Vlaganje in reševanje revizijskih zahtevkov v praksi
Leto izdaje: 2014
Založba: Uradni list RS
Vezava: mehka
ISBN: 978-961-204-524-1
Ocena:
V Republiki Sloveniji se vloži več kot petsto revizijskih zahtevkov na leto, s tem pa se naša država uvršča v evropski vrh po številu vloženih pravnih sredstev v pravu javnih naročil.
Priročnik je praktičen pregled vseh faz pred in med vložitvijo revizijskega zahtevka ter po vložitvi zahtevka. V veliko oporo bo ne samo vlagateljem, ki želijo uspeti s svojim revizijskim zahtevkom, in naročnikom, ki se srečujejo z vprašanjem, kako čim hitreje končati revizijski postopek, temveč tudi vsem drugim udeležencem javnih naročil, ki jim daje praktične nasvete.
Knjiga je razdeljena na dva dela:
– v prvem delu obravnava vlaganje revizijskih zahtevkov, med drugim vrste in načine izdaje odločitev o javnih naročilih, pravice in dolžnosti subjektov ob vpogledu v konkurenčne ponudbe, pojem in pasti dodatne obrazložitve naročnikove odločitve, institut spremembe naročnikove odločitve in najpogostejše zmote ob tem, aktivno legitimacijo vlagateljev, način, roke in druga vprašanja, povezana z vlaganjem revizijskega zahtevka in pritožbami bodisi zaradi zavrženja revizijskega zahtevka ali zaradi stroškov revizijskega postopka,
– v drugem delu gre za reševanje revizijskih zahtevkov, pri tem pa avtorica podrobno predstavi obvezna ravnanja naročnikov po vloženem revizijskem zahtevku, možnosti, ki jih ima naročnik po prejetem revizijskem zahtevku, dileme v zvezi z vročanjem, naloge in način delovanja Državne revizijske komisije, stroške, povezane s pravnim varstvom v javnem naročanju, ter možnost sodnega varstva in odškodninsko odgovornost naročnikov.
Oba dela knjige sta povezana v celoto, ki udeležencem javnega naročanja zagotavlja celosten in analitičen pregled institutov pravnega varstva v postopkih javnega naročanja. Gre za delo, ki smo ga v našem pravnem redu nujno potrebovali.