Št. 41401-10/2007 040215 Ob-16861/07
, Stran 4421
I. Predmet sofinanciranja po tem razpisu:
1. izvedba občinskih, območnih, državnih in mednarodnih tekmovanj v znanju za učence osnovnih in dijake srednjih šol;
2. udeležba na območnih, državnih in mednarodnih tekmovanjih v znanju za učence osnovnih šol in dijake srednjih šol;
3. izvedba počitniških izobraževalno-raziskovalnih in/ali izobraževalno-invencijskih taborov, šol in delavnic za učence, dijake ter študente na katerih je med udeleženci vsaj 30% občanov Mestne občine Maribor in ki za udeležence ne pomenijo dela redne izobraževalne dejavnosti;
4. dodatno izobraževanje in izpopolnjevanje mladih talentov (izjemno nadarjenih učencev, dijakov in dodiplomskih študentov), udeležba učencev, dijakov ter dodiplomskih študentov na (praviloma) počitniških izobraževalno-raziskovalnih in/ali izobraževalno-invencijskih taborih/šolah/delavnicah (ki za udeležence ne pomenijo dela redne izobraževalne dejavnosti) in aktivna udeležba posameznikov na strokovnih, tudi mednarodnih srečanjih;
5. dodatno izobraževanje in usposabljanje učiteljev – mentorjev in koordinatorjev raziskovalne in invencijske dejavnosti na mariborskih osnovnih in srednjih šolah ter dijaških domovih, ki aktivno sodelujejo v programu »Mladi za napredek Maribora« v okviru projekta »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti«;
6. izvedba drugih projektov s področij izobraževalno-raziskovalne in/ali izobraževalno-invencijske dejavnosti, ki jih ni mogoče uvrstiti v predhodne točke razpisa in so namenjeni dodatnemu izobraževanju in usposabljanju šolskih otrok in mladine na navedenih področjih (strokovna, tudi mednarodna srečanja) in na katerih je med udeleženci vsaj 30% občanov Mestne občine Maribor.
II. Pogoji za prijavo in kriteriji za izbor
Splošni pogoji
– Na razpis so lahko prijavljeni le neprofitni programi, ki bodo realizirani najkasneje do 30. 11. 2007.
– Izvajalec razpisa si pridržuje pravico prerazporeditve prijav med točkami razpisa.
– Razpis ne vključuje sofinanciranja dejavnosti na področju športa.
– Po tem razpisu se lahko sofinancirajo le programi, za katere izvajalec ne bo prejel sredstev iz drugih virov Mestne občine Maribor.
– Vloge na razpis morajo biti napisane v slovenskem jeziku, na zahtevanih obrazcih in opremljene z vsemi zahtevanimi podatki in prilogami kot je opredeljeno v razpisni dokumentaciji, ki je dosegljiva na naslovu: Mestna občina Maribor, Oddelek za družbene dejavnosti, Ul. heroja Staneta 1, soba 349 ali soba 351 in na spletnih straneh mestne občine – www.maribor.si.
– Vloge je potrebno za vsak prijavljen program pripraviti ločeno (tudi v okviru posamezne točke razpisa). Posamezna vloga mora vsebovati izpolnjeno prijavnico z vsemi zahtevanimi podatki in prilogami. Prijavnice (obrazci) za posamezne točke razpisa so sestavni del razpisne dokumentacije.
Dodatni pogoji za posamezne točke razpisa, navedene v poglavju I.
Pod 1. točko se lahko prijavijo izvajalci javnih služb, društva, ki imajo status društva v javnem interesu in drugi izvajalci uveljavljenih tovrstnih programov, ki izvajajo neprofitno dejavnost. Prijavitelji morajo imeti urejen pravni status za izvajanje izobraževalne dejavnosti. Prijavljeni programi morajo biti izvedeni na območju Mestne občine Maribor. Razpis prijavljenega programa mora biti javno objavljen (vsaj na spletnih straneh). Predmet sofinanciranja so materialni stroški osnovne priprave za izvedbo tekmovanja (administrativni stroški priprave gradiv za tekmovanje, objava rezultatov, stroški priznanj in diplom) ter stroški ocenjevanja. Prednostno bodo obravnavani programi brez kotizacije oziroma z nižjo kotizacijo.
Pod 2. točko se lahko prijavijo osnovne in srednje šole, ki imajo sedež v Mestni občini Maribor in organizirajo sodelovanje svojih učencev in dijakov na območnih, državnih ali mednarodnih tekmovanjih v znanju. Predmet sofinanciranja so stroški kotizacije, za udeležbo na tekmovanjih izven Mestne občine Maribor tudi stroški potovanja in bivanja.
Pod 3. točko se lahko prijavijo izvajalci javnih služb, društva, ki imajo status društva v javnem interesu in drugi izvajalci uveljavljenih tovrstnih programov, ki izvajajo neprofitno dejavnost. Prijavitelji morajo imeti urejen pravni status za izvajanje izobraževalno–raziskovalne dejavnosti in/ali izobraževalno–invencijske dejavnosti. Prijavljeni programi morajo biti izvedeni na območju Mestne občine Maribor in v času počitnic (poletnih ali tedenskih med šolskim letom). Razpis prijavljenega programa mora biti javno objavljen (vsaj na spletnih straneh). Predmet sofinanciranja so materialni stroški izvedbe programa. Prednostno bodo obravnavani programi brez oziroma z nižjo kotizacijo za udeležence in z večjim deležem udeležencev iz Mestne občine Maribor.
