Št. 66305-5/2006/2 Ob-10359/06
, Stran 2949
1. Naročnik: Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, Kotnikova 5, 1000 Ljubljana (v nadaljnjem besedilu: ministrstvo).
2. Predmet javnega razpisa: predmet javnega razpisa je izbor izvajalcev programov socialne vključenosti, ki jih bo sofinanciralo ministrstvo za leta od vključno 2006 do vključno 2010 in so opredeljeni v 35. členu ZZRZI. Programi socialne vključenosti so socialni programi, namenjeni podpori in ohranjanju invalidovih delovnih sposobnosti. V programe se vključujejo invalidi, ki zaradi invalidnosti niso zaposljivi, kar Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje po zaključeni zaposlitveni rehabilitaciji ugotovi z odločbo o nezaposljivosti.
3. Cilj programov socialne vključenosti in ciljna skupina oseb, ki se vključujejo v programe socialne vključenosti:
Cilj programov je vzpodbujanje socialne vključenosti in ohranjanje ter razvijanje delovnih sposobnosti invalida.
Ciljna skupina oseb, ki se vključujejo v programe socialne vključenosti:
– invalidi, ki jim je Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje izdal odločbo, da zaradi invalidnosti niso zaposljivi (v nadaljnjem besedilu: uporabniki).
4. Pogoji, ki jih mora izpolnjevati ponudnik:
Na razpis se lahko prijavijo ponudniki, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:
1. so pravne ali fizične osebe, registrirane za opravljanje dejavnosti v Republiki Sloveniji (izkažejo s kopijo dokumenta o registraciji – izpis iz registra, ki ni starejši od 30 dni od dneva prijave na javni razpis);
2. niso v stečajnem postopku, postopku prisilne poravnave ali likvidacije ali niso prenehali poslovati na podlagi sodne ali druge prisilne odločbe;
3. poravnane imajo davke, prispevke in druge obveznosti, ter vse zapadle poslovne obveznosti;
4. zagotavljajo strokovno vodstvo programa socialne vključenosti po ZZRZI;
5. usposobljeni so za delo z uporabniki, ki se vključujejo v programe socialne vključenosti;
6. predložijo izdelan program izvajanja socialne vključenosti, v katerem opredelijo uporabnike, vsebino, naloge svojih strokovnih delavcev in inštruktorjev, trajanje programa, ceno in strukturo stroškov ter ostale elemente, opredeljene v razpisni dokumentaciji;
7. zagotovljene imajo kadrovske in tehnične pogoje za izvajanje programov socialne vključenosti, ki so prilagojeni uporabnikom:
Kadrovski pogoji:
– izvajanje vodenja in podpornih služb v obsegu 4 ur mesečno na uporabnika,
– izvajanje aktivnosti za vzpodbujanje socialne vključenosti in ohranjanje ter razvijanje delovnih sposobnosti v obsegu povprečno 4 ure mesečno na uporabnika s strokovnimi delavci iz 9. člena ZZRZI,
– delovnega inštruktorja v obsegu 15 – 20 ur mesečno na uporabnika,
– v skupino mora biti praviloma vključenih najmanj 6 in največ 30 invalidov, s tem da lahko posamezni izvajalec izvaja več programov v različnih lokalnih skupnostih.
Tehnični pogoji:
– dostopnost uporabnikom – povezanost z javnimi prometnimi sredstvi, prilagojenost stavbe in opreme fizičnim, psihičnim in zdravstvenim potrebam in zmogljivostim;
8. izvajalec mora zagotavljati izvajanje programa 8 ur dnevno vse delovne dni v letu z minimalno vključenostjo uporabnika 6 ur dnevno;
9. izvajalec sklene s posameznim vključenim uporabnikom pisni dogovor o vključitvi v program socialne vključenosti;
10. izvajalec programa mora z delovnim programom zagotavljati tak prihodek, ki omogoča izplačilo nagrad vključenim uporabnikom v povprečni višini 15.000 SIT mesečno na podlagi pravilnika, ki ga sprejme posamezni izvajalec.
5. Merila za izbiro izvajalcev programov socialne vključenosti:
Merila za izbiro izvajalcev programov socialne vključenosti (v nadaljnjem besedilu: programi) so:
A) Kvaliteta in realnost predloženega programa:
A.1) program ima postavljene jasne cilje, ki so v skladu s predmetom javnega razpisa,
A.2) metode dela ali aktivnosti v programu omogočajo doseganje ciljev,
A.3) dosedanje izkušnje z izvajanjem programov aktivne politike zaposlovanja invalidov (npr. programi delovne vključenosti invalidov, usposabljanje na delovnem mestu in integrirani programi usposabljanja, …),
A.4) prijavljeni program se ne sme izvajati kot del drugih, s strani ministrstva že sofinanciranih programov.
B) Sodelovanje uporabnikov v programu:
B.1) uporabniki programa aktivno sodelujejo pri načrtovanju, izvedbi in evalvaciji programa,
B.2) uporabniki programa so ustrezno seznanjeni s pravicami in obveznostmi v programu,
B.3) izvajalec ima izdelan postopek pritožbe, s katerim so uporabniki ustrezno seznanjeni.
C) Finančna konstrukcija programa:
C.1) program ima pregledno in jasno konstrukcijo prihodkov in odhodkov (v finančno konstrukcijo so vključeni samo stroški programa, razviden je namen odhodkov, ki so skladni z načrtovanimi dejavnostmi programa),
C.2) izvajalec programa zagotavlja sofinanciranje izvajanja programa v višini izplačane nagrade za vključenega invalida.
Posamezno merilo se ocenjuje z 1 ali 0 točk. Skupaj lahko zbere ponudnik največ 9 točk. Ponudnik mora zbrati vsaj 6 točk, sicer se ponudba zavrne. Ponudnik mora zbrati obe točki v okviru merila C) in dobiti točko pod oznako A.4), sicer se ponudba zavrne.
6. Okvirna višina sredstev, ki je na razpolago za predmet javnega razpisa: okvirna višina sredstev, ki je na razpolago za predmet tega javnega razpisa v letu 2006 je 150,000.000 SIT in se bo financirala iz proračunske postavke 4329 – programi socialne vključenosti za invalide.
7. Vrsta in višina stroškov, ki se krijejo v okviru programa
Ministrstvo bo sofinanciralo izvajanje programa v višini največ 85.000 SIT mesečno na vključenega uporabnika v letu 2006 (stroški dela, materialni stroški, zavarovanje za primer nesreče pri delu, malica) in variabilni del v višini dejanskih potnih stroškov (javni prevoz) na vključenega uporabnika ter tako zagotavljalo načelo enake dostopnosti programov vsem uporabnikov in enak položaj vsem izvajalcem.
Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve ima pravico, da v naslednjih letih, glede na proračunska sredstva, spremeni vrednost sofinanciranja na vključenega uporabnika.
8. Določitev obdobja, v katerem morajo biti porabljena dodeljena sredstva oziroma roki, če je predvideno zaporedno dodeljevanje sredstev.
Sredstva morajo biti porabljena v obdobju od 1. 7. 2006 do 31. 12. 2006.
9. Rok za oddajo vlog in način predložitve vlog
Popolne vloge v skladu z razpisnimi navodili se oddajo osebno ali po pošti v zaprti ovojnici priporočeno ali s povratnico na naslov: Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve, Kotnikova 5, 1000 Ljubljana.
Vloge morajo imeti na prednji strani ovojnice napisano »Ne odpiraj – Vloga na javni razpis za izbor programov socialne vključenosti«, na zadnji strani ovojnice pa polni naslov pošiljatelja.
Upoštevale se bodo vloge, ki bodo dostavljene v vložišče ministrstva do dne 8. 5. 2006 do 12. ure ali oddane na pošto s poštnim žigom do vključno 5. 5. 2006 do 24. ure.
Vlog, ki ne bodo prispele pravočasno oziroma bodo ovojnice nepravilno izpolnjene, komisija ne bo obravnavala in bodo vrnjene pošiljateljem.
10. Odpiranje vlog: komisijsko odpiranje vlog bo 8. 5. 2006 ob 15. uri v sejni sobi Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve, Direktorata za invalide, Slovenska 54, 1000 Ljubljana. Odpiranje vlog ni javno.
11. Obveščanje o izboru: prijavitelji bodo o rezultatih razpisa obveščeni v roku največ 60 dni od datuma odpiranja vlog.
12. Razpisna dokumentacija:
Razpisna dokumentacija je na voljo na spletnih straneh ministrstva http://www.gov.si/mddsz/. Razpisno dokumentacijo je mogoče dvigniti tudi osebno na Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, Direktoratu za invalide, Slovenska 54, 1000 Ljubljana, 1. nadstropje, v času uradnih ur (ponedeljek od 9. do 12. ure, sreda od 9. do 12. ure in od 14. do 16. ure, petek od 9. do 12. ure).
13. Dodatne informacije: dodatne informacije o javnem razpisu so na voljo po tel. 01/369-75-65, kontaktna oseba Dana Batič. Morebitna vprašanja je mogoče posredovati tudi po elektronski pošti na naslov: dana.batic@gov.si oziroma po faksu 01/369-75-64.