Na podlagi 52. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/07, 70/08 – ZVO-1B, 108/09, 80/10 – ZUPUDPP (106/10 – popr.), 43/11 – ZKZ-C, 57/12, 57/12 – ZUPUDPP-A, 109/12, 14/15 – ZUUJFO in 61/17 – ZUreP-2) in 16. člena Statuta Občine Ilirska Bistrica (Uradne objave Primorskih novic, št. 18/95, 18/97, 30/98, Uradni list RS, št. 31/99 in Uradne objave Snežnika, št. 4/06) je Občinski svet Občine Ilirska Bistrica na 7. seji dne 11. 7. 2019 sprejel
o spremembah in dopolnitvah št. 2 Občinskega prostorskega načrta Občine Ilirska Bistrica
V Odloku o Občinskem prostorskem načrtu Občine Ilirska Bistrica (Uradni list RS, št. 30/16 in 56/17) se v 49. členu doda zadnji odstavek, ki se glasi:
»(6) Ostale vodne površine, kjer je voda trajno ali začasno prisotna, se opredelijo po pretežni namenski rabi prostora in ne kot vodna zemljišča, pri čemer se pri načrtovanju v prostoru upošteva dejansko stanje na terenu in vodotoke ter obstoječe celinske vode obravnava kot vodna zemljišča s pripadajočimi priobalnimi zemljišči in omejitvami, ki izhajajo iz zakonodaje s področja voda.«
V drugem odstavku 82. člena v tretji alineji se črta števka »0«. V enajsti alineji se doda besedilo »vendar kotlovnice samo moči do 10 MW,«. Doda se nova alineja, ki se glasi: »CC-SI 3 Drugi gradbeni posegi: razen CC-SI 32130 Objekti za oglaševanje in informacijski panoji.«.
Črta se četrti odstavek. Ostali odstavki se preštevilčijo.
V sedmem odstavku se besedilo »v območjih izven stavbnih zemljišč« nadomesti z besedilom »na območju občine«. Za besedo »infrastrukture« se doda besedilo »razen čistilnih naprav«. Doda se stavek, ki se glasi »Čistilne naprave kot gospodarska javna infrastruktura se lahko gradijo tudi izven stavbnih zemljišč vendar samo tiste, ki so prikazane v grafičnih prikazih strateškega dela na Listu 2.2: Zasnova gospodarske javne infrastrukture – komunalna in energetska infrastruktura.«.
Doda se nov odstavek, ki se glasi:
»(12) Na celotnem območju občine razen v območjih s PNRP K1, K2, Gm, Gv, Gp in VC je dopustna gradnja CC-SI 12120 Druge gostinske stavbe za kratkotrajno nastanitev, in sicer: planinske koče, gorska zavetišča in domovi ter lovske koče.«.
V prvem odstavku 85. člena se besedi »novih stavb« zamenjata z besedi »novih objektov«.
V četrtem odstavku se besedilo »Določbe glede odmikov iz prvega odstavka tega člena ne veljajo« nadomesti z besedilom »Pogoji glede odmikov ne veljajo, za«.
V drugi alineji drugega odstavka 88. člena se črta besedi »stanovanjskih objektov«. Na koncu alineje se doda besedilo »Pogoj glede barv fasad ne velja za fasade iz vidnega kamna ali nebarvanega lesa ter za objekte, katerim se barva določi v skladu z kulturovarstvenim mnenjem«. Številka 100 se zamenja s številko 200.
Dodata se nova odstavka, ki se glasita:
»(3) Kritina poševnih strešin mora biti opečno rdeče do rjave barve. Ta pogoj ne velja za stavbe v območjih s PNRP IG.
(4) Strešni čopi niso dovoljeni. To določilo ne velja za gradnje v naseljih Knežak, Bač in Koritnice, kjer so v skladu s krajinsko tipologijo dopustne poleg čopov tudi večkapnice in frčade.«.
V četrtem odstavku 90. člena se za kratico »PNRP« doda besedilo »razen na kmetijskih zemljiščih«. Doda se besedilo »Ob večstanovanjskih stavbah se za vsako stanovanje v njej zgradi največ po en pomožni objekt iste vrste.«.
Črta se peti in šesti odstavek.
Nadaljnji odstavki se preštevilčijo.
V sedmem odstavku 92. člena se v prvem stavku pred dvopičjem doda besedilo »na območju stavbnih zemljišč«.
V prvem odstavku 94. člena se besedilo »v skladu s 93. do vključno 108. členom ZUreP-1 in 109. členom ZPNačrt, razlasti« nadomesti z besedilom »razlasti v skladu z zakonom, ki določa dopustnost razlastitve (Zakon o urejanju prostora).«.
V 95. členu se doda zadnji odstavek, ki se glasi:
»(14) Gradnja mostov in cest mora biti takšna, da ne posega v pretočni profil, zagotovljena pa mora biti varnost objektov pred visokimi vodami z zagotovljeno minimalno varnostno višino.«
V 111. členu se doda zadnja odstavka, ki se glasita:
»(11) Na priobalnem zemljišču vodotoka morata biti omogočena dostop in vzdrževanje vodotoka, vključno z zagotovitvijo pogojev za gasilske intervencije, za reševanje iz vode ter za postavitev lovilnih pregrad za prestrezanje in odstranjevanje nevarnih snovi.
(12) Za vsak poseg, ki bi lahko trajno ali začasno vplival na vodni režim ali stanje voda, je potrebno pridobiti pogoje oziroma soglasje pristojnega organa.«.
V 114. členu se izrazi, ki se nanašajo na »plazovitost«, zamenjajo z izrazi, ki se nanašajo na »plazljivost«.
V 122. členu se doda odstavek, ki se glasi:
»(7) V območjih OPPN, kjer OPPN še ni veljaven, ni dovoljenja parcelacija zemljišč razen za gradnjo GJI.«.
V vrstici »Merila in pogoji za oblikovanje« se v drugem odstavku v 3. točki 124. in 125. člena črta četrta alineja. V 126. do 130. členu se v 3. točki črta tretja alineja. V 131. členu se v drugi točki črta druga alineja. V 132. in 133. členu se v 2. točki črta tretja alineja. V 136. členu se v 4. točki črta tretja alineja. V 147. členu se črta deseta alineja.
V vrstici »Pogojno dopustne dejavnosti in stavbe« v drugem odstavku 128., 129. in 147. člena se črta besedilo »brez trgovine z motornimi vozili in popravila motornih vozil,«.
V vrstici »Dopustne stavbe« drugega odstavka 128. in 129. člena se besedilo »Velikost in zmogljivost dopustnih stavb za kmetijske potrebe skupaj ne sme presegati:
– obsega posega, za katerega je z veljavnimi predpisi za določitev vrste posegov v okolje, za katere je treba izvesti presojo vplivov na okolje, določeno, da poseg izpolnjuje pogoje za obvezno presojo vplivov na okolje.« nadomesti z besedilom »Niso dovoljenje stavbe za kmetijske potrebe za katere je potrebno izvesti presojo vplivov na okolje.«.
V vrstici »Pogojno dopustne dejavnosti in stavbe« drugega odstavka 128., 129. in 147. člena se besedilo »dejavnost dejavnosti, in sicer le: Obdelava in predelava lesa, proizvodnja izdelkov iz lesa, plute, slame in protja, razen pohištva; Proizvodnja pohištva; Druge raznovrstne predelovalne dejavnosti in« nadomesti z besedo »dejavnosti.«.
V vrstici »Osnovna dejavnost:« drugega odstavka 130. člena in v vrstici »Pogojno dopustne dejavnosti in stavbe:« 131., 132., 136., 138., 139. in 140. člena se črta besedilo »vendar le Trgovina na drobno, razen z motornimi vozil«.
V vrstici »Dopustne stavbe« se za tretjo alinejo doda alineja, ki se glasi »– 12420 Garažne stavbe,«, pred zadnjo alinejo se doda alineji, ki se glasita:
»– 12650 Stavbe za šport,
– 12740 Druge stavbe, ki niso uvrščene drugje: samo gasilski domovi,«
V vrstici »Pogojno dopustne dejavnosti in stavbe« se črta prva alineja.
V vrstici »Dopustne stavbe« drugega odstavka 133. člena se pred prvo alinejo doda alineja, ki se glasi »– 12420 Garažne stavbe,«.
Doda se zadnja alineja »– 12740 Druge stavbe, ki niso uvrščene drugje«.
V vrsticah »Osnovna dejavnost« in »Dopustne stavbe« drugega odstavka 134. in 135. člena se črta besedilo »Velikost in zmogljivost zgoraj navedenih dejavnosti ne sme presegati obsega posega, za katerega je z veljavnimi predpisi za določitev vrste posegov v okolje, za katere je treba izvesti presojo vplivov na okolje, določeno, da poseg izpolnjuje pogoje za obvezno presojo vplivov na okolje razen če je s podrobnimi PIP predpisano drugače.«.
V vrstici »Dopustne stavbe« se zamenja besedi »Športne dvorane« z besedilom »Stavbe za šport«.
Pod vrstico »Osnovna dejavnost« se v 138. členu doda vrstica »Dopustne stavbe«. V to vrstico se vpišeta alineji, ki se glasita:
»– 12120 Druge gostinske stavbe za kratkotrajno nastanitev: samo objekti za potrebe počitniškega kampa,
– 12650 Stavbe za šport.«.
V drugem odstavku 147. člena se besedilo:
»Velikost in zmogljivost dopustnih stavb za kmetijske potrebe skupaj ne sme presegati:
– 300,00 m2 BTP in
– obsega posega, za katerega je z veljavnimi predpisi za določitev vrste posegov v okolje, za katere je treba izvesti presojo vplivov na okolje, določeno, da poseg izpolnjuje pogoje za obvezno presojo vplivov na okolje.«
nadomesti z besedilom »Niso dovoljenje stavbe za katere je potrebno izvesti presojo vplivov na okolje.«.
V vrstici »Pogojno dopustne dejavnosti in stavbe« se črta predzadnja alineja.
V 148. členu se doda nov zadnji odstavek, ki se glasi:
»(4) Merila in pogoji glede višine objektov, za oblikovanje ter za postavitev in oblikovanje pomožnih objektov so enaki kot za gradnje v območjih razpršene poselitve in so navedeni v prejšnjem členu in v sedmem odstavku 92. člena.«.
V drugem odstavku 149. člena se v vrstici »Pogojno dopustne dejavnosti, objekti in drugi posegi v prostor« celotno besedilo nadomesti z besedilom:
»– agrarne operacije in vodni zadrževalniki za potrebe namakanja kmetijskih zemljišč;
– pomožni kmetijsko-gozdarski objekti razen v EUP OD106, OD119, OD252, OD259, OD327, OD342, OD742, OD743, OD746, OD886, OK078, OK196, OK338, OK350, OK351; kleti in vinske kleti niso dovoljene;
– rastlinjak, samo kot proizvod dan na trg v skladu s predpisom, ki ureja tehnične zahteve za proizvode in ugotavljanje skladnosti, in ni namenjen prebivanju;
– čebelnjak tlorisne površine do vključno 40 m2;
– staja tlorisne površine do vključno 100 m2;
– pomožna kmetijsko-gozdarska oprema (npr. brajda, klopotec, kol, količek, žična opora, opora za mrežo proti ptičem, obora, ograja za pašo živine, ograja ter opore za trajne nasade);
– pomožni objekti za spremljanje stanja okolja in naravnih pojavov;
– raziskovanje podzemnih voda, mineralnih surovin in geotermičnega energetskega vira;
– začasni objekti in začasni posegi, in sicer za čas dogodka oziroma v času sezone:
– oder z nadstreškom, sestavljen iz montažnih elementov,
– cirkus, če so šotor in drugi objekti montažni,
– začasna tribuna za gledalce na prostem,
– premični objekti za rejo živali v leseni izvedbi (npr. premični čebelnjak, premični kokošnjak, premični zajčnik).
– opazovalnica z višino poda do višine 5 m nad terenom in površine poda do 4 m2;
– začasne ureditve za potrebe obrambe in varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami;
– dostop do objekta, skladnega s prostorskim aktom, če gre za objekt:
– ki ga je dopustno graditi na kmetijskih zemljiščih,
– ki je prepoznan kot razpršena gradnja,
– ki ga je dopustno graditi na površinah razpršene poselitve;
– gradbeno inženirski objekti, ki so: daljinski in lokalni cevovodi, daljinska in lokalna komunikacijska omrežja in daljinski in lokalni elektroenergetski vodi, s pripadajočimi objekti in priključki nanje;
– rekonstrukcije občinskih in državnih cest, objekti, ki jih pogojuje načrtovana rekonstrukcija ceste ter objekti gospodarske javne infrastrukture, ki jih je v območju ceste treba zgraditi ali prestaviti zaradi rekonstrukcije ceste;
– smučišče, vključno z začasno postavljenimi montažnimi vlečnicami; brez grajenih žičniških in drugih naprav;
– plavajoči pomoli: samo v EUP OD051, OD083, OD091, OD096, OD150, OD147, OD174, OD726. OD727;
– v območju lokalnih in gozdnih cest je gradnja izogibališč, to je utrjenega terena do 50 m2, dopustna le ob rekonstrukciji lokalnih cest;
– gradnja škarp in podpornih zidov je dovoljena na zemljišču, ki je bilo pri izdaji dovoljenja za gradnjo z lokacijsko ali gradbeno dokumentacijo določeno kot pripadajoče funkcionalno zemljišče k objektu pod pogojem, da je tak objekt potreben za ohranitev stabilnosti zemljišča.«.
V drugem odstavku 149. in 150. člena se v vrstici »Dopustni gradbeno inženirski objekti » doda alineji, ki se glasita:
»– CC-SI 22232 Čistilne naprave.
– CC-SI 21121 Lokalne ceste in javne poti, nekategorizirane ceste in gozdne ceste.«.
V drugem odstavku 149., 150. in 151. člena se v vrstici »Merila in pogoji za postavitev in oblikovanje pomožnih objektov« se celotno besedilo zamenja z besedilom:
»– streha dvokapnica; naklon s slemenom vzdolž daljše stranice mora biti med 15 in 30 stopinj; kritina opečno rdeče do rjave barve;
– stavbe in zidovi morajo biti izvedeni nevpadljivo iz avtohtonih materialov (pretežno iz lesa, zidani deli v kamnu ali opeki v ometu v beli barvi);
– za stavbe v odmiku do 50 m od roba stavbnih zemljišč veljajo isti pogoji za oblikovanje kot za stavbe v EUP, ob katere se umeščajo;
– stavbe so lahko opremljene s priključki na infrastrukturo samo s priključevanjem na investitorjeve objekte in največ na razdalji 250 m med načrtovano gradnjo in obstoječim priključkom;
– ograjevanje kmetijskih zemljišč ni dopustno razen za potrebe kmetijske dejavnosti in varovalne ograje za potrebe varovanja ali zaščite ob vodnih virih.«.
V členih 152. in 153. se beseda »pomenom« nadomesti z besedo »namenom«.
V tretjem odstavku 157. člena in v devetem odstavku 170. člena se besedilo »s 93. do vključno 108. členom ZUreP-1 in 109. členom ZP Načrt« nadomesti besedilo »z zakonom, ki določa dopustnost razlastitve (Zakon o urejanju prostora)«.
V četrtem odstavku 163. člena se beseda »zahodni« nadomesti z besedo »vzhodni«.
173. člen se spremeni tako, da se glasi:
(1) Podrobni prostorski izvedbeni pogoji v tem poglavju so določeni za območje EUP HS01, HS02, HS03 in HS04 (v nadaljnjem besedilu: pPIP Plama).
(2) Območje EUP HS02 se deli na podenote z oznakami: HS02-1, HS02-2, HS02-3, HS02-4 in HS02-5. Podenote v območju so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.«.
Vsebina 174. in 175. člena se črta.
Členi od 176. do 181. člena se spremenijo tako, da se glasijo:
(načrtovane prostorske ureditve)
(1) EUP HS02 in HS03 sta namenjeni novi pozidavi in ureditvam gospodarske cone.
(2) EUP HS01 je namenjeno vzdrževanju in širitvi obstoječe pozidave gospodarske cone.
(3) EUP HS04 je namenjeno ureditvi dovozne ceste za EUP HS02 in ostalih prometnih površin.
(4) V celotnem območju pPIP Plama se izvede tudi:
– prometno omrežje,
– ostalo gospodarsko javno infrastrukturo,
– okoljevarstvene ukrepe in ureditve.
(5) Prostorske ureditve obsegajo graditev, rekonstrukcije, odstranitve in spremembe namembnosti objektov ter posege za urejanje javnih in drugih površin.
V območju pPIP Plama so dovoljeni objekti, ki so:
– CC-SI 121 Gostinske stavbe,
– CC-SI 122 Poslovne in upravne stavbe,
– CC-SI 123 Trgovske stavbe in stavbe za storitvene dejavnosti,
– CC-SI 124 Stavbe za promet in stavbe za izvajanje komunikacij,
– CC-SI 1265 Stavbe za šport,
– CC-SI 1271 Nestanovanjske kmetijske stavbe,
– CC-SI 21 Objekti prometne infrastrukture,
– CC-SI 22 Cevovodi, komunikacijska omrežja in elektroenergetski vodi,
– CC-SI 23 Industrijski gradbeni kompleksi,
– CC-SI 24 Drugi gradbeno inženirski objekti.
V območju pPIP Plama so dopustni enostavni in nezahtevni objekti, ki so:
– Majhne stavbe,
– Majhne stavbe kot dopolnitev obstoječe pozidave,
– Pomožni objekti v javni rabi,
– Ograje,
– Podporni zid,
– Mala komunalna čistilna naprava,
– Rezervoar,
– Vodnjak,
– Priključek na objekte gospodarske javne infrastrukture in daljinskega ogrevanja,
– Samostojno parkirišče,
– Kolesarska pot, pešpot, gozdna pot in podobne,
– Športno igrišče na prostem,
– Vodno zajetje in objekti za akumulacijo vode in namakanje,
– Pomožni komunalni objekt,
– Pomožni objekti namenjeni obrambi in varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami ter pomožni objekt za spremljanje stanja okolja in naravnih pojavov.
(opis rešitev načrtovanih objektov in ureditev)
(1) V območju pPIP Plama je določeno okvirno načrtovano območje javnega dobra, ki se nahaja znotraj regulacijskih linij. Te površine so namenjene gradnji gospodarske javne infrastrukture in se jih v ta namen lahko razlasti v skladu z zakonom, ki določa dopustnost razlastitve (Zakon o urejanju prostora). Te površine so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.
(2) Stavbe se gradijo samo na površinah od gradbene meje proti notranjosti parcele. Te površine so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.
(3) Gradnja stavb med gradbeno mejo in površino načrtovanega območja javnega dobra ni dovoljena, razen stavb gospodarske javne infrastrukture. Na teh površinah so dovoljene samo talne ureditve, kot so zelenice, parkirne površine, uvozi in manipulativne površine ter podzemne gradnje.
(4) Ne glede na določbe prejšnjih treh odstavkov se v primeru, da načrtovana gradnja obsega več kot polovico površine območja dveh sosednjih podenot, regulacijske črte med tema podenotama ne upoštevajo.
(5) Odmiki stavb od parcelnih meja parcel, ki niso javno dobro, so lahko ničelni s soglasjem mejaša ob upoštevanih ukrepih za zagotovitev požarne varnosti.
(6) Višina stavb ni omejena.
(zasnova rešitev prometne infrastrukture)
(1) Območje pPIP Plama se priključuje na:
– lokalno cesto Tovarna Plama – G7 severno od gospodarske cone južno od naselja Hrušica,
– lokalno cesto G7 – Tovarna Plama vzhodno od gospodarske cone zahodno od naselja Podgrad.
(2) Javne ceste se praviloma uredijo na površinah načrtovanega območja javnega dobra. Do izgradnje novih notranjih cest se lahko obstoječe ceste in poti vzdržujejo, rekonstruirajo oziroma deviirajo na nadomestne lokacije.
(3) Dopustna je gradnja dodatnih notranjih prometnih povezav za zasebne potrebe izven površin načrtovanega območja javnega dobra.
(1) Območje pPIP Plama se komunalno opremi z:
– vodovodnim in hidrantnim omrežjem,
– kanalizacijo odpadnih fekalnih voda s čistilnimi napravami,
– kanalizacijo odpadnih padavinskih voda,
– elektroenergetskim omrežjem,
– telekomunikacijskim omrežjem ter
– ostalo infrastrukturo omrežjem.
(2) Gospodarska javna infrastruktura vključno z objekti, kot so npr. čistilne naprave, transformatorske postaje, razdelilne omarice, zbiralniki odpadkov ipd., se gradi na zemljišču načrtovanega območja javnega dobra oziroma na zemljišču, ki se ga preda v upravljanje upravljavcu javne infrastrukture. Dopustna je izvedba trase gospodarske javne infrastrukture po zasebnem zemljišču na podlagi predhodno urejene služnostne pravice.
(3) Stavbe v območju pPIP Plama se morajo v roku enega leta od izvedbe gospodarske javne infrastrukture priključiti nanjo.«.
Pred 182. členom se doda novo poglavje z naslovom: »Podrobni prostorski izvedbeni pogoji za EUP v območju Pod hribom«.
Členi od 182. do 190. se spremenijo tako, da se glasijo:
(predmet pPIP Pod hribom)
Podrobni prostorski izvedbeni pogoji v tem poglavju so določeni za območje EUP IB47.
(1) Območje se deli na podenote z oznakami: IB47-1, IB47-2, IB47-3, IB47-4 in IB47-5.
(2) Podenote v območju so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.
(načrtovane prostorske ureditve)
(1) Območje se nameni predvsem:
– gradnji športne dvorane oziroma muzeja v IB47-1,
– ureditvi intermodalnega središča v IB47-2,
– rekonstrukciji stare mlekarne in ureditvi servisnega objekta za oskrbovana stanovanja IB47-3,
– gradnji oskrbovanih stanovanj v IB47-4,
– ureditvi sprehajalnih poti predvsem v IB-47-5.
(2) V celotnem območju se izvede tudi:
– prometno omrežje,
– ostalo gospodarsko javno infrastrukturo,
– okoljevarstvene ukrepe in ureditve.
(3) Prostorske ureditve obsegajo gradnjo ter ostale posege za urejanje javnih in drugih površin.
(1) V območju IB47-1, IB47-2 in IB47-3 so dovoljeni objekti, ki so:
– CC-SI 12112 Gostilne, restavracije in točilnice,
– CC-SI 1220 Poslovne in upravne stavbe,
– CC-SI 12301 Trgovske stavbe,
– CC-SI 12304 Stavbe za storitvene dejavnosti,
– CC-SI 12610 Stavbe za kulturo in razvedrilo,
– CC-SI 12410 Postajna poslopja, terminali, stavbe za izvajanje komunikacij ter z njimi povezane stavbe,
– CC-SI 12420 Garažne stavbe,
– CC-SI 126 Stavbe splošnega družbenega pomena,
– CC-SI 12730 Kulturna dediščina, ki se ne uporablja v druge namene.
(2) V območju IB47-4 so dovoljeni objekti, ki so:
– CC-SI 1122 Tri- in večstanovanjske stavbe,
– CC-SI 1130 Stanovanjske stavbe za posebne družbene skupine,
– CC-SI 12420 Garažne stavbe,
– CC-SI 12630 Stavbe za izobraževanje in znanstvenoraziskovalno delo,
– CC-SI 12640 Stavbe za zdravstveno oskrbo.
(3) V celotnem območju EUP IB47 so dovoljeni objekti, ki so:
– CC-SI 12740 Druge stavbe, ki niso uvrščene drugje samo v skladu z osnovnim namenom podenote iz prvega odstavka 184. člena,
– CC-SI 2112 Lokalne ceste in javne poti, nekategorizirane ceste in gozdne ceste,
– CC-SI 22 Cevovodi, komunikacijska omrežja in elektroenergetski vodi,
– CC-SI 241 Objekti za šport, rekreacijo in prosti čas,
– CC-SI 24205 Drugi gradbeni inženirski objekti, ki niso uvrščeni drugje,
– CC-SI 3 Drugi gradbeni posegi; razen CC-SI 32130 Objekti za oglaševanje in informacijski panoji.
V območju so dopustni enostavni in nezahtevni objekti, ki so:
– Majhne stavbe,
– Majhne stavbe kot dopolnitev obstoječe pozidave,
– Pomožni objekti v javni rabi,
– Ograje,
– Podporni zid,
– Rezervoar, samo vkopan,
– Vodnjak, vodomet,
– Priključek na objekte gospodarske javne infrastrukture in daljinskega ogrevanja,
– Samostojno parkirišče,
– Kolesarska pot, pešpot, gozdna pot in podobne,
– Športno igrišče na prostem,
– Vodno zajetje in objekti za akumulacijo vode in namakanje,
– Pomožni komunalni objekt,
– Pomožni objekti namenjeni obrambi in varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami ter pomožni objekt za spremljanje stanja okolja in naravnih pojavov.
(opis rešitev načrtovanih objektov in ureditev)
(1) V območju je določeno okvirno načrtovano območje javnega dobra, ki se nahaja znotraj regulacijskih linij. Te površine so namenjene prednostno gradnji gospodarske javne infrastrukture in se jih v ta namen lahko razlasti. Te površine so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.
(2) Stavbe se gradijo samo na površinah od gradbene meje proti notranjosti parcele. Te površine so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.
(3) Gradnja stavb med gradbeno mejo in površino načrtovanega območja javnega dobra ni dovoljena, razen stavb gospodarske javne infrastrukture. Na teh površinah so dovoljene samo talne ureditve, kot so zelenice, parkirne površine, uvozi in manipulativne površine ter podzemne gradnje.
(4) V območju se zasadijo drevoredi z visokodebelnim drevjem, kot je določeno z regulacijskimi črtami, ki so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.
(5) Odmiki stavb od parcelnih meja parcel, ki niso javno dobro, so lahko ničelni s soglasjem mejaša ob upoštevanih ukrepih za zagotovitev požarne varnosti.
(1) V celotnem območju se izvedejo rušitve obstoječih objektov, neuporabne gospodarske infrastrukture in odstranitev zastrupljenih zemljin.
(2) Objekti na parc. št. 219/2, 264, 3171/1, 3171/2, 3172/1, 3173/1 in 3316, se lahko ohranijo in rekonstruirajo.
(3) V IB47-4 se na površinah znotraj gradbenih meja zgradijo večstanovanjski objekti in urbana oprema. Dovoljena je gradnja določenih nezahtevnih in enostavnih objektov za potrebe stanovalcev v območju. Podenota je prvenstveno namenjena gradnji oskrbovanih stanovanj.
(4) V IB47-2 se ohrani ali rekonstruira obstoječa stavba oziroma se obstoječa stavba odstrani in zgradi nova.
(5) V IB47-3 se rekonstruira objekt zadružne mlekarne in adaptira za potrebe novih dejavnosti.
(6) V IB47-5 se ohranjajo naravne zelene površine gozda ob izvedbi potrebnih vzdrževalnih posegov, dovoljena je ureditev poti za pešce in kolesarje.
(7) Največje dovoljeno število etaž:
– pritličje, dve nadstropji in mansarda,
– število kletnih etaž ni omejeno,
– kletne etaže niso namenjene bivanju.
(zasnova zunanjih površin)
(1) Zunanje javne površine se uredijo kot:
– površine za motorni pomet,
– površine za peš promet,
– kolesarske poti,
– javna parkirišča,
– površine s komunalno opremo,
– zelene javne površine.
(2) Zunanje zelene javne površine se uredijo kot:
– travnate zelenice vzdolž ulic (lahko se dopolnjujejo z cvetnimi rastlinami, nižjimi grmovnicami),
– travnate zelenice na ostalih prostih površinah (lahko se posadijo drevesa ali uredijo površine za bivanje ljudi na prostem),
– površine z otroškimi igrali,
– drevoredi ulic,
– intervencijski dovozi.
(3) Pobočne površine v IB47-5 se ohranja zelene.
(4) Zasadijo se drevoredi.
(5) Zasaditev zelenih površin se izvede prvenstveno z avtohtonim rastlinstvom. Na lokacijah, kjer bi drevesa lahko povzročala preveliko osenčenost, se nasadi izključno listopadna drevesa.
(6) Zasajene zelene meje ne smejo ovirati preglednosti na cestah in cestnih priključkih.
(1) Koncept oblikovanja stanovanjskih objektov v območju mora biti enoten. Pri etapni pozidavi mora poznejša pozidava zagotavljati oblikovno skladnost z objekti, ki so že zgrajenimi oziroma je za njih izdano gradbeno dovoljenje.
(2) Kote pritličja objektov se prilagajajo reliefnim danostim terena.
(3) Pritličje je etaža pri kateri kota tlaka sega največ 1,4 m nad okoliškim terenom (uvoz v kletno etažo se ne šteje za okoliški teren).
(4) V primeru kapne strehe je mansarda podstrešni prostor uporabljen kot stanovanje oziroma tehnični prostor. Notranja svetla višina kapnega zidu ne sme presegati višine 2,2 m. V primeru preseganja te višine se etaža šteje kot nadstropje. V mansardi je dopustna ureditev medetaže, če to omogoča svetla višina podstrešnega prostora.
(5) V primeru ravne strehe je mansarda prostor pod zadnjo konstrukcijsko ploščo.
(6) Najvišja skupna višina stanovanjskih objektov v območju s kapno streho nad okoliškim terenom je 13,0 m nad koto tlaka pritličja. Pri objektih z ravno streho ta višina znaša 11,0 m.
(7) Najvišja skupna višina ostalih objektov je 14,0 m nad okoliškim terenom.
(8) Najvišje dovoljene skupne višine tudi ne smejo presegati instalacijske naprave, razen dimnikov.
(9) Strehe načrtovanih objektov v območju so lahko ravne, dvokapne, enokapne ali kombinacija teh.
(10) Ravne strehe so strehe z naklonom do 5 %.
(11) Ravne strehe so lahko ozelenjene.
(12) Kapne strehe so enotnega naklona 40 %.
(13) Zasnova streh vseh posameznih stanovanjskih objektov mora biti poenotena.
(14) Strešne instalacijske naprave morajo biti do najvišje točke naprave zakrite z zvočno absorpcijskim zaslonom oziroma s fasadno kuliso v primeru tihih naprav.«.
Vsebina členov od 191. do 197. se črta.
198. člen se spremeni tako, da se glasi:
(1) Podrobni prostorski izvedbeni pogoji v tem poglavju so določeni za območje EUP MO01, MO02, MO03 in MO04 (v nadaljnjem besedilu: območje Mola) in vplivno območje Mola.
(2) Območje EUP MO01 se deli na podenote z oznakami: MO01-1, MO01-2 in MO01-3. Podenote v območju so prikazane na Usmeritveni karti s prikazom možnega urejanja območja za EUP MO01, MO02, MO04 (risba št. 1).
(3) Območje EUP MO02 se deli na podenote z oznakami: MO02-1, MO02-2, MO02-3 in MO02-4. Podenote v območju so prikazane na Usmeritveni karti s prikazom možnega urejanja območja za EUP MO02 (risba št. 2).
(4) Območje Mola se uredi kot turistično in športno-rekreacijski sklop.
(5) Vplivno območje Mola obsega območje okolice akumulacijskega jezera in območje EUP MO05, OG175, OD091, OG177 in OD051.«
Vsebina 199. in 200. člena se črta.
Členi 201., 202. in 203. se spremenijo tako, da se glasijo:
(načrtovane prostorske ureditve)
(1) Ureditev območja Mola obsega:
– ureditev športno-rekreacijskih površin in objektov v MO01-1 in MO01-2,
– ureditev čolnarn v MO01-3 in MO02-4,
– ureditev kampa MO02-03,
– ureditev sprejemnega območja s parkirišči v MO02-1, MO02-2 in MO03,
– ureditev bungalovov in zemljank v MO04,
– ureditev notranjega prometnega omrežja,
– ureditev druge gospodarske javne infrastrukture,
– izvedbo okoljevarstvenih ukrepov in ureditev.
(2) Prostorske ureditve obsegajo gradnje objektov ter urejanje javnih in drugih zelenih površin.
(3) Zasnova prostorskih ureditev je prikazana na Usmeritvenih kartah s prikazom možnega urejanja območja za EUP MO01, MO02, MO04 (risba št. 1) in za EUP MO02 (risba št. 2).
(1) V celotnem območju Mola so dovoljeni objekti, ki so:
– CC-SI 12301 Trgovske stavbe – samo za potrebe dejavnosti v območju Mola,
– CC-SI 12304 Stavbe za storitvene dejavnosti – samo za potrebe dejavnosti v območju Mola,
– CC-SI 12410 Postajne, terminali, stavbe za izvajanje elektronskih komunikacij ter z njimi povezane stavbe,
– CC-SI 12420 Garažne stavbe,
– CC-SI 12650 Stavbe za šport – samo stavbe s prostori za športnike, gledalce in rekvizite (sanitarije, slačilnice, prostori za športne rekvizite ipd.),
– CC-SI 12740 Druge stavbe, ki niso uvrščene drugje – samo javne sanitarije, nadstrešnice in pomožne stavbe,
– CC-SI 21 Objekti prometne infrastrukture,
– CC-SI 22 Cevovodi, komunikacijska omrežja in elektroenergetski vodi,
– CC-SI 24122 Drugi gradbeni inženirski objekti za šport, rekreacijo in prosti čas,
– CC-SI 24205 Drugi gradbeni inženirski objekti, ki niso uvrščeni drugje.
(2) V MO01-1 so dovoljeni tudi objekti, ki so:
– CC-SI 12112 Gostilne, restavracije in točilnice,
– CC-SI 24110 Športna igrišča.
(3) V MO01-2 so dovoljeni tudi objekti, ki so:
– CC-SI 12112 Gostilne, restavracije in točilnice,
– CC-SI 12650 Stavbe za šport,
– CC-SI 24110 Športna igrišča.
(4) V MO01-3 so dovoljeni tudi objekti, ki so:
– CC-SI 12112 Gostilne, restavracije in točilnice,
– CC-SI 24121 Marine s pripadajočimi pristaniškimi napravami.
(5) V MO02-1 so dovoljeni tudi objekti, ki so:
– CC-SI 12112 Gostilne, restavracije in točilnice,
– CC-SI 12120 Druge gostinske stavbe za kratkotrajno nastanitev,
– CC-SI 24110 Športna igrišča.
(6) V MO02-3 so dovoljeni tudi objekti, ki so:
– CC-SI 12120 Druge gostinske stavbe za kratkotrajno nastanitev,
– CC-SI 24110 Športna igrišča.
(7) V MO02-4 so dovoljeni tudi objekti, ki so:
– CC-SI 12112 Gostilne, restavracije in točilnice,
– CC-SI 24121 Marine s pripadajočimi pristaniškimi napravami.
(8) V MO03 so dovoljeni tudi objekti, ki so:
– CC-SI 12112 Gostilne, restavracije in točilnice: največ en objekt površine do 50 m2.
(9) V MO04 so dovoljeni tudi objekti, ki so:
– CC-SI 12120 Druge gostinske stavbe za kratkotrajno nastanitev: največ en objekt površine do 50 m2.
V območju Mola so dopustni enostavni in nezahtevni objekti, ki so:
– Majhne stavbe,
– Majhne stavbe kot dopolnitev obstoječe pozidave,
– Pomožni objekti v javni rabi,
– Ograje,
– Podporni zid,
– Mala komunalna čistilna naprava,
– Rezervoar,
– Vodnjak, vodomet,
– Priključek na objekte gospodarske javne infrastrukture in daljinskega ogrevanja,
– Samostojno parkirišče,
– Kolesarska pot, pešpot, gozdna pot in podobne,
– Pomol,
– Športno igrišče na prostem,
– Vodno zajetje in objekti za akumulacijo vode in namakanje,
– Objekt za rejo živali,
– Pomožni kmetijsko-gozdarski objekt,
– Pomožni komunalni objekt,
– Pomožni objekti namenjeni obrambi in varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami ter pomožni objekt za spremljanje stanja okolja in naravnih pojavov.«.
Vsebina 204. člena se črta.
Členi od 205. do 208. se spremenijo tako, da se glasijo:
(načrtovani objekti in ureditve)
(1) V območju Mola se zgradi oziroma uredi:
– turistično informacijske točke;
– bazensko kopališče, ki se umesti v MO01-2 in se funkcionalno poveže z jezersko obalo;
– športna igrišča, ki se umestijo predvsem v MO01-1, MO01-2 ter v MO02;
– kamp, ki se se uredi v MO02-3;
– prometne površine;
– čolnarno s pomoli in privezi za čolne ter urejenimi dostopi do vode;
– rekreacijske in tematske peš poti ter kolesarske poti kot notranje omrežje in povezave s širšo okolico;
– gospodarska javna in zasebna infrastruktura;
– zelene površine;
– okoljevarstvene ukrepe in ureditve.
(2) V območju Mola se lahko zgradi turistično informacijske točke, kjer se uredi sprejemno mesto za ponudbo v območju Mola. Lahko se uredi tudi izposojevalnica koles oziroma drugih športnorekreacijskih rekvizitov in trgovina za potrebe območja Mola.
(3) Obstoječa ribiška koča v MO02-1 se lahko ohrani, rekonstruira, dozida, nadzida ali odstrani. Lahko se dopolni z gostinsko dejavnostjo, trgovino in storitvenimi dejavnostmi.
(4) V MO02-3 se za potrebe nastanitve lahko uredijo šotorišča, hišice na drevesih ter zemljanke.
(5) V EUP MO04 se za potrebe nastanitve lahko postavijo bungalovi ter izvedejo zemljanke.
(6) Zemljanka je stavba, ki je v celoti ali delno vkopana, nadkrita in zasuta z zemljino vsaj s treh strani. Nezasuti del mora biti izdelan iz lesa, naravnega kamna ali gline. Lahko se opremi s komunalnimi priključki.
(7) Ureditev prometnih površin obsega:
– priključek na regionalno cesto R2 404/1379 Podgrad–Ilirska Bistrica v EUP MO03,
– priključek na obstoječo cesto iz vasi Soze v EUP MO02,
– rekonstrukcije obstoječih dostopnih poti,
– notranje prometno omrežje,
– parkirišče za osebna vozila predvsem v MO02-2 ter v EUP MO03,
– parkirna mesta za avtobuse – za potrebe območja Mola,
– parkirna mesta za avtodome v MO02-3 ter v EUP MO03 vključno s servisnim objektom in platojem za oskrbo avtodomov – za potrebe območja Mola,
– krožišče.
(8) Na obali jezera območja Mola in vplivnega območja Mola se gradijo oziroma uredijo:
– pomoli,
– dostopi do vode,
– privezi za čolne,
– sprehajalne poti z enotno urbano opremo,
– parkovne površine,
– vodne brežine in jezersko dno,
– otroška igrala,
– druga parkovna igrala (npr. minigolf, šahovnica ...).
(9) Obala jezera se uredi kot javno dostopna površina.
(1) V območju Mola je potrebno zagotavljati zelene površine. Zelene površine so travnate ali gozdnate. Te površine lahko vključujejo pešpoti, cvetlične gredice, travnate tribune in druge parkovne ureditve ter zatravljene intervencijske poti. Površine zelenih streh se ne prištevajo k zelenim površinam.
(2) V posameznih EUP se zagotovi zelene površine v odstotku površine EUP, in sicer ta odstotek znaša v EUP:
– MO01 vsaj 30 %,
– MO02 vsaj 60 % vključno s površinami za kampiranje,
– MO03 vsaj 10 %,
– MO04 vsaj 50 % vključno s površinami za zemljanke.
(3) Nove ureditve se v največji možni meri prilagajajo obstoječim reliefnim danostim.
(1) Nestekleni deli fasade se izvedejo s pretežno uporabo avtohtonih materialov kot npr. les, kamen, mineralni omet ali ilovica.
(2) Dopustne barvne fasad so barvni odtenki lesa, kamna in zemlje. Barve ometanih fasad se določijo ob upoštevanju 88. člena tega odloka.
(3) Streha mora biti pretežno simetrična dvokapnica naklona 25°, pretežno s smerjo slemena po daljši stranici objekta. Ravne strehe so dovoljene le nad delom objekta tako, da njihova skupna površina ne presega 10 % celotne strehe. Strehe enostavnih in nezahtevnih objektov so lahko ravne ali naklona 25°. Za strehe enostavnih in nezahtevnih objektov, ki so proizvod dan na trg, določbe iz tega odstavka ne veljajo.
(4) Zunanje tlakovane površine za pešce se enotno oblikujejo s pretežno uporabo avtohtonih materialov kot npr. les in kamen. Enotno oblikovanje pomeni, da so v območju iste EUP tlaki iz istih materialov vgrajenih po isti zasnovi.
(1) V vplivnem območju Mola je dovoljenja tudi gradnja objektov, ki so:
– pomožni objekti v javni rabi za potrebe območja Mola, razen stavb,
– ograje,
– podporni zid,
– kolesarska pot, pešpot, gozdna pot in podobne,
– pomol,
– gospodarska javna infrastruktura za potrebe območja Mola,
– pomožni pristaniški objekt razen stavb,
– pomožni objekti namenjeni obrambi in varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami ter pomožni objekt za spremljanje stanja okolja in naravnih pojavov.
(2) Dovoljene so tudi parkovne ureditve.«.
Vsebina v členih od 209. do 245. se črta.
Člena 246. in 247. se spremenita tako, da se glasita:
(predmet pPIP IC Il. Bistrica)
Podrobni prostorski izvedbeni pogoji v tem poglavju so določeni za območje EUP IB82 (v nadaljnjem besedilu: pPIP IC Il. Bistrica).
(območje pPIP IC Il. Bistrica)
(1) Območje se deli na podenote z oznako:
– IB82-1 s PNRP območje gospodarske cone z grafično oznako IG predstavlja območje vzdrževanja stanja.
– IB82-2 s PNRP območje gospodarske cone z grafično oznako IG predstavlja območje vzdrževanja stanja.
– IB82-3 s PNRP območje gospodarske cone z grafično oznako IG predstavlja območje novih prostorskih ureditev.
– IB82-4 s PNRP območje gospodarske cone z grafično oznako IG predstavlja območje parkirišča.
(2) Podenote v območju pPIP IC Il. Bistrica so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.«.
Vsebina 248. in 249. člena se črta.
Člena 251. in 252. se spremenita tako, da se glasita:
(1) Primarno načrtovani objekti:
– CC-SI 12201 Stavbe javne uprave,
– CC-SI 12202 Stavbe bank, pošt, zavarovalnic,
– CC-SI 12203 Druge poslovne stavbe,
– CC-SI 12204 Konferenčne in kongresne stavbe,
– CC-SI 12302 Sejemske dvorane, razstavišča,
– CC-SI 12303 Oskrbne postaje,
– CC-SI 12304 Stavbe za storitvene dejavnosti,
– CC-SI 12410 Postajna poslopja, terminali, stavbe za izvajanje komunikacij ter z njimi povezane stavbe,
– CC-SI 12420 Garažne stavbe,
– CC-SI 12510 Industrijske stavbe: vendar brez termoelektrarn (125 1002),
– CC-SI 12520 Rezervoarji, silosi in skladišča.
(2) Sekundarno načrtovani objekti:
– CC-SI 12111 Hotelske in podobne stavbe za kratkotrajno nastanitev,
– CC-SI 12112 Gostilne, restavracije in točilnice,
– CC-SI 12301 Trgovske stavbe,
– CC-SI 12650 Stavbe za šport,
– CC-SI 12740 Druge stavbe, ki niso uvrščene drugje,
– CC-SI 24110 Športna igrišča in
– CC-SI 24122 Drugi gradbeni inženirski objekti za šport, rekreacijo in prosti čas.
(3) Za zagotovitev funkcionalnosti območja so načrtovani še objekti in gradbeno inženirski objekti:
– CC-SI 2112 Lokalne ceste in javne poti, nekategorizirane ceste in gozdne ceste,
– CC-SI 22121 Daljinski vodovodi,
– CC-SI 22122 Objekti za črpanje, filtriranje in zajem vode,
– CC-SI 22130 Daljinska komunikacijska omrežja,
– CC-SI 22210 Lokalni plinovodi,
– CC-SI 22221 Lokalni vodovodi za pitno in tehnološko vodo,
– CC-SI 22222 Lokalni cevovodi za toplo vodo, paro in stisnjen zrak,
– CC-SI 22223 Vodni stolpi, hidranti in vodnjaki,
– CC-SI 22231 Cevovodi za odpadno vodo,
– CC-SI 22232 Čistilne naprave,
– CC-SI 2224 Lokalni elektroenergetski vodi in lokalna komunikacijska omrežja,
– CC-SI 24203 Objekti za ravnanje z odpadki.
(opis rešitev načrtovanih objektov in ureditev)
(1) Zasnova v območju pPIP IC Il. Bistrica je določena z umestitvijo notranje prometne povezave na obstoječe, in sicer je predvidena:
– ureditev industrijske cone z umestitvijo objektov za proizvodnjo, obrtne, poslovne in skladiščne dejavnosti ter umestitev parkirišča,
– ureditev gospodarske javne infrastrukture ter gradnjo notranje dostopne ceste in priključkov,
– vzdrževanje stanja obstoječih objektov,
– ureditev zelenih površin,
– zagotovitev prostorske ureditve za poplavno varnost predvidenih in obstoječih objektov.
(4) Zasnova v območju pPIP IC Il. Bistrica dopušča možnost postopne izgradnje znotraj EUP.
(5) V območju pPIP IC Il. Bistrica je določeno okvirno načrtovano območje javnega dobra. ki se nahaja znotraj regulacijskih linij. Te površine so namenjene gradnji gospodarske javne infrastrukture in se jih v ta namen lahko razlasti v skladu z zakonom, ki določa dopustnost razlastitve (Zakon o urejanju prostora). Te površine so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.
(6) Stavbe se gradijo samo na površinah od gradbene meje proti notranjosti parcele. Te površine so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev.
(7) Gradnja stavb med gradbeno mejo in površino načrtovanega območja javnega dobra ni dovoljena, razen stavb gospodarske javne infrastrukture. Na teh površinah so dovoljene samo talne ureditve, kot so zelenice, parkirne površine, uvozi in manipulativne površine ter podzemne gradnje.
(8) Odmiki stavb od parcelnih meja parcel, ki niso javno dobro, so lahko ničelni s soglasjem mejaša ob upoštevanih ukrepih za zagotovitev požarne varnosti.«.
V prvem odstavku 253. člena se črta besedilo »v obsegu 2,13 ha«.
Člena 254. in 255. se spremenita tako, da se glasita:
(opis rešitev ter lokacijski pogoji za podenoti IB82-3 in IB82-4)
(1) V podenoti IB82-3 se načrtuje gradnja industrijske cone ter:
– gradnja glavne notranje dostopne ceste v smeri zahod–vzhod,
– ureditev javnega parkirišča v IB82-4,
– ureditve gospodarske javne infrastrukture ter priključkov nanjo.
(2) Gabariti:
– kota gotovega terena je določena s hidrološko hidravlično študijo,
– dopustne so izravnave terena (vkopi in nasipi) za zagotovitev kot gotovega terena določenih z načrtovanimi ureditvami,
– gradnje objektov so pogojene z regulacijskimi črtami,
– višinski gabariti: največja dopustna višina stavbe je 15,00 m z izjemo objektov, katerih višino določa tehnologija dejavnosti.
(lokacijski pogoji za oblikovanje zunanjih površin)
Oblikovanje urejenih zelenih površin:
– v območju se zasadijo drevoredi z visokodebelnim drevjem, kot je določeno z regulacijskimi črtami, ki so prikazane na kartah 3. Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev,
– območje se opremi z enotno oblikovano urbano opremo (luči, klopi, koši za smeti ...).«.
V prvem odstavku 257. člena se črta druga alineja.
Črta se drugi odstavek. Preostali odstavki se preštevilčijo.
V petem odstavku se črta besedilo »in kolesarskih stez«.
Členi od 258. do 262. se spremenijo tako, da se glasijo:
(projektne rešitve prometne infrastrukture in pogoji za priključevanje)
(1) Notranjo prometno mrežo sestavlja cesta A, ki poteka v smeri vzhod–zahod in cesta B, ki poteka v smeri sever–jug in se z južnim delom priključi prečno na cesto A. Cesta B se uredi v osrednjem delu cone in tako predstavlja glavni cestni priključek s predvidene obvozne ceste. Notranja prometna mreža omogoča dostope do vseh predvidenih zazidalnih polj. Karakteristični profil cestišča obeh cest je sestavljen iz vozišča širine najmanj 2 x 3,0 m in obojestranskega pločnika. Notranji promet je organiziran dvosmerno.
(2) Ob cesti A je načrtovana obojestranska zasaditev drevoreda v zelenem pasu širine 3,00 m. Znotraj območja javnih površin neposredno ob cesti je dopustna ureditev kolesarskih stez. Enostranska zasaditev drevoreda je načrtovana tudi ob severnem robu območja v zelenem pasu širine 3,00 m neposredno ob pločniku, ki poteka ob načrtovani mestni obvoznici.
(3) Površine za mirujoči promet se glede na dejavnost zagotovi v okviru zunanjih ureditev posameznega objekta znotraj posameznega zemljišča namenjenega gradnji.
(4) Javne površine za mirujoči promet osebnih vozil so načrtovane na vzhodnem delu območja, in sicer v podenoti IB82-4. Na južnem delu parkirišča se predvidi cestni priključek na načrtovano cesto A.
(5) Površine za pešce so urejene kot pločniki ob načrtovanih prometnicah.
(6) Intervencijske poti so zagotovljene v okviru načrtovanih prometnic, intervencijske površine pa v sklopu zunanjih ureditev posameznega objekta.
(1) Načrtuje se komunalno opremljanje območja, in sicer:
– dograditev in rekonstrukcija vodovodnega in hidrantnega omrežja,
– dograditev in delna ukinitev kanalizacijskega omrežja odpadnih fekalnih voda,
– gradnja omrežja kanalizacije odpadnih padavinskih voda,
– dograditev in delna ukinitev elektroenergetskega SN in NN omrežja,
– gradnja telekomunikacijskega omrežja,
– gradnja omrežja kabelske televizije (KTV),
– gradnja plinovodnega omrežja,
– gradnja razvoda javne razsvetljave.
(2) Objekti v območju pPIP IC Il. Bistrica se morajo priključiti na v prejšnjem odstavku navedeno komunalno opremo.
(3) Merilni jaški, omarice in priključki komunalnih vodov ter komunalne naprave morajo biti locirani na zemljiških parcelah objektov v oddaljenosti najmanj 1,00 m od roba vozišča ali 0,5 m od roba pločnika.
(4) Infrastrukturne ureditve se morajo izvajati tako, da je zagotovljeno varstvo okolja in ustrezajo obrambno-zaščitnim zahtevam.
(5) Koridorje varovalnega pasu posameznega javnega komunalnega omrežja vključno s priključki je potrebno varovati kot nezazidljive s podzemnimi in nadzemnimi objekti in stavbami.
(zasnova projektnih rešitev infrastrukture za vodooskrbo)
(1) Vodooskrba se naveže na obstoječi mestni vodovodni sistem.
(2) Za potrebe nove industrijske cone se predvidi ureditev novih primarnih cevovodov, ki se trasirajo vzdolž notranje ceste A, vzdolž ceste B ter vzdolž obstoječe dovozne ceste na zahodu.
(3) Oskrba s požarno vodo bo zagotovljena z nadzemnimi požarnimi hidranti.
(zasnova projektnih rešitev infrastrukture za zbiranje in odvajanje komunalnih odpadnih voda)
(1) Za odvajanje odpadnih voda se načrtuje gradnja ločenega kanalizacijskega sistema.
(2) Za odvajanje komunalnih odpadnih voda severnega dela predvidene cone se izvede kanalizacija odpadnih fekalnih voda, ki se priključijo na obstoječi zbirni kolektor, medtem ko se ostale parcele lahko individualno priključijo na zbirni kolektor.
(3) Na jugovzhodnem delu območja je predvidena ukinitev oziroma prestavitev dela obstoječega zbirnega kolektorja.
(4) Za odvodnjavanje odpadnih padavinskih voda se izvede sistem kanalizacije, ki gravitira proti strugi potoka Bistrica in reke Reke.
(5) Potencialno onesnaženje kanalizacije odpadnih padavinskih vod z olji in peskom mora biti onemogočeno z vgradnjo lovilcev olj ter z usedalniki peska.
(zasnova projektnih rešitev za visoko in nizkonapetostne elektroenergetske razvode)
(1) Potrebno je prestaviti in delno ukiniti obstoječe srednjenapetostne kablovode.
(2) Za potrebe napajanja bodoče industrijske cone se predvidi nove transformatorske postaje.
(3) Večji porabniki v območju se bodo priključevali neposredno na transformatorsko postajo s podzemnimi kabli ustreznih presekov, za potrebe manjših porabnikov pa bo zgrajen nizkonapetostni razvod v kabelski kanalizaciji.«.
V prvem odstavku 263. člena se črta zadnji stavek.
Črtata se zadnja odstavka.
V prvem odstavku 264. člena se črta besedilo za besedo »omrežje«.
V tretjem odstavku se črta besedilo »iz polietilenskih cevi visoke gostote (PEHD) in materiala PE100(PE100+). Grajeno bo«.
V drugem odstavku 265. člena se črta prvi stavek.
V 267. členu se za besedo »navedeno« doda beseda »javno«.
V prvem odstavku 267. člena se črta besedilo »površine posameznega ZP«. Črta se druga alineja.
Črta se vsebina 269. in 270. člena.
V petem odstavku 272. člena se zadnji »-« nadomesti s piko.
Za petim odstavkom se doda nov odstavek, ki se glasi »(6) Ureditev poti iz prejšnjega odstavka je v gozdnem prostoru dopustna le ob soglasju ZGS.«. Nadaljnji odstavki se preštevilčijo.
Za tretjim odstavkom 273. in 274. člena se doda nov odstavek, ki se glasi »(4) Ureditev poti iz prejšnjega odstavka je v gozdnem prostoru dopustna le ob soglasju ZGS.«. Nadaljnji odstavki se preštevilčijo.
Za drugim odstavkom 275. člena se doda nov odstavek, ki se glasi »(3) Ureditev poti iz prejšnjega odstavka je v gozdnem prostoru dopustna le ob soglasju ZGS.«. Nadaljnji odstavki se preštevilčijo.
Za četrtim odstavkom 276. člena se doda nov odstavek, ki se glasi »(5) Ureditev poti iz prejšnjega odstavka je v gozdnem prostoru dopustna le ob soglasju ZGS.«. Naslednji odstavek se preštevilči.
Črta se zadnji odstavek.
V prvem odstavku 277. člena se zadnja pika nadomesti z vejico in doda zadnja alineja, ki se glasi »– Odlok o občinskem podrobnem prostorskem načrtu za stanovanjsko naselje »Pod hribom«, Uradni list RS, št. 80/15).«.
V prvem odstavku 278. člena se črta zadnja alineja.
V Prilogi 1 Odloka se v vrstici »IB41« črta druga alineja.
V peti alineji se doda stavek, ki se glasi:
»Zelene površine se ohranja zlasti med objekti različnih dejavnosti. Dopušča se ureditev parkirnih površin, vendar je potrebno pri tem na parkiršču posaditi drevesa – vsaj eno na tri parkirna mesta. Gradnje se morajo prilagajati obstoječim drevesom, da se jih v največji možni meri ohrani.«.
V vrstici »IB44« se tretja alineja nadomesti z besedilom »– Obstoječa avtobusna postaja se lahko samo vzdržuje; rekonstrukcija in novogradnja avtobusne postaje ni dovoljena.«.
V vrstici »IB47« se črta prva alineja.
Črta se vrstica »IB72«.
Doda se vrstica »OB04« z besedilom:
»– Dopustna je izvedba parkirnih površin samo v južni tretjini območja EUP.
– V osrednjem delu je dopusten servisni objekt za dejavnost v EUP (sprejemnica, sanitarije, kuhinja ipd.).
– V severnem delu je dopustno šotorjenje in postavitev lesenih šotorov.
– Vzdolž potoka se ohrani obstoječe drevje in grmovje.
– Ohranja naj se sonaravno stanje potoka; regulacija potoka ni dopustna.«.
Doda se vrstica »OD897« z besedilom »– Šotorjenje in postavitev lesenih šotorov je dovoljeno.«.
V Prilogi 2 se črta stolpec »K1 K2«.
V pomenu oznak se črta oznake »2«, »7«, »9« in »*«.
V stolpcu SKs se v vrstici »Pomožni kmetijsko-gozdarski objekti« napiše »1«.
V OPN se povsod spremeni poimenovanja sledečih enot urejanja prostora:
– namesto BA02/2 je BA08,
– namesto BA07/1 je BA12,
– namesto BA07/2 je BA13,
– namesto HR05 je HR05,
– namesto HS01/1 je HS01,
– namesto HS01/2 je HS03,
– namesto HS01/3 je HS04,
– namesto IB01/2 je IB02,
– namesto IB03/2 je IB17,
– namesto IB03/3 je IB19,
– namesto IB07/4 je IB82,
– namesto IB13/4 je IB83,
– namesto MO01/1 je MO01,
– namesto MO01/2 je MO04,
– namesto MO01/3 je MO03,
– namesto NO03/1 je NK04.
V grafičnih prikazih strateškega dela se spremenita List 1: Zasnova prostorskega razvoja ter List 2.2: Zasnova gospodarske javne infrastrukture – komunalna in energetska infrastruktura.
V grafičnih prikazih izvedbenega dela se v prikazih območij enot urejanja prostora, osnovne in podrobnejše namenske rabe in prostorskih izvedbenih pogojev ter v prikazih območij enot urejanja prostora in gospodarske javne infrastrukture listi št. 6, 14, 15, 19, 20, 28, 30, 31, 43, 45, 46, 47, 57, 60, 61, 63, 64, 72, 73, 74, 79, 80 in 90 nadomestijo z istoštevilčnimi.
V Grafičnih prikazih podrobnih prostorskih izvedbenih pogojev se črtajo grafični prikazi za EUP IB07/4, HS01/1 in HS02, ter za MO01/1 in MO02.
V Grafičnih prikazih podrobnih prostorskih izvedbenih pogojev se doda Usmeritveni karti s prikazom možnega urejanja območja za EUP MO01, MO03, MO04 (risba št. 1) in MO02 (risba št. 2).
Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 3500-1/2017-160
Ilirska Bistrica, dne 12. julija 2019