Št. 7/2007 Ob-15088/07
, Stran 3930
1. Predmet razpisa
Predmet razpisa je štipendiranje slovenskih državljanov na tujih izobraževalnih institucijah in sicer za:
– šolnino; najvišji znesek odobrene letne štipendije za šolnino za posamezno študijsko leto po tem razpisu znaša 100% šolnine, vendar ne več kot 18.800,00 EUR (če ima kandidat šolnino sofinancirano s strani druge pravne osebe v višini vsaj 50%, se štipendija odobri v višini nepokritega dela šolnine, vendar največ do 50% šolnine oziroma največ 9.400,00 EUR),
in
– življenjske in študijske stroške; v višini 12.500,00 EUR za posamezno študijsko leto.
Sredstva bodo podeljena za študijsko leto 2007/2008 oziroma 2007, če je študijsko leto enako koledarskemu, in sicer za letnik, ki se začne v koledarskem letu 2007, pri čemer mora kandidat s študijem v tujini v tem letniku tudi pričeti v koledarskem letu 2007.
Štipendije niso namenjene posameznikom, ki lahko kandidirajo za štipendije za študij v tujini v okviru razpisa št. JPR28-ŠTIP-2007, ki ga je objavilo Ministrstvo za kulturo.
2. Pogoji razpisa
Kandidat mora biti državljan Republike Slovenije in imeti stalno bivališče v Republiki Sloveniji.
Poleg pogoja iz prejšnjega odstavka mora kandidat izpolnjevati tudi naslednje pogoje:
– je sprejet ali vpisan:
a) na dodiplomski ali podiplomski študij s področja naravoslovja ali tehnike, ali
b) v podiplomski študij poslovnih ved, če je kandidat končal dodiplomski študij s področja naravoslovja ali tehnike;
– študij iz prejšnje alinee poteka v okviru javno veljavnega (akreditiranega) študijskega programa na javno veljavni (akreditirani) tuji izobraževalni instituciji;
– bo na tem študiju pridobil javno veljavno diplomo;
– ne odhaja na študij v tujino preko programov akademskih izmenjav;
– oblika izbranega študija je redni študij;
– oblika izbranega študija ni študij na daljavo;
– kandidatu za isti študij še ni bila odobrena štipendija javnega sklada po katerem izmed predhodnih razpisov.
Kandidatu pogoja iz prve alinee prejšnjega odstavka ni potrebno izpolnjevati, če je bil v študijskem letu 2007/2008 oziroma 2007 na tuji instituciji sprejet ali vpisan kot poskusni študent na doktorski študij, ki ustreza sledečim zahtevam:
– institucija ima predpisan začetni status poskusnega študenta v programu in pravnih aktih,
– institucija ima predpisane obveznosti, ki jih mora opraviti kandidat za prehod na doktorski študij,
– institucija po prehodu študenta retrospektivno vpiše na doktorski študij.
3. Dokumentacija
Vsi kandidati morajo oddati v celoti izpolnjeno in podpisano prijavnico, ki ji priložijo dokazila o izpolnjevanju pogojev in izbirnih meril:
1. fotokopija veljavnega potnega lista ali osebne izkaznice (obe strani),
2. fotokopija dokazila o vpisu oziroma sprejemu na tujo izobraževalno institucijo, kjer institucija navede, da gre za redni študijski program in ime študijskega programa, ali potrdilo institucije, da je kandidat sprejet ali vpisan kot poskusni študent v skladu z zadnjim odstavkom 2. točke tega razpisa,
3. pisne informacije o študijskem programu, ki obsegajo informacije o poteku in trajanju študija ter predmetnik z opisom temeljnih predmetov za celotni študij,
4. potrdilo o višini letne šolnine, ki se glasi na ime kandidata in ga izda tuja izobraževalna institucija,
5. fotokopijo spričevala dodiplomskega študija in fotokopijo spričevala zadnjega zaključenega izobraževanja, če je kandidat po dodiplomskem študiju zaključil tudi katero višjo stopnjo izobraževanja,
6. potrdilo o doseženih ocenah in sicer:
a) zaključnega izpita, poklicne oziroma splošne mature, če je kandidat v času prijave sprejet ali vpisan v prvi letnik dodiplomskega študija,
b) zadnjega v celoti zaključenega študija, če se kandidat prijavlja za štipendijo za prvi letnik specialističnega, magistrskega ali doktorskega študija,
c) zadnjega v celoti zaključenega študijskega leta, če je kandidat v času prijave vpisan v drugi ali višji letnik študija, za katerega štipendiranje se prijavlja,
d) zadnjega v celoti zaključenega študija, če je kandidat trenutno vpisan v drugo ali višje leto tega študija in študij ni ocenjevan z ocenami, o čemer prav tako predloži potrdilo,
7. če je potrdilo iz točke 6 izdala tuja izobraževalna institucija, mora kandidat oddati tudi uradno potrdilo institucije o načinu ocenjevanja, na katerem ta navede vse možne ocene, označi pozitivne ocene in navede razpon posamezne ocene, če ta ni linearen,
8. izpis iz baze COBISS kot dokazilo o objavljenih znanstvenih člankih ali aktivni udeležbi na znanstveni konferenci (predavanje ali objava posterja),
9. fotokopije dokazil o sofinanciranju šolnine s strani drugih pravnih oseb (fotokopija pogodbe o sofinanciranju šolnine ali drugega ustreznega dokumenta).
Priloge k prijavnici so lahko fotokopije originalnih dokumentov, javni sklad si pridržuje pravico, da za tovrstne dokumente naknadno zahteva original dokumenta na vpogled.
4. Merila za ocenjevanje prijav
Prijave se ocenjujejo po treh kriterijih, najvišje možno skupno število točk je 100.
a) Objavljeni znanstveni članki – 50 točk
Kot objave bodo upoštevani zgolj tisti znanstveni prispevki v znanstveni periodični oziroma samostojni publikaciji, ki so vpisani v bazo COBISS, in niso rezultat študijskih obveznosti kandidata.
Na tem mestu je v objavi uporabljena tabela ali kakšen drug element, ki ni tekst. Takšen element je viden v PDF datoteki!
b) Uspeh – 30 točk
– povprečna ocena od vključno 6,0 do 7,0 – 0 točk,
– povprečna ocena od vključno 7,0 do 7,8 – 5 točk,
– povprečna ocena od vključno 7,8 do 8,5 – 10 točk,
– povprečna ocena od vključno 8,5 do 9,0 – 20 točk,
– povprečna ocena 9,0 in več 30 točk.
Za izračun povprečne ocene se enakovredno upoštevajo vse ocene iz potrdila glede na 6. alineo 3. točke, razen če institucija izrecno ne navede drugače na potrdilu iz 7. alinee 3. točke tega razpisa. Pri ocenah, doseženih na institucijah v tujini, se vsaka ocena najprej pretvori v slovenski visokošolski sistem ocenjevanja, na podlagi teh ocen pa se izračuna povprečje.
c) Sofinanciranje drugih pravnih oseb in institucij – 20 točk
Kandidatom, ki imajo odobreno sofinanciranje šolnine v študijskem letu 2007/2008 oziroma 2007 v višini vsaj 50% s strani drugih pravnih oseb s sedežem v Sloveniji ali v tujini, se dodeli 20 točk.
5. Razmejitvena merila
V primeru, da ima več kandidatov isto število točk, ima najprej prednost kandidat, ki se vpisuje na višjo stopnjo študija, za tem pa kandidat z višjo povprečno študijsko oceno glede na ustrezno potrdilo o ocenah.
6. Obravnavanje vlog in trajanje štipendiranja
Direktor javnega sklada vsem kandidatom izda odločbe o izidu razpisa. Po predložitvi fotokopije dokazila o vpisu javni sklad z izbranimi kandidati sklene pogodbo o štipendiranju.
Na podlagi pogodbe o štipendiranju prejema štipendist štipendijo tudi za nadaljnje s programom predvidene letnike posamezne stopnje študija do njegovega zaključka, če izpolnjuje predpisane pogoje za nadaljevanje štipendiranja.
7. Nakazilo sredstev
Po podpisu pogodbe javni sklad nakaže štipendijo:
– za šolnino na poslovni račun tuje institucije na podlagi pravilno izstavljenega računa. Če je štipendist v prvem letu štipendiranja iz objektivnih razlogov sam plačal šolnino, mu javni sklad na podlagi dokazila o plačilu povrne plačani znesek šolnine;
– za življenjske in študijske stroške praviloma v enkratnem znesku na osebni račun, odprt pri poslovni banki v Republiki Sloveniji.
8. Pogodbene obveznosti
Prejemniki štipendije se morajo po končanem študiju zaposliti pri delodajalcu s sedežem oziroma stalnim prebivališčem v Republiki Sloveniji za vsaj toliko let, kolikor študijskih let so prejemali štipendijo.
9. Dostopnost dokumentacije in način prijave
Besedilo razpisa, prijavnico in obrazec za pooblastilo kandidati dobijo na spletni strani www.ad-futura.si oziroma na naslovu Javnega sklada Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije na Kotnikovi 34 v Ljubljani v času uradnih ur od ponedeljka do petka med 12. in 15. uro.
10. Pooblastilo
Kandidat, ki v času trajanja razpisnega postopka živi v tujini, mora imeti pooblaščenca s stalnim bivališčem v Republiki Sloveniji zaradi lažje komunikacije in vročanja poštnih pošiljk. Obrazci za pooblastilo so na voljo na spletnih straneh ali na sedežu Ad future.
11. Rok in način oddaje prijav
Kandidati pošljejo v celoti izpolnjeno in podpisano prijavnico skupaj z dokazili o izpolnjevanju pogojev in izbirnih meril do 8. junija 2007 osebno, po pooblaščeni osebi ali po pošti na naslov Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije, Kotnikova 34, 1000 Ljubljana (s pripisom: za 35. javni razpis).
Rok za zbiranje prijav prične teči na dan objave razpisa v Uradnem listu RS in traja do izteka zadnjega dne roka.
Dokumentacija je oddana do roka, če je:
– poslana z navadno pošto tako, da je bila dostavljena na sedež fundacije Ad futura najkasneje zadnji dan roka,
– poslana s priporočeno pošto najkasneje zadnji dan roka, pri čemer se upošteva datum na poštnem žigu,
– vročena uradni osebi na naslovu Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije, Kotnikova 34, 1000 Ljubljana, najkasneje zadnji dan roka v času uradnih ur med 12. in 15. uro.