Pod 4. točko se lahko prijavijo posamezniki v starosti do 24 let s stalnim bivališčem v Mestni občini Maribor in statusom rednega učenca/dijaka/dodiplomskega študenta ter imajo priporočilo (s kratko utemeljitvijo, vključno s predstavitvijo dosedanjih dosežkov pri šolanju ipd.) šole, v kateri imajo status rednega učenca/dijaka/dodiplomskega študenta (če gre za dodatno izobraževanje izven smeri rednega izobraževanja, je potrebno tudi priporočilo ustrezne druge strokovne institucije), pri aktivni udeležbi na strokovnih srečanjih pa tudi dokazilo/povabilo o aktivni udeležbi z izjavo, da za sodelovanje niso prejeli plačila. Predmet sofinanciranja je cena programa (praviloma kotizacija).
Pod 5. točko lahko mariborske osnovne in srednje šole ter dijaški domovi prijavijo strokovne delavce šole, ki na šoli opravljajo naloge mentorja ali koordinatorja raziskovalne ali invencijske dejavnosti ter aktivno sodelujejo v projektu »Mladi za napredek Maribora«. Predmet sofinanciranja je dodatno izobraževanje, katerega vsebina je neposredno vezana na vsebino programa »Mladi za napredek Maribora« (praviloma kotizacija).
Pod 6. točko se lahko prijavijo izvajalci javnih služb, društva, ki imajo status društva v javnem interesu in drugi izvajalci uveljavljenih tovrstnih programov, ki izvajajo neprofitno dejavnost. Prijavitelji morajo imeti urejen pravni status za izvajanje izobraževalno-raziskovalne dejavnosti in/ali izobraževalno-invencijske dejavnosti. Prijavljeni programi morajo biti izvedeni na območju Mestne občine Maribor in praviloma v času počitnic (poletnih ali tedenskih med šolskim letom). Razpis prijavljenega programa mora biti javno objavljen (vsaj na spletnih straneh). Predmet sofinanciranja so materialni stroški izvedbe programa. Prednost pri izboru imajo vsebinsko kvalitetnejši programi (reference…), ki so namenjeni predvsem izobraževanju in usposabljanju šolskih otrok in mladine ter vključujejo večji delež mladih iz Mestne občine Maribor.
III. Višina razpoložljivih sredstev: za sofinanciranje po tem razpisu bo v proračunu Mestne občine Maribor za leto 2007 razpoložljivih predvidoma 17.800 EUR – 4.265.592,00 SIT. Višina sofinanciranja je odvisna od števila vlog, ki izpolnjujejo razpisne pogoje, in razpoložljivih sredstev ter lahko znaša največ do 50% stroškov, ki so predmet sofinanciranja oziroma največ do višine kotizacije (II. točka razpisa – dodatni pogoji).
IV. Rok in način prijave na razpis
Razpis je odprt do 10. 9. 2007 z dvema rokoma za oddajo vlog, in sicer:
– prvi rok – 20 dni od dneva objave razpisa,
– drugi rok – 10. september 2007. Sofinanciranje projektov na osnovi vlog, prispelih v drugem roku, bo odvisno od porabe sredstev v prvem roku.
Vloge je potrebno poslati priporočeno po pošti na naslov: Mestna občina Maribor, Oddelek za družbene dejavnosti, Ul. heroja Staneta 1, 2000 Maribor, z oznako na kuverti »ne odpiraj – vloga Maribor, mesto znanja in ustvarjalnosti – število vlog________« (obvezno vpisati število vlog).
Vlagatelj mora vse vloge na ta razpis oddati v enem paketu, vloge za vsak prijavljen program s pripadajočimi prilogami morajo biti v paketu ločene.
Vloge, posredovane v nepravilno izpolnjenih kuvertah ter vloge, prejete po razpisnem roku, ne bodo obravnavane.
V. Odpiranje vlog, sprejemanje odločitev in obveščanje o izidu razpisa
Odpiranje vlog z ugotavljanje popolnosti vlog bo izvedeno predvidoma v roku 8 dni po izteku razpisnega roka in ne bo javno. Vlagatelji nepopolnih vlog bodo pozvani, da jih dopolnijo v roku 8 dni. Vloge, ki jih vlagatelji ne bodo dopolnili v skladu s pozivom, bodo zavržene.
Popolne vloge bo obravnavala Komisija za izbor, usklajevanje in vrednotenje programov v okviru projekta »Maribor – mesto znanja in ustvarjalnosti« in predlagala odločitve, ki jih sprejme župan Mestne občine Maribor. Komisija bo vloge obravnavala v skladu s Pravilnikom o postopkih izvrševanja proračuna Republike Slovenije (Ur. l. RS, št. 13/06).
Vlagatelji vlog bodo o rezultatih razpisa obveščeni najkasneje v roku 45 dni po izteku razpisnega roka. Vlagatelji lahko v roku 8 dni od prejema obvestila vložijo pritožbo na odločitve župana, na naslov: Mestna občina Maribor, Oddelek za družbene dejavnosti, Ul. heroja Staneta 1. Pritožbe bo obravnavala navedena komisija in županu Mestne občine Maribor predlagala odločitve.
Z izvajalci za sofinanciranje izbranih programov bodo sklenjene pogodbe o sofinanciranju. Pogodba o sofinanciranju bo za vse izbrane programe posameznega izvajalca skupna in bo sklenjena pod pogojem, da skupni odobreni znesek sofinanciranja za posameznega izvajalca ne bo nižji od 150,00 EUR – 35.946,00 SIT (ne velja za 4. točko razpisa).
Dodatne informacije v zvezi z razpisom so dosegljive na naslovu: Mestna občina Maribor, Oddelek za družbene dejavnosti, Ul. heroja Staneta 1 (Matejka Škrinjar, v času uradnih ur, tel. 22-01-318 in 22-01-298).