Uradni list

Številka 53
Uradni list RS, št. 53/2024 z dne 28. 6. 2024
Uradni list

Uradni list RS, št. 53/2024 z dne 28. 6. 2024

Kazalo

1834. Pravilnik o izvajanju subvencioniranega prevoza, stran 4946.

  
Na podlagi drugega, šestega in desetega odstavka 114.b člena in prvega odstavka 114.e člena Zakona o prevozih v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 6/16 – uradno prečiščeno besedilo, 67/19, 94/21, 54/22 – ZUJPP, 105/22 – ZZNŠPP, 18/23 – ZDU-1O in 23/24) ter v zvezi z 2. členom Zakona o prevoznih pogodbah v železniškem prometu (Uradni list RS, št. 61/00 in 18/23 – ZDU-1O) minister za okolje, podnebje in energijo izdaja
P R A V I L N I K 
o izvajanju subvencioniranega prevoza 
1. člen 
(vsebina) 
Ta pravilnik določa vrste in obdobje veljavnosti subvencioniranih vozovnic za upravičence, pogoje za nakup vozovnic, vrste, način in postopek izvajanja subvencioniranega prevoza, način obračunavanja in plačevanja subvencije, poročanje, postopek in način vračila subvencije, postopek za sklenitev pogodbe iz drugega odstavka 114.c člena Zakona o prevozih v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 6/16 – uradno prečiščeno besedilo, 67/19, 94/21, 54/22 – ZUJPP, 105/22 – ZZNŠPP, 18/23 – ZDU-1O in 23/24; v nadaljnjem besedilu: zakon) ter izvajanje nadzora nad delom izvajalca.
2. člen 
(vrste in obdobje veljavnosti subvencioniranih vozovnic) 
(1) Subvencionirana vozovnica je lahko mesečna vozovnica ali vozovnica za deset voženj na mesec. Mesečna vozovnica omogoča neomejeno število voženj na celotnem območju Republike Slovenije, vozovnica za deset voženj na mesec omogoča deset voženj na celotnem območju Republike Slovenije.
(2) Upravičenec se odloči za nakup mesečne ali letne subvencionirane vozovnice iz prejšnjega odstavka. Letna vozovnica za dijaka se izda za obdobje od 1. septembra do 31. avgusta tekočega šolskega leta. Letna vozovnica za študenta se izda za obdobje od 1. oktobra do 30. septembra tekočega študijskega leta. Letna vozovnica za udeleženca izobraževanja odraslih se izda za obdobje od 1. septembra do 31. avgusta oziroma od 1. oktobra do 30. septembra tekočega šolskega leta.
(3) Ne glede na določbe prvega in drugega odstavka tega člena se upravičencem iz sedmega, osmega in devetega odstavka 114.b člena zakona izda letna vozovnica za obdobje veljavnosti 12 mesecev od dneva izdaje vozovnice, ki omogoča neomejeno število voženj na celotnem območju Republike Slovenije.
3. člen 
(vloga za izdajo subvencionirane vozovnice za dijake, študente in udeležence izobraževanja odraslih) 
(1) Vloga za izdajo subvencionirane vozovnice za upravičence iz prvega odstavka 114.b člena zakona je lahko pisna ali elektronska. Upravičenec mora pred pridobitvijo subvencionirane vozovnice v novem šolskem ali študijskem letu oddati vlogo pri izvajalcu ali vlogo oddati elektronsko. Upravičenec odda vlogo pri izvajalcu na način, da na prodajno mesto izvajalca predloži osebni dokument, na podlagi katerega izvajalec v evidenco subvencij prevozov vnese vlogo za tekoče šolsko oziroma študijsko leto. Povezava do elektronske vloge se objavi na spletnih straneh ministrstva za JPP, organa JPP, ministrstva, pristojnega za digitalno preobrazbo, ter na prodajnih mestih in spletnih straneh izvajalcev.
(2) Vloga vsebuje podatke o upravičencu, zakonitem zastopniku, če gre za mladoletnega upravičenca, in statusu upravičenca v obdobju koriščenja subvencije prevoza. Če se upravičenec izobražuje v tujini, pri izvajalcu predloži potrdilo o vpisu v vzgojno-izobraževalni oziroma študijski program. Upravičenec iz 114.g člena zakona, ki uporablja javni prevoz, vlogi predloži obrazložen sklep o ugotovljeni težji ali težki gibalni oviranosti, ki ga v skladu s svojimi internimi akti izda pristojna komisija posameznega visokošolskega zavoda, na katerega je upravičenec vpisan, ali zdravniško potrdilo o težji ali težki gibalni oviranosti.
(3) V primeru spremembe statusa, izobraževalnega programa ali izobraževalne ustanove upravičenec v roku pet delovnih dni od nastanka spremembe odda novo vlogo na prodajno mesto izvajalca.
(4) Upravičenec iz 114.g člena zakona, ki ne more uporabljati javnega prevoznega sredstva in kjer na relaciji od kraja bivanja do kraja izobraževanja ni organiziran prevoz s prilagojenimi vozili za prevoz gibalno oviranih oseb ter bo za relacijo, do katere je upravičenec do brezplačnega prevoza, uporabljal lasten prevoz s prilagojenim vozilom, vlogo za povračilo stroškov prevoza odda na ministrstvo, pristojno za javni potniški promet v notranjem in čezmejnem prometu (v nadaljnjem besedilu: ministrstvo za JPP). Vlogo in obvezne priloge iz petega odstavka tega člena upravičenec lahko vloži osebno, po pošti ali elektronski pošti. Upravičencu oziroma njegovemu zakonitemu zastopniku se krijejo stroški prevoza.
(5) Upravičenec iz prejšnjega odstavka vlogi predloži:
– homologacijo prilagojenega vozila za prevoz težje in težko gibalno oviranih oseb na invalidskem vozičku,
– številko potrdila o tehnično ustreznem vozilu,
– veljavno registracijo vozila z nezgodnim zavarovanjem potnikov,
– številko vozniškega dovoljenja voznika, ki bo opravljal prevoz,
– obrazložen sklep o ugotovljeni težji ali težki gibalni oviranosti, ki ga v skladu s svojimi internimi akti izda pristojna komisija posameznega visokošolskega zavoda, na katerega je upravičenec vpisan, ali zdravniško potrdilo o težji ali težki gibalni oviranosti.
(6) V primeru spremembe statusa, izobraževalnega programa, izobraževalne ustanove ali stalnega ali začasnega naslova, ki se upošteva pri določitvi razdalje pri obračunu povračila stroškov prevoza, upravičenec iz četrtega odstavka tega člena v roku pet delovnih dni od nastanka spremembe odda novo vlogo na ministrstvo za JPP.
4. člen 
(vloga za izdajo subvencionirane vozovnice za upokojence, osebe starejše od 65. let, imetnike EU kartice ugodnosti za invalide in vojne veterane) 
(1) Vloga za izdajo subvencionirane vozovnice za upravičence iz sedmega, osmega in devetega odstavka 114.b člena zakona je lahko pisna ali elektronska. Upravičenec mora pred pridobitvijo subvencionirane vozovnice izvajalcu predložiti popolno pisno vlogo za izdajo subvencionirane vozovnice na obrazcu, ki je kot Priloga 1 sestavni del tega pravilnika, ali vlogo odda elektronsko. Obrazec pisne vloge in povezava do elektronske vloge se objavita na spletnih straneh ministrstva za JPP, organa JPP, ministrstva, pristojnega za digitalno preobrazbo, ter na prodajnih mestih in spletnih straneh izvajalcev.
(2) Vloga vsebuje podatke o upravičencu in statusu upravičenca v obdobju koriščenja prevoza. Upravičenec iz osmega odstavka 114.b člena zakona vlogi predloži EU kartico ugodnosti za invalide. Upravičenec iz devetega odstavka 114.b člena zakona vlogi predloži izkaznico ali veljavno odločbo vojnega veterana. Za upravičence iz sedmega odstavka 114.b člena zakona se podatek o statusu pridobi avtomatsko iz uradnih evidenc.
(3) Upravičenec lahko odda eno vlogo za izdajo subvencionirane vozovnice. Vlogo za izdajo nove subvencionirane vozovnice sme upravičenec vložiti največ 30 dni pred iztekom veljavnosti stare subvencionirane vozovnice.
(4) Za vsako spremembo podatkov, ki vpliva na uveljavljanje pravice do prevoza, upravičenec v roku pet delovnih dni od nastanka spremembe pri izvajalcu vloži novo pisno vlogo ali veljavno vlogo prekliče oziroma vloži novo elektronsko vlogo ali veljavno vlogo prekliče. Nova pisna oziroma elektronska vloga se vloži v primeru spremembe statusa upravičenca. Preklic pisne oziroma elektronske vloge se izvede v primeru prenehanja statusa.
(5) Izvajalec originale pisnih vlog arhivira in jih v fizični obliki hrani dve leti od vnosa vloge v evidenco subvencije prevoza. Po preteku tega obdobja jih uniči.
(6) Izvajalec elektronske vloge arhivira in hrani v elektronski obliki dve leti od vnosa vloge v evidenco subvencije prevoza. Po preteku tega obdobja jih uniči oziroma izbriše.
5. člen 
(nakup subvencionirane vozovnice) 
(1) Upravičenec izvede nakup subvencionirane vozovnice preko spleta pri izvajalcih, ki omogočajo spletni nakup subvencionirane vozovnice, na podlagi šifre elektronske vloge iz evidence subvencije prevoza oziroma nakup izvede na prodajnih mestih izvajalcev.
(2) Izvajalec začne postopek izdaje subvencionirane vozovnice na podlagi šifre vloge iz evidence subvencije prevoza. Če se za upravičenca iz povezanih uradnih evidenc ne pridobijo vsi podatki za odobritev pravice do subvencioniranega prevoza, se vloga upravičenca zavrže že pred vnosom v evidenco subvencije prevoza.
(3) Izvajalec izda upravičencu subvencionirano vozovnico za območje Slovenije v medkrajevnem avtobusnem prevozu potnikov oziroma železniškem prevozu potnikov v 2. razredu potniškega vlaka.
(4) Ne glede na prejšnji odstavek izvajalec izda subvencionirano vozovnico za mestni potniški promet na način, kot je to določeno s pogodbo med ministrstvom za JPP, organom JPP, izvajalcem in upravljavcem mestnega linijskega prevoza potnikov.
6. člen 
(enkratni nakup subvencionirane vozovnice) 
(1) Upravičenec lahko v enem mesecu kupi ali pridobi le eno subvencionirano vozovnico (v nadaljnjem besedilu: enkratni nakup vozovnice).
(2) V postopku izdaje subvencioniranih vozovnic izvajalec upošteva enkratni nakup subvencionirane vozovnice.
7. člen 
(poročanