Uradni list

Številka 55
Uradni list RS, št. 55/2024 z dne 5. 7. 2024
Uradni list

Uradni list RS, št. 55/2024 z dne 5. 7. 2024

Kazalo

1957. Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o zazidalnem načrtu za območje Taborje II. Laško (2. spremembe in dopolnitve), stran 5190.

  
Na podlagi 117. in 119. člena v povezavi z drugo alinejo četrte točke 289. člena Zakona o urejanju prostora – ZUreP‐2 (Uradni list RS, št. 61/17, 175/20 – ZIUOPDVE, 199/21 – ZUreP‐3), 21. člena Statuta Občine Laško (Uradni list RS, št. 79/15 – uradno prečiščeno besedilo, 68/18, 61/19 in 157/20) in v povezavi s tretjim odstavkom 338. člena Zakona o urejanju prostora – ZUreP‐3 (Uradni list RS, št. 199/21, 18/23 – ZDU-1O, 78/23 – ZUNPEOVE, 95/23 – ZIUOPZP in 23/24) je Občinski svet Občine Laško na 12. redni seji dne 19. 6. 2024 sprejel
O D L O K 
o spremembah in dopolnitvah Odloka o zazidalnem načrtu za območje Taborje II. Laško (2. spremembe in dopolnitve) 
I. SPLOŠNE DOLOČBE 
1. člen 
(1) Ob upoštevanju Občinskega prostorskega načrta Občine Laško se sprejme Odlok o drugih spremembah in dopolnitvah Odloka o zazidalnem načrtu za območje Taborje II. Laško (v nadaljevanju kot 2SD ZN), ki ga je izdelala družba Urbi d.o.o., Oblikovanje prostora, Ljubljana, v letih 2022–2024, št. projekta 2179.
(2) Zazidalni načrt za območje Taborje II. Laško (Uradni list RS, št. 20/91, 4/10 – prve spremembe in dopolnitve; v nadaljevanju kot ZN 2006) je prostorski izvedbeni akt, s katerim se podrobneje načrtuje prostorska ureditev v območju enote urejanja prostora LAU-5 in določa pogoje za graditev in poseganje v prostor.
(3) Identifikacijska številka v zbirki prostorskih aktov je 3009.
2. člen 
(vsebina odloka) 
Odlok o 2SD ZN vsebuje:
I. splošne določbe
II. spremembe in dopolnitve
III. končne določbe.
3. člen 
(sestavni deli) 
Sestavni deli odloka o 2SD ZN so:
Tekstualni del: odlok o 2SD ZN
Grafični del:
Karta 1.0 Izsek iz kartografskega dela OPN Občine Laško s prikazom lege 2SD ZN 
Karta 2.0 Območje 2SD ZN z obstoječim parcelnim stanjem 
Karta 3.0 Vplivi in povezave s sosednjimi območji 
Karta 4.0 Zazidalna oziroma ureditvena situacija 
Karta 5.1 Potek omrežij in priključevanja objektov na GJI
Karta 5.2 Situacija prometne ureditve 
Karta 6.0 Ureditve za obrambo, varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami ter varstvo pred požarom 
Karta 7.0 Načrt parcelacije 
Spremljajoče gradivo:
izvleček iz OPN Občine Laško 
izhodišča 
prikaz stanja prostora 
strokovne podlage 
smernice 
mnenja 
elaborat ekonomike 
okoljske presoje 
obrazložitev in utemeljitev prostorskega akta 
povzetek za javnost. 
4. člen 
(območje urejanja) 
Območje 2SD ZN ureja zemljišče s parc. št. 120/5, *239/1, 119/2, vse k.o. 1025-Reka, v površini pribl. 1.192 m2. Območje je prikazano na Karti 2.0.
II. SPREMEMBE IN DOPOLNITVE 
5. člen 
Spremeni in dopolni se 3. člen odloka (Funkcija ureditvenega območja zazidalnega načrta) tako, da se doda sedmi odstavek, ki se glasi:
»Poleg navedenih vrst gradenj in drugih del v tem členu so na območju 2SD ZN dopustne tudi prizidave, odstranitve objektov, novogradnje, spremembe namembnosti v okviru dopustnih dejavnosti. Poleg navedenih dopustnih objektov glede na namen pa tudi telekomunikacijsko omrežje in naprave, vodnogospodarske ureditve, ureditve zelenih površin.«
6. člen 
Spremeni in dopolni se 4. člen odloka (Pogoji za arhitektonsko in urbanistično oblikovanje) tako, da se doda osmi odstavek, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN so pogoji za urbanistično in krajinsko oblikovanje območja ter za arhitektonsko oblikovanje objektov in naprav naslednji:
– v posamezni stanovanjski stavbi je dopustno eno stanovanje;
– tlorisne dimezije: podolgovat tlorisni gabarit, razmerje stranic min. 1:1,2;
– odmiki: praviloma min. 4 m od meje gradbene parcele ali do gradbene meje (za oporne zidove, enostavne in nezahtevne objekte kot npr. garaža, nadstrešnica, lopa, uta in sorodni pa 0 m do parcelne meje), odmik se meri horizontalno od ravnine najbolj izpostavljenega dela fasade (za izpostavljeni del fasade se ne štejejo balkoni, napušči, venci, obrobe in sorodni okrasni elementi fasade); manjši odmiki so dopustni s pisnim soglasjem soseda oziroma upravljavca javne površine ob zagotovljenih pogojih za varnost, rabo in vzdrževanje objekta;
– faktor zazidanosti: 0,4 (razmerje med zazidano površino in celotno površino gradbene parcele, v izračun faktorja zazidanosti se ne prištevajo površine enostavnih in nezahtevnih pomožnih objektov);
– etažnost: K+P+M;
– fasade: svetle in zemeljske barve, dopustna uporaba obložnih materialov (les, steklo, kovina, beton in drugi sodobni materiali); dopustna je uporaba fotonapetostnih modulov kot dela fasade;
– klet: površina kleti je lahko večja od tlorisa pritličja, če se s tem ne onemogoča ohranitev ali zasaditev dreves in grmovnic ter določbami za zagotovitev deleža zelenih površin na gradbeni parceli; odmik kleti: do gradbene meje, manjši odmik je dopusten s pisnim soglasjem soseda;
– streha: praviloma simetrična dvokapnica v naklonu 30°–45°, sleme vzporedno z daljšo stranico objekta, dopustne so dvokapnice v kombinaciji z ravnimi strehami in enokapnicami (pomožni objekti, nadstreški, garaže, prizidki in sorodni), odpiranje strešin s strešnimi okni ali frčadami (do največ 1/2 dolžine strešine), kolenčni zid max. 1,2 m, nad izzidki, balkon, obhodi, ipd. je dopustna izvedba izvlečenih strešin iz dvokapne strehe v istem naklonu strešine, kot ga ima osnovna streha;
– oblikovanje pomožnih, enostavnih in nezahtevnih objektov: dopustne so ravne ali enokapne strehe; lahko se stikajo z osnovnim objektom in med seboj, pri čemer so zagotovljeni vsi pogoji za varnost, rabo in vzdrževanje objekta;
– ograje: žične, lesene, zidane kot stebrički z vmesnimi lesenimi ali žičnimi polnili ali zasaditvijo živice. Ograjevanje s polnimi zidovi ni dopustno. Višine ograj so dopustne do 1.60 m, razen v primerih varovalnih in igriščnih ograj;
– namestitev naprav: dopustne so klimatske naprave, enostavne naprave za proizvodnjo električne energije na ali v zgradbo ali gradbeno inženirski objekt, pri čemer enostavna naprava ne sme presegati višine stavbe;
– dopustna je gradnja opornih zidov do višine 3,5 m.
Zazidalna oziroma ureditvena situacija je prikazana v grafični prilogi Karta 4.0.«
7. člen 
Za 5.a členom se doda nov 5.b člen, ki se glasi:
»Za območje 2SD ZN je načrtovana nova parcelacija, ki je prikazana v grafični prilogi Karta 7.0.«
8. člen 
Za 7.a členom se na koncu doda nov 7.aa člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo za izvedbo prometnih ureditev naslednji pogoji:
Zasnova prometne situacije je razvidna iz Karte 5.2.
Uredi se priključek na občinsko lokalno cesto, 200161, Laško–Tovsto–Brstnik (Cesta na Svetino).
Na gradbeni parceli se zagotavlja najmanj dve parkirni mesti na stanovanjsko enoto.
Zasnova in izvedba priključkov se lahko izvede tudi drugače (drugačne trase, rešitve), če so te skladne s projektnimi pogoji mnenjedajalcev in z njimi soglašajo pristojni mnenjedajalci.«
9. člen 
Za 7.b členom se na koncu doda nov 7.ba člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo za izvedbo meteorne in fekalne kanalizacije naslednji pogoji:
Zasnova projektnih rešitev in pogojev glede priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo je razvidna iz Karte 5.1.
Območje se priključuje na javno fekalno in meteorno kanalizacijo s trasnim potekom po cesti Taborje.
Odvajanje padavinskih voda z utrjenih površin v območju 2SD ZN je načrtovano v meteorno kanalizacijo.
Padavinske vode s streh objektov se lahko odvajajo v podzemne zbiralnike meteornih vod ali neposredno v meteorno kanalizacijo.«
10. člen 
Za 7.c členom se doda nov 7.ca člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo za izvedbo vodovodnega omrežja naslednji pogoji:
Zasnova projektnih rešitev in pogojev glede priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo je razvidna iz Karte 5.1.
Območje se priključuje na traso vodovoda PE 80 d 110, ki poteka po Cesti na Svetino.«
11. člen 
Za 7.č členom se doda nov 7.ča člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo za izvedbo elektroenergetske infrastrukture naslednji pogoji:
Zasnova projektnih rešitev in pogojev glede priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo je razvidna iz Karte 5.1.
Območje se priključuje na traso elektrovoda, ki poteka po vzhodni strani območja 2SD ZN. Možna je prestavitev NN 1 kV voda na S stran območja OPPN na parc. št. 121/10 do obstoječega električnega kabelskega jaška. Obstoječa razdelilna in električna omarica se prestavita S od priključka na Cesto na Svetino.
Pri ureditvi električnih vodov na območju 2SD ZN se upošteva idejni načrt elektrifikacije Ureditev električnih vodov na območju SD ZN Taborje II, Elektro Celje, št. projekta 106/23, feb. 2023.
Vsi predvideni NN 1 kV kabli v območju 2SD ZN se položijo v zaščitne cevi, s čimer se mehansko zaščitijo. Varovalni pas NN podzemnega el. en. voda meri 1 m od osi voda. Zasaditev (dreves, grmičevja ipd.) v tem pasu ni dopustna. Zasaditev je možna v min. oddaljenosti debla od trase NN el. en. voda 2,5 m, ob tem pa je treba kable položiti v mapitel cev ø 160 mm v dolžini pričakovane razrasti koreninskega sistema zasaditve.«
12. člen 
Za 7.d členom se doda nov 7.da člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo za izvedbo omrežja elektronskih komunikacij naslednji pogoji:
Zasnova projektnih rešitev in pogojev glede priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo je razvidna iz Karte 5.1.
Območje se priključuje na traso elektronskih komunikacij JV od območja 2SD ZN, ki poteka preko zemljišča s parc. št. 121/10, 124/36, 124/37 itd. proti jugu.«
13. člen 
Za 7.f členom se doda nov 7.fa člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo za izvedbo plinovodnega omrežja naslednji pogoji:
Zasnova projektnih rešitev in pogojev glede priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo je razvidna iz Karte 5.1.
Območje se lahko priključi na zgrajeno distribucijsko plinovodno omrežje, odsek L11-PE63, ki poteka po Cesti na Svetino, z varovalnim 5-metrskim pasom, merjeno na vsako stran osi. Gradnjo novega plinovodnega omrežja in priključkov lahko izvede le sistemski operater ali pooblaščeni izvajalci pod nadzorom sistemskega operaterja. Vsa križanja plinovoda z načrtovanimi vodi in priključki na gospodarsko javno infrastrukturo morajo biti predvideni pod kotl 30°–90° in v projektni dokumentaciji prikazani ter in projektno obdelani. V 2,5 m pasu na obeh straneh distribucijskega plinovoda ni dopustno sajenje dreves ali grmičevja s koreninami, globljih od 0,5 m. Pri umeščanju predvidenih ureditev v prostor in določitvi odmikov od obstoječe plinovodne infrastrukture je treba, poleg vseh veljavnih predpisov in normativov, upoštevati pravilnik o tehničnih pogojih za graditev, obratovanjein vzdrževanje plinovodov z največjim delovnim tlakom do vključno 16 bar.«
14. člen 
Za 7.g členom se doda nov 7.ga člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo za ogrevanje objektov naslednji pogoji:
– objekti se lahko priključijo na plinovodno omrežje v soglasju z upravljavcem;
– na območju urejanja je za ogrevanja objekta dovoljena uporaba trdega goriva ali kurilnega olja;
– dovoljenji so drugi alternativni viri ogrevanja (sončna energija, biomasa, toplotna črpalka …).«
15. člen 
Za 7.h členom se doda nov 7.ha člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo za odlaganje odpadkov naslednji pogoji:
– komunalne odpadke je treba odvažati na odlagališče komunalnih odpadkov. Tip in velikost zabojnika določi upravljavec odvoza odpadkov;
– dostop do zabojnikov mora biti vedno dostopen smetarskim vozilom za odvoz zbranih odpadkov;
– vsi koristniki odvoza komunalnih odpadkov so dolžni ravnati v skladu z odlokom, veljavnim na območju Občine Laško«.
16. člen 
V poglavju V. Rešitve za celostno ohranjanje kulturne dediščine in varstvo okolje se za 7.i členom doda nov 7.j člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN veljajo naslednji ukrepi za varstvo arheoloških ostalin:
– strokovni nadzor nad posegi: zaradi varstva arheoloških ostalin je treba Zavodu za varstvo kulturne dediščine Slovenije skladno s predpisi s področja varstva kulturne dediščine omogočiti dostop do zemljišč, kjer se bodo izvajala zemeljska dela in opravljanje strokovnega nadzora nad posegi; lastnik zemljišča/investitor/odgovorni vodja naj o dinamiki gradbenih del obvesti pristojno območno enoto Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije vsaj 10 dni pred pričetkom zemeljskih del;
– odkritje arheološke ostaline: ob vseh posegih v zemeljske plasti velja obvezujoč splošni arheološki varstveni režim, ki najditelja/lastnika zemljišča/investitorja/odgovornega vodjo del ob odkritju arheološke ostaline zavezuje, da najdbo zavaruje nepoškodovano na mestu odkritja in o najdbi takoj obvesti pristojno enoto Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, ki situacijo dokumentira v skladu z določili arheološke stroke: ob morebitnem odkritju arheoloških ostalin, ki jim grozi nevarnost poškodovanja ali uničenja, lahko pristojni organ to zemljišče z izdajo odločbe določi za arheološko najdišče, dokler se ne opravijo raziskave arheoloških ostalin oziroma se omeji ali prepove gospodarska in druga raba zemljišča, ki ogroža obstoj arheološke ostaline.
Na območju 2SD ZN veljajo naslednji ukrepi za varstvo tal in voda:
– padavinske vode se odvajajo v javno meteorno kanalizacijo, pri čemer je treba predvideti zadrževanje padavinskih voda pred iztokom. Zadrževalnik mora biti dimenzioniran tako, da maksimalni odtok po izvedenih gradnji ne preseže odtoka pred gradnjo ob upoštevanju 15-minutnega naliva z enoletno povratno dobo. Sestavni del dokumentacije za gradnjo objektov mora biti dimenzioniranje in detajl zadrževalnika z ovrednotenjem količin;
– odtok iz utrjenih površin se uredi z ustreznim lovilcem olj skladno s SIST EN 858-2;
– med gradnjo ni dovoljeno odlagati gradbenega in izkopanega materiala na vodna ali priobalna zemljišča, na brežine in v pretočne profile vodotokov, na poplavno ogrožena območja, na nestabilna mesta ali na mesta, kjer bi lahko prišlo do splazitve ali erodiranja;
– po končani gradnji je treba odstraniti vse postavljene provizorije za potrebe gradnje in odstraniti vse ostanke začasnih deponij. Vse z gradnjo prizadete površine je treba krajinsko ustrezno urediti;
– na odkopnih površinah je treba po zaključenih delih izvesti protierozijske ukrepe kot so zatravitev razgaljenih površin, odvodnjavanje padavinskih vod in druge ukrepe za preprečitev erozije;
– pri projektiranju in gradnji objektov je treba upoštevati izdelano Geološko-geomehansko poročilo, Geomet d.o.o., št. elaborata 6-1/2023, jan. 2023, in sicer:
– vsa zemeljska dela, ki se bodo izvajala pri gradnji objekta, se morajo izvajati pod stalnim nadzorom geomehanika; 
– v fazi DGD se na lokaciji sprednjega dela objekta izvedejo dodatne preiskave z najmanj 1 vrtino za določitev natančne globine kompaktne podlage; 
– za preprečitev dotoka podzemnih in zalednih vod se okoli objektov na koti temeljenja položi horizontalna drenaža s kontroliranim odvodom vode, zunanja ureditev pa se izvede tako, da ne zamaka temeljnih tal pod njimi. Drenažna cev naj se položi na podložni beton, zasipa s prodnatim filtrskim materialom in zaščiti z uporabo ločilnega geosintetika 150 g/m2;
– pod temeljno ploščo se izvede dobro zgoščen in zbit nasip, nasipni material (tampon frakcije 0/32 mm) je treba vgrajevati po plasteh, debeline do 0,3 m in ga sproti komprimirati, zbitost nasipa se preverja z meritvami z dinamično ploščo (dinamični deformacijski modul (Evd) tal minimalno 40 MPa), če je debelina nasutja večja, se lahko spodnje nasutje izvede iz manj kakovostnega materiala (odstrel, gramoz, frakcij 0/200 mm); 
– pri izkopu je treba zagotoviti, da bo na celotnem tlorisu objekta enaka sestava materiala (grušč), da ne pride do diferenčnih posedkov na objektu; 
– pri projektiranju in gradnji opornega zidu je treba upoštevati: 
– najprej se izvedejo zgornji oporni zidovi, ki so locirani ob cesti; 
– zagotoviti temeljenje na celotnem pasovnem temelju opornega zidu v homogenem srednje gostem grušču; 
– izza vkopanih sten in opornega zidu je obvezna izvedba drenaže z iztokom zalednih vod; 
– vsa zemeljska dela in temeljenje objekta naj se izvede v suhem obdobju v najkrajšem možnem času, saj se geomehanske karakteristike temeljnih tal ob povečani vlagi bistveno poslabšajo (maksimalno 2 meseca) 
– trajni vkopi brez dodatnih podpornih ukrepov se v peskih in gruščih izvedejo v razmerju 2:3 ter zatravijo ali ustrezno proti erozijsko zaščitijo. 
Na območju 2SD ZN veljajo naslednji ukrepi za varovanje zdravja ljudi pred vplivi iz okolja:
– prezračevalne, ogrevalne in hladilne naprave, ki so lahko pomemben vir hrupa, je treba umestiti na ali v objekte tako, da pri najbližjih sosednjih stavbah z varovanimi prostori ne bodo povzročali prekomernih ravni hrupa za nočni čas;
– strehe objektov se naj uredijo tako, da je na njihovo površino možno namestiti kolektorje za toplo vodo ali panele za pridobivanje električne energije, ki jih je treba prioritetno uporabljati za lastne potrebe;
– za ogrevanje in hlajenje objektov naj se v čim večji meri uporabljajo obnovljivi viri energije (sonce, voda, zrak, geotermalna energija) ali elektrika in plin oziroma lesna biomasa v skupni kotlovnici;
– javno razsvetljavo in zunanjo razsvetljavo objektov naj se prilagodi zahtevam Uredbe o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja (ULRS 81/07, 109/07, 62/10, 46/13, 44/22 – ZVO-2) in zagotovi, da mejne vrednosti svetlobnega sevanja na oknih varovanih prostorov ne bodo presežene;
– zagotoviti ustrezno osončenje bivalnih prostorov najbližjih sosednjih stavb, ki naj bo vsaj 1 uro za en bivalni prostor posameznega stanovanja na dan 21. decembra.
17. člen 
Spremeni in dopolni se 8. člen odloka (Tolerance) tako, da se doda tretji odstavek, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN so dovoljene naslednje tolerance:
Pri pripravi projektne dokumentacije za gradbeno dovoljenje so dopustna odstopanja od funkcionalnih, tehničnih in oblikovalskih rešitev, določenih s tem odlokom, če se pri nadaljnjem podrobnejšem proučevanju tehnoloških, prometnih, geoloških, hidroloških, geomehanskih in drugih razmer pridobijo tehnične rešitve, ki so primernejše s funkcionalnega, tehničnega, tehnološkega ali okoljevarstvenega vidika. Odstopanja od tehničnih rešitev morajo biti usklajena z veljavnimi predpisi in ne smejo poslabšati bivalnih in delovnih razmer na območju 2SD ZN ali na sosednjih območjih ter ne smejo biti v nasprotju z javnimi koristmi. Z dopustnimi odstopanji mora soglašati tisti projektni mnenjedajalec, v katerega pristojnost posega odstopanje.
Prav tako so možna tudi odstopanja in spremembe pri izgradnji gospodarske javne infrastrukture, če se ugotovijo boljše rešitve in se s tem ne spremeni osnovna funkcija infrastrukture, z njimi pa soglašajo pristojni mnenjedajalci.«
18. člen 
V poglavju VI., Rešitve in ukrepi za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, vključno z varstvom pred požarom, se za 8.a členom se doda nov 8.aa člen, ki se glasi:
»Na območju 2SD ZN morajo biti pri projektiranju in gradnji objektov upoštevani prostorski ter gradbeno tehnični ukrepi, s katerimi bodo zagotovljeni:
– pogoji za varen umik ljudi in premoženja iz objekta, ustrezna kapaciteta in razporeditev poti umika,
– potrebni odmiki med objekti, ki upoštevajo smernice in ustrezne požarne ločitve objektov, s katerimi se zagotavlja omejevanje širjenja ognja ob požaru;
– zadostna oskrba z vodo, ki upošteva ognjeodpornost konstrukcije objekta in gorljivih materialov v objektu ter predvideno prostornino objekta oziroma največjega požarnega sektorja. Požarna voda mora biti zagotovljena ali iz vodovodnega omrežja ali z drugimi tehničnim rešitvami.
Za intervencijski promet in intervencijske dostope do objektov se namenjajo načrtovane prometne površine. Pri projektiranju in gradnji objektov morajo biti upoštevana požarna tveganja.
Voda za gašenje se zagotavlja iz obstoječega javnega hidrantnega omrežja. Nadzemni hidrant je ob cestišču javne poti in je oddaljen manj kot 80 m od vhodov v stavbe.Preprečevati je treba tiste posege v prostor, ki bi lahko bistveno spremenili funkcioniranje v prostoru ob elementarnih nesrečah (poplav, plazov, potresov, izlitij nevarnih snovi ipd.) ali vojnega ogrožanja.
V območju 2SD ZN morajo biti objekti protipotresno projektirani in grajeni, upoštevaje projektni pospešek tal 0,225 g pri povratni dobi 475 let. Tla v območju 2SD ZN so tipa B, za katera velja hitrost širjenja strižnih valov vs,30 >250 m/s v skladu z Eurocode 8.
V nobenem primeru se ne sme nekontrolirano spuščati meteornih, drenažnih in odpadnih vod po terenu navzdol.«
III. KONČNE DOLOČBE 
19. člen 
Nadzor nad izvajanjem 2SD ZN izvajajo pristojne inšpekcijske službe in pooblaščena uradna oseba.
20. člen 
Odlok je javno objavljen na spletni strani Občine Laško in je na vpogled na Občini Laško ter v prostorskem informacijskem sistemu.
21. člen 
Ta odlok začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 3503-0002/2022
Laško, dne 19. junija 2024
Župan 
Občine Laško 
Marko Šantej 

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti