Št. 106/08 Ob-3529/08
, Stran 1307
1. Predmet javnega razpisa
Predmet javnega razpisa je dodelitev nepovratnih sredstev za sofinanciranje izvajanja ocenjevanj medu v okviru ukrepa Kakovost medu, podukrep Ocenjevanje medu.
Višina nepovratnih sredstev, namenjena za izvajanje ocenjevanj medu v okviru ukrepa Kakovost medu, podukrep Ocenjevanje medu v letu 2008, znaša 46.214,00 EUR.
Sredstva bremenijo proračunski postavki Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano:
– PP 9443 – Program ukrepov v čebelarstvu – 07-13- EU, v višini 23.107,00 EUR.
– PP 9448 – Program ukrepov v čebelarstvu – 07-13-slovenska udeležba, v višini 23.107,00 EUR.
Delež prispevka EU v celotnih javnih izdatkih znaša 50%.
Aktivnosti za izvajanje ukrepa po tem razpisu, ne smejo biti začete pred 16. oktobrom 2007 in morajo biti zaključene najkasneje do 31. 8. 2008.
2. Vlagatelji
Vlagatelji vlog za izvajanje ocenjevanj medu v okviru ukrepa Kakovost medu, podukrep Ocenjevanje medu so pravne ali fizične osebe, ki izpolnjujejo predpisane pogoje za dodelitev sredstev, opredeljene v četrtem poglavju tega javnega razpisa.
3. Predmet podpore
3.1 Podpora za sofinanciranje izvajanj ocenjevanj medu v okviru ukrepa Kakovost medu, podukrep Ocenjevanje medu bo dodeljena za povračilo stroškov izvedbe ocenjevanj medu in stroškov analiz medu za največ osem izvedb ocenjevanj medu.
3.2 Upravičeni stroški so stroški, ki so nastali med 16. oktobrom 2007 in 31. avgustom 2008 in to so stroški izvajanja ocenjevanj do višine 46.214,00 EUR:
– stroški za izvedbo ocenjevanja medu iz programa, skupaj s stroški za najem potrebnih zmogljivosti za izvedbo;
– stroški za oceno posameznih ocenjevanih vzorcev;
– stroški za pripravo končnih poročil izvajalcev do višine, določene v programu.
3.3 Neupravičeni stroški so:
– stroški, ki niso izrecno določeni v programu;
– stroški za plačilo davkov, carin in dajatev pri uvozu;
– bančni stroški;
– stroški za analize medu, ki so financirane v ukrepu interne kontrole medu,
– stroški za ocenjevanje medu, ki ni slovenskega porekla.
4. Pogoji za dodelitev javnih sredstev
4.1 Vlagatelj mora predložiti popolno vlogo v skladu z zahtevami tega javnega razpisa in razpisne dokumentacije. Vlogi na posameznem obrazcu morajo biti priložene vse priloge in dokazila, ki so navedena v razpisni dokumentaciji.
4.2 Za dodelitev javnih sredstev za sofinanciranje izvajanj ocenjevanj medu v okviru ukrepa Kakovost medu, podukrep Ocenjevanje medu mora vlagatelj izpolnjevati naslednje pogoje:
– posamezno ocenjevanje mora biti izvedeno v celoti, vključno z izvedbo naročanja analiz medu;
– vsi računi in dokazila o plačilih se morajo glasiti na ime vlagatelja.
4.3 Izvajalec mora zagotoviti:
– najmanj tričlansko komisijo za prevzem, številčenje vzorcev in pripravo seznama vzorcev;
– ocenjevalno senzorično komisijo, ki šteje od tri do šest članov za ocenitev enega vzorca;
– ustrezno število prinašalcev in zapisnikarja;
– meritve vsebnosti vode in električne prevodnosti ter morebitne termične obdelave vzorcev že pred ocenjevanjem medu;
– ustrezen prostor za ocenjevanje (kot je definiran v Pravilniku o senzoričnem ocenjevanju medu UO ČZS 17. 9. 2007);
– ustrezno število vzorcev medu za opravljanje laboratorijskih analiz.
5. Merila za izbor
Agencija osmim izbranim izvajalcem ocenjevanj medu dodeli sredstva glede na:
1. nivo ocenjevanja (ocenjevanje medu je mednarodnega, regionalnega ali lokalnega pomena);
2. število vzorcev, ki bodo ocenjeni.
1. Nivo ocenjevanja
Kriteriji za nivo ocenjevanja so naslednji:
– Lokalnemu ocenjevanju se dodeli 20 točk (lokalno ocenjevanje medu se vrši na območju enega čebelarskega društva);
– regionalnemu ocenjevanju se dodeli 35 točk (regionalno ocenjevanje medu se vrši na področju posamezne regije);
– mednarodnemu ocenjevanju se dodeli 50 točk (mednarodno ocenjevanje medu, je ocenjevanje, kjer sodelujejo poleg domačih čebelarjev tudi čebelarji iz drugih držav, katerih vzorce, ki se razlikujejo od značilnih domačih vrst medu, se vodi in ocenjuje ločeno. Na mednarodnem ocenjevanju morajo biti zastopane vsaj tri države, iz tujine pa mora prispeti na ocenjevanje najmanj 15% vzorcev. Da dobi ocenjevanje kategorijo mednarodnega ocenjevanja, je potrebno imeti minimalno 100 vzorcev na ocenjevanju. Status mednarodnega ocenjevanja lahko dodatno dobi le regijsko ocenjevanje medu, če so izpolnjeni pogoji iz prejšnjega stavka).
2. Število vzorcev
Za vsak vzorec, ki ga bo izvajalec ocenil, se izvajalcu dodeli 0,25 točke. Najvišje možno število točk je 50.
Vrednost ene točke se dobi tako, da se sredstva, namenjena ocenjevanjem medu iz drugega odstavka 1. točke tega razpisa deli z vsoto točk, ki so bile dodeljene vlagateljem na podlagi njihovih vlog.
Najvišja vrednost točke za izvedbo ocenjevanja je do vključno 62,26 €.
Število točk, ki jih je dobil vlagatelj, se množi z vrednostjo točke. Zmnožek je višina sredstev, do katerih bo upravičen posamezen izbrani izvajalec ocenjevanja za izvedbo prireditve, vključno z organizacijo ter stroški ocenjevanja medu.
Na tem mestu je v objavi uporabljena tabela ali kakšen drug element, ki ni tekst. Takšen element je viden v PDF datoteki!
*Seštevek točk po posameznem merilu, največ možnih 100 točk.
6. Vloga
Vloga mora biti izpolnjena in oddana z vsemi prilogami v skladu z razpisno dokumentacijo za javni razpis za oddajo vlog za izvajanje ocenjevanj medu v okviru ukrepa Kakovost medu, podukrep Ocenjevanje medu. Informacije v zvezi z javnim razpisom je možno dobiti na Agenciji, tel. 01/580-77-92, vsak ponedeljek, sredo in petek od 9. do 12. ure, v sredo pa tudi v popoldanskem času, od 14. do 16. ure. Vprašanja se lahko posredujejo tudi po elektronski pošti na naslov: aktrp@gov.si.
Razpisna dokumentacija je vlagateljem na voljo od dneva objave javnega razpisa do vključno 30. aprila 2008, na spletni strani Agencije: http://www.arsktrp.gov.si/.
7. Rok in način prijave
Vlogo je potrebno poslati s priporočeno pošto na naslov: Agencija RS za kmetijske trge in razvoj podeželja, Dunajska 160, p.p. 189, 1001 Ljubljana (velja poštni žig), od dne objave tega javnega razpisa do vključno 30. aprila 2008.
Vloge, vložene po 30. aprilu 2008, se bodo zavrgle s sklepom, kot prepozne.
Na ovojnici vloge mora biti razviden datum oddaje vloge na pošti, označen s strani pošte, ime in naslov vlagatelja ter oznaka javnega razpisa, na katerega se prijavlja za podporo: ne odpiraj – Vloga na javni razpis: ukrep Kakovost medu, podukrep Ocenjevanje medu.
Vloge z nepravilno označenimi ovojnicami se vrnejo vlagateljem v originalnih ovojnicah.
8. Obravnava vlog in postopek odobritve
Odpiranje vlog ni javno. Prispele vloge obravnava Agencija. Po odprtju vloge, se le-ta pregleda glede na popolnost. Če vloga ni popolna, se vlagatelja najkasneje v roku 15 dni po zaprtju tega javnega razpisa pisno pozove na dopolnitev. Rok za dopolnitev vloge je 8 dni od dneva vročitve poziva za dopolnitev. Po prejemu dopolnitve vloge na Agenciji, se dopolnjena vloga ponovno pregleda. Nepopolne vloge, ki jih vlagatelji v navedenem roku ne dopolnijo, se s sklepom zavržejo.
Popolne vloge se oceni po merilih iz tega javnega razpisa.
Z odločbo se izbere osem izvajalcev ocenjevanja medu, ki izpolnjujejo pogoje iz tega javnega razpisa. Z odločbo se izbere za izvajalce ocenjevanja medu tiste vlagatelje, ki so po seštevku točk iz meril tega javnega razpisa na prvih osmih mestih. V primeru, da se na podlagi vlog ugotovi, da ponudbe presegajo razpoložljiva sredstva iz točke 3.2. tega javnega razpisa, se vsem osmim izvajalcem priznane stroške sorazmerno zmanjša do višine razpisanih sredstev.
V primeru, da ima več vlog na zadnjem mestu enako število točk, se izbere za izvajalca ocenjevanja medu tistega vlagatelja, ki ima višji nivo ocenjevanja medu. V primeru, da na tej podlagi ni možno izbrati zadnjega izvajalca, se izbere tistega, ki bo na svojem ocenjevanju ocenil večje število vzorcev.
Drugim vlagateljem Agencija izda odločbe o zavrnitvi vloge.
Sredstva bodo izplačana na podlagi izvajalčeve vloge za plačilo, to je zahtevka, ki ga mora oddati na predpisanem obrazcu iz Priloge Uredbe in mora poleg navedenega zahtevka za plačilo vsebovati še naslednje priloge:
– končno poročilo, ki vsebuje število in vrsto ocenjenih vzorcev medu; – seznam opravljenih analiz za posamezen vzorec;
– seznam s podatki čebelarjev, katerih vzorci so bili ocenjeni;
– izjavo o opravljenih storitvah izvajalca;
– obračun upravičenih stroškov z dokazili.
Izbrani izvajalec ocenjevanj medu v okviru ukrepa Kakovost medu, podukrep Ocenjevanje medu mora vložiti vlogo za plačilo najpozneje do 15. septembra 2008 v skladu z določbo drugega odstavka 5. člena Uredbe. Vloge za plačilo, vložene po 15. septembru, se zavržejo kot prepozne.
Upravičenec, za katerega se ugotovi, da je sredstva pridobil nezakonito ali jih je porabil nenamensko, mora vrniti vsa pridobljena sredstva skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi na podlagi prvega odstavka 4. člena Uredbe.
Upravičenec, za katerega se ugotovi, da je sredstva pridobil nezakonito ali jih je porabil nenamensko, ne more pridobiti novih sredstev iz ukrepov kmetijske politike dve leti od dokončne odločbe kmetijskega inšpektorja, na podlagi drugega odstavka 4. člena Uredbe.
Upravičenec je dolžan hraniti dokumentacijo še pet let od prejema sredstev.
Izvajalec, opis aktivnosti in znesek odobrenih javnih sredstev, bodo objavljeni na spletni strani agencije.