Ob-22217/07
, Stran 5829
Naziv in sedež naročnika: Filmski sklad Republike Slovenije – javni sklad, Miklošičeva 38/V, 1000 Ljubljana.
1. Predmet javnega poziva: predmet javnega poziva je zbiranje predlogov za sofinanciranje akcij za leto 2007.
2. Okvirna vrednost razpisanih sredstev: 42.000 EUR.
3. Pogoji za sodelovanje v postopku javnega poziva:
3.1. Za sredstva Filmskega sklada Republike Slovenije – javnega sklada (v nadaljevanju: Filmski sklad) se lahko potegujejo pravne osebe, ki so v Republiki Sloveniji registrirane za opravljanje dejavnosti s področja filmske in video dejavnosti, ter fizične osebe s prebivališčem v Republiki Sloveniji (v nadaljevanju: predlagatelj), v skladu z določili Splošnih pogojev poslovanja Filmskega sklada Republike Slovenije – javnega sklada.
Za sredstva sklada se lahko potegujejo tudi tuje pravne in fizične osebe, če izpolnjujejo pogoj iz 20. člena Zakona o Filmskem skladu.
3.2. Predlagatelj lahko kandidira samo s projektom, ki ni namenjen marketingu in ekonomski propagandi.
3.3. Predlagatelj ne sme kandidirati s projekti očitno pornografske narave, s projekti, ki zagovarjajo nasilje, ali s projekti, ki odkrito žalijo človeško dostojanstvo.
3.4. Predlagatelj, ki se poteguje za proračunska sredstva drugega sklada s področja avdiovizualnih medijev v Republiki Sloveniji, se ne more z istim programom ali projektom potegovati na tem javnem pozivu.
Predlagatelj, ki je pridobil proračunska sredstva drugega sklada s področja avdiovizualnih medijev v Republiki Sloveniji, se lahko z istim programom ali projektom poteguje na tem javnem pozivu sklada zgolj za sredstva, potrebna za kinematografsko eksploatacijo avdiovizualnega dela.
3.5. V postopku za zbiranje predlogov za sofinanciranje projektov lahko kandidira in pridobi sredstva predlagatelj, ki je izpolnil vse zapadle pogodbene in finančne obveznosti do Filmskega sklada.
3.6. Predlagatelj je dolžan predložiti dokumentacijo in priloge v slovenskem jeziku.
3.7. Predlagatelj lahko večkrat ponudi svoj program ali projekt, pri čemer mora priložiti obrazložitev spremembe programa ali projekta glede na prvo prijavo na natečaj.
4. Merila in kriteriji
Pri izboru projektov bo Filmski sklad upošteval merila in kriterije določene s Pravilnikom o merilih in kriterijih za izbor programov in projektov Filmskega sklada Republike Slovenije – javnega sklada.
4.1. Kriteriji in merila za izbor
4.1.1. Pri izboru projektov oziroma programov iz programskega sklopa »akcije« za festivale in ostale prireditve strokovno programska komisija za akcije na podlagi Pravilnika o merilih in kriterijih za izbor projektov in programov Filmskega sklada Republike Slovenije – javnega sklada, ocenjuje kriterij »kulturni in tržni potencial projekta oziroma programa« in pri tem upošteva naslednja merila:
– vsebinski koncept programa oziroma projekta – do 20 točk,
– mednarodne reference nosilca programa oziroma projekta – do 10 točk,
– vzpodbujanje pluralnosti izraza avdiovizualne kulture – do 20 točk,
– vzpodbujanje specifične regionalne usmerjenosti projekta – do 10 točk,
– predhodna odmevnost (število obiskovalcev) in medijska uspešnost projekta – do 20 točk,
– izvedbeni in finančni načrt programa oziroma projekta glede na podane vsebinske in promocijske elemente projekta oziroma programa – do 20 točk.
Največje število dosegljivih točk je 100.
4.1.2. Pri izboru projektov oziroma programov iz programskega sklopa »akcije« za izobraževanje SPK za akcije na podlagi Pravilnika o merilih in kriterijih za izbor projektov in programov Filmskega sklada Republike Slovenije – javnega sklada, ocenjuje kriterij »edukativni in ekonomski potencial projekta oziroma programa« in pri tem upošteva naslednja merila:
– vsebinski koncept programa oziroma projekta – do 20 točk,
– reference nosilca programa oziroma projekta – do 20 točk,
– edukativni pomen in vloga nosilca programa oziroma projekta za avdiovizualni razvoj – do 20 točk,
– pomen in potreba strokovne usposobljenosti določenega profila avdiovizualnega sektorja v Republiki Sloveniji – do 20 točk,
– terminski načrt in finančni načrt glede na podane elemente projekta oziroma programa – do 20 točk.
Največje število dosegljivih točk je 100.
5. Prijavna dokumentacija
Predlagatelji, ki se bodo prijavili na ta javni poziv, morajo Filmskemu skladu posredovati prijavni list in druge obrazce ter dokumentacijo, ki je navedena v nadaljevanju.
Prijavni list, obrazci in druga dokumentacija morajo biti izpolnjeni in podpisani, v primeru, da je predlagatelj pravna oseba ali samostojni podjetnik, pa morajo biti opremljeni tudi s štampiljko.
Predlagatelji so poleg prijavnega lista za zbiranje predlogov za sofinanciranje akcij za leto 2007 in 2008 dolžni predložiti tudi:
– izjavo št. 1 – izjava predlagatelja, da sprejema pogoje razpisa,
– izjavo št. 2 – izjava, da predlagatelj z istim projektom ni kandidiral za proračunska sredstva drugega sklada s področja avdiovizualnih medijev v Republiki Sloveniji in ni pridobil proračunskih sredstev,
– obrazec št. 1 – vsebinski koncept akcije,
– obrazec št. 2 – izvedbeni oziroma terminski načrt,
– obrazec št. 3 – finančna konstrukcija akcije z dokazilih o virih financiranja, katera morajo izkazovati višino vloženih sredstev v program oziroma projekt,
– obrazec št. 4 – predračun akcije,
– obrazec št. 5 – reference za festivale in ostale prireditve, mednarodne reference predlagatelja,
– obrazec št. 6 – reference za izobraževanje,
– vzorec pogodbe o sofinanciranju akcije, ki mora biti na vsaki strani parafiran, na koncu pogodbe pa še podpisan.
Poleg navedenih obrazcev so dolžni predlagatelji predložiti tudi:
– izpisek iz sodnega registra, izpisek iz vpisnika samostojnih podjetnikov oziroma registra društev, ki ne sme biti starejši od šestih mesecev in s katerim se dokazuje registracija.
Filmski sklad bo obravnaval kot zaupne tiste dokumente v prijavni dokumentaciji, ki bodo imele v desnem zgornjem kotu z velikimi črkami izpisano »Zaupno«, pod tem napisom pa bo podpis osebe, ki je podpisala ponudbo. Če naj bo zaupen samo določen podatek v dokumentu, mora biti zaupni del podčrtan z rdečo barvo, v isti vrstici ob desnem robu pa mora biti izpisano »Zaupno«. Filmski sklad ne odgovarja za zaupnost podatkov, ki ne bodo označeni na navedeni način.
6. Izbor projektov
Strokovne komisije ocenjujejo vloge po vrstnem redu njihovega prispetja. Izbrani bodo tisti projekti oziroma programi, ki bodo izpolnjevali merila in kriterije besedila javnega poziva in bodo v postopku izbire ocenjeni z najmanj 65 točkami, ob upoštevanju višine razpisanih sredstev glede na poslovni in finančni načrt Filmskega sklada za leto 2007 in 2008, in sicer po vrstnem redu od prispetja do porabe sredstev, v naslednji višini:
– festivali in ostale prireditve: od 1.000 EUR do 22.000 EUR,
– izobraževanje: od 1.000 EUR do 2.000 EUR.
7. Način ocenjevanja projektov: merila in kriteriji so ovrednoteni s točkami, določenimi v Pravilniku o merilih in kriterijih za izbor programov in projektov Filmskega sklada Republike Slovenije – javnega sklada. Vsako od meril in kriterijev je določeno v razponu točk, skupna ocena projekta je seštevek posameznih točk v okviru posameznih kriterijev ocenjevanja.
8. Obdobje za porabo dodeljenih sredstev
Dodeljena sredstva morajo biti v skladu s pogodbo porabljena v letu 2007.
Javni poziv se prične z dnem objave v Uradnem listu Republike Slovenije.
9. Dokumentacija javnega poziva
Razpisno dokumentacijo lahko predlagatelji dvignejo v razpisnem roku na sedežu Filmskega sklada Miklošičeva 38/V, 1000 Ljubljana, v tajništvu, in sicer vsak delovni dan med 10. in 12. uro, od objave naprej. Na podlagi pisne zahteve lahko Filmski sklad razpisno dokumentacijo pošlje tudi po pošti, pri čemer zaračuna stroške razmnoževanja in poštnine.
Dokumentacija javnega poziva je na voljo tudi na spletni strani Filmskega sklada http://www.film-sklad.si, kjer se nahajajo tudi vsi ostali podatki, povezani z izvedbo javnega poziva (zakonski in podzakonski akti).
10. Oddaja in posredovanje vlog
Vloga mora biti izpolnjena, podpisana in ožigosana na ustreznem prijavnem obrazcu iz dokumentacije javnega poziva in mora vsebovati vse obvezne priloge, podatke in gradivo oštevilčene in predložene praviloma v ločenih ovitkih v zaporedju, kot je navedeno v 5. točki tega javnega poziva.
Vlogo je treba poslati na naslov: Filmski sklad Republike Slovenije – javni sklad, Miklošičeva 38/V, 1000 Ljubljana, z oznako na prednji strani ovitka:« Ne odpiraj – vloga za javni poziv za zbiranje predlogov za sofinanciranje akcij za leto 2007 in 2008«. Na hrbtni strani ovitka mora biti navedba predlagatelja: naziv družbe predlagatelja oziroma ime in priimek predlagatelja, sedež, kraj in poštna številka.
Strokovne komisije bodo obravnavale vse popolne vloge, ki prispejo najkasneje do posameznega roka začetka seje strokovne komisije, in sicer:
– 1. rok zasedanja 1. seje strokovno programske komisije z dne 10. 9. 2007,
– 2. rok zasedanja 1. seje strokovno programske komisije z dne 15. 10. 2007,
– 3. rok zasedanja 1. seje strokovno programske komisije z dne 12. 11. 2007,
– 4. rok zasedanja 1. seje strokovno programske komisije z dne 10. 12. 2007.
Filmski sklad bo po postopku odpiranja iz nadaljnjega postopka izločil vse prepozne vloge ter vloge, ki jih ni vložila upravičena oseba.
Stranka lahko vlogo dopolnjuje ali spreminja do posameznega datuma, določenega za začetek ocenjevanja in vrednotenja vlog na strokovnih komisijah. Če stranka za isti program ali projekt na javni poziv pošlje več vlog, se obravnava prva vloga, ostale pa se zavržejo, razen če jih je mogoče obravnavati kot dopolnitve ali spremembe prve vloge. Pristojna oseba bo v roku 5 dni po odprtju nepopolne vloge pozvala predlagatelja k njeni dopolnitvi v elektronski obliki na naslov, ki ga je predlagatelj navedel v vlogi. Predlagatelj mora v roku, določenem v pozivu, predložiti dopolnjeno vlogo, pri čemer se šteje, da je vloga vložena takrat, ko je predložena popolna vloga.
Vloga je nepopolna, v kolikor ne vsebuje vseh sestavin, ki jih zahteva besedilo javnega poziva in razpisna dokumentacija in ki ni izpolnjena v skladu s prvim odstavkom te točke.
Če bo dopolnjena vloga prispela na Filmski sklad po posameznem roku, ki je določen za sejo strokovnih komisij, bo vloga obravnavana na naslednjem roku, določenem za sejo strokovnih komisij.
Vloge in dopolnitve vlog, ki bodo prispele na Filmski sklad po zaključku javnega poziva, se bodo štele za prepozne in bodo zavržene s sklepom.
Vloga je vložena od upravičene osebe, kolikor predlagatelj izpolnjuje v javnem pozivu določene pogoje.
Vloge bodo strokovne komisije obravnavale po vrstnem redu prispetja do porabe sredstev oziroma do zaključka javnega poziva z dne 10. 12. 2007.
11. Sklenitev pogodb: Flmski sklad bo z izbranimi predlagatelji na tem javnem pozivu sklenil pogodbe. Izbrani predlagatelji se morajo odzvati na poziv Filmskega sklada k podpisu pogodbe. Kolikor izbrani predlagatelj v roku 15 dni po prejemu poziva ne vrne podpisane pogodbe, se šteje, da je odstopil od zahteve za sofinanciranje.
12. Pristojna oseba za dajanje informacij in pojasnil: Jelka Stergel, tel. 01/23-43-204, elektronski naslov: jelka.stergel@film-sklad.si, vsak delovni dan med 10. in 12. uro.
13. Vpogled v razpisno dokumentacijo: zainteresirane osebe lahko vpogledajo v razpisno dokumentacijo na sedežu Filmskega sklada Republike Slovenije – javnega sklada, Miklošičeva 38, 1000 Ljubljana, vsak delovni dan med 12. in 14. uro.
14. Trajanje javnega poziva in obveščanje predlagateljev:
Javni poziv traja do dne 10. 12. 2007. Kolikor so sredstva, namenjena sofinanciranju akcij za leto 2007, porabljena pred potekom roka iz prejšnjega stavka te točke, se postopek javnega poziva zaključi z dnem porabe sredstev.
O izboru bodo predlagatelji obveščeni z odločbo.