Na podlagi 25. člena statuta Občine Lenart (Uradni list RS, št. 34/99, 113/00 in 17/01) je župan Občine Lenart sprejel
O D R E D B O
o razporeditvi delovnega časa v Občinski upravi občine Lenart
1. člen
Ta odredba določa začetek, konec, trajanje in razporeditev delovnega časa v Občinski upravi občine Lenart (v nadaljevanju: občinska uprava).
2. člen
Delovni čas v občinski upravi traja 40 ur na teden in je razporejen na pet delovnih dni v tednu, in sicer od ponedeljka do petka.
3. člen
V občinski upravi je naslednji delovni čas, ki traja:
– v ponedeljek, torek in četrtek od 7. do 15. ure,
– v sredo od 7. do 17. ure,
– v petek od 7. do 13. ure.
Uradne ure na sedežih krajevnih skupnosti so:
– KS Voličina v ponedeljek od 7. od 10. ure,
– KS Sv. Jurij v torek od 7. do 10. ure,
– KS Lenart v četrtek od 7. do 10. ure.
Uradne ure za neposredno poslovanje občinskega urada za državljane in druge osebe, organizacije in skupnosti ter druge pravne osebe so na sedežu Občine Lenart vse dni v tednu, v vsem delovnem času.
4. člen
Ne glede na določbo 3. člena te odredbe se določi tudi obvezna prisotnost delavca v času uradnih ur.
Obvezna prisotnost delavca v času uradnih ur je od 7.30 do 11. ure, vsak dan v tednu, v sredo tudi popoldan od 14.30 do 17. ure, kolikor ni drugače določeno.
Obvezna prisotnost referenta za društvene dejavnosti je od 7.30 do 12. ure in v sredo od 14.30 do 17. ure.
Kolikor delavec, zaradi nujnih obveznosti, ne more biti prisoten na sedežu občine v času obvezne prisotnosti v času uradnih ur, mora vodja oddelka delo v oddelku organizirati tako, da je omogočeno nemoteno poslovanje oddelka.
Delavci, katerih narava dela obsega tudi delo na terenu, morajo najmanj 20 ur tedensko biti prisotni na sedežu občine.
5. člen
Delo preko polnega delovnega časa (nadurno delo), se sme odrediti pod pogoji, določenimi z zakonom.
Nadurno delo odredi predstojnik ali vodja notranje organizacijske enote kot neposredno nadrejeni s pisno odredbo praviloma vnaprej. Če zaradi narave dela oziroma nujnosti naloge to ni možno, se lahko nadurno delo odredi ustno, pisno odredbo pa se izda naknadno, najkasneje do konca delovnega tedna po opravljenem nadurnem delu.
6. člen
Nadurno delo lahko traja na teden največ 8 ur, maksimalno število nadur v posameznem mesecu je 20 ur.
Opravljeno nadurno delo se delavcu izplača pri mesečni plači, delavec pa lahko nadure izkoristi v obliki prostih ur oziroma celodnevne odsotnosti.
7. člen
Delavci evidentirajo prihod in odhod z dela ter odsotnosti med delovnim časom z vpisi v evidenčni knjigi, katero vodi za to pooblaščeni delavec, knjiga se nahaja v tajništvu. Konec meseca se knjiga odda v kadrovski službi in pooblaščeni delavec nato pripravi seznam odsotnosti z dela in ga odda v računovodstvu.
8. člen
V delovno obveznost se štejejo:
– ure prisotnosti na delu,
– letni dopust,
– državni prazniki in drugi z zakonom določeni prosti dnevi,
– ure odsotnosti z dela s pravico do nadomestila plače.
Ure izobraževanja, izpopolnjevanja in usposabljanja v zvezi z delom po napotitvi predstojnika, ki se izvajajo na državni praznik ali na drug z zakonom določen dela prosti dan ali na dan, ko organ ne posluje, se obračunajo kot ure prisotnosti na delu.
9. člen
Za ure odsotnosti, ki jih ni potrebno nadomestiti z delom, se ob predložitvi dokazila šteje odsotnost zaradi:
– iskanja nujne zdravstvene pomoči in spremstva v takšnih primerih ter zdravniških in specialističnih pregledov, ki jih ni mogoče opraviti izven delovnega časa,
– darovanja krvi,
– opravljanja funkcije v državnih organih in organih samoupravne lokalne skupnosti,
– sodelovanja v nadzornih in drugih organih upravljanja za izvrševanje pravic ustanovitelja,
– opravljanja dela sodnika porotnika,
– sodelovanja v sodnem ali upravnem postopku kot priča,
– izvajanja obrambnih dolžnosti in dolžnosti zaščite in reševanja,
– opravljanja drugega dela v interesu delodajalca (sodelovanje v nadzornih organih za izvrševanje pravic ustanovitelja),
– sodelovanje v komisijah za personalne zadeve; delo za drugo organizacijo oziroma sodelovanje pri projektnem delu pri organizacijah in podobno,
– drugih primerov, določenih z zakonom, podzakonskim predpisom ali kolektivno pogodbo za negospodarske dejavnosti v Republiki Sloveniji.
10. člen
V primeru službene poti se delavcu prizna toliko ur prisotnosti na delu, kolikor sta trajala pot in dejansko opravljanje dela.
Ne glede na določbo prejšnjega odstavka se delavcu ure prisotnosti na delu ne priznajo, če je delavec v soboto, nedeljo na državni praznik ali na drug z zakonom določen dela prost dan na službeni poti in dela dejansko na ta dan ne opravlja.
11. člen
Predstojnik občinske uprave lahko glede na naravo dela določi za posamezne delavce drugačen delovni čas, oziroma razporeditev v okviru tedenskega delovnega časa.
12. člen
Razporeditev delovnega časa in uradnih ur za stranke mora biti objavljena in na primeren način označena v poslovnih prostorih občinske uprave.
13. člen
Ta odredba začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem listu RS, uporablja pa se od 1. 7. 2002.
14. člen
Z dnem, ko začne veljati ta odredba, preneha veljati odredba o razporeditvi delovnega časa v upravnih organih Občine Lenart (Uradni list RS, št. 52/93).
Št. 13002-1/2002
Lenart, dne 28. junija 2002.
Župan
Občine Lenart
mag. Ivan Vogrin, univ. dipl. inž. l. r.