Uradni list

Številka 117
Uradni list RS, št. 117/2002 z dne 28. 12. 2002
Uradni list

Uradni list RS, št. 117/2002 z dne 28. 12. 2002

Kazalo

5704. Pravilnik o načinu izvajanja financiranja javnih zavodov, javnih skladov in javnih agencij na področju kulture, stran 16025.

Za izvrševanje 23. in 31. člena zakona o uresničevanju javnega interesa za kulturo (Uradni list RS, št. 96/02) ministrica za kulturo izdaja
P R A V I L N I K
o načinu izvajanja financiranja javnih zavodov, javnih skladov in javnih agencij na področju kulture
1. člen
Ta pravilnik podrobneje ureja:
– način financiranja javnih zavodov, javnih skladov in javnih agencij na področju kulture, (v nadaljevanju: izvajalci),
– izvedbo neposrednega poziva,
– način dela Ministrstva za kulturo Republike Slovenije (v nadaljevanju: ministrstvo) v postopku neposrednega poziva,
– obveznosti izvajalcev.
2. člen
Financiranje izvajalcev po tem pravilniku se izvede po postopku neposrednega poziva, ki se izvede po naslednjem zaporedju:
1. neposredni poziv za predložitev predlogov letnih programov dela in finančnih načrtov izvajalcev (v nadaljevanju: program dela);
2. prispetje in evidentiranje letnih programov dela;
3. obravnava programov dela izvajalcev;
4. pojasnjevalni in usklajevalni razgovori z direktorji;
5. presoja in ocenjevanje na strokovnih komisijah;
6. obvestilo o mnenju strokovne komisije;
7. poročilo pristojnega uslužbenca/pristojne uslužbenke za posamezno področje (v nadaljevanju: uslužbenec);
8. določitev višine proračunskih sredstev za financiranje izvajalcev.
3. člen
Neposredni poziv za predložitev programov dela se posreduje izvajalcem ob upoštevanju zakonov, ki urejajo javne finance, najkasneje do konca septembra tekočega leta za financiranje v naslednjem letu.
4. člen
Neposredni poziv se izvede v pisni in elektronski obliki z navedbo predvidenih rokov za izvedbo vseh potrebnih postopkov do začetka financiranja. Neposrednemu pozivu so priloženi obrazci in navodila za pripravo programov dela.
5. člen
Direktorji/direktorice (v nadaljevanju: direktor) izvajalcev morajo posredovati programe dela najkasneje v roku enega meseca od neposrednega poziva.
6. člen
Programi dela se sprejemajo v vložišču ministrstva. Vsak program dela in njegove dopolnitve se evidentirajo kot ena zadeva in posredujejo uslužbencu.
7. člen
Uslužbenec obravnava programe dela izvajalcev s svojega področja ter ugotavlja popolnost in njihovo ustreznost.
Uslužbenec na podlagi svojih ugotovitev pozove posameznega direktorja na usklajevanje programa dela ter odpravo morebitnih pomanjkljivosti.
Uslužbenec po opravljenem razgovoru sestavi zapisnik, ki vsebuje:
– naslov, prostor in čas usklajevanja,
– ugotovitve o uskladitvah in pomanjkljivosti programa dela,
– ključne ugotovitve.
8. člen
Strokovna komisija za posamezno področje obravnava programe dela in zapisnik iz 7. člena ter opravi strokovno presojo najkasneje v 14 dneh po opravljenih razgovorih.
Strokovna komisija pri svojem delu upošteva osnove, ki so podlaga za določitev višine sredstev.
Član strokovne komisije, ki je interesno vezan na izvajalca, ne sme sodelovati pri presoji.
9. člen
Komisija pripravi poročilo o predlogu financiranja. Predlog mora vsebovati kratko obrazložitev vsebinskih razlogov za predlagano financiranje.
10. člen
Uslužbenec obvesti direktorja o predlogu strokovne komisije z določitvijo roka do katerega ima direktor možnost, da se o predlogu komisije pisno izjavi.
11. člen
Minister/ministrica (v nadaljevanju: minister) na podlagi poročila o opravljenih razgovorih z direktorjem, poročila strokovne komisije in morebitne pisne izjave direktorja sprejme odločitev.
Po prejemu odločitve ministra direktor posreduje program dela in finančni načrt v potrditev oziroma sprejem pristojnemu organu izvajalca.
12. člen
V primeru večje spremembe programa dela, mora spremembo potrditi oziroma sprejeti pristojni organ izvajalca ter posredovati spremenjen program dela ministrstvu v ponovno odločanje.
V primeru nenačrtovanih projektov lahko izvajalci na podlagi spremembe programa dela, ki jo je potrdil oziroma sprejel pristojni organ, pridobijo dodatna sredstva v okviru proračunskih možnosti.
13. člen
Direktor je dolžan v zahtevanem roku posredovati ministrstvu vse zahtevane informacije, poročila in ostalo dokumentacijo, ki se nanašajo na delovanje izvajalca.
14. člen
Določila tega pravilnika se smiselno uporabljajo tudi za italijansko in madžarsko narodno skupnost, pri čemer ministrstvo pozove narodni skupnosti k predložitvi predloga programa dela, ki vključuje delovanje njunih javnih zavodov in predvidena sredstva, ki so namenjena za javne razpise oziroma pozive za njihove izvajalce s področja kulture. Z italijansko in madžarsko narodno skupnostjo se sklene pogodba iz 93. člena ZUIJK.
15. člen
Določila tega pravilnika se uporabljajo tudi za javne zavode iz 131. člena ZUJIK, katerih ustanoviteljice so občine.
16. člen
Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu RS.
Št. 611-6/2002
Ljubljana, dne 23. decembra 2002.
Ministrica
za kulturo
Andreja Rihter l. r.

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti