Uradni list

Številka 33
Uradni list RS, št. 33/2000 z dne 14. 4. 2000
Uradni list

Uradni list RS, št. 33/2000 z dne 14. 4. 2000

Kazalo

1531. Spremembe in dopolnitve splošnega navodila o pogojih in okoliščinah za odstopanje ovadb v postopek poravnavanja, stran 3966.

Na podlagi 13. točke navodila o poravnavanju v kazenskih zadevah (Uradni list RS, št. 59/99) predpisujem
S P R E M E M B E I N D O P O L N I T V E
splošnega navodila o pogojih in okoliščinah za odstopanje ovadb v postopek poravnavanja (Uradni list RS, št. 49/99)
1. člen
Za 6. členom se dodajo novi členi, in sicer:
“7. člen
Po odločitvi o odstopu ovadbe poda državni tožilec vodji višjega državnega tožilstva pismen predlog za imenovanje poravnalca o obravnavani zadevi.
V predlogu navede opravilno številko zadeve, kvalifikacijo kaznivega dejanja ter ime in priimek, rojstni datum in kraj stalnega bivališča strank.
Državni tožilec lahko predlaga hkrati imenovanje poravnalcev za več zadev.
8. člen
Ko državni tožilec prejme odločbo vodje višjega državnega tožilstva o imenovanju poravnalca v predlagani zadevi, odpre poravnalni spis.
Poravnalni spis se odpre tako, da se pri vpisniku, kjer se vodi v poravnavo odstopljena zadeva (Kt, Ktm) zaznamuje postopek poravnave (velika črka P), na ovitku svetlo modre barve pa se označi številka poravnalne zadeve.
Številka poravnalne zadeve je sestavljena iz dosedanje opravilne številke (na primer Ktm 7/99), pred katero se pred vezajem doda velika črka P (primer P-Ktm 7/99).
V poravnalni spis se vložijo kopije ovadbe, dopisa pristojnega tožilca o odstopu ovadbe in odločbe o imenovanju in pošlje izbranemu poravnalcu.
9. člen
Poravnalni spis je vedno sestavni del internega tožilskega spisa.
10. člen
Če poravnalec med postopkom zaprosi državnega tožilca za mnenje po 28. točki navodil o poravnavanju v kazenskih zadevah, državni tožilec o tem napravi v internem tožilskem spisu uradni zaznamek s kratkim opisom mnenja, ki ga je podal.
Dosedanji 7. člen postane 11. člen.
12. člen
Po vrnitvi poravnalnega spisa mora državni tožilec brez odlašanja odločiti o ovadbi.
O končanem postopku z opredelitvijo uspeha poravnavanja obvesti državni tožilec višje državno tožilstvo.
13. člen
Hkrati z odločitvijo o ovadbi je po končanem postopku poravnavanja državni tožilec dolžan odmeriti nagrado poravnalcu.
Pri odločitvi o nagradi mora upoštevati zahtevnost zadeve, število udeleženih oseb, prizadevnost poravnalca in uspeh poravnavanja.
Običajni stroški poravnavanja (npr. stroški poštnih in pisarniških storitev, stroški najema in vzdrževanja prostorov, potni in drugi stroški poslovanja, ki poravnalcu normalno nastanejo v zvezi s postopkom poravnavanja) so že vključeni v nagrado in se ne priznavajo za vsako zadevo posebej.
Upoštevajoč poseben obseg in zapletenost posamezne zadeve se lahko poravnalcu dodatno k nagradi priznajo posebni stroški poravnavanja le na podlagi predhodnega soglasja in odobritvi državnega tožilca ter predložene dokumentacije.
14. člen
Nagrada za opravljen postopek poravnavanja se ob upoštevanju kriterijev po drugem in tretjem odstavku prejšnjega člena prizna poravnalcu v razponu od 70 do 200 točk, in sicer:
– od 70 točk za zadevo, ki se konča neuspešno v pogojih po drugem odstavku 20. točke navodil o poravnavanju,
– do 120 točk za drugo neuspešno končano poravnalsko zadevo,
– od 80 do 200 točk za uspešno končano poravnalsko zadevo.
15. člen
Izplačilo nagrade odredi vodja, obračuna in izplača pa računovodstvo okrožnega državnega tožilstva, ki vodi v poravnavanje odstopljeno zadevo.
Nagrada se obračuna tako, da se priznano število točk zmnoži z vrednostjo točke, določene v bruto znesku. Od tega zneska se obračunajo, odštejejo in nakažejo dajatve in prispevki na podlagi zakonskih predpisov. Preostali znesek (čista nagrada) se izplača poravnalcu.
Obračun in izplačilo nagrade se opravi v roku 30 dni in za vsako zadevo posebej.
16. člen
Začetna vrednost točke v bruto znesku se določi v višini 100 SIT za točko.
Za zvišanje vrednosti točke se uporabljajo razmerja, ki veljajo za določanje vrednosti točke po predpisih za sodne tolmače in druge strokovnjake, ki nastopajo v kazenskem postopku.
Dosedanji 8. člen postane 17. člen.
Dosedanji 9. člen postane 18. člen.”
2. člen
Te spremembe in dopolnitve začnejo veljati z dnem objave v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 105/99
Ljubljana, dne 3. marca 2000.
Generalna državna tožilka
Zdenka Cerar l. r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti