Št. 430-40/2013 Ob-3354/13
, Stran 2345
Št. 430-40/2013 Ob-3354/13
Občina Zagorje ob Savi, Cesta 9. avgusta 5, 1410 Zagorje ob Savi (v nadaljevanju koncendent) na podlagi Zakona o javno-zasebnem partnerstvu (Uradni list RS, št. 127/06, v nadaljevanju: ZJZP), Zakona o gospodarskih javnih službah (Uradni list RS, št. 32/93, 30/98 – ZZLPPO, 127/06 – ZJZP, 38/10 – ZUKN, 57/11), Odloka o gospodarskih javnih službah v Občini Zagorje ob Savi (Uradni list RS, št. 78/06) ter Koncesijskega akta o organizaciji in načinu izvajanja gospodarske javne službe oskrbe s toplotno energijo (Uradni list RS, št. 59/13) objavlja
javni razpis
za podelitev koncesije za izvajanje gospodarske javne službe oskrbe s toplotno energijo
1.1. Koncendent: Občina Zagorje ob Savi, Cesta 9. avgusta 5, 1410 Zagorje ob Savi, internetni naslov: http://www.zagorje.si, e-naslov: obcina.zagorje@zagorje.si, tel. 03/56-55-700, faks 03/56-64-011, župan: Matjaž Švagan, kontaktna oseba: Matej Drobež.
1.2. Kratek opis predmeta javnega razpisa
Predmet izvajanja gospodarske javne službe, ki se podeljuje s predmetnim razpisom je izvajanje gospodarske javne službe oskrbe s toplotno energijo.
Gospodarska javna služba obsega naslednje storitve:
– izgradnjo oziroma rekonstrukcijo kotlovnic(e) ter naprav(e) SPTE;
– izgradnjo oziroma rekonstrukcijo omrežja za distribucijo toplotne energije;
– upravljanje, obratovanje, vzdrževanje in razvoj kotlovnic, naprav SPTE in distribucijskega omrežja;
– priključevanje uporabnikov na distribucijsko omrežje;
– distribucijo toplotne energije do uporabnikov.
Območje izvajanja gospodarske javne službe oskrbe s toplotno energijo obsega objekte:
– Osnovne šole Ivana Skvarče,
– Osnovne šole Ivana Kavčiča Izlake,
– Osnovne šole Toneta Okrogarja,
– Osnovne šole Ivana Skvarče – POŠ Čemšenik.
Koncendent lahko s sklepom občinskega sveta razširi obseg območja izvajanja koncesije iz predhodnega odstavka tudi izven predmetnega območja.
Izvajanje koncesijske dejavnosti traja 15 let, pri čemer se lahko pod pogoji določenimi v pogodbi podaljša.
1.3. Dokumentacija
Razpisna dokumentacija javnega razpisa je je brezplačno dostopna na spletni strani naročnika (www.zagorje.si).
Dokumentacija za predmetni javni razpis poleg razpisne dokumentacije obsega sledečo dokumentacijo:
– Dokument identifikacije investicijskega projekta soproizvodnje toplote in elektrike v Osnovni šoli Ivana Skvarče Zagorje ob Savi, Inovacijsko razvojni inštitut Univerze v Ljubljani, maj 2013;
– Dokument identifikacije investicijskega projekta soproizvodnje toplote in elektrike v Osnovni Šoli Ivana Kavčiča Izlake, Inovacijsko razvojni inštitut Univerze v Ljubljani, maj 2013;
– Dokument identifikacije investicijskega projekta sprememba načina ogrevanja OŠ Toneta Okrogarja v Občini Zagorje ob Savi, Občina Zagorje ob Savi, junij 2013;
– Dokument identifikacije investicijskega projekta sprememba načina ogrevanja OŠ Ivana Skvarče – POŠ Čemšenik v Občini Zagorje ob Savi, Občina Zagorje ob Savi, junij 2013;
in ostalo projektno in tehnično dokumentacijo koncendenta, vključno s prostorskimi akti.
Navedena dokumentacija je dostopna na spletni strani koncendenta.
1.4. Zavarovanje za resnost vloge
V vlogi se za zavarovanje resnosti vloge zahteva predložitev menične izjave in menice v višini 50.000,00 EUR. Veljavnost zavarovanja za resnost vloge mora znašati najmanj 120 dni od roka za oddajo vlog, z možnostjo podaljšanja na zahtevo upravičenca, torej koncendenta.
V primeru, če vloga zahtevanega zavarovanja za resnost vloge ne bo vsebovala ali le-ta ne bo skladno z zahtevami razpisne dokumentacije ali vzorcem iz razpisne dokumentacije, bo naročnik tako vlogo kot nepopolno izločil iz postopka nadaljnjega ocenjevanja vlog.
Menica za resnost vloge bo unovčena,
A. če prijavitelj umakne ali spremeni vlogo v času njene veljavnosti, navedene v vlogi, ali
B. če prijavitelj, ki ga je koncendent v času veljavnosti vloge obvestil o sprejetju njegove vloge:
– ne izpolni ali zavrne sklenitev koncesijske pogodbe v skladu z določbami razpisne dokumentacije ali
– ne predloži ali zavrne predložitev bančne garancije za dobro izvedbo pogodbenih obveznosti v skladu z določbami razpisne dokumentacije.
Predložena zavarovanja za resnost vloge bodo neizbranim prijaviteljem vrnjena po pravnomočnosti odločitve o izbiri koncesionarja.
Koncendent ima pravico do unovčitve zavarovanja za resnost vloge skladno z določili vzorca zavarovanja, ki je sestavni del te razpisne dokumentacije.
1.5. Zavarovanje za dobro izvedbo pogodbenih obveznosti
Koncesionar mora koncendentu najkasneje v 10 dneh od sklenitve pogodbe, kot pogoj za veljavnost pogodbe, izročiti zavarovanje za dobro izvedbo pogodbenih obveznosti v višini 10 % ocenjene letne vrednosti porabljene toplote (v vseh štirih objektih, ki so predmet koncesije; kot izhaja iz ponudbe) z veljavnostjo enega leta. Najmanj 15 dni pred potekom predmetnega zavarovanja mora koncesionar predložiti koncendentu novo zavarovanje v višini 10 % vrednosti porabljene toplote (v vseh štirih objektih, ki so predmet koncesije) v lanskem letu. Koncesionar je dolžan na predmetni način zagotavljati veljavno zavarovanje za celotno obdobje veljavnosti koncesijske pogodbe.
Zavarovanje iz prejšnjega odstavka mora biti v obliki brezpogojne bančne garancije, unovčljive na prvi poziv in se predloži za zavarovanje:
– v primeru delne ali v celoti nekvalitetne izvedbe pogodbenih del,
– pravočasne izvedbe del v smislu določil razpisne dokumentacije in pogodbe,
– plačilo kazni v primeru odstopa od pogodbe pred izvedbo del ali med njo,
– poplačilo pogodbene kazni zaradi prekoračitve pogodbenega roka,
– poplačilo pogodbene kazni zaradi opustitve pričetka del v roku od uvedbe v posel,
– v primeru stečaja, likvidacijskega postopka ali drugega postopka, katerega posledica ali namen je prenehanje poslovanja koncesionarja ali katerikoli drug postopek, podoben navedenim postopkom, skladno s predpisi države, v kateri ima ponudnik sedež,
– v primeru, da koncesionar ne predloži novega oziroma podaljšanega zavarovanja za dobro izvedbo za prihodnje leto.
1.6. Zavarovanje za primer poškodbe oseb in škode na premoženju: izvajalec bo moral skupaj z zavarovanjem za dobro izvedbo del predložiti tudi zavarovanje za primer poškodbe oseb in škode na premoženju, pripravljeno skladno z določili pogodbe, v višini vrednosti investicije.
1.7. Pravna oblika, ki jo mora prevzeti skupina gos. subjektov
Vlogo lahko predloži skupina prijaviteljev v obliki partnerske vloge. V tem primeru, mora taka vloga vsebovati sklenjeno partnersko pogodbo, ki bo stopila v veljavo v primeru izbire skladno z merili te razpisne dokumentacije.
Iz partnerske pogodbe mora biti nedvoumno razvidno naslednje:
– imenovanje nosilca posla pri izvedbi projekta,
– pooblastilo nosilcu posla in odgovorni osebi za podpis vloge, vloge ter podpis pogodbe,
– obseg izvedbe del, ki jih bo opravil posamezni prijavitelj in njihove odgovornosti,
– izjava, da so vsi prijavitelji v skupni vlogi seznanjeni z navodili prijaviteljem in razpisnimi pogoji ter merili in da z njimi v celoti soglašajo,
– izjava, da so vsi prijavitelji seznanjeni s plačilnimi pogoji iz razpisne dokumentacije in
– navedba, da odgovarjajo koncendentu neomejeno solidarno.
Partnerji izmed sebe določijo glavnega partnerja. Glavni partner je hkrati podpisnik pogodbe in glavni kontakt z koncendentom. Glavni izvajalec prevzame nasproti koncendentu poroštvo za delo ostalih partnerjev in/ali podizvajalcev po pravilih Obligacijskega zakonika. Koncendent uveljavlja zahtevo po odpravi morebitnih napak zoper glavnega izvajalca.
Če prijavitelj oziroma z njim povezane družbe predložijo več vlog, bodo vse vloge takšnega prijavitelja oziroma povezanih družb izločene iz nadaljnjega postopka.
Prav tako bodo iz postopka oddaje javnega razpisa izločene vse vloge, pri katerih isti prijavitelj oziroma povezane družbe nastopajo enkrat kot samostojni prijavitelj, drugič pa kot eden od prijaviteljev v skupnem nastopu ali če prijavitelj oziroma z njim povezane družbe nastopajo v več skupnih vlogah.
Če prijavitelj oziroma z njim povezane družbe odda samostojno vlogo ali če prijavitelj oziroma z njim povezane družbe nastopa v skupni prijavi, takšen prijavitelj oziroma z njim povezane družbe ne sme nastopati v drugih vlogah kot podizvajalec, ne glede na to, kakšno vrednost del bi takšen prijavitelj opravil kot podizvajalec v drugi prijavi.
Isti subjekt lahko nastopa v več vlogah kot podizvajalec (ob pogoju, da nikoli ne nastopa kot samostojni prijavitelj oziroma eden od prijaviteljev v skupni prijavi), če vrednost del, ki jih bo opravil takšen podizvajalec, ki nastopa v več vlogah, v nobeni od prijav, v katerih nastopa kot podizvajalec, ne predstavlja več kot 10 % celotne vrednosti vloge (z DDV).
V primeru kršitev določil iz prejšnjega odstavka bodo tiste vloge, pri katerih nastopa takšen podizvajalec in v katerih vrednost del, ki jih bo opravil ta podizvajalec, presega 10 % skupne prijavne vrednosti (z DDV), izločene iz nadaljnjega postopka.
Za povezane družbe se štejejo pravno samostojne družbe, ki so v medsebojnem razmerju tako, da:
– ima ena družba v drugi večinski delež (družba v večinski lasti in družba z večinskim deležem);
– je ena družba odvisna od druge (odvisna in obvladujoča družba);
– so koncernske družbe;
– sta dve družbi vzajemno kapitalsko udeleženi, ali
– so povezane s podjetniškimi pogodbami.
Povezane družbe so natančneje opredeljene v Zakonu o gospodarskih družbah (Uradni list RS, št. 65/09, 83/09, 33/11, 91/11, 100/11, 32/12, 57/12).
1.8. Podizvajalci
Vloga s podizvajalci je vloga, kjer poleg prijavitelja kot glavnega prijavitelja nastopajo še drugi prijavitelji (v nadaljevanju: podizvajalci). Za podizvajalsko razmerje gre v vseh primerih, ko glavni izvajalec del ali celoto javnega razpisa s pogodbo odda v izvajanje drugi osebi, to je podizvajalcu. V razmerju do koncendenta ponudnik kot glavni ponudnik v celoti odgovarja za izvedbo projekta ne glede na število podizvajalcev.
V vlogi s podizvajalci morajo biti v Obrazcu VLOGA navedeni vsi podizvajalci, ki prevzamejo izvedbena dela, navedena v razpisni dokumentaciji. Navedeno mora biti, kateri del prevzema prijavitelj, kot glavni prijavitelj, in kateri del prevzemajo navedeni podizvajalci.
Obvezne sestavine koncesijske pogodbe so:
– vsaka vrsta del, ki jih bo izvedel, in vsaka vrsta blaga, ki ga bo dobavil, podizvajalec,
– podatki o podizvajalcu (naziv, polni naslov, matična številka, davčna številka in transakcijski račun),
– predmet, količina, vrednost, kraj in rok izvedbe teh del.
Prijavitelj mora za vsakega podizvajalca predložiti podizvajalsko pogodbo, iz katere bo nedvoumno razvidno naslednje:
– dela, ki jih pri predmetu javno-zasebnega partnerstva prevzema posamezni podizvajalec,
– dela, ki jih pri predmetu javno-zasebnega partnerstva prevzema glavni prijavitelj,
– izjava, da so vsi podizvajalci seznanjeni z navodili prijaviteljem in razpisnimi pogoji ter merili za dodelitev javnega razpisa in da z njimi v celoti soglašajo,
– izjava, da so vsi podizvajalci seznanjeni s plačilnimi pogoji iz razpisne dokumentacije,
– izjava prijavitelja, da bo pred zamenjavo podizvajalca pridobil pisno soglasje koncendenta,
– da pogodbeni stranki soglašata z ostalimi določili 71. člena ZJN-2 v obsegu kot so ta skladno z veljavno zakonodajo aplikativna na konkretno koncesijsko razmerje.
V primeru, če prijavitelj podizvajalskih pogodb ne bo predložil ali ne bo predloži vseh podizvajalskih pogodb, bo koncendent takega ponudnika pozval na dopolnitev vloge.
Prijavitelj (glavni izvajalec), ki v izvedbo vključi enega ali več podizvajalcev, mora imeti ob sklenitvi pogodbe z koncendentom ali v času njenega izvajanja, sklenjene pogodbe s podizvajalci. Podizvajalec mora koncendentu posredovati kopijo pogodbe, ki jo je sklenil s svojim koncendentom (prijaviteljem), v petih dneh od sklenitve te pogodbe.
Neposredna plačila podizvajalcem so obvezna a so v polnosti vezana na določbe o financiranju koncesijskega razmerja. Navedeno pomeni, da lahko podizvajalec neposredna plačila zahteva, naročnik pa izvaja, zgolj v okviru posameznega plačila dobavljene toplote (v odstotku, ki pripada podizvajalcu).
Prijavitelj in vsak navedeni podizvajalec mora izpolnjevati pogoje za priznanje sposobnosti glede svojega statusa. Izpolnjevanje ostalih koncendentovih pogojev za priznanje sposobnosti se, če ni pri posameznemu pogoju določeno drugače, ugotavlja kumulativno, za prijavitelja in podizvajalce skupaj.
1.9. Ogled lokacije in informativni sestanek: ogled lokacije je mogoč po predhodni najavi pri kontaktni osebi koncendenta. Na podlagi predhodne zahteve prijaviteljev, se bo izvršil informativni sestanek. Zahteva za informativni sestanek je lahko s strani zainteresiranih prijaviteljev podana najkasneje 10 dni pred rokom za oddajo ponudb. Informativni sestanek se bo vršil ločeno z vsakim prijaviteljem. Na informativnem sestanku bo sestavljen zapisnik z vsakokratnega informativnega sestanka, ki bo javno objavljen skupaj z odgovori oziroma dodatnimi pojasnili k razpisni dokumentaciji. S tem se bo zagotovila enaka obravnava vseh ponudnikov.
1.10. Jezik v prijavi in oblika vloge
Vloga in ostali dokumenti, vezani na predmetni razpis, morajo biti v slovenskem jeziku. V primeru, če prijavitelj predloži dokumente oziroma dokazila v tujem jeziku, se zahteva obvezna predložitev sodnega overjenega prevoda v slovenski jezik. Tehnična dokumentacija je lahko predložena v angleškem ali nemškem jeziku, pri čemer ima koncendent pridržano pravico, da prijavitelja pozove k predložitvi sodnega overjenega prevoda v slovenski jezik.
Vloga mora biti predložena v pisni obliki. Vloga naj bo sestavljena iz enega originala in ene kopije. Na prijavi naj bo jasno označeno »Original«, »Kopija«. V primeru, če prijavi kopije ne bodo priložene, bo koncendent to štel kot formalno nepopolnost. Stroške v zvezi s pripravo vloge v celoti nosi prijavitelj.
1.11. Vloge prijaviteljev s sedežem izven Republike Slovenije: v primeru, če država, v kateri ima prijavitelj svoj sedež, ne izdaja kakšnega izmed dokumentov zahtevanih s to razpisno dokumentacijo, lahko prijavitelj predloži zapriseženo lastno izjavo, s katero potrdi izpolnjevanje koncendentovih zahtev. Takšna izjava prijavitelja mora biti podana pred pravosodnim ali upravnim organom, notarjem ali pristojnim organom poklicnih ali gospodarskih subjektov v državi, v kateri ima prijavitelj svoj sedež.
1.12. Valuta in veljavnost vloge
Predložena vloga mora biti veljavna najmanj 120 dni od roka za oddajo vlog.
Denarne vrednosti v vlogi morajo biti podane v evrih (EUR).
1.13. Variante vloge: koncendent v okviru predmetnega postopka ne dopušča predložitve variantnih vlog.
1.14. Podpis vloge
Vloga mora biti na zahtevanih mestih podpisana s strani zakonitega zastopnika prijavitelja ali osebe, ki ima pisno pooblastilo s strani zakonitega zastopnika za podpis vloge. V tem primeru mora biti prijavi priloženo predmetno pooblastilo za podpis vloge (predmetno pooblastilo pripravi prijavitelj sam). V nasprotnem primeru bo koncendent tako vlogo zavrnil kot nepopolno.
V primeru več zakonitih zastopnikov zadošča podpis enega od zakonitih zastopnikov.
A. V primeru samostojnega prijavitelja: kolikor podpisnik dokumentov vloge ni zakoniti zastopnik prijavitelja, mora prijavitelj priložiti pooblastilo, s katerim zakoniti zastopnik prijavitelja pooblašča podpisnika dokumentov vloge.
B. V primeru vloge skupine prijaviteljev: kolikor podpisniki dokumentov vloge niso zakoniti zastopniki prijaviteljev v prijavi skupine prijaviteljev, mora prijavitelj priložiti pooblastilo, s katerimi zakoniti zastopniki prijaviteljev pooblaščajo podpisnike dokumentov vloge. Pooblastila je potrebno priložiti tako za podpisnike vodilnega prijavitelja kot tudi za podpisnike ostalih prijaviteljev v prijavi skupine prijaviteljev.
C. Podizvajalci: v primeru, da podpisniki dokumentov vloge niso zakoniti zastopniki podizvajalcev, je pooblastila potrebno priložiti tudi za podizvajalce.
V primeru, da je podpisnik vloge zakoniti zastopnik prijavitelja oziroma vodilnega prijavitelja oziroma drugega prijavitelja v prijavi skupine prijaviteljev oziroma podizvajalca, obrazca in pooblastila oziroma pooblastil ni potrebno priložiti.
1.15. Predložitev vloge: vloga mora biti predložena v zaprti, zapečateni ovojnici, na kateri je nalepljen izpolnjen obrazec Ovojnica. Zaželeno je, da so vsi listi prijavne dokumentacije prešiti z jamstvenikom ali vrvico, oba konca le-tega pa na zadnji (hrbtni) strani vloge pritrjena s pečatom ali lepilnim trakom, pritrditev pa zavarovana s štampiljko in podpisom osebe, ki sicer podpisuje vlogo. Način vezave je smiselno povzet iz 35. člena Zakona o notariatu (Uradni list RS, št. 2/07 – UPB3, 33/07, 45/08). Pregled vloge mora biti mogoč, ne da bi se pri tem pečat ali vrvica poškodovala.
1.16. Naslov in rok za oddajo prijav ter javno odpiranje vlog
Vloge morajo do roka za oddajo prijav prispeti na naslov koncendenta: Občina Zagorje ob Savi, Cesta 9. avgusta 5, 1410 Zagorje ob Savi.
Končni rok za oddajo prijav je 30. 9. 2013, do 9. ure.
Vloge morajo ne glede na način dostave (osebno ali po pošti) do vložišča prispeti do zgoraj navedenega roka, sicer se bodo štele za prepozno prejete (prejemna teorija).
Strokovna komisija vlog, ki so prispele po roku, določenem v javnem razpisu, in nepravilno predloženih vlog ne odpre, temveč jih neodprte nemudoma vrneta pošiljatelju.
Pred potekom roka za oddajo prijav lahko prijavitelj v pisni obliki kadarkoli spremeni ali umakne že oddano vlogo. Po izteku roka za oddajo prijav, prijavitelji ne morejo več spreminjati ali umikati vloge.
Vsaka sprememba ali umik vloge mora biti dostavljena na način določen v razpisni dokumentaciji. Na pošiljki mora biti jasno označeno, da gre za umik (prijavitelj na ovojnico napiše »Umik vloge« in ime javnega razpisa) ali spremembo vloge (prijavitelj na ovojnico napiše »Sprememba vloge« in ime javnega razpisa). V spremenjeni vlogi mora biti jasno navedeno kateri del vloge se spreminja in kateri del vloge ostaja nespremenjen.
Javno odpiranje vlog bo potekalo na sedežu koncendenta 30. 9. 2013, ob 10. uri.
1.17. Zaupnost podatkov
Podatki, ki jih bo prijavitelj izrecno označil kot zaupne, bodo uporabljeni samo za namene primerjave in ocenjevanja vlog za predmetni javni razpis in ne bodo dostopni nikomur razen pooblaščenim osebam, ki bodo vključene v razpisni postopek. Te osebe, kot tudi koncendent in ostali nadzorni organi oziroma organi presojanja v primeru uveljavljanja pravnega varstva, so odgovorni za varovanje zaupnosti posredovanih podatkov.
V skladu s sedmim odstavkom 46. člena ZJZP koncendent drugim udeležencem ne bo razkril predlagane rešitve ali drugih zaupnih informacij, posredovanih s strani določenega prijavitelja oziroma kandidata, ki bi sodeloval v dialogu, brez njegove privolitve.
Koncendent bo obravnaval kot zaupne tiste dokumente v predloženih vlogah, ki bodo imeli v desnem zgornjem kotu z velikimi črkami izpisano »Zaupno« ali »Poslovna skrivnost«, pod tem napisom pa bo podpis osebe, pooblaščene za podpisovanje vloge. Če naj bo zaupen samo določen podatek v dokumentu mora biti zaupni del podčrtan z rdečo barvo, v isti vrstici ob desnem robu pa mora biti izpisano »Zaupno« ali »Poslovna skrivnost«.
Kot zaupne lahko prijavitelj označi dokumente, ki vsebujejo osebne podatke, pa ti niso vsebovani v nobenem javnem registru ali drugače javno dostopni ter poslovne in tehnične podatke, ki so s predpisi ali splošnimi akti prijavitelja označeni kot zaupni.
Koncendent bo zagotovil, da bodo podatki, ki jih bo prijavitelj skladno z zakonom označil za poslovno skrivnost, varovani kot poslovna skrivnost. Ne glede na določila prijavitelja o poslovni skrivnosti so javni podatki količina iz specifikacije, cena na enoto, vrednost posamezne postavke in skupna vrednost iz vloge, v primeru merila ekonomsko najugodnejše vloge pa tisti podatki, ki so vplivali na razvrstitev vloge v okviru drugih meril.
Če bodo kot zaupno označeni podatki, ki ne ustrezajo kriterijem poslovne skrivnosti, bo koncendent prijavitelja pozval, da oznako zaupnosti umakne. Prijavitelj to naredi tako, da zakoniti zastopnik gospodarskega subjekta, ki je določen dokument označil »Zaupno« ali »Poslovna skrivnost«, nad oznako napiše »Preklic«, vpiše datum in čas ter se podpiše. Če prijavitelj v roku, ki ga določi koncendent, ne prekliče zaupnosti, lahko koncendent tako vlogo izloči.
Po javnem odpiranju noben podatek o ocenjevanju, pregledu in dopolnjevanju prijav ali odločitvah v zvezi z izbiro kandidatov ne bo dostopen javnosti, dokler vsi prijavitelji ne prevzamejo odločitve o priznanju sposobnosti.
Celotna dokumentacija o oddanem javnem razpisu je javna, v kolikor ne vsebuje poslovnih skrivnosti ali tajnih podatkov. Koncendent mora prijaviteljem po sprejemu odločitve o priznanju sposobnosti na njegovo zahtevo dovoliti vpogled v druge vloge in ostalo dokumentacijo, razen v tiste dele, ki upoštevaje veljavno zakonodajo predstavljajo poslovno skrivnost ali tajne podatke. Določbe zakona, ki ureja dostop do informacij javnega značaja, glede vpogleda v dokumentacijo o javnem razpisu v času od odpiranja prijav do sprejema odločitve o priznanju sposobnosti, ne veljajo.
Koncendent mora omogočiti prijavitelju, v vlogo katerega bo izveden vpogled, da je prisoten na vpogledu v njegovo vlogo, ter ima možnost varovati svoje interese.
1.18. Protikorupcijska določba: koncendent bo izločil iz postopka izbire prijavitelja v primerih, ko obstaja utemeljen sum, da je prijavitelj ali druga oseba v njegovem imenu, delavcu koncendenta ali drugi osebi, ki lahko vpliva na odločitev koncendenta v postopku oddaje, obljubil, ponudil ali dal kakršnokoli (premoženjsko ali nepremoženjsko) korist z namenom, da bi tako vplival na vsebino, dejanje ali odločitev koncendenta glede vloge pred, med ali po izbiri prijavitelja. V zvezi z navedenim se upoštevajo določbe Zakona o integriteti in preprečevanju korupcije (Uradni list RS, št. 69/11).
1.19. Dokumentacija vloge
Dokumentacijo sestavljajo spodaj našteti dokumenti, ki morajo po vsebini in obliki ustrezati obrazcem in drugim navodilom iz razpisne dokumentacije, torej mora biti vloga izdelana v skladu z zahtevami koncendenta, podpisana in žigosana, kjer je to označeno. Navedeni dokumenti morajo biti izpolnjeni, kot to zahtevajo navodila obrazca ali to iz njihovega besedila izhaja. V primeru, če prijavitelj posameznega zahtevanega dokumenta ne bo predložil, ali pa bo predložen dokument v nasprotju z zahtevami razpisne dokumentacije, bo koncendent tako vlogo izločil kot nepopolno. Zaželeno je, da so zahtevani dokumenti zloženi po spodaj navedenem vrstnem redu. Prav tako je zaželeno, da so vse strani prijavne dokumentacije oštevilčite z zaporednimi številkami (npr. 2/26).
1. Ovojnica
2. Vloga
3. Izjava prijavitelja
4. Pooblastila za pridobitev potrdil iz uradnih evidenc
5. Izjava o izpolnjevanju ekonomsko finančnih pogojev
6. Obrazec S.BON-1/P ali S.BON-1/SP
7. Podatki o kadrovskih zmogljivostih
8. Podatki o referenčnem delu (referenčna potrdila)
9. Projekt izgradnje toplotnega omrežja za območje izvajanja projekta (pripravi ponudnik sam)
10. Predlog vgradnje strojnih instalacij in priključkov kotlovnice na omrežje ter načrt vzdrževanja (pripravi ponudnik sam)
11. Sistem cen za dobavo toplote, skladen z zakonom in drugimi predpisi (pripravi ponudnik sam)
12. Seznam glavne opreme, ki jo bo ponudnik vgradil, vključno s prospektno dokumentacijo (pripravi ponudnik sam)
13. Koncesijska pogodba
14. Menica in menična izjava
V primeru, če prijavitelj nastopa s podizvajalci in/ali partnerji, je potrebno predložiti še sledeče dokumente:
15. Partnerska pogodba, katere realizacija je vezana na pridobitev posla (pripravi prijavitelj sam)
16. Podizvajalska pogodba/e, katere realizacija je vezana na pridobitev posla (pripravi prijavitelj sam)
1.20. Pogoji, ki jih mora izpolnjevati prijavitelj:
1. Osnovna sposobnost prijavitelja I
Pogoj:
Prijavitelj in vsak njegov zakoniti zastopnik, v kolikor gre za pravno osebo, ni bil pravnomočno obsojen zaradi kaznivih dejanj, določenih v prvem odstavku 42. člena ZJN-2.
Za izpolnjevanje pogoja se upošteva datum oddaje vloge.
Dokazilo:
Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Izjava prijavitelja podal lastno izjavo, da prijavitelj (in vsak njegovi zakoniti zastopnik, kolikor gre za pravno osebo), da v vseh točkah citiranega pogoja izpolnjuje vse zahteve, ter da je od zgoraj naštetih fizičnih oseb pridobil njihovo soglasje koncendentu za pridobitev osebnih podatkov v zvezi z izpolnjevanjem tega pogoja.
Hkrati mora prijavitelj vezano na preverbo izpolnjevanja predmetnega pogoja v vlogi predložiti obrazec Pooblastilo za pridobitev potrdil iz uradnih evidenc.
V primeru partnerskih prijav mora pogoj izpolnjevati vsak izmed partnerjev. V primeru, da prijavitelj nastopa s podizvajalcem/ci, obvezno izpolnjevanje pogoja velja tudi za podizvajalca/ce.
2. Osnovna sposobnost prijavitelja II
Pogoj:
Prijavitelj je registriran za opravljanje dejavnosti, ki je predmet javnega razpisa.
Za izpolnjevanje pogoja se upošteva datum oddaje vloge.
Od prijavitelja se hkrati zahteva, da razpolaga z ustrezno licenco za opravljanje energetske dejavnosti oziroma, da jo bo pridobil najkasneje v roku 4 mesecev po podelitvi koncesije.
Dokazilo:
Posebne listine v tej točki ni potrebno priložiti. Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Izjava prijavitelja podal lastno izjavo, da je registriran za opravljanje dejavnosti, ki je predmet javnega razpisa, in da ali razpolaga z zahtevano licenco ali jo bo pridobil v roku 4 mesecev po podelitvi koncesije.
V primeru partnerskih prijav mora vsak od partnerjev biti registriran za dejavnost oziroma dela, ki jih prijavlja v prijavi. V primeru podizvajalskih prijav mora vsak od podizvajalcev biti registriran za opravljanje dejavnosti oziroma dela, ki jih prijavlja v prijavi. Pogoj mora biti v primeru partnerskih ali podizvajalskih prijav kumulativno izpolnjen v 100 % deležu.
3. Osnovna sposobnost prijavitelja III
Pogoj:
Prijavitelj ni storil velike strokovne napake s področja predmeta javnega razpisa ali hujše kršitve poklicnih pravil, in na dan, ko poteče rok za oddajo prijav, ni bil izločen iz postopkov oddaje javnih naročil zaradi uvrstitve v evidenco ponudnikov z negativnimi referencami iz 77.a člena ZJN-2, 81.a člena ZJNVETPS oziroma 73. člena ZJNPOV.
Za izpolnjevanje pogoja se upošteva datum oddaje vloge.
Dokazilo:
Posebne listine v tej točki ni potrebno priložiti. Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Izjava prijavitelja podal lastno izjavo, da ni storil velike strokovne napake iz področja predmeta javnega razpisa ali hujše kršitve poklicnih pravil, in da na dan, ko poteče rok za oddajo prijav, ni bil izločen iz postopkov oddaje javnih naročil zaradi uvrstitve v evidenco ponudnikov z negativnimi referencami iz 77.a člena ZJN-2, 81.a člena ZJNVETPS oziroma 73. člena ZJNPOV.
V primeru partnerskih prijav mora pogoj izpolnjevati vsak izmed partnerjev. V primeru, da prijavitelj nastopa s podizvajalcem/ci, obvezno izpolnjevanje pogoja velja tudi za podizvajalca/ce.
4. Osnovna sposobnost prijavitelja IV
Pogoj:
Prijavitelj na dan oddaje vloge:
– ni v postopku prisilne poravnave ali zanj ni podan predlog za začetek postopka prisilne poravnave in sodišče o tem predlogu še ni odločilo;
– ni v stečajnem postopku ali zanj ni podan predlog za začetek stečajnega postopka in sodišče o tem predlogu še ni odločilo;
– ni v postopku prisilnega prenehanja in zanj ni podan predlog za začetek postopka prisilnega prenehanja in sodišče o tem predlogu še ni odločilo in z njegovimi posli iz drugih razlogov ne upravlja sodišče in ni opustil poslovne dejavnosti in ni v katerem koli podobnem položaju.
Dokazilo:
Posebne listine v tej točki ni potrebno predložiti. Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Izjava prijavitelja podal lastno izjavo, da v vseh točkah citiranega pogoja izpolnjuje vse zahteve.
V primeru partnerskih prijav mora pogoj izpolnjevati vsak izmed partnerjev. V primeru, da prijavitelj nastopa s podizvajalcem/ci, obvezno izpolnjevanje pogoja velja tudi za podizvajalca/ce.
Koncendent ne glede na določila citiranega pogoja iz postopka ne bo izločil prijavitelja, pri katerem je sodišče do roka za izdajo odločitve pravnomočno odločilo o potrditvi prisilne poravnave. Prijavitelj je o pravnomočnem sklepu sodišča o potrditvi prisilne poravnave dolžan obvestiti koncendenta v roku 1 delovnega dneva od pravnomočnosti sklepa sodišča.
5. Osnovna sposobnost prijavitelja VI
Pogoj:
Prijavitelj na dan, ko je bila oddana vloga, v skladu s predpisi države, v kateri ima sedež, ali predpisi države koncendenta nima zapadlih, neplačanih obveznosti v zvezi s plačili prispevkov za socialno varnost ali v zvezi s plačili davkov v vrednosti 50 eurov ali več.
Dokazilo:
Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Izjava prijavitelja podal lastno izjavo, da v vseh točkah citiranega pogoja izpolnjuje vse zahteve. Hkrati mora prijavitelj vezano na preverbo izpolnjevanja predmetnega pogoja v vlogi predložiti obrazec Pooblastilo za pridobitev potrdil iz uradnih evidenc.
V primeru partnerskih prijav mora pogoj izpolnjevati vsak izmed partnerjev. V primeru, če prijavitelj nastopa s podizvajalcem/ci, mora pogoj izpolnjevati tudi vsak podizvajalec, ki sodeluje pri izvedbi. Kolikor podizvajalec navedenega dela pogoja ne izpolnjuje, takšen podizvajalec ne sme sodelovati pri izvedbi.
6. Ekonomska in finančna sposobnost I
Pogoj:
Prijavitelj ima plačane vse zapadle obveznosti do podizvajalcev v predhodnih postopkih javnega naročanja.
Za izpolnjevanje pogoja se upošteva datum oddaje vloge.
Dokazilo:
Kot dokazilo o izpolnjevanju pogoja se šteje ustrezna navedba prijavitelja v obrazcu Izjava o izpolnjevanju ekonomsko finančnih pogojev, da ima plačane vse zapadle obveznosti do podizvajalcev v predhodnih postopkih javnega naročanja.
V primeru partnerskih prijav mora pogoj izpolnjevati vsak izmed partnerjev.
7. Ekonomska in finančna sposobnost II
Pogoj:
Gospodarski subjekt, ki nastopa v prijavi, je imel v zadnjih treh poslovnih letih 2010, 2011, 2012 (če posluje manj kot 3 leta, v obdobju, odkar posluje) povprečni letni prihodek najmanj 4.000.000,00 EUR.
Dokazilo:
Posebne listine v tej točki ni potrebno predložiti. Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Izjava o izpolnjevanju ekonomsko finančnih pogojev podal lastno izjavo, da je imel v zadnjih treh poslovnih letih (če posluje manj kot 3 leta pa v obdobju poslovanja) povprečni letni prihodek najmanj 4.000.000,00 EUR.
V primeru partnerski prijav, partnerji pogoj izpolnijo kumulativno, pri čemer mora vsak od partnerjev imeti povprečni letni prihodek najmanj v višini 1.000.000,00 EUR.
8. Ekonomska in finančna sposobnost III
Pogoj:
Prijavitelj in vsi partnerji imajo bonitetno oceno (po pravilih Basel II) najmanj SB7.
Nominirani podizvajalci imajo bonitetno oceno (po pravilih Basel II) najmanj SB7.
Gospodarski subjekt, ki ponudniku omogoča sklicevanje na njegove reference, mora imeti bonitetno oceno (po pravilih Basel II) najmanj SB7.
Dokazilo:
Prijavitelj izpolnjevanje pogoja izkazuje s predložitvijo obrazca S.BON-1/P ali drugega enakovrednega obrazca iz katerega izhaja bonitetna ocena po Basel II, ki ne sme biti starejši kot 30 dni.
V primeru, če prijavitelj za izkazovanje bonitetne ocene predloži bonitetni obrazec, ki temelji na metodologiji Basel II, vendar upošteva drugačno lestvico bonitetnih ocen, je naveden prijavitelj v predloženem dokazilu dolžan izkazati primerljivost dosežene bonitetne ocene prijavitelja v primerjavi z zahtevano bonitetno oceno iz pogoja. Kolikor navedena primerljivost ne bo izražena in koncendent ne bo mogel na podlagi navedenega dokumenta razbrati primerljivosti glede bonitetne ocene, takšnega dokazila ne bo upošteval kot ustreznega in izkazovanje pogojev ne bo dokazano.
Samostojni podjetniki lahko izpolnjevanje predmetnega pogoja izkažejo s predložitvijo lastne izjave pod kazensko in materialno odgovornostjo koncendentu, v kateri izkažejo solidnost poslovanja ob smiselni aplikaciji pravil Basel II. Koncendent si v predmetnem primeru pridružuje pravico do preverbe solidnosti poslovanja s pozivom na predložitev katerih koli finančnih kazalnikov oziroma dokumentov, ki izkazujejo solidnost poslovanja ob smiselni aplikaciji pravil Basel II. S podajo predmetne izjave se predvideva tudi podaja soglasja k predložitvi vseh zahtevanih dodatnih dokazil za izpolnjevanje predmetnega pogoja.
Tuji prijavitelji pogoj izpolnjujejo glede na adekvatne lestvice skladno z njihovo domačo zakonodajo, kot dokazilo pa predložijo ustrezen izpis pooblaščenega organa ali poročilo pooblaščenega revizorja.
V primeru partnerski prijav mora pogoj izpolnjevati vsak izmed partnerjev.
Koncendent si pridržuje pravico, da zahteva predložitev S.BON-1/P ali drugega enakovrednega obrazca iz katerega izhaja bonitetna ocena po Basel II.
9. Tehnična sposobnost I
Pogoj:
Prijavitelj mora zagotoviti ustrezne tehnične zmogljivosti (mehanizacijo in opremo), za kvalitetno izvedbo celotnega projekta v predvidenem roku, skladno z zahtevami iz razpisne dokumentacije, pravili stroke ter določili predpisov in standardov s področja predmeta javno-zasebnega partnerstva.
Dokazilo:
Posebne listine v tej točki ni potrebno predložiti. Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Izjava prijavitelja podal lastno izjavo, da zagotavlja ustrezne tehnične zmogljivosti za kvalitetno izvedbo celotnega projekta v predvidenem roku, skladno z zahtevami iz razpisne dokumentacije, pravili stroke ter določili predpisov in standardov s področja predmeta javno-zasebnega partnerstva.
V primeru partnerski prijav partnerji pogoj izpolnijo kumulativno.
10. Tehnična sposobnost II
Pogoj:
Gospodarski subjekt, ki nastopa v ponudbi je v obdobju 5 let pred objavo tega naročila uspešno izvedel in ima v upravljanju najmanj tri (3) kotlovnice z močjo najmanj 50kW toplotne energije, pri čemer morata biti vsaj dve kotlovnici v objektih v javni rabi.
Dokazilo:
Prijavitelj izpolnjevanje pogoja dokazuje z izpolnitvijo obrazca Podatki o referenčnem delu in predložitvijo izpolnjenih in potrjenih Referenčnih potrdil investitorjev.
V primeru partnerski prijav partnerji pogoj izpolnijo kumulativno.
Koncendent ima pravico preveriti podatke pri potrjevalcih predloženih referenčnih potrdil, ki so osnova za presojanje ustreznosti reference.
11. Kadrovska sposobnost
Pogoj:
Prijavitelj mora zagotoviti sledeče ključne kadre:
– en kader z izkušnjami pri vzdrževanju in upravljanju kotlovnic,
– en kader z opravljenim izpitom za ``Vodjo energetskih naprav`` v skladu z 7.b členom veljavnega Energetskega zakona.
Dokazilo:
Prijavitelj izpolnjevanje pogoja izkazuje z navedbo zahtevanih podatkov v obrazcu Podatki o kadrovskih zmogljivostih in predložitvijo ustreznih dokazil o opravljenih izpitih za nominirano funkcijo.
V primeru, da nominiran kader zahtevanega izpita nima opravljenega, je potrebno obrazcu dodati izjavo pod kazensko in materialno odgovornostjo, da bo izobraževanje uspešno opravil v šestih mesecih od podpisa koncesijske pogodbe.
Koncendent si pridružuje pravico, da kandidata pozove na predložitev dodatnih pojasnil ali dokazil (certifikati, diplome, potrdila, itd.) za potrditev resničnosti navedb v prijavi.
V primeru partnerski prijav partnerji pogoj izpolnijo kumulativno.
12. Kakovost vgrajenih materialov
Pogoj:
Prijavitelj bo uporabil in vgradil material in/ali opremo, ki izpolnjuje vsaj minimalne pogoje, določene s strani naročnika v tehničnih specifikacijah (Poglavje 3.1 razpisne dokumentacije)
Dokazilo:
Seznam glavne opreme, katero bo ponudnik vgradil in prospektna dokumentacija ter ustrezne izjave v obrazcu Izjava prijavitelja.
Izpolnjevanje predmetnega pogoja je dopuščeno kumulativno izpolnjevanje s partnerji ali podizvajalci.
13. Sprejem obveznosti
Pogoj:
Prijavitelj sprejema vse obveznosti določene z razpisno dokumentacijo.
Dokazilo:
Posebne listine v tej točki ni potrebno predložiti. Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Vloga podal lastno izjavo, da sprejema vse obveznosti določene z razpisno dokumentacijo.
V primeru partnerski prijav mora pogoj izpolnjevati vsak izmed partnerjev.
14. Resničnost izjav
Pogoj:
Prijavitelj v prijavi ni podal neresničnih izjav ali podatkov.
Dokazilo:
Posebne listine v tej točki ni potrebno predložiti. Koncendent bo štel, da je prijavitelj s podpisom obrazca Izjava prijavitelja podal lastno izjavo, da v prijavi ni navedel neresničnih podatkov ali priložil neresničnih izjav.
V primeru partnerski prijav mora pogoj izpolnjevati vsak izmed partnerjev.
1.21. Merila za izbor najugodnejše ponudbe
Koncendent bo med popolnimi ponudbami izbral tisto končno ponudbo, ki bo na podlagi meril ekonomsko najugodnejša, v skladu z ZJZP in smiselno uporabo ZJN-2.
Merila za izbor najugodnejše ponudbe so:
– Stroški oskrbe s toplotno energijo (relevantna je skupna povprečna cena toplote iz obrazca Vloga brez DDV) – upošteva se cena na dve decimalni mesti natančno;
– Dosedanje reference prijavitelja (relevantna je navedba iz obrazca Podatki o referenčnem delu ter predloženih referenčnih potrdil; kolikor prijavitelj ne bo predložil ustreznih referenčnih potrdil za takšno referenco ne bo prejel dodatnih točk);
– Strokovna, finančna in organizacijska usposobljenost prijavitelja (relevantna je navedba iz obrazca Izjava prijavitelja, ter predložena dokazila).
Pri merilu »Stroški oskrbe s toplotno energijo« prejme prijavitelj, ki:
– bo ponudil najnižjo povprečno ceno toplote za Osnovno šolo Ivana Skvarče, 37 točk, ostali prijavitelji pa dobijo točke po formuli:
(najnižja skupna povprečna cena toplote za Osnovno šolo Ivana Skvarče / ponujena skupna povprečna cena toplote za Osnovno šolo Ivana Skvarče) x 37 = število točk.
– bo ponudil najnižjo povprečno ceno toplote za Osnovno šolo Ivana Kavčiča Izlake, 15 točk, ostali prijavitelji pa dobijo točke po formuli:
(najnižja skupna povprečna cena toplote za Osnovno šolo Ivana Kavčiča Izlake / ponujena skupna povprečna cena toplote za Osnovno šolo Ivana Kavčiča Izlake) x 15 = število točk.
– bo ponudil najnižjo povprečno ceno toplote za Osnovno šolo Toneta Okrogarja, 23 točk, ostali prijavitelji pa dobijo točke po formuli:
(najnižja skupna povprečna cena toplote za Osnovno šolo Toneta Okrogarja / ponujena skupna povprečna cena toplote za Osnovno šolo Toneta Okrogarja) x 23 = število točk.
– bo ponudil najnižjo povprečno ceno toplote za Osnovno šolo Ivana Skvarče – POŠ Čemšenik, 5 točk, ostali prijavitelji pa dobijo točke po formuli:
(najnižja skupna povprečna cena toplote za Osnovno šolo Ivana Skvarče – POŠ Čemšenik / ponujena skupna povprečna cena toplote za Osnovno šolo Ivana Skvarče – POŠ Čemšenik) x 5 = število točk.
Pri merilu »Dosedanje reference ponudnika« prejme ponudnik za vsako dodatno referenčno delo (ki izpolnjuje zahteve iz pogoja številka 10) nad tremi referenčnimi deli, ki so zahtevani za izpolnjevanje pogoja številka 10, 5 točk. Skupno lahko prijavitelj v okviru predmetnega merila prejme največ 10 točk.
Pri merilu »Strokovna, finančna in organizacijska usposobljenost prijavitelja« prejme ponudnik, ki zagotavlja:
– vzpostavljeno servisno službo z odzivnim časom maksimalno 4 ure, 5 točk;
– minimalno zalogo lesne biomase vsaj za eno mesečno porabo v času kurilni sezone, na lokaciji, ki je od obeh lokacij kotlovnic (POŠ Čemšenik, OŠ Toneta Okrogarja) oddaljena manj kot 20 kilometrov (po cesti), 5 točk.
Skupno lahko prijavitelj v okviru predmetnega merila prejme največ 10 točk.
Maksimalno skupno število točk je 100.
Dodatno merilo v primeru enakovrednih prijav:
V primeru, da dve pravilni in samostojni prijavi ponujata enako ceno, bo koncendent med njima izbral tisto vlogo, katere kandidat ima boljši (višji) indeks gospodarnosti poslovanja v preteklem letu (2012).
Koncendent si v tem primeru pridrži pravico, da od ponudnika zahteva predložitev bonitetnega obrazca ali bilance stanja ali izvlečke iz bilance stanja ali drugo enakovredno dokazilo, iz katerega izhaja indeks gospodarnosti poslovanja v preteklem letu.
1.22. Dopustne dopolnitve
Kolikor koncendent v fazi ocenjevanja prijav sam ali na podlagi gospodarskega subjekta ugotovi, da je vloga formalno nepopolna, se temu gospodarskemu subjektu omogoči dopolnitev take vloge ob upoštevanju omejitev 54. člena ZJZP in smiselni uporabi 78. člena ZJN-2.
V okviru dopolnitve vloge prijavitelj ne sme spreminjati svoje cene in vloge v okviru meril ter tistega dela vloge, ki se veže na tehnične specifikacije predmeta javno-zasebnega partnerstva oziroma tistih elementov vloge, ki lahko ali bi lahko vplivali na drugačno razvrstitev njegove vloge glede na ostale vloge, ki jih je koncendent prejel v postopku javnega naročanja.
Koncendent si pridržuje pravico, da ne glede na razvrstitev glede na merilo pregleda vse vloge in na dopolnitev pozove vse prijavitelje, ki so predložili formalno nepopolne vloge.
1.23. Odprava računskih in drugih očitnih napak: koncendent sme ob pisnem soglasju ponudnika popraviti očitne računske napake, ki jih odkrije pri pregledu in ocenjevanju ponudb. Pri tem se količina in cena na enoto ne smeta spreminjati.
1.24. Neobičajno nizke cene
Če koncendent meni, da je glede na njegove predhodno določene zahteve ponudba neobičajno nizka ali v zvezi z njo obstaja dvom o možnosti izpolnitve, mora koncendent preveriti, ali je neobičajno nizka. Koncendent mora preveriti, ali je ponudba neobičajno nizka tudi, če je vrednost ponudbe za več kot 50 % nižja od povprečne vrednosti pravočasnih ponudb in za več kot 20 % nižja od naslednje uvrščene ponudbe, vendar le, če je prejel vsaj štiri pravočasne ponudbe. Kadar koncendent v postopku preveri popolnost vseh ponudb, preveri, ali je ponudba neobičajno nizka glede na popolne ponudbe. Preden koncendent izloči neobičajno nizko ponudbo, mora od ponudnika pisno zahtevati podrobne podatke in utemeljitev o elementih ponudbe, za katere meni, da so odločilni za izpolnitev naročila oziroma vplivajo na razvrstitev ponudb. Pozvani ponudnik je dolžan v roku, ki ga določi naročnik v pozivu, posredovati zahtevana pojasnila.
Navedena pojasnila se lahko zahtevajo glede:
– ekonomičnosti načina gradnje, proizvodnega procesa ali ponujene storitve;
– izbrane tehnične rešitve in/ali izjemno ugodne pogoje, ki jih ima ponudnik pri izvedbi gradnje, dobavi blaga ali opravljanju storitev;
– izvirnost gradenj, blaga ali storitev, ki jih predlaga ponudnik;
– skladnost s predpisi o zagotavljanju zaposlovanja in pogoji za delo, ki veljajo v kraju izvedbe gradenj, storitev ali dobav blaga;
– možnost, da ponudnik pridobi državno pomoč.
Koncendent bo preveril te postavke ob posvetovanju s ponudnikom, upoštevajoč predložena dokazila.
V kolikor bo koncendent ugotovil, da je ponudba neobičajno nizka, bo tako ponudbo izločil.
Če bo koncendent ugotovil, da je ponudba neobičajno nizka, ker je ponudnik pridobil državno pomoč, bo zavrnil ponudbo le, če se je prej posvetoval s ponudnikom in če slednji v primernem roku, ki ga določi koncendent, ne more dokazati, da je pomoč dodeljena zakonito.
1.25. Postopek izbire izvajalca ter pravno varstvo
Koncendent bo javni razpis oddal na podlagi zaključenega postopka ocenjevanja vlog skladno z določbami ZJZP ob smiselni aplikaciji določb ZJN-2.
Koncendent skladno z 59. členom ZJZP tudi po objavi javnega razpisa ni zavezan, da izbere izvajalca javno-zasebnega partnerstva.
Koncendent sme skladno s 60. členom vse do sklenitve pogodbe o javno-zasebnem partnerstvu izločiti ponudnika, ki najbolj ustreza postavljenim merilom, in izbrati naslednjega na ocenjevalni lestvici, če nastopijo okoliščine, ki kažejo na to, da ponudnik ne bo mogel izpolnjevati obveznosti iz pogodbe.
Za sodelovanje pri postopku izbire koncesionarja za izvedbo predmeta koncesije je bila s sklepom imenovana strokovna komisija, ki ima predsednika in najmanj dva člana. Predsednik in ostali člani strokovne komisije imajo najmanj visokošolsko izobrazbo in najmanj dve leti delovnih izkušenj z delovnega področja, da lahko zagotovijo strokovno presojo ponudb.
Župan mora na predlog predsednika ali člana komisije, na zahtevo kandidata ali na lastno pobudo imenovati novega predsednika ali člana takoj, ko izve za izločitveni razlog ali če izve za okoliščine, ki izražajo dvom o objektivni presoji komisije.
Strokovna komisija sodeluje v postopku izbire koncesionarja tako, da izvede odpiranje vlog.
Strokovna komisija vlog, ki so prispele po roku, določenem v javnem razpisu, in nepravilno predloženih vlog ne odpre, temveč jih neodprte nemudoma vrneta pošiljatelju.
O odpiranju vlog se vodi zapisnik. Vanj se vpišejo morebitne pripombe predstavnikov kandidatov o poteku javnega odpiranja. Strokovna komisija vroči zapisnik o javnem odpiranju v roku osmih dni vsem ponudnikom.
Po končanem odpiranju strokovna komisija pregleda ponudbe in ugotovi, ali izpolnjujejo razpisne pogoje, pri čemer glede dopolnjevanja in pojasnjevanja ponudb upošteva določbe veljavne zakonodaje.
Po končanem pregledu in vrednotenju komisija sestavi poročilo ter navede, katere ponudbe izpolnjujejo razpisne zahteve, ter razvrsti te vloge tako, da je razvidno, katera izmed njih najbolj ustreza postavljenim merilom oziroma kakšen je nadaljnji vrstni red glede na ustreznost postavljenim merilom. Komisija posreduje poročilo organu koncendenta.
O izbiri koncesionarja odloči koncedent z upravno odločbo.
Neposredno pred izdajo odločbe o izbiri se stranke na ustni obravnavi seznanijo s potekom postopka in njihovim uspehom v postopku ter se jim določi rok, ki ne sme biti daljši od 15 dni, da podajo svoje pripombe. Če v tem roku pripombe niso podane, se šteje, da stranke nimajo pripomb.
Do seznanitve s potekom postopka iz prejšnjega odstavka ni dovoljeno pregledovanje in prepisovanje spisov v tistih delih, ki se nanašajo na vloge drugih strank v postopku in okoliščine, povezane z njimi.
Odločba se izda z omejenim rokom veljave, ki ne sme biti daljši od enega leta. Čas veljavnosti odločbe se določi v njenem izreku. Če v tem času ne pride do sklenitve pogodbe, odločba o izbiri preneha veljati.
O pritožbi zoper odločbo o izbiri, ki jo izda občinska uprava, odloči župan.
Zoper dokončno odločbo o izbiri je mogoče začeti upravni spor.
1.26. Sklenitev pogodbe
Izbrani ponudnik je dolžan najkasneje v petnajstih dni po prejemu pogodbe v podpis koncendentu vrniti podpisano koncesijsko pogodbo, sicer koncendent lahko sklepa, da ponudnik od podpisa pogodbe odstopa. Pogodba je sklenjena, ko jo podpišejo vse pogodbene stranke in postane veljavna s prijaviteljevo predložitvijo garancije za dobro izvedbo pogodbenih obveznosti.
Pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu z izbranim izvajalcem javno-zasebnega partnerstva v imenu koncendenta sklene župan.
Občina Zagorje ob Savi