Na podlagi 119. člena in v povezavi s 110. členom Zakona o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 61/17) (v nadaljnjem besedilu: ZUreP-2) ter 30. člena Statuta Občine Moravske Toplice (Uradni list RS, št. 35/14, 21/15 in 25/17) je župan Občine Moravske Toplice sprejel
o začetku postopka priprave Občinskega podrobnega prostorskega načrta za del območja EUP MT 33 – Papičov breg
(potrditev izhodišč za pripravo občinskega podrobnega prostorskega načrta)
S tem sklepom se po predhodni seznanitvi javnosti na spletni strani občine, ki je potekala v obdobju od 24. 5. do vključno 7. 6. 2021 potrjujejo izhodišča za pripravo Občinskega podrobnega prostorskega načrta za del območja EUP MT 33 – Papičov breg (v nadaljnjem besedilu: OPPN), ki jih je izdelalo podjetje Projektivni biro Lazar d.o.o., pod št. projekta U11-21, april 2021 ter se začne postopek priprave OPPN.
(območje in predmet načrtovanja)
(1) Obravnavano območje OPPN obsega parcelo št. 12/1 k.o. Moravci v velikosti 1967 m2 z oznako podrobnejše namenske rabe SK (površine podeželskega naselja), ki spada v enoto urejanja prostora MT 33 in za katero je z Občinskim prostorskim načrtom Občine Moravske Toplice (Uradni list RS, št. 67/17) predvidena izdelava OPPN.
(2) Na območju dela OPPN se bodo določili prostorski izvedbeni pogoji za gradnjo individualne stanovanjske hiše.
(3) Območje OPPN se lahko v času postopka priprave OPPN naknadno še spremeni, zaradi načrtovanja spremljajočih potrebnih ureditev in posegov, navezav na sosednja območja, prilagoditev obstoječih ureditev, smernic nosilcev urejanja prostora ali drugih upravičenih razlogov.
(4) Z OPPN bo pridobljena osnova za pridobitev gradbenega dovoljenja za gradnjo individualne stanovanjske hiše.
(način pridobitve strokovnih rešitev)
(1) Strokovne rešitve prostorskih ureditev ter ostale strokovne podlage vključno z geodetskim načrtom za izdelavo OPPN pridobi in financira investitor oziroma pobudnik sam. Pri pripravi OPPN je potrebno upoštevati smernice in mnenja nosilcev urejanja prostora ter nadrejene prostorske akte Občine Moravske Toplice.
(2) Pri pripravi osnutka se upoštevajo prikaz stanja prostora, obstoječe omejitve v prostoru, izražene investicijske namere ter tudi morebitne že pridobljene smernice in/ali priporočila nosilcev urejanja prostora.
(3) OPPN se izdela tudi v digitalni obliki, pripravljeni skladno z zahtevami veljavnih predpisov, da je možen vnos v prostorski informacijski sistem.
V skladu s 119. členom ZUreP-2 se za postopek priprave in sprejetja OPPN smiselno uporabijo določbe, ki veljajo za postopek priprave in sprejetja občinskega prostorskega načrta.
(rok za pripravo občinskega podrobnega prostorskega načrta)
Ob upoštevanju minimalnih okvirnih rokov je zaključek priprave OPPN predviden v dvanajstih mesecih po začetku postopka priprave.
(nosilci urejanja prostora, ki bodo pozvani za podajo smernic in mnenj)
(1) Nosilci urejanja prostora:
– Ministrstvo za okolje in prostor, Direkcija Republike Slovenije za vode, Sektor območja Mure, Slovenska ulica 2, 9000 Murska Sobota,
– Ministrstvo za obrambo, Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje, Vojkova cesta 61, 1000 Ljubljana,
– Ministrstvo za infrastrukturo, Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo, Sektor za upravljanje cest, Območje Murska Sobota, Lipovci 256b, 9231 Beltinci,
– Ministrstvo za infrastrukturo, Direktorat za energijo (področje energetike), Langusova ulica 4, 1535 Ljubljana,
– Zavod Republike Slovenije za varstvo narave, Območna enota Maribor, Pobreška cesta 20a, 2000 Maribor,
– Elektro Maribor, podjetje za distribucijo električne energije, d.d., Vetrinjska ulica 2, 2000 Maribor,
– Telekom Slovenije, d.d., TKO vzhodna Slovenija, Titova cesta 38, 2000 Maribor,
– Vodovod sistema B d.o.o., Kopališka ulica 2, 9000 Murska Sobota,
– Čista narava d.o.o., Javno komunalno podjetje, Tešanovci 20, 9226 Moravske Toplice,
– Občina Moravske Toplice, Kranjčeva ulica 3, 9226 Moravske Toplice.
(2) Drugi udeleženci:
– Ministrstvo za kulturo, Direktorat za kulturno dediščino, Maistrova ulica 10, 1000 Ljubljana,
– Ministrstvo za zdravje, Direktorat za javno zdravje, Štefanova ulica 5, 1000 Ljubljana,
– Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za okolje, Sektor za strateško presojo vplivov na okolje, Dunajska cesta 48, 1000 Ljubljana.
(3) V postopek se lahko vključijo tudi drugi nosilci urejanja prostora, če se v postopku priprave OPPN izkaže, da ureditve posegajo v njihovo delovno področje.
(načrt vključevanja javnosti)
(1) Ob izdelavi postopka OPPN, je bila pri oblikovanju izhodišč preko javnega naznanila vključena javnost, katera je imela možnost podati svoje pripombe in predloge pri oblikovanju usmeritev za izdelavo predmetnega OPPN.
(2) Dopolnjen OPPN (in okoljsko poročilo, ko je potrebno izvesti postopek CPVO) se javno razgrne. Za javno razgrnitev se pripravi povzetek za javnost. V času javne razgrnitve se izvede javno obravnavo razgrnjenega gradiva, v sklopu katere ima zainteresirana javnost možnost podati svoje pripombe in predloge pri pripravi OPPN. V času javne razgrnitve se javnost tudi seznani z morebitnim nasprotjem interesov.
(3) Stališča do pripomb in predlogov javnosti se javno objavi na spletni strani občine in na krajevno običajen način.
(4) Tekom celotnega postopka se gradiva objavljajo na spletni strani občine.
(5) Po potrebi (predvsem v odvisnosti od interesa javnosti) se izvede tudi druge oblike vključevanja javnosti.
(seznam podatkov in strokovnih podlag ter obveznosti udeležencev pri urejanju prostora glede njihovega zagotavljanja)
(1) Za pripravo OPPN se uporabijo javno dostopni grafični in prostorski podatki, podatki evidenc geodetske uprave in zemljiške knjige, geodetski načrt in morebitne druge strokovne podlage, ki bi jih zahtevali nosilci urejanja prostora.
(2) Pripravo OPPN v celoti financira investitor.
(objava sklepa in uveljavitev)
Ta sklep se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in začne veljati naslednji dan po objavi, objavi pa se tudi na spletni strani Občine Moravske Toplice.
Št. 350-0101/2021-7
Moravske Toplice, dne 7. julija 2021