
                 LAKI, EMAJLI), LEPIL, TESNILNIH MAS IN
                 TISKARSKIH BARV

08 01 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi sredstev za površinsko zaščito (barve,
                 laki, emajli), lepil, tesnilnih mas in
                 tiskarskih barv

08 01 01         odpadne barve in laki, ki vsebujejo halogenirana
                 topila

08 01 02         odpadne barve in laki, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 01 03         odpadne barve in laki na vodni osnovi

08 01 04         barve v prahu

08 01 05         strjene barve in laki

08 01 06         mulji pri odstranjevanju barv in lakov, ki
                 vsebujejo halogenirana topila

08 01 07         mulji pri odstranjevanju barv in lakov, ki
                 vsebujejo nehalogenirana topila

08 01 08         vodni mulji, ki vsebujejo barve ali lake
 
08 01 09         odpadki pri odstranjevanju barv ali lakov (razen
                 08 01 05 in 08 01 06)

08 01 10         vodne suspenzije, ki vsebujejo barve ali lake

08 01 99         drugi tovrstni odpadki

08 02 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi drugih sredstev za  površinsko zaščito
                 (vključno s keramičnimi materiali)

08 02 01         odpadni zaščitni praški

08 02 02         vodni mulji, ki vsebujejo keramične materiale

08 02 03         vodne suspenzije, ki vsebujejo keramične
                 materiale

08 02 99         drugi tovrstni odpadki

08 03 00         Odpadki pri pridobivanju, pripravi, dobavi in
                 uporabi tiskarskih črnil

08 03 01         odpadne tiskarske barve, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

08 03 02         odpadne tiskarske barve, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 03 03         odpadki tiskarskih barv na vodni osnovi

08 03 04         posušene tiskarske barve

08 03 05         mulji od tiskarskih barv, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

08 03 06         mulji od tiskarskih barv, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 03 07         vodni mulji, ki vsebujejo tiskarske barve

08 03 08         vodni tekoči odpadki, ki vsebujejo tiskarske
                 barve

08 03 09         izrabljeni tonerji (vključno s kartušami)

08 03 99         drugi tovrstni odpadki

08 04 00         Odpadki pri pridobivanju, pripravi, dobavi in
                 uporabi lepil in tesnilnih mas (vključno z
                 materiali za hidrofobiranje)

08 04 01         odpadna lepila in tesnilne mase, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

08 04 02         odpadna lepila in tesnilne mase, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 04 03         odpadna lepila in tesnilne mase na vodni osnovi

08 04 04         strjena lepila in tesnilne mase

08 04 05         mulji od lepil in tesnilnih mas, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

08 04 06         mulji od lepil in tesnilnih mas, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 04 07         vodni mulji, ki vsebujejo lepila in tesnilne
                 mase

08 04 08         vodni tekoči odpadki, ki vsebujejo lepila in
                 tesnilne mase

08 04 99         drugi tovrstni odpadki


09 00 00         ODPADKI PRI FOTOGRAFSKIH DEJAVNOSTIH

09 01 00         Odpadki pri fotografskih dejavnostih

09 01 01         razvijalci in aktivatorji na vodni osnovi

09 01 02         razvijalci za offset plošče na vodni osnovi

09 01 03         razvijalci na osnovi organskih topil

09 01 04         fiksirne raztopine

09 01 05         belilne in belilno-fiksirne raztopine

09 01 06         odpadki, ki vsebujejo srebro in nastanejo pri
                 lastni obdelavi fotografskih odpadkov

09 01 07         filmi in fotografski papir, ki vsebuje srebro
                 ali srebrove spojine

09 01 08         filmi in fotografski papir, ki ne vsebuje srebra
                 ali srebrovih spojin

09 01 09         fotoaparati za enkratno uporabo, z baterijami

09 01 10         fotoaparati za enkratno uporabo, brez baterij

09 01 99         drugi tovrstni odpadki


10 00 00         ANORGANSKI ODPADKI IZ TERMIČNIH PROCESOV

10 01 00         Odpadki iz termoenergetskih objektov in drugih
                 kurilnih naprav (razen 19 00 00)

10 01 01         ogorki in žlindra

10 01 02         elektrofiltrski pepel iz kurilnih naprav na
                 premog

10 01 03         elektrofiltrski pepel iz kurilnih naprav na šoto

10 01 04         elektrofiltrski pepel iz kurilnih naprav na
                 mineralna olja

10 01 05         trdni odpadki iz razžvepljanja dimnih plinov na
                 osnovi kalcijevih spojin

10 01 06         drugi trdni odpadki iz čiščenja dimnih plinov

10 01 07         mulji iz razžvepljanja dimnih plinov na osnovi
                 kalcijevih spojin

10 01 08         drugi mulji iz čiščenja dimnih plinov

10 01 09         žveplova kislina

10 01 10         izrabljeni katalizatorji, npr. iz odstranjevanja
                 NOx

10 01 11         vodne gošče od čiščenja kotlov

10 01 12         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 01 99         drugi tovrstni odpadki

10 02 00         Odpadki iz železarske in jeklarske industrije

10 02 01         odpadki iz predelave žlindre

10 02 02         nepredelana žlindra

10 02 03         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 02 04         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 02 05         drugi mulji

10 02 06         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 02 99         drugi tovrstni odpadki

10 03 00         Odpadki iz termične metalurgije aluminija

10 03 01         katrani in drugi ogljik vsebujoči odpadki iz
                 proizvodnje anod

10 03 02         ostanki izrabljenih anod

10 03 03         posnemki žlinder

10 03 04         žlindra iz primarnega taljenja (bela žlindra)

10 03 05         prah glinice

10 03 06         izrabljeni ogljik in ognjeodporni materiali iz
                 elektrolize

10 03 07         izrabljene obloge peči

10 03 08         solna žlindra iz sekundarnega taljenja

10 03 09         črna žlindra iz sekundarnega taljenja

10 03 10         odpadki iz obdelave solne in črne žlindre               

10 03 11         prah iz odpadnih plinov

10 03 12         drugi delci in prah (vključno s prahom iz
                 krogličnih mlinov)

10 03 13         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 03 14         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 03 99         drugi tovrstni odpadki

10 04 00         Odpadki iz termične metalurgije svinca

10 04 01         žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 04 02         posnemki in žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 04 03         kalcijev arzenat

10 04 04         prah iz odpadnih plinov

10 04 05         drugi delci in prah

10 04 06         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 04 07         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 04 08         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 04 99         drugi tovrstni odpadki

10 05 00         Odpadki iz termične metalurgije cinka

10 05 01         žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 05 02         posnemki in žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 05 03         prah iz odpadnih plinov

10 05 04         drugi delci in prah

10 05 05         trdni odpadki iz čiščenja plinov

10 05 06         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 05 07         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 05 99         drugi tovrstni odpadki

10 06 00         Odpadki iz termične metalurgije bakra

10 06 01         žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 06 02         posnemki in žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 06 03         prah iz odpadnih plinov

10 06 04         drugi delci in prah

10 06 05         odpadki iz elektrolitske rafinacije

10 06 06         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 06 07         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 06 08         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 06 99         drugi tovrstni odpadki

10 07 00         Odpadki iz termičnih procesov v metalurgiji
                 srebra, zlata in platine

10 07 01         žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 07 02         posnemki in žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 07 03         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 07 04         drugi delci in prah

10 07 05         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 07 06         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 07 99         drugi tovrstni odpadki

10 08 00         Odpadki iz drugih termičnih procesov v
                 metalurgiji barvnih kovin

10 08 01         žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 08 02         posnemki in žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 08 03         prah iz odpadnih plinov

10 08 04         drugi delci in prah

10 08 05         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 08 06         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 08 07         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 08 99         drugi tovrstni odpadki

10 09 00         Odpadki iz livarn železa

10 09 01         odpadne neuporabljene livarske forme in peski z
                 organskimi vezivi

10 09 02         odpadne uporabljene livarske forme in peski z
                 organskimi vezivi

10 09 03         žlindra iz peči

10 09 04         prah iz peči

10 09 99         drugi tovrstni odpadki

10 10 00         Odpadki iz livarn barvnih kovin

10 10 01         odpadne neuporabljene livarske forme in peski z
                 organskimi vezivi

10 10 02         odpadne uporabljene livarske forme in peski z
                 organskimi vezivi

10 10 03         žlindra iz peči

10 10 04         prah iz peči

10 10 99         drugi tovrstni odpadki

10 11 00         Odpadki pri proizvodnji stekla in steklenih
                 izdelkov

10 11 01         odpadna steklarska zmes pred taljenjem

10 11 02         odpadno steklo

10 11 03         odpadni materiali iz steklenih vlaken

10 11 04         prah iz odpadnih plinov

10 11 05         drugi delci in prah

10 11 06         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 11 07         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 11 08         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 11 99         drugi tovrstni odpadki

10 12 00         Odpadki pri proizvodnji keramičnih izdelkov,
                 opeke, ploščic in gradbenih elementov

10 12 01         odpadna zmes pred žganjem

10 12 02         prah iz odpadnih plinov

10 12 03         drugi delci in prah

10 12 04         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 12 05         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 12 06         zavržene forme

10 12 07         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 12 99         drugi tovrstni odpadki

10 13 00         Odpadki pri proizvodnji cementa, apna, sadre in
                 njihovih izdelkov

10 13 01         odpadne zmesi pred žganjem

10 13 02         odpadki pri proizvodnji azbestnocementnih
                 izdelkov

10 13 03         odpadki proizvodnje drugih sestavljenih
                 materialov (kompozitov) na cementni osnovi

10 13 04         odpadki iz žganja in hidratiziranja apna

10 13 05         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 13 06         drugi delci in prah

10 13 07         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 13 08         izrabljene obloge in ognjeodporni materiali

10 13 99         drugi tovrstni odpadki


11 00 00         ANORGANSKI ODPADKI IZ OBDELAVE IN POVRŠINSKE
                 ZAŠČITE KOVIN IN HIDROMETALURGIJE BARVNIH KOVIN

11 01 00         Tekoči odpadki in mulji iz obdelave in
                 površinske zaščite kovin (npr. galvaniziranje,
                 cinkanje, luženje, piklanje, fosfatiranje in
                 alkalno razmaščevanje)

11 01 01         cianidni (alkalni) odpadki, ki vsebujejo težke
                 kovine razen kroma

11 01 02         cianidni (alkalni) odpadki, ki ne vsebujejo
                 težkih kovin

11 01 03         necianidni odpadki, ki vsebujejo krom

11 01 04         necianidni odpadki, ki ne vsebujejo kroma

11 01 05         kisle lužilne raztopine

11 01 06         kisline, ki niso navedene drugje

11 01 07         lugi, ki niso navedeni drugje

11 01 08         mulji iz fosfatiranja

11 02 00         Odpadki in mulji iz procesov hidrometalurgije
                 barvnih kovin

11 02 01         mulji iz hidrometalurgije bakra

11 02 02         mulji iz hidrometalurgije cinka (vključno z
                 jarositom in goetitom)

11 02 03         odpadki iz proizvodnje anod za vodne
                 elektrolitske postopke

11 02 04         drugi tovrstni mulji, ki niso navedeni drugje

11 03 00         Mulji in trdne snovi iz postopkov utrjevanja
                 kovinskih površin (kaljenja, tempranja)

11 03 01         odpadki, ki vsebujejo cianide

11 03 02         drugi tovrstni odpadki

11 04 00         Drugi tovrstni anorganski odpadki, ki vsebujejo
                 kovine

11 04 01         drugi tovrstni anorganski odpadki, ki vsebujejo
                 kovine, in niso navedene drugje


12 00 00         ODPADKI IZ MEHANSKIH POSTOPKOV OBLIKOVANJA IN
                 POVRŠINSKE OBDELAVE KOVIN IN PLASTIKE

12 01 00         Odpadki iz mehanskih postopkov oblikovanja
                 (kovanja, varjenja, stiskanja, vlečenja,
                 struženja, vrtanja, rezanja in piljenja)

12 01 01         železovi opilki in ostružki

12 01 02         delci drugih črnih kovin

12 01 03         opilki in ostružki barvnih kovin

12 01 04         drugi delci barvnih kovin

12 01 05         delci iz plastike

12 01 06         izrabljena halogenirana strojna olja
                 (neemulgirana)

12 01 07         izrabljena nehalogenirana strojna olja
                 (neemulgirana)

12 01 08         izrabljene halogenirane strojne emulzije

12 01 09         izrabljene nehalogenirane strojne emulzije

12 01 10         sintetična strojna olja

12 01 11         oljne gošče z obdelovalnih strojev

12 01 12         iztrošeni voski in maščobe

12 01 13         odpadki pri varjenju

12 01 99         drugi tovrstni odpadki

12 02 00         Odpadki iz mehanske površinske obdelave
                 (peskanja, brušenja, honanja, lepanja,
                 poliranja)

12 02 01         izrabljeni pesek iz peskanja

12 02 02         mulj pri brušenju, honanju in lepanju

12 02 03         mulj pri poliranju

12 02 99         drugi tovrstni odpadki

12 03 00         Odpadki iz postopkov razmaščevanja z vodo in
                 paro (razen 11 00 00)

12 03 01         vodne pralne raztopine

12 03 02         odpadki iz razmaščevanja s paro


13 00 00         ODPADNA OLJA (RAZEN JEDILNIH OLJ, 05 00 00 IN 12
                 00 00)

13 01 00         Odpadna hidravlična olja in zavorne tekočine

13 01 01         hidravlična olja, ki vsebujejo PCB ali PCT

13 01 02         neemulgirana klorirana hidravlična olja

13 01 03         neemulgirana neklorirana hidravlična olja

13 01 04         emulzije kloriranih olj

13 01 05         emulzije nekloriranih olj

13 01 06         mineralna hidravlična olja

13 01 07         druga hidravlična olja

13 01 08         zavorne tekočine

13 02 00         Iztrošena motorna, strojna in mazalna olja

13 02 01         klorirana motorna, strojna in mazalna olja

13 02 02         neklorirana motorna, strojna in mazalna olja

13 02 03         druga motorna, strojna in mazalna olja

13 03 00         Iztrošena olja ali tekočine za toplotno
                 izolacijo ali prenos toplote

13 03 01         izolacijska in termo olja, ki vsebujejo PCB ali
                 PCT

13 03 02         klorirana izolacijska in termo olja ter druge
                 tekočine

13 03 03         neklorirana izolacijska in termo olja ter druge
                 tekočine

13 03 04         sintetična izolacijska in termo olja ter druge
                 tekočine

13 03 05         mineralna izolacijska in termo olja

13 04 00         Ladijska (kalužna) olja

13 04 01         ladijska (kalužna) olja iz notranjega ladijskega
                 prometa

13 04 02         ladijska (kalužna) olja iz odtočnih kanalov na
                 privezih

13 04 03         ladijska (kalužna) olja iz drugega ladijskega
                 prometa

13 05 00         Vsebina iz naprav za ločevanje olja in vode

13 05 01         trdne snovi iz naprav za ločevanje olja in vode

13 05 02         mulji iz naprav za ločevanje olja in vode

13 05 03         mulji iz lovilcev olj

13 05 04         mulji ali emulzije iz razsoljevanja

13 05 05         druge emulzije

13 06 00         Druga odpadna olja

13 06 01         druga odpadna olja


14 00 00         ODPADKI IZ UPORABE ORGANSKIH TOPIL (RAZEN 07 00
                 00 IN 08 00 00)

14 01 00         Odpadki iz razmaščevanja kovin in vzdrževanja
                 strojev

14 01 01         klorofluoroogljiki

14 01 02         druga halogenirana topila in mešanice topil

14 01 03         druga topila in mešanice topil

14 01 04         vodne mešanice s halogeniranimi topili

14 01 05         vodne mešanice z nehalogeniranimi topili

14 01 06         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

14 01 07         mulji ali trdni odpadki, ki ne vsebujejo
                 halogeniranih topil

14 02 00         Odpadki pri čiščenju tekstila in razmaščevanju
                 naravnih surovin

14 02 01         halogenirana topila in mešanice topil

14 02 02         mešanice nehalogeniranih topil ali organskih
                 tekočin

14 02 03         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

14 02 04         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo druga
                 topila

14 03 00         Odpadki pri proizvodnji elektronskih izdelkov

14 03 01         klorofluoroogljiki

14 03 02         druga halogenirana topila

14 03 03         nehalogenirana topila in njihove mešanice

14 03 04         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

14 03 05         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo druga
                 topila

14 04 00         Odpadki hladilnih sredstev in potisnih plinov za
                 formiranje aerosolov oziroma pene

14 04 01         klorofluoroogljiki

14 04 02         druga halogenirana topila in mešanice topil

14 04 03         druga topila in mešanice topil

14 04 04         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

14 04 05         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo druga
                 topila

14 05 00         Odpadki pri recikliranju topil in hladilnih
                 sredstev (destilacijski ostanki)

14 05 01         klorofluoroogljiki

14 05 02         druga halogenirana topila in mešanice topil

14 05 03         druga topila in mešanice topil

14 05 04         mulji, ki vsebujejo halogenirana topila

14 05 05         mulji, ki vsebujejo druga topila


15 00 00         EMBALAŽA, ABSORBENTI, ČISTILNE KRPE, FILTRIRNA
                 SREDSTVA IN ZAŠČITNE OBLEKE, KI NISO NAVEDENI
                 DRUGJE

15 01 00         Embalaža

15 01 01         papirna in lepenkasta embalaža

15 01 02         plastična embalaža

15 01 03         lesena embalaža

15 01 04         mešana embalaža

15 01 05         sestavljena embalaža

15 01 06         mešani materiali

15 02 00         Absorbenti in filtrirna sredstva, čistilne krpe
                 in zaščitne obleke

15 02 01         absorbenti in filtrirna sredstva,  čistilne krpe
                 in zaščitne obleke


16 00 00         ODPADKI, KI NISO NAVEDENI DRUGJE V KATALOGU

16 01 00         Nerabna in zavržena motorna vozila

16 01 01         iz vozil izločeni katalizatorji, ki vsebujejo
                 žlahtne kovine

16 01 02         drugi iz vozil izločeni katalizatorji

16 01 03         izrabljene avtomobilske gume

16 01 04         zavržena vozila

16 01 05         lahka šrederska frakcija iz predelave starih
                 avtomobilov

16 01 99         drugi tovrstni odpadki

16 02 00         Zavržena oprema in ostanki iz šrederja

16 02 01         transformatorji in kondenzatorji, ki vsebujejo
                 PCB ali PCT

16 02 02         druga zavržena elektronska oprema (npr. tiskana
                 vezja)

16 02 03         oprema, ki vsebuje klorofluoroogljike

16 02 04         zavržena oprema, ki vsebuje prosti azbest

16 02 05         druga zavržena oprema

16 02 06         odpadki iz procesov predelave azbesta

16 02 07         odpadki iz procesov predelave odpadne plastike

16 02 08         ostanki iz šrederja

16 03 00         Neuspešne šarže

16 03 01         anorganske neuspešne šarže

16 03 02         organske neuspešne šarže

16 04 00         Odpadna razstreliva

16 04 01         odpadno strelivo

16 04 02         odpadni ognjemetni izdelki

16 04 03         drugo odpadno razstrelivo

16 05 00         Kemikalije in plini v posodah

16 05 01         industrijski plini v posodah pod tlakom, posode
                 za shranjevanje utekočinjenega naftnega plina in
                 industrijskih aerosolov (tudi halonov)

16 05 02         drugi odpadki, ki vsebujejo anorganske
                 kemikalije npr. laboratorijske kemikalije, ki
                 niso navedene drugje, sredstva za gašenje

16 05 03         drugi odpadki, ki vsebujejo organske kemikalije
                 npr. laboratorijske kemikalije, ki niso navedene
                 drugje

16 06 00         Baterije in akumulatorji

16 06 01         svinčeve baterije

16 06 02         nikelj-kadmijeve baterije

16 06 03         suhe baterije z živim srebrom

16 06 04         alkalne baterije

16 06 05         druge baterije in akumulatorji

16 06 06         elektroliti iz baterij in akumulatorjev

16 07 00         Odpadki pri čiščenju transportnih in skladiščnih
                 rezervoarjev (razen 05 00 00 in 12 00 00)

16 07 01         odpadki pri čiščenju ladijskih transportnih
                 rezervoarjev, ki vsebujejo kemikalije

16 07 02         odpadki pri čiščenju ladijskih transportnih
                 rezervoarjev, ki vsebujejo naftne derivate

16 07 03         odpadki pri čiščenju avtocistern in železniških
                 cistern za prevoz naftnih derivatov

16 07 04         odpadki pri čiščenju avtocistern in železniških
                 cistern za prevoz kemikalij

16 07 05         odpadki pri čiščenju skladiščnih rezervoarjev,
                 ki vsebujejo kemikalije

16 07 06         odpadki pri čiščenju skladiščnih rezervoarjev,
                 ki vsebujejo naftne derivate

16 07 07         trdni odpadki ladijskega tovora

16 07 99         drugi tovrstni odpadki


17 00 00         GRADBENI ODPADKI IN RUŠEVINE (VKLJUČNO Z
                 ODPADNIMI MATERIALI PRI GRADNJI CEST)

17 01 00         Beton, opeka, ploščice, keramika in materiali na
                 osnovi sadre

17 01 01         beton

17 01 02         opeka

17 01 03         ploščice in keramika

17 01 04         gradbeni material na osnovi sadre

17 01 05         gradbeni material na osnovi azbesta

17 02 00         Les, steklo in plastika

17 02 01         les

17 02 02         steklo

17 02 03         plastika

17 03 00         Asfalt, katran in katranirani izdelki

17 03 01         asfalt, ki vsebuje katran

17 03 02         asfalt, ki ne vsebuje katrana

17 03 03         katran in produkti iz katrana

17 04 00         Kovine (vključno z zlitinami)

17 04 01         baker, bron, medenina

17 04 02         aluminij

17 04 03         svinec

17 04 04         cink

17 04 05         železo in jeklo

17 04 06         kositer

17 04 07         mešane kovine

17 04 08         kabli

17 05 00         Zemlja, zemeljski izkopi in blato

17 05 01         zemlja in kamenje

17 05 02         zemeljski izkopi in blato

17 06 00         Izolirni materiali

17 06 01         izolirni materiali, ki vsebujejo prosti azbest

17 06 02         drugi izolirni materiali

17 07 00         Mešani gradbeni odpadki in ruševine

17 07 01         mešani gradbeni odpadki in ruševine


18 00 00         Odpadki IZ zdravstva in veterinarstva ter z
                 njimi povezanih raziskav (brez odpadkov iz
                 kuhinj in restavracij v ustanovah zdravstva in
                 socialnega varstva)

18 01 00         Odpadki iz porodništva, diagnostike, zdravljenja
                 in preventive v humanem zdravstvu

18 01 01         ostri predmeti

18 01 02         deli teles in organov, vključno z vrečkami krvi
                 in konzervirano krvjo

18 01 03         odpadki, ki z vidika preventive pred infekcijo
                 zahtevajo posebno ravnanje pri zbiranju in
                 odstranitvi

18 01 04         odpadki, ki z vidika preventive pred infekcijo
                 ne zahtevajo posebnega ravnanja (npr. perilo,
                 mavčni povoji, oblačila za enkratno uporabo,
                 plenice...)

18 01 05         zavržene kemikalije in zdravila

18 02 00         Odpadki iz raziskav, diagnostike, zdravljenja in
                 preventive pri veterinarski dejavnosti

18 02 01         ostri predmeti

18 02 02         kužni odpadki, ki z vidika preventive zahtevajo
                 posebno ravnanje pri zbiranju in odstranitvi

18 02 03         nekužni odpadki

18 02 04         zavržene kemikalije


19 00 00         ODPADKI IZ NAPRAV ZA OBDELAVO ODPADKOV, NAPRAV
                 ZA ČIŠČENJE ODPADNE VODE IN OBJEKTOV VODOOSKRBE

19 01 00         Odpadki pri sežigu ali pirolizi trdnih odpadkov
                 iz naselij in njim podobnih odpadkov iz obrti,
                 industrije in ustanov

19 01 01         žlindra in pepel z rešetk

19 01 02         železo izločeno iz pepela z rešetk

19 01 03         elektrofiltrski pepel

19 01 04         prah iz parnih kotlov

19 01 05         filtrna pogača iz mokrega čiščenja odpadnih
                 plinov

19 01 06         tekoči odpadki iz čiščenja odpadnih plinov in
                 drugi vodni tekoči odpadki

19 01 07         trdni odpadki iz čiščenja dimnih  plinov

19 01 08         odpadki iz pirolize

19 01 09         iztrošeni katalizatorji, npr. iz odstranjevanja
                 NOx

19 01 10         iztrošeno aktivno oglje iz čiščenja dimnih
                 plinov

19 01 99         drugi tovrstni odpadki

19 02 00         Odpadki iz specifičnih fizikalno-kemijskih
                 obdelav industrijskih odpadkov (npr.
                 odstranjevanje kromatov in cianidov,
                 nevtralizacija...)

19 02 01         mulji kovinskih hidroksidov in drugi mulji iz
                 obarjanja kovin

19 02 02         pomešani odpadki namenjeni odlaganju

19 03 00         Stabilizirani/utrjeni odpadki

19 03 01         odpadki, stabilizirani/utrjeni s hidravličnimi
                 vezivi (npr.cement)

19 03 02         odpadki stabilizirani/utrjeni z organskimi
                 vezivi

19 03 03         odpadki, ki so stabilizirani z biološkimi
                 procesi

19 04 00         Vitrificirani odpadki in odpadki iz
                 vitrifikacije

19 04 01         vitrificirani odpadki

19 04 02         elektrofiltrski pepel in drugi odpadki iz
                 čiščenja odpadnih plinov

19 04 03         nevitrificirana trdna faza

19 04 04         vodni tekoči odpadki iz priprave vitrificiranih
                 odpadkov

19 05 00         Odpadki iz aerobne obdelave trdnih odpadkov

19 05 01         nekompostirana frakcija komunalnih in podobnih
                 odpadkov

19 05 02         nekompostirane frakcije živalskih in rastlinskih
                 odpadkov

19 05 03         kompost, ki ne ustreza specifikaciji
 
19 05 99         drugi tovrstni odpadki

19 06 00         Odpadki iz anaerobne obdelave trdnih odpadkov

19 06 01         mulji iz anaerobne obdelave komunalnih in
                 podobnih odpadkov

19 06 02         mulji iz anaerobne obdelave živalskih in
                 rastlinskih odpadkov

19 06 99         drugi tovrstni odpadki

19 07 00         Izcedne vode iz odlagališč

19 07 01         izcedne vode iz odlagališč

19 08 00         Odpadki iz naprav za čiščenje odpadne vode, ki
                 niso drugje navedeni

19 08 01         ostanki na grabljah in sitih

19 08 02         odpadki iz peskolovov

19 08 03         mešanice maščob in olj iz lovilcev olj in maščob

19 08 04         blato iz čistilnih naprav tehnoloških odpadnih
                 vod

19 08 05         blato iz čistilnih naprav komunalnih odpadnih
                 vod

19 08 06         nasičene ali iztrošene ionske izmenjalne smole
 
19 08 07         raztopine in mulji iz regeneracije ionskih
                 izmenjalnih smol

19 08 99         drugi tovrstni odpadki

19 09 00         Odpadki iz priprave pitne in tehnološke vode

19 09 01         trdni odpadki iz sit in filtrov

19 09 02         mulji iz bistrenja

19 09 03         mulj iz dekarbonatiziranja

19 09 04         iztrošeno aktivno oglje

19 09 05         nasičene ali izrabljene ionske izmenjalne smole

19 09 06         raztopine in mulji iz regeneracije ionskih
                 izmenjalnih smol

19 09 99         drugi tovrstni odpadki


20 00 00         KOMUNALNI ODPADKI IN NJIM PODOBNI ODPADKI IZ
                 INDUSTRIJE, OBRTI IN STORITVENIH DEJAVNOSTI,
                 VKLJUČNO Z LOČENO ZBRANIMI FRAKCIJAMI

20 01 00         Ločeno zbrane frakcije

20 01 01         papir in lepenka

20 01 02         stekla

20 01 03         drobna plastika

20 01 04         drugi odpadki iz plastike

20 01 05         drobni kovinski odpadki (npr. pločevinke)

20 01 06         drugi odpadki iz kovin

20 01 07         les

20 01 08         kompostirni kuhinjski odpadki iz gospodinjstev,
                 menz in restavracij

20 01 09         olja in maščobe

20 01 10         oblačila

20 01 11         tekstil

20 01 12         barve, črnila, lepila in umetne smole

20 01 13         topila

20 01 14         kisline

20 01 15         baze

20 01 16         pralna sredstva

20 01 17         fotokemikalije

20 01 18         zdravila

20 01 19         pesticidi

20 01 20         baterije

20 01 21         fluorescentne cevi in drugi odpadki, ki
                 vsebujejo živo srebro

20 01 22         aerosoli (pršivke)

20 01 23         oprema, ki vsebuje klorofluoroogljike

20 01 24         elektronska oprema (npr. tiskana vezja)

20 02 00         Odpadki z vrtov in parkov (vključno z odpadki s
                 pokopališč)

20 02 01         odpadki, primerni za kompostiranje

20 02 02         zemlja in kamenje

20 02 03         drugi odpadki, neprimerni za kompostiranje

20 03 00         Drugi komunalni odpadki

20 03 01         mešani komunalni odpadki

20 03 02         odpadki z živilskih trgov

20 03 03         odpadki iz čiščenja cest

20 03 04         greznične gošče

20 03 05         nerabna in zavržena motorna vozila
-----------------------------------------------------------------

                            PRILOGA 2

            Klasifikacijski seznam nevarnih odpadkov

-----------------------------------------------------------------
Klasifikacijska  Naziv odpadka
številka
odpadka
-----------------------------------------------------------------
02 00 00         ODPADKI IZ KMETIJSTVA, VRTNARSTVA, LOVA,
                 RIBIŠTVA, RIBOGOJSTVA IN PROIZVODNJE HRANE

02 01 00         Odpadki pri primarni proizvodnji

02 01 05         agrokemični odpadki


03 00 00         ODPADKI IZ OBDELAVE IN PREDELAVE LESA IN
                 PROIZVODNJE PAPIRJA, KARTONA, LEPENKE, VLAKNINE,
                 PLOŠČ IN POHIŠTVA

03 02 00         Odpadna sredstva za zaščito lesa

03 02 01         nehalogenirana organska sredstva za zaščito lesa

03 02 02         klorirana organska sredstva za zaščito lesa

03 02 03         organokovinska sredstva za zaščito lesa

03 02 04         anorganska sredstva za zaščito lesa


04 00 00         ODPADKI PRI PROIZVODNJI USNJA IN TEKSTILIJ

04 01 00         Odpadki pri proizvodnji usnja

04 01 03         odpadki, ki nastanejo pri razmaščevanju
                 (vsebujejo topila, brez tekoče faze)

04 02 00         Odpadki pri proizvodnji tekstilij

04 02 11         halogenirani odpadki, ki nastanejo pri
                 plemenitenju in končni obdelavi


05 00 00         ODPADKI PRI PREDELAVI IN ČIŠČENJU ZEMELJSKEGA
                 PLINA OZIROMA NAFTE, IN PIROLIZE PREMOGA

05 01 00         Oljne gošče in zaoljeni trdni odpadki

05 01 03         gošče z dna rezervoarjev

05 01 04         kisle alkilne gošče

05 01 05         odpadki, nastali pri razlitju olj

05 01 07         kisli katran

05 01 08         druge vrste katrana

05 04 00         Izrabljene filtrirne zemlje

05 04 01         izrabljene filtrirne zemlje

05 06 00         Odpadki iz pirolize premoga

05 06 01         kisli katran

05 06 03         drugi katrani

05 07 00         Odpadki pri čiščenju zemeljskega plina

05 07 01         mulji, ki vsebujejo živo srebro

05 08 00         Odpadki pri predelavi rabljenih mineralnih olj

05 08 01         izrabljene filtrne zemlje

05 08 02         kisli gudron

05 08 03         druge vrste gudrona

05 08 04         tekoči vodni odpadki iz regeneracije mineralnih
                 olj


06 00 00         ODPADKI IZ ANORGANSKIH KEMIJSKIH PROCESOV

06 01 00         Odpadne raztopine kislin

06 01 01         žveplova in žveplasta kislina

06 01 02         solna kislina

06 01 03         fluorovodikova kislina

06 01 04         fosforjeva in fosforasta kislina

06 01 05         dušikova in dušikasta kislina

06 01 99         drugi tovrstni odpadki

06 02 00         Odpadne raztopine baz (lugov)

06 02 01         kalcijev hidroksid

06 02 02         natrijev karbonat (soda)

06 02 03         amoniak

06 02 99         drugi tovrstni odpadki

06 03 00         Odpadne soli in raztopine soli

06 03 11         soli in raztopine, ki vsebujejo cianide

06 04 00         Odpadki, ki vsebujejo kemično vezane kovine

06 04 02         soli kovin (razen 06 03 00)

06 04 03         odpadki, ki vsebujejo arzen

06 04 04         odpadki, ki vsebujejo živo srebro

06 04 05         odpadki, ki vsebujejo druge težke kovine

06 07 00         Odpadki iz procesov predelave halogenov

06 07 01         elektrolitski odpadki, ki vsebujejo halogene

06 07 02         aktivno oglje iz pridobivanja klora

06 13 00         Odpadki iz ostalih anorganskih kemijskih
                 procesov

06 13 01         anorganski pesticidi, biocidi in sredstva za
                 zaščito lesa

06 13 02         izrabljeno aktivno oglje (razen 06 07 02)


07 00 00         ODPADKI IZ ORGANSKIH KEMIJSKIH PROCESOV

07 01 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi osnovnih organskih kemikalij

07 01 01         vodne pralne tekočine in matične lužnice

07 01 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 01 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 01 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 01 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 01 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 01 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 02 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi plastike, sintetične gume in umetnih
                 vlaken

07 02 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 02 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 02 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 02 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 02 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 02 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 02 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 03 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi organskih barvil in pigmentov (razen 06
                 11 00)

07 03 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 03 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 03 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 03 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 03 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 03 09         halogenirane filtrne pogače mase in izrabljeni
                 absorbenti

07 03 10         druge filtrne pogače in absorbenti

07 04 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi organskih pesticidov (razen 02 01 05)

07 04 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 04 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 04 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 04 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 04 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 04 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 04 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 05 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi farmacevtskih proizvodov

07 05 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 05 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 05 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 05 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 05 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 05 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 05 10         druge izrabljene filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 06 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi maščob, maziv, mil, pralnih sredstev,
                 razkužil in kozmetike

07 06 01         vodne pralne raztopine in matične lužnice

07 06 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 06 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 06 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 06 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij

07 06 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 06 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti

07 07 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi finih kemikalij in  kemičnih izdelkov,
                 ki niso navedeni drugje

07 07 01         vodne pralne tekočine in matične lužnice

07 07 03         organska halogenirana topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 07 04         druga organska topila, pralne tekočine in
                 matične lužnice

07 07 07         halogenirani ostanki iz destilacij in kemijskih
                 reakcij

07 07 08         drugi ostanki iz destilacij in kemijskih reakcij
 
07 07 09         halogenirane filtrne pogače in izrabljeni
                 absorbenti

07 07 10         druge filtrne pogače in izrabljeni absorbenti


08 00 00         ODPADKI PRI PROIZVODNJI, PRIPRAVI, TRŽENJU IN
                 UPORABI SREDSTEV ZA POVRŠINSKO ZAŠČITO (BARVE,
                 LAKI, EMAJLI), LEPIL, TESNILNIH MAS IN
                 TISKARSKIH BARV

08 01 00         Odpadki pri proizvodnji, pripravi, dobavi in
                 uporabi sredstev za površinsko zaščito (barve,
                 laki, emalji), lepil, tesnilnih mas in
                 tiskarskih barv

08 01 01         odpadne barve in laki, ki vsebujejo halogenirana
                 topila

08 01 02         odpadne barve in laki, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 01 06         mulji pri odstranjevanju barv in lakov, ki
                 vsebujejo halogenirana topila

08 01 07         mulji pri odstranjevanju barv in lakov, ki
                 vsebujejo nehalogenirana topila

08 03 00         Odpadki pri pridobivanju, pripravi, dobavi in
                 uporabi tiskarskih črnil

08 03 01         odpadne tiskarske barve, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

08 03 02         odpadne tiskarske barve, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 03 05         mulji od tiskarskih barv, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

08 03 06         mulji od tiskarskih barv, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 04 00         Odpadki pri pridobivanju, pripravi, dobavi in
                 uporabi lepil in tesnilnih mas (vključno z
                 materiali za hidrofobiranje)

08 04 01         odpadna lepila in tesnilne mase, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

08 04 02         odpadna lepila in tesnilne mase, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila

08 04 05         mulji od lepil in tesnilnih mas, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

08 04 06         mulji od lepil in tesnilnih mas, ki vsebujejo
                 nehalogenirana topila


09 00 00         ODPADKI PRI FOTOGRAFSKIH DEJAVNOSTIH

09 01 00         Odpadki pri fotografskih dejavnostih

09 01 01         razvijalci in aktivatorji na vodni osnovi

09 01 02         razvijalci za offset plošče na vodni osnovi

09 01 03         razvijalci na osnovi organskih topil

09 01 04         fiksirne raztopine

09 01 05         belilne in belilno-fiksirne raztopine

09 01 06         odpadki, ki vsebujejo srebro in nastanejo pri
                 lastni obdelavi fotografskih odpadkov


10 00 00         ANORGANSKI ODPADKI IZ TERMIČNIH PROCESOV

10 01 00         Odpadki iz termoenergetskih objektov in drugih
                 kurilnih naprav (razen 19 00 00)

10 01 04         elektrofiltrski pepel iz kurilnih naprav na
                 mineralna olja

10 01 09         žveplova kislina

10 03 00         Odpadki iz termične metalurgije aluminija

10 03 01         katrani in drugi ogljik vsebujoči odpadki iz
                 proizvodnje anod

10 03 03         posnemki žlinder

10 03 04         žlindra iz primarnega taljenja (bela žlindra)

10 03 07         izrabljene obloge peči

10 03 08         solna žlindra iz sekundarnega taljenja

10 03 09         črna žlindra iz sekundarnega taljenja

10 03 10         odpadki iz obdelave solne in črne žlindre               

10 04 00         Odpadki iz termične metalurgije svinca

10 04 01         žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 04 02         posnemki in žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 04 03         kalcijev arzenat

10 04 04         prah iz odpadnih plinov

10 04 05         drugi delci in prah

10 04 06         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 04 07         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 05 00         Odpadki iz termične metalurgije cinka

10 05 01         žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 05 02         posnemki in žlindre (prvo in drugo taljenje)

10 05 03         prah iz odpadnih plinov

10 05 05         trdni odpadki iz čiščenja plinov

10 05 06         mulji iz čiščenja odpadnih plinov

10 06 00         Odpadki iz termične metalurgije bakra

10 06 03         prah iz odpadnih plinov

10 06 05         odpadki iz elektrolitske rafinacije

10 06 06         trdni odpadki iz čiščenja odpadnih plinov

10 06 07         mulji iz čiščenja odpadnih plinov


11 00 00         ANORGANSKI ODPADKI IZ OBDELAVE IN POVRŠINSKE
                 ZAŠČITE KOVIN IN HIDROMETALURGIJE BARVNIH KOVIN

11 01 00         Tekoči odpadki in mulji iz obdelave in
                 površinske zaščite kovin (npr. galvaniziranje,
                 cinkanje, luženje, piklanje, fosfatiranje in
                 alkalno razmaščevanje)

11 01 01         cianidni (alkalni) odpadki, ki vsebujejo težke
                 kovine razen kroma

11 01 02         cianidni (alkalni) odpadki, ki ne vsebujejo
                 težkih kovin

11 01 03         necianidni odpadki, ki vsebujejo krom

11 01 05         kisle lužilne raztopine

11 01 06         kisline, ki niso navedene drugje

11 01 07         lugi, ki niso navedeni drugje

11 01 08         mulji iz fosfatiranja

11 02 00         Odpadki in mulji iz procesov hidrometalurgije
                 barvnih kovin

11 02 02         mulji iz hidrometalurgije cinka (vključno z
                 jarositom in goetitom)

11 03 00         Mulji in trdne snovi iz postopkov utrjevanja
                 kovinskih površin (kaljenja, tempranja)

11 03 01         odpadki, ki vsebujejo cianide

11 03 02         drugi tovrstni odpadki


12 00 00         ODPADKI IZ MEHANSKIH POSTOPKOV OBLIKOVANJA IN
                 POVRŠINSKE OBDELAVE KOVIN IN PLASTIKE

12 01 00         Odpadki iz mehanskih postopkov oblikovanja
                 (kovanja, varjenja, stiskanja, vlečenja,
                 struženja, vrtanja, rezanja in piljenja)

12 01 06         izrabljena halogenirana strojna olja
                 (neemulgirana)

12 01 07         izrabljena nehalogenirana strojna olja
                 (neemulgirana)

12 01 08         izrabljene halogenirane strojne emulzije
 
12 01 09         izrabljene nehalogenirane strojne emulzije

12 01 10         sintetična strojna olja

12 01 11         oljne gošče z obdelovalnih strojev

12 01 12         iztrošeni voski in maščobe

12 03 00         Odpadki iz postopkov razmaščevanja z vodo in
                 paro (razen 11 00 00)

12 03 01         vodne pralne raztopine

12 03 02         odpadki iz razmaščevanja s paro


13 00 00         ODPADNA OLJA (RAZEN JEDILNIH OLJ, 05 00 00 IN 12
                 00 00)

13 01 00         Odpadna hidravlična olja in zavorne tekočine

13 01 01         hidravlična olja, ki vsebujejo PCB ali PCT

13 01 02         neemulgirana klorirana hidravlična olja

13 01 03         neemulgirana neklorirana hidravlična olja

13 01 04         emulzije kloriranih olj

13 01 05         emulzije nekloriranih olj

13 01 06         mineralna hidravlična olja

13 01 07         druga hidravlična olja

13 01 08         zavorne tekočine

13 02 00         Iztrošena motorna, strojna in mazalna olja

13 02 01         klorirana motorna, strojna in mazalna olja

13 02 02         neklorirana motorna, strojna in mazalna olja

13 02 03         druga motorna, strojna in mazalna olja

13 03 00         Iztrošena olja ali tekočine za toplotno
                 izolacijo ali prenos toplote

13 03 01         izolacijska in termo olja, ki vsebujejo PCB ali
                 PCT

13 03 02         klorirana izolacijska in termo olja ter druge
                 tekočine

13 03 03         neklorirana izolacijska in termo olja ter druge
                 tekočine

13 03 04         sintetična izolacijska in termo olja ter druge
                 tekočine

13 03 05         mineralna izolacijska in termo olja

13 04 00         Ladijska (kalužna) olja

13 04 01         ladijska (kalužna) olja iz notranjega ladijskega
                 prometa

13 04 02         ladijska (kalužna) olja iz odtočnih kanalov na
                 privezih

13 04 03         ladijska (kalužna) olja iz drugega ladijskega
                 prometa

13 05 00         Vsebina iz naprav za ločevanje olja in vode

13 05 01         trdne snovi iz naprav za ločevanje olja in vode

13 05 02         mulji iz naprav za ločevanje olja in vode

13 05 03         mulji iz lovilcev olj

13 05 04         mulji ali emulzije iz razsoljevanja

13 05 05         druge emulzije

13 06 00         Druga odpadna olja

13 06 01         druga odpadna olja


14 00 00         ODPADKI IZ UPORABE ORGANSKIH TOPIL (RAZEN 07 00
                 00 IN 08 00 00)

14 01 00         Odpadki iz razmaščevanja kovin in vzdrževanja
                 strojev

14 01 01         klorofluoroogljiki

14 01 02         druga halogenirana topila in mešanice topil

14 01 03         druga topila in mešanice topil

14 01 04         vodne mešanice s halogeniranimi topili

14 01 05         vodne mešanice z nehalogeniranimi topili

14 01 06         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

14 01 07         mulji ali trdni odpadki, ki ne vsebujejo
                 halogeniranih topil

14 02 00         Odpadki pri čiščenju tekstila in razmaščevanju
                 naravnih surovin

14 02 01         halogenirana topila in mešanice topil

14 02 02         mešanice nehalogeniranih topil ali organskih
                 tekočin

14 02 03         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

14 02 04         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo druga
                 topila

14 03 00         Odpadki pri proizvodnji elektronskih izdelkov

14 03 01         klorofluoroogljiki

14 03 02         druga halogenirana topila

14 03 03         nehalogenirana topila in njihove mešanice

14 03 04         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

14 03 05         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo druga
                 topila

14 04 00         Odpadki hladilnih sredstev in potisnih plinov za
                 formiranje aerosolov oziroma pene

14 04 01         klorofluoroogljiki

14 04 02         druga halogenirana topila in mešanice topil

14 04 03         druga topila in mešanice topil

14 04 04         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo
                 halogenirana topila

14 04 05         mulji ali trdni odpadki, ki vsebujejo druga
                 topila

14 05 00         Odpadki pri recikliranju topil in hladilnih
                 sredstev (destilacijski ostanki)

14 05 01         klorofluoroogljiki

14 05 02         druga halogenirana topila in mešanice topil

14 05 03         druga topila in mešanice topil

14 05 04         mulji, ki vsebujejo halogenirana topila

14 05 05         mulji, ki vsebujejo druga topila


16 00 00         ODPADKI, KI NISO NAVEDENI DRUGJE V KATALOGU

16 02 00         Zavržena oprema in ostanki iz šrederja

16 02 01         transformatorji in kondenzatorji, ki vsebujejo
                 PCB ali PCT

16 04 00         Odpadna razstreliva

16 04 01         odpadno strelivo

16 04 02         odpadni ognjemetni izdelki

16 04 03         drugo odpadno razstrelivo

16 06 00         Baterije in akumulatorji

16 06 01         svinčeve baterije

16 06 02         nikelj-kadmijeve baterije

16 06 03         suhe baterije z živim srebrom

16 06 06         elektroliti iz baterij in akumulatorjev

16 07 00         Odpadki pri čiščenju transportnih in skladiščnih
                 rezervoarjev (razen 05 00 00 in 12 00 00)

16 07 01         odpadki pri čiščenju ladijskih transportnih
                 rezervoarjev, ki vsebujejo kemikalije

16 07 02         odpadki pri čiščenju ladijskih transportnih
                 rezervoarjev, ki vsebujejo naftne derivate

16 07 03         odpadki pri čiščenju avtocistern in železniških
                 cistern za prevoz naftnih derivatov

16 07 04         odpadki pri čiščenju avtocistern in železniških
                 cistern za prevoz kemikalij

16 07 05         odpadki pri čiščenju skladiščnih rezervoarjev,
                 ki vsebujejo kemikalije

16 07 06         odpadki pri čiščenju skladiščnih rezervoarjev,
                 ki vsebujejo naftne derivate


17 00 00         GRADBENI ODPADKI IN RUŠEVINE (VKLJUČNO Z
                 ODPADNIMI MATERIALI PRI GRADNJI CEST)

17 06 00         Izolirni materiali

17 06 01         izolirni materiali, ki vsebujejo prosti azbest


18 00 00         ODPADKI IZ ZDRAVSTVA IN VETERINARSTVA TER Z
                 NJIMI POVEZANIH RAZISKAV (brez odpadkov iz
                 kuhinj in restavracij v ustanovah zdravstva in
                 socialnega varstva)

18 01 00         Odpadki iz porodništva, diagnostike, zdravljenja
                 in preventive v humanem zdravstvu

18 01 03         odpadki, ki z vidika preventive pred infekcijo
                 zahtevajo posebno ravnanje pri zbiranju in
                 odstranitvi

18 02 00         Odpadki iz raziskav, diagnostike, zdravljenja in
                 preventive pri veterinarski dejavnosti

18 02 02         kužni odpadki, ki z vidika preventive zahtevajo
                 posebno ravnanje pri zbiranju in odstranitvi

18 02 04         zavržene kemikalije


19 00 00         ODPADKI IZ NAPRAV ZA OBDELAVO ODPADKOV, NAPRAV
                 ZA ČIŠČENJE ODPADNE VODE IN OBJEKTOV VODOOSKRBE

19 01 00         Odpadki pri sežigu ali pirolizi trdnih odpadkov
                 iz naselij in njim podobnih odpadkov iz obrti,
                 industrije in ustanov

19 01 03         elektrofiltrski pepel

19 01 04         prah iz parnih kotlov

19 01 05         filtrna pogača iz mokrega čiščenja odpadnih
                 plinov

19 01 06         tekoči odpadki iz čiščenja odpadnih plinov in
                 drugi vodni tekoči odpadki

19 01 07         trdni odpadki iz čiščenja dimnih  plinov

19 01 10         iztrošeno aktivno oglje iz čiščenja dimnih
                 plinov

19 02 00         Odpadki iz specifičnih fizikalno-kemijskih
                 obdelav industrijskih odpadkov (npr.
                 odstranjevanje kromatov in cianidov,
                 nevtralizacija...)

19 02 01         mulji kovinskih hidroksidov in drugi mulji iz
                 obarjanja kovin

19 04 00         Vitrificirani odpadki in odpadki iz
                 vitrifikacije

19 04 02         elektrofiltrski pepel in drugi odpadki iz
                 čiščenja odpadnih plinov

19 04 03         nevitrificirana trdna faza

19 08 00         Odpadki iz naprav za čiščenje odpadne vode, ki
                 niso drugje navedeni

19 08 03         mešanice maščob in olj iz lovilcev olj in maščob

19 08 06         nasičene ali iztrošene ionske izmenjalne smole

19 08 07         raztopine in mulji iz regeneracije ionskih
                 izmenjalnih smol


20 00 00         KOMUNALNI ODPADKI IN NJIM PODOBNI ODPADKI IZ
                 INDUSTRIJE, OBRTI IN STORITVENIH DEJAVNOSTI,
                 VKLJUČNO Z LOČENO ZBRANIMI FRAKCIJAMI

20 01 00         Ločeno zbrane frakcije

20 01 12         barve, črnila, lepila in umetne smole

20 01 13         topila

20 01 17         fotokemikalije

20 01 19         pesticidi

20 01 21         fluorescentne cevi in drugi odpadki, ki
                 vsebujejo živo srebro

                            PRILOGA 3

                   Nevarne lastnosti odpadkov

Tabela: nevarne lastnosti odpadkov
-----------------------------------------------------------------
Opis nevarne lastnosti       Način določanja nevarne lastnosti
-----------------------------------------------------------------
H1 - eksploziven odpadek     Odpadek je eksploziven, če je
                             razvrščen v 1. razred nevarnih
                             snovi po predpisih na področju
                             prevoza nevarnih snovi v cestnem
                             prometu
-----------------------------------------------------------------
H2 - oksidativen odpadek     Odpadek je oksidativen:
                             - če je razvrščen v 5.1 razred
                             nevarnih snovi ali
                             - če je razvrščen v 5.2 razred
                             nevarnih snovi po predpisih na
                             področju prevoza nevarnih snovi v
                             cestnem prometu.
-----------------------------------------------------------------
H3-A - lahkovnetljiv         Odpadek je lahkovnetljiv:
odpadek                      - če je v tekočem agregatnem stanju
                             in je njegova temperatura vnetišča
                             nižja od 294 K
                             ali
                             - če je razvrščen v 2. razred
                             nevarnih snovi in znotraj tega
                             razreda označen s črkami F, TF ali
                             TCF ali
                             - če je razvrščen v 4.1 razred
                             nevarnih snovi ali
                             - če je razvrščen v 4.2 razred
                             nevarnih snovi ali
                             - če je razvrščen v 4.3 razred
                             nevarnih snovi po predpisih na
                             področju prevoza nevarnih snovi v
                             cestnem prometu.
-----------------------------------------------------------------
H3 - B - vnetljiv odpadek    Odpadek je vnetljiv, če je v tekočem
                             stanju in je njegova temperatura
                             vnetišča nižja od 328 K.
-----------------------------------------------------------------
H4 - dražljiv odpadek        Odpadek je dražljiv:
                             - če vsebuje več kot 10 % ene ali
                             več snovi, ki so razvrščene med
                             dražljive snovi z oznako R41, ali
                             - če vsebuje več kot 20 % ene ali
                             več snovi, ki so razvrščene med
                             dražljive snovi z oznakami R36, R37
                             ali R38 po predpisih na področju
                             kemikalij.
-----------------------------------------------------------------
H5 - zdravju škodljiv        Odpadek je škodljiv za zdravje
odpadek                      ljudi, če vsebuje več kot 25 % ene
                             ali več snovi, ki so razvrščene med
                             zdravju škodljive snovi po predpisih
                             na področju kemikalij.
-----------------------------------------------------------------
H6 - strupen odpadek         Odpadek je strupen:
                             - če vsebuje več kot 0,1 % ene ali
                             več snovi, ki so razvrščene med zelo
                             strupene, ali
                             - če vsebuje več kot 3 % ene ali več
                             snovi, ki so razvrščene med strupene
                             po predpisih na področju kemikalij.
-----------------------------------------------------------------
H7 - rakotvoren odpadek      Odpadek je rakotvoren, če vsebuje
                             več kot 0,1 % ene ali več snovi, ki
                             so razvrščene med rakotvorne prve
                             ali druge kategorije po predpisih na
                             področju kemikalij.
-----------------------------------------------------------------
H8 - jedek odpadek           Odpadek je jedek:
                             - če vsebuje več kot 1 % ene ali več
                             snovi, ki so razvrščene med jedke
                             snovi z oznako R35, ali
                             - če vsebuje več kot 5 % ene ali več
                             snovi, ki so razvrščene med jedke
                             snovi z oznako R34 po predpisih na
                             področju kemikalij.
-----------------------------------------------------------------
H9 - infektiven odpadek      Odpadek je infektiven:
                             - če vsebuje za zdravje ljudi
                             nevarne klice ali,
                             - če vsebuje kužni material
                             živalskega izvora.
-----------------------------------------------------------------
H10 - teratogen odpadek      Odpadek je teratogen, če vsebuje več
                             kot 0,5 % ene ali več snovi, ki so
                             razvrščene v prvo ali drugo
                             kategorijo snovi, ki škodljivo
                             vplivajo na plod, po predpisih na
                             področju kemikalij.
-----------------------------------------------------------------
H11 - mutagen odpadek        Odpadek je mutagen, če vsebuje več
                             kot 0,1 % ene ali več snovi, ki so
                             razvrščene v prvo ali drugo
                             kategorijo snovi, ki škodljivo
                             vplivajo na dedno zasnovo, po
                             predpisih na področju kemikalij.
-----------------------------------------------------------------
H12 - odpadek, ki sprošča    Odpadek sprošča strupene pline ob
strupene pline ob stiku z    stiku z zrakom, vodo ali kislino, če
zrakom, vodo ali kislino     vsebnost prostega sulfida in cianida
                             presega naslednje vrednosti:
                             Sulfid - prosti  10.000 mg/kg suhe
                                              snovi
                             Cianid - prosti   1.000 mg/kg suhe
                                              snovi
-----------------------------------------------------------------
H13 - odpadek, za katerega   1. Odpadek ima lastnost H13, če
obstaja možnost, da se iz    vrednosti parametrov odpadka
njega izlužijo snovi, ki     presegajo naslednje vrednosti:
imajo eno od lastnosti iz
prejšnjih točk te tabele     Živo srebro         20 mg/kg suhe
                                             snovi (1)
                             Arzen (2),(3)    5.000 mg/kg suhe
                                             snovi
                             Svinec (2),(3)  10.000 mg/kg suhe
                                             snovi
                             Kadmij (2),(3)   5.000 mg/kg suhe
                                             snovi

                             (1) za utrjene odpadke, ki vsebujejo
                             težkotopne sulfide, je mejna
                             vrednost 3.000 mg/kg suhe snovi
                             (2) ne velja za zasteklene odpadke
                             (3) ne velja za obstojne zlitine

                             PAO            100 mg/kg suhe snovi
                             PCB            100 mg/kg suhe snovi
                             PCDD/PCDF      10.000 ng TE/kg suhe
                                            snovi (4)
                             POX            1.000 mg/kg suhe
                                            snovi
                             Celotni        20.000 mg/kg suhe
                             ogljikovodiki  snovi (5)
                             BTX            500 mg/kg suhe snovi
                             Fenoli         10.000 mg/kg suhe
                                            snovi

                             (4) TE po Uredbi o emisiji snovi v
                             zrak iz sežigalnic in pri sosežigu
                             odpadkov, Ur.l.RS 73/94
                             (5) ne velja za asfalt in bitumen

                             2. odpadek ima lastnost H13, če
                             vrednosti parametrov izlužita ali v
                             primeru tekočih odpadkov vsebnosti v
                             odpadku presegajo naslednje
                             vrednosti:

                             Sušilni ostanek      10.000 mg/l (1)
                             pH vrednost                 6-13 (2)
                             Antimon                   5 mg/l
                             Arzen                     5 mg/l
                             Baker                    10 mg/l
                             Barij                    50 mg/l
                             Berilij                 0,5 mg/l
                             Bor                     100 mg/l
                             Cink                    100 mg/l
                             Kadmij                  0,5 mg/l
                             Kobalt                   10 mg/l
                             Kositer                 100 mg/l
                             Celotni krom             50 mg/l
                             Krom-šestvalentni         2 mg/l
                             Nikelj                   50 mg/l
                             Vsota selena in
                             telurja                   5 mg/l
                             Srebro                    5 mg/l
                             Svinec                   10 mg/l
                             Talij                     2 mg/l
                             Vanadij                  20 mg/l
                             Živo srebro            0,05 mg/l
                             Amonijev dušik        1.000 mg/l
                             Nitritni dušik           30 mg/l
                             Celotni cianid           20 mg/l
                             Cianid-prosti             2 mg/l
                             Sulfid                   20 mg/l
                             Fluorid                  50 mg/l
                             Celotni
                             ogljikovodiki       100 mg/l (3),(4)
                             PAO                    0,05 mg/l (4)
                             AOX                      10 mg/l
                             Fenoli                  100 mg/l

                             (1) vrednost za tekoče odpadke je
                             30.000 mg/l
                             (2) vrednost za tekoče odpadke je
                             2-11.5
                             (3) za tla, ki so onesnažena z
                             oljem in odpadke pri pridobivanju
                             nafte je vrednost v izlužku 5 mg/l
                             (4) centrifugiran izlužek
-----------------------------------------------------------------
H14 - ekotoksičen odpadek    Odpadek je ekotoksičen:
                             - če vsebuje ozonu škodljive snovi
                             ali
                             - če vsebuje snovi, ki so razvrščene
                             v 9. razred in označene s številko
                             11 in 12 po predpisih na področju
                             prevoza nevarnih snovi v cestnem
                             prometu.
-----------------------------------------------------------------

                            PRILOGA 4

                   Postopki predelave odpadkov

Postopki predelave odpadkov so:

R1 uporaba odpadkov kot gorivo ali za druge načine za proizvodnjo
energije;

R2  pridobivanje topil z regeneracijo odpadkov;

R3 pridobivanje organskih snovi z regeneracijo odpadkov (vključno
s kompostiranjem ali z drugimi procesi, v katerih se odpadki
biološko preoblikujejo) razen snovi, ki se uporabljajo kot
topila;

R4 pridobivanje kovin in njihovih spojin z recikliranjem
odpadkov;

R5 pridobivanje anorganskih materialov razen kovin in njihovih
spojin z recikliranjem odpadkov;

R6 regeneracija kislin ali baz;

R7 predelava sestavin, ki se uporabljajo za zmanjševanje
onesnaževanja;

R8 predelava sestavin iz katalizatorjev;

R9 rafinacija odpadnega rabljenega olja ali druge ponovne uporabe
odpadnega olja;

R10 vnašanje odpadkov v ali na tla z namenom, da se poveča
pridelek ali izboljša ekološko stanje zemljine, kakor tudi
kompostiranje odpadkov ali drugi procesi, v katerih se odpadki
biološko preoblikujejo; 

R11 uporaba odpadkov, ki se jih pridobi v kateremkoli postopku iz
točk od R1 do R10;

R12 izmenjava odpadkov za predajo odpadka v enega od postopkov
predelave odpadkov iz točk od R1 do R11;

R13 skladiščenje odpadkov, ki so namenjeni oddaji v enega od
postopkov predelave iz te priloge razen začasnega skladiščenja.  

                            PRILOGA 5

                Postopki odstranjevanja odpadkov

Postopki odstranjevanja odpadkov so:

D1  odlaganje odpadkov v zemljo in na zemljo;

D2 obdelava odpadkov v zemlji (na primer biološka razgradnja
tekočih ali blatnih izločkov v zemlji);

D3 globinsko injeciranje odpadkov (injeciranje odpadkov s
črpalkami v vrtine, solne jaške ali naravno nastala odlagališča);

D4  površinska zajezitev tekočih odpadkov (na primer izlivanje
tekočih ali muljastih odpadkov v jame, ribnike ali lagune);

D5 odlaganje odpadkov v posebej prirejena odlagališča (na primer
odlaganje v ločene enote, ki so zaprte in izolirane ena od druge
in od okolja);

D6 izpuščanje odpadkov v celinske vode;

D7 izpuščanje odpadkov v morje vključno z odlaganjem na morsko
dno;

D8 biološka obdelava odpadkov, ki ni navedena v drugih točkah te
priloge in pri kateri nastajajo končne spojine ali mešanice, ki
se odstranjujejo z enim od postopkov označenih z D1 do D12;

D9 fizikalno-kemična obdelava odpadkov, ki ni navedena v drugih
točkah postopkov odstranjevanja iz te priloge in pri kateri
nastajajo spojine ali mešanice, ki se odstranjujejo z enim od
postopkov odstranjevanja označenih z D1 do D12 (na primer
izparevanje, sušenje, kalcinacija, nevtralizacija, usedanje,
itd);

D10 sežiganje odpadkov na kopnem;

D11 sežiganje odpadkov na morju;

D12 trajno skladiščenje odpadkov (na primer nameščanje zabojnikov
v rudnik);

D13 spajanje ali mešanje odpadkov pred oddajo v enega od
postopkov odstranjevanja, navedenih od  D1 do D12;

D14  ponovno pakiranje odpadkov pred oddajo v enega od postopkov
odstranjevanja, navedenih od  D1 do D12;

D15  skladiščenje odpadkov, ki so namenjeni oddaji v enega od
postopkov odstranjevanja iz te priloge razen začasnega
skladiščenja.


AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti