Uradni list

Številka 117
Uradni list RS, št. 117/2004 z dne 29. 10. 2004
Uradni list

Uradni list RS, št. 117/2004 z dne 29. 10. 2004

Kazalo

4797. Uredba o izvajanju Programa ukrepov na področju čebelarstva v Republiki Sloveniji v letih 2005-2007 za leto 2005, stran 14101.

Na podlagi 5. člena in v zvezi s 126. členom Zakona o kmetijstvu (Uradni list RS, št. 54/00, 52/02 – ZDU – 1, 58/02 – ZMR – 1 in 45/04 – ZdZPKG) izdaja Vlada Republike Slovenije
U R E D B O
o izvajanju Programa ukrepov na področju čebelarstva v Republiki Sloveniji
v letih 2005–2007 za leto 2005
1. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
(vsebina)
S to uredbo se za izvajanje Uredbe Sveta 797/2004/ES z dne 26. aprila 2004 o splošnih ukrepih za izboljšanje proizvodnje in trženja čebelarskih izdelkov (UL L št. 125/2004 z dne 28. 4. 2004, str. 1-3) ter Odločbe Komisije z dne 23. 8. 2004 o odobritvi programa za izboljšanje proizvodnje in trženja čebelarskih izdelkov, predstavljenega s strani Slovenije v okviru Uredbe Sveta 797/2004/ES (Uradno obvestilo Stalnega predstavništva Republike Slovenije pri Evropski uniji, Bruselj, SG-Greffe (2004) D/203644 z dne 23. 8. 2004) določajo ukrepi za izvajanje Programa ukrepov na področju čebelarstva v Republiki Sloveniji v letih 2005–2007 za leto 2005 (v nadaljnjem besedilu: program ukrepov v čebelarstvu 2005).
2. člen
(ukrepi)
V letu 2005 se bodo v skladu s to uredbo izvajali naslednji ukrepi:
– tehnična pomoč čebelarjem (usposabljanje v čebelarstvu, investicije v didaktično opremo, svetovalno delo v čebelarstvu);
– čebelja varoza (usposabljanje na področju zatiranja varoje);
– racionalizacija premestitev čebel (opazovalno napovedovalna služba, vzpostavitev stojišč);
– obnavljanje čebeljega fonda (investicijsko vzpodbujanje vzreje matic);
– kakovost medu (interna kontrola medu, ocenjevanje medu);
– aplikativne raziskave v čebelarstvu (raziskava prisotnosti pelodnih zrn v medu, razvoj pridelave drugih čebeljih proizvodov, uporaba čebeljih proizvodov).
3. člen
(sredstva)
(1) Ukrepi iz programa ukrepov v čebelarstvu 2005 se financirajo iz sredstev proračuna Republike Slovenije (proračunska postavka 2094 – Podpora čebelarstvu) ter sredstev Jamstvenega sklada Evropskega kmetijskega usmerjevalnega in jamstvenega sklada iz namenske EU proračunske postavke. Sofinancirana sredstva EU za leto 2005 znašajo do 74,000.000 SIT oziroma največ 50% višine skupnih sredstev, namenjenih posameznemu ukrepu.
(2) Obseg sredstev za posamezen ukrep je fiksen, vendar se glede na potrebe po končanem enoletnem obdobju izvajanja programa ukrepov v čebelarstvu del sredstev, planiranih za določen ukrep, lahko prerazporedi za izvajanje drugega ukrepa, v višini največ 20% sredstev, planiranih za prvotni ukrep. Upravičencem se izplača sredstva največ v višini, določeni za posamezen ukrep.
4. člen
(vrnitev sredstev)
(1) Upravičenec, pri katerem se ugotovi, da je sredstva pridobil nezakonito ali jih porabil nenamensko, mora vrniti vsa pridobljena sredstva skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi.
(2) Upravičenec iz prejšnjega odstavka ne more pridobiti novih sredstev iz naslova ukrepov kmetijske politike za dobo dveh let od dokončne odločbe kmetijskega inšpektorja.
5. člen
(omejitev sredstev)
Sredstva se ne dodelijo vlagatelju zahtevka, ki je za isti namen, kakor ga navaja v zahtevku za povračilo sredstev za ukrepe po tej uredbi, že prejel javna sredstva Republike Slovenije ali sredstva Evropske unije.
6. člen
(javna naročila)
Upravičenci so v okviru izvajanja ukrepov iz te uredbe dolžni upoštevati predpise, ki urejajo javna naročila in naročila male vrednosti, ter zahtevkom za povračilo sredstev, pridobljenih na podlagi te uredbe, priložiti potrebna dokazila o upoštevanju teh predpisov (npr. poročilo o oddaji naročila v skladu z zakonom, ki ureja javna naročila, če je to potrebno).
7. člen
(časovni načrt za izvajanje programa ukrepov v čebelarstvu 2005 ter vlaganje zahtevkov)
(1) Program ukrepov v čebelarstvu 2005 se lahko začne izvajati naslednji dan po objavi te uredbe in mora biti izveden do 31. avgusta 2005. Vsa povračila sredstev se izvedejo najkasneje do 15. oktobra 2005.
(2) Upravičenci vlagajo zahtevke za povračilo sredstev, namenjenih izvedbi posameznih ukrepov, na Agencijo za kmetijske trge in razvoj podeželja, Dunajska 160, 1000 Ljubljana (v nadaljnjem besedilu: agencija) najkasneje do 15. septembra 2005 na obrazcu »Zahtevek za povračilo sredstev za ukrep«, ki je kot priloga 1 sestavni del te uredbe.
(3) Če zahtevek vlaga Čebelarska zveza Slovenije v imenu ostalih izvajalcev določenega ukrepa, je dolžna prejeta sredstva najkasneje v petih delovnih dneh nakazati na njihove račune, zahtevku pa priložiti pooblastilo upravičencev v imenu katerih vlaga zahtevek na obrazcu »Seznam upravičencev in njihovo pooblastilo«, ki je kot priloga 2 sestavni del te uredbe.
2. TEHNIČNA POMOČ ČEBELARJEM
8. člen
(namen)
Namen ukrepa iz tega poglavja je usposabljanje čebelarjev, strokovna pomoč čebelarjem, priprava izobraževalnega gradiva oziroma investicije v didaktično opremo, potrebno za izvedbo usposabljanja.
9. člen
(usposabljanje v čebelarstvu)
(1) Čebelarska zveza Slovenije v sodelovanju s čebelarskimi društvi, združenji društev, šolami in drugimi strokovnimi in raziskovalnimi organizacijami pripravi letni program usposabljanja čebelarjev, iz katerega so razvidni cilji, ciljne skupine, vrste aktivnosti, izvajane s pomočjo pridobljene didaktične opreme iz 10. člena te uredbe, obseg ter pričakovani rezultati, in sicer na področju tehnologij čebelarjenja z različnimi sistemi, vzreje čebeljih matic in čebeljih družin, zdravstvenega varstva, izboljševanja kakovosti čebeljih pridelkov ter usposabljanja za prodajo na trgu.
(2) Izvajalce usposabljanj izbere Čebelarska zveza Slovenije na javnem razpisu.
(3) Usposabljanja se izvajajo v obliki strokovnih posvetov, tečajev, seminarjev, predavanj, delavnic, taborov in podobno.
(4) Zahtevek vlagajo izvajalci usposabljanj, izbrani na javnem razpisu, priložijo pa mu:
– letni program usposabljanja iz prvega odstavka tega člena,
– finančno shemo po nalogah,
– obračun z dokazili o plačilih (npr. računi).
(5) Za izvedbo nalog usposabljanja čebelarjev se ne sme dodeljevati sredstev tistim upravičencem oziroma za namene, ki so že vključeni v katerekoli druge ukrepe iz te uredbe.
(6) Za opravičljive stroške v skladu s tem členom štejejo stroški najema prostorov, stroški predavateljev ter priprave izobraževalnega gradiva.
10. člen
(didaktična oprema)
(1) Namen ukrepa tehnične pomoči čebelarjem je podpora investicije v didaktično opremo, potrebno za izvedbo programa usposabljanja čebelarjev.
(2) Upravičenec do sredstev po tem členu je Čebelarska zveza Slovenije.
(3) Čebelarska zveza Slovenije na javnem razpisu izbere najugodnejšega ponudnika potrebne didaktične opreme po programu usposabljanja iz prejšnjega člena.
(4) Upravičenec zahtevku za povračilo sredstev priloži:
– letni program usposabljanja iz prejšnjega člena, iz katerega je razvidna potreba po določeni opremi,
– obračun z dokazili o plačilih (npr. računi),
– poročilo o oddaji naročila v skladu z zakonom, ki ureja javna naročila, če je potrebno.
11. člen
(svetovalna služba v čebelarstvu)
(1) Čebelarska zveza Slovenije je nosilka projekta vzpostavitve svetovalne službe v čebelarstvu. V ta namen predloži Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (v nadaljnjem besedilu: ministrstvo) v roku enega meseca po uveljavitvi te uredbe program svetovalne službe v čebelarstvu (v nadaljnjem besedilu: program svetovalne službe), ki vsebuje:
– dolgoročne cilje,
– letne cilje,
– finančni načrt,
– število svetovalcev po posameznih področjih,
– naloge,
– strukturo stroškov za vsako posamezno nalogo,
– pregled porabe časa za določene ukrepe,
– način notranjega nadzora in poročanja.
(2) Na podlagi programa svetovalne službe ministrstvo potrdi ta program in sklene s Čebelarsko zvezo Slovenije pogodbo o financiranju vzpostavitve svetovalne službe.
(3) Čebelarska zveza Slovenije je dolžna za ugotovitev upravičenosti do sredstev po tem členu na ministrstvo predložiti mesečna ter tudi končno poročilo o izvajanju programa svetovalne službe.
(4) Najvišja višina sredstev, namenjenih za izvedbo tega člena, je 25,056.150 SIT za leto 2005.
(5) Za opravičljive stroške v skladu s tem členom štejejo stroški vzpostavljanja svetovalne službe znotraj Čebelarske zveze Slovenije (npr. software, delovno gradivo) ter stroški dela svetovalcev, skupaj z materialnimi stroški delovanja svetovalne službe. Kolikor svetovalci svetovalne službe izvajajo katerega od ukrepov iz te uredbe, Čebelarska zveza Slovenije ni upravičena do povračila stroškov za udeležbo svetovalcev v tem delu ukrepa.
12. člen
(sredstva)
Sredstva, namenjena ukrepom iz tega poglavja, se za leto 2005 zagotovijo do višine 58,353.269 SIT.
3. ČEBELJA VAROZA
13. člen
(namen)
Namen ukrepov iz tega poglavja je preventivno delo na področju zatiranja varoje z usposabljanjem čebelarjev.
14. člen
(usposabljanje na področju zatiranja varoje)
(1) Priznana rejska organizacija za kranjsko čebelo v sodelovanju s čebelarskimi društvi pripravi izvedbeni program usposabljanja čebelarjev na področju zatiranja varoje po celotnem območju Republike Slovenije. Ta program vključuje tudi uporabno strokovno in razvojno delo na področju varoze in z njo povezanih čebeljih bolezni, s ciljem ohranjanja kvalitete čebeljih pridelkov, organiziranje delavnic in demonstracij na temo zatiranja varoje, načrt spremljanja napadenosti čebeljih družin z varojo v posameznih čebelarstvih, načrt uvajanja ukrepov ter analizo rezultatov. Za ta namen mora vsebovati cilje ter izvedbo analize uspešnosti izvajanja tega programa. Program usposabljanja čebelarjev na področju zatiranja varoje, iz katerega mora biti jasno razvidno finančno ovrednotenje posameznih nalog, izvajajo priznana rejska organizacija za kranjsko čebelo v sodelovanju s strokovnimi telesi, čebelarska društva ter področne čebelarske zveze.
(2) Program usposabljanja čebelarjev na področju zatiranja varoje je trileten, vendar se po prvem letu izvajanja lahko primerno spremeni glede na rezultate analize izvajanja, ki jo opravi izvajalec ukrepa najkasneje do konca meseca novembra 2005.
(3) Skupni zahtevek za povračilo sredstev iz tega člena vlaga priznana rejska organizacija za kranjsko čebelo, priložiti pa mu mora:
– program usposabljanja čebelarjev na področju zatiranja varoje,
– seznam upravičencev in njihovo pooblastilo, da vlaga zahtevek v njihovem imenu na obrazcu »Seznam upravičencev in njihovo pooblastilo« iz priloge 2,
– obračun z dokazili o plačilih (npr. računi).
(4) Za opravičljive stroške v skladu s tem členom štejejo stroški izvedbe usposabljanja, stroški organizacije delavnic in demonstracij, stroški predavateljev, najema prostorov ter priprave izobraževalnega gradiva.
15. člen
(sredstva)
Sredstva, namenjena ukrepom iz tega poglavja, se za leto 2005 zagotovijo do višine 25,422.329 SIT.
4. RACIONALIZACIJA PREMESTITEV ČEBEL
16. člen
(namen)
Namen ukrepov iz tega poglavja je podpora delovanju opazovalno napovedovalne službe ter vzpostavitev oziroma obnova stojišč za prevozne enote v gozdnem prostoru.
17. člen
(opazovalno napovedovalna služba)
(1) Na podlagi ukrepov iz tega člena se podpira delovanje javne službe, ki opravlja napovedovanje medenja v čebelarstvu, z investicijami v vzdrževanje 30 ročnih opazovalnih mest ter 30 elektronskih opazovalnih enot.
(2) Upravičenec do povračila sredstev iz tega člena je izvajalec javne službe, ki izvaja napovedovanje medenja v čebelarstvu. Zahtevku za povračilo sredstev mora upravičenec priložiti:
– časovni in finančni izvedbeni načrt vzdrževalnih potreb,
– obračun z dokazili o plačilih (npr. računi),
– poročilo o oddaji naročila v skladu z zakonom, ki ureja javna naročila, če je potrebno.
(3) Čebelarska zveza Slovenije na podlagi javnega razpisa določi najugodnejšega ponudnika opreme, potrebne za izvajanje ukrepov iz tega člena.
(4) Za opravičljive stroške v skladu s tem členom štejejo stroški nakupa opreme za vzdrževanje delovanja opazovalnih postaj (npr. tehtnic, lesenih ohišij, čebeljih družin, železnih ohišij).
18. člen
(vzpostavitev ali obnova stojišč)
(1) Na podlagi ukrepov iz tega člena se podpira oblikovanje ter vzdrževanje stojišč za prevozne čebelje enote v gozdnem prostoru v skladu s potrjenimi čebelarskimi pašnimi redi.
(2) Čebelarska zveza Slovenije in upravljavci pašnih redov v skladu s predpisom, ki ureja kataster čebelje paše, čebelarski pašni red, promet s čebelami in program napovedi medenja, pripravijo načrt stalnega zagotavljanja ustreznega števila stojišč prevoznih čebeljih enot in njihovega vzdrževanja ter obnavljanja obstoječih stojišč s časovnim razporedom obnove posameznih stojišč.
(3) Čebelarska zveza Slovenije vlaga skupni zahtevek, kateremu mora priložiti:
– potrdilo Čebelarske zveze Slovenije o vzpostavitvi stojišča v skladu s pašnim redom oziroma o opravljeni obnovi stojišč,
– načrt obnove oziroma vzpostavitve stojišč iz tega člena,
– seznam upravičencev in njihovo pooblastilo, da vlaga zahtevek v njihovem imenu na obrazcu »Seznam upravičencev in njihovo pooblastilo« iz priloge 2,
obračun z dokazili o plačilih (npr. računi za opravljene storitve).
19. člen
(sredstva)
Sredstva, namenjena ukrepom iz tega poglavja, se za leto 2005 zagotovijo do višine 18,263.425 SIT.
5. OBNAVLJANJE ČEBELJEGA FONDA
20. člen
(namen)
Namen ukrepa iz tega poglavja je obnavljanje čebeljega fonda z vzpodbujanjem vzreje matic.
21. člen
(vzreja matic)
(1) Priznana rejska organizacija za kranjsko čebelo pripravi program obnavljanja čebeljega fonda, ki vsebuje sistem organizacije ter vodenja testnih postaj, odobrenih vzrejališč matic ter sistem regionalnih povezav, spremljanja kvalitete obstoječega fonda ter zamenjave in nadomestitve izgub čebel. Ta program mora vsebovati izvedbeni in finančni načrt izboljšanja opreme na obstoječih odobrenih vzrejališčih čebeljih matic ter vključitve novih vzrejališč.
(2) Upravičenci do povračila sredstev iz tega ukrepa so čebelarji oziroma čebelarska združenja, vključeni v program iz prejšnjega odstavka, ki letno vzredijo do 1500 matic.
(3) Na podlagi javnega razpisa priznana rejska organizacija za kranjsko čebelo izbere najugodnejšega ponudnika potrebne opreme.
(4) Skupni zahtevek vlaga priznana rejska organizacija za kranjsko čebelo, priložiti pa mu mora:
– program obnavljanja čebeljega fonda,
– seznam upravičencev in njihovo pooblastilo, da vlaga zahtevek v njihovem imenu na obrazcu »Seznam upravičencev in njihovo pooblastilo« iz priloge 2,
– poročilo o oddaji naročila v skladu z zakonom, ki ureja javna naročila, če je potrebno,
– obračun z dokazili o plačilih (npr. računi za opravljene storitve).
22. člen
(sredstva)
Sredstva, namenjena ukrepom iz tega poglavja, se za leto 2005 zagotovijo do višine 19,456.579 SIT.
6. KAKOVOST MEDU
23. člen
(namen)
Namen ukrepov iz tega poglavja je kontrola oziroma ohranitev kakovosti medu preko analiz v sklopu internih kontrol ter prireditev ocenjevanja medu.
24. člen
(interna kontrola medu)
(1) Na podlagi ukrepov iz tega člena se sofinancira do 600 vzorcev fizikalno-kemijskih, mikroskopskih in senzoričnih analiz medu. Čebelarska zveza Slovenije določi porazdelitev analiz med slovenska čebelarska društva, vendar na prostovoljni osnovi čebelarjev, s čimer zagotovi čimbolj sorazmerno možnost dostopa do analiz v skladu s tem členom. Izvajalca analiz se izbere na podlagi javnega razpisa, ki ga izvede ministrstvo. Sofinancira se do 80% cene analiz. Čebelar, ki da vzorec medu v analizo v skladu s tem členom, plača izvajalcu analiz razliko do polne cene analize.
(2) Zahtevek za sofinanciranje v skladu s tem členom vlaga izvajalec analiz, priloži pa mu seznam opravljenih analiz s podatki čebelarjev, katerih vzorci so se analizirali v laboratoriju izvajalca in zaključno poročilo.
25. člen
(ocenjevanje medu)
(1) Na podlagi ukrepov iz tega člena se organizatorjem prireditev ocenjevanj medu sofinancirajo stroški ocenjevanja medu. Sofinanciran delež cene analize, potrebne za popolno oceno medu (senzorične, fizikalno-kemijske, mikroskopske lastnosti oziroma pelodne analize) na taki prireditvi je do 80% cene. Izvajalec fizikalno-kemijskih, mikroskopskih in senzoričnih analiz iz tega člena je izbran na javnem razpisu v skladu s prejšnjim členom.
(2) Zahtevek za sofinanciranje v skladu s tem členom vlaga Čebelarska zveza Slovenije, priloži pa mu:
– letni program prireditev ocenjevanja medu,
– program prireditve ocenjevanja medu, za katero uveljavlja povračilo sredstev,
– obračun z dokazili o plačilih (npr. računi za opravljene storitve).
26. člen
(sredstva)
Sredstva, namenjena ukrepom iz tega poglavja, se za leto 2005 zagotovijo do višine 13,968.089 SIT.
7. APLIKATIVNE RAZISKAVE V ČEBELARSTVU
27. člen
(namen)
Namen ukrepa iz tega poglavja je dopolnitev zbirke podatkov o pelodu v medu, razvoj pridelave drugih čebeljih proizvodov, higienska pridelava, kakovost ter raziskava uporabe le-teh.
28. člen
(raziskava prisotnosti pelodnih zrn)
(1) Predmet projekta je aplikativna raziskava in oblikovanje zbirke prisotnosti pelodnih zrn v vzorcih slovenskega medu, ki bo dopolnjevala kakovostne kriterije in omogočala dokazovanje geografskega in botaničnega porekla medu.
(2) Nosilec projekta je Čebelarska zveza Slovenije, ki določi namene in cilje raziskovalne naloge in oblikovanje podatkovne zbirke glede na prisotnost pelodnih zrn v medu ter pripravi javni razpis za izvedbo raziskovalne naloge.
(3) Izvajalec aplikativne raziskovalne naloge o prisotnosti pelodnih zrn v vzorcih slovenskega medu je raziskovalna institucija, izbrana na podlagi javnega razpisa.
(4) Upravičenec do povračila sredstev iz tega člena je na razpisu izbrana raziskovalna institucija.
29. člen
(razvoj pridelave drugih čebeljih proizvodov)
(1) Predmet projekta so naslednji čebelji pridelki: cvetni prah, propolis, matični mleček, vosek in čebelji strup. Aplikativna raziskava mora biti usmerjena v raziskavo različnih možnih novih načinov pridobivanja kakovostnih proizvodov z upoštevanjem novih higienskih normativov.
(2) Nosilec projekta je Čebelarska zveza Slovenije, ki pripravi ter izvede celoten projekt. Projekt obsega usposabljanje čebelarjev na področju različnih tehnologij pridelave čebeljih pridelkov iz prejšnjega odstavka s pomočjo delavnic, seminarjev, svetovanj, praktičnih demonstracij na terenu ter spremljanja uvedbe novih tehnologij pridelave pri posameznih čebelarstvih.
(3) Za izvedbo nalog iz tega člena se ne sme dodeljevati sredstev tistim upravičencem oziroma za namene, ki so že vključeni v ukrepe iz 2. poglavja te uredbe.
(4) Zahtevek za povračilo sredstev izvedbe projekta vlaga Čebelarska zveza Slovenije, priložiti pa mu mora:
– letni izvedbeni program projekta z jasno razvidnim finančnim načrtom,
– obračun stroškov z dokazili o plačilih (npr. računi za opravljene storitve).
(5) Za opravičljive stroške v skladu s tem členom štejejo stroški raziskav in prenosa ugotovitev raziskav v prakso (stroški najema prostorov, stroški predavateljev, priprava izobraževalnega gradiva).
30. člen
(uporaba čebeljih proizvodov)
(1) Čebelarska zveza Slovenije je nosilec projekta o uporabi čebeljih proizvodov (npr. propolis kapljice, preparati iz cvetnega prahu, propolis kreme, pijače iz medu) in pripravi celoten projekt, ki je sestavljen iz usposabljanja čebelarjev s pomočjo delavnic, seminarjev in svetovanj.
(2) Za izvedbo nalog iz tega člena se ne sme dodeljevati sredstev tistim upravičencem oziroma za namene, ki so že vključeni v ukrepe iz 2. poglavja te uredbe ter iz prejšnjega člena.
(3) Zahtevek za povračilo sredstev izvedbe projekta vlaga Čebelarska zveza Slovenije, priložiti pa mu mora:
– letni izvedbeni program projekta z jasno razvidnim finančnim načrtom,
– račun stroškov z dokazili o plačilih (npr. računi za opravljene storitve).
(4) Za opravičljive stroške v skladu s tem členom štejejo stroški, nastali pri izvedbi usposabljanja (stroški najema prostorov, stroški predavateljev, priprava izobraževalnega gradiva).
31. člen
(skupni program)
Čebelarska zveza Slovenije lahko pripravi tudi skupni program, sestavljen iz vsebin, določenih v 29. in 30. členu te uredbe. V tem primeru mora biti jasno razvidno finančno ovrednotenje posameznih nalog.
32. člen
(sredstva)
Sredstva, namenjena ukrepom iz tega poglavja, se za leto 2005 zagotovijo do višine 12,536.309 SIT.
8. POROČILO IZVAJALCEV PROGRAMA UKREPOV
V ČEBELARSTVU 2005
33. člen
(namen)
Namen letnega poročila izvajalcev programa ukrepov v čebelarstvu 2005 je ocena dela in rezultatov ter primernost ukrepov oziroma porabe sredstev glede na cilje programa. Ministrstvo lahko oceni primernost posameznih ukrepov ter v sodelovanju s posameznimi izvajalci predlaga možne spremembe triletnega programa zaradi smotrne porabe sredstev glede na potrebe čebelarskega sektorja.
34. člen
(posredovanje letnih poročil)
Vsak izvajalec programa, ki po tej uredbi vlaga zahtevek za povračilo sredstev, je dolžan najkasneje do 1. decembra leta 2005 na Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Dunajska 56-58, 1000 Ljubljana, posredovati letno poročilo o izvajanju ukrepov. Poročilo mora zajemati:
– obseg in vsebino izvedenih nalog (število usposabljanj, laboratorijskih analiz itd.),
– podatke o udeležencih vseh izvedenih usposabljanj (število udeležencev po posameznih usposabljanjih, navedba predavateljev ter tema predavanja, delavnice),
– ocenjena uspešnost in primernost naloge, pri čemer se opredeli tudi kriterije in merila uspešnosti,
– zaključke oziroma morebitne predloge o izboljšanju ukrepa ali morebitni prerazporeditvi sredstev.
9. LETNO POROČILO O STRUKTURI ČEBELARSKEGA SEKTORJA
35. člen
(poročilo)
Ministrstvo v sodelovanju s Čebelarsko zvezo Slovenije pripravi letno poročilo o strukturi čebelarskega sektorja v Sloveniji, ki ga mora poslati Komisiji Evropske unije v roku, ki ga le-ta določi. Poročilo vsebuje elemente, določene v Prilogi 2 Uredbe Komisije 917/2004/ES z dne 29. aprila 2004 o podrobnih pravilih za izvajanje Uredbe Sveta 797/2004/ES o ukrepih na področju čebelarstva (UL L št. 163/2004, z dne 30. 4. 2004, str. 83-87).
10. KONČNA DOLOČBA
36. člen
(uveljavitev)
Ta uredba začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 320-37/2004-4
Ljubljana, dne 21. oktobra 2004.
EVA 2004-2311-0362
Vlada Republike Slovenije
mag. Anton Rop l. r.
Predsednik

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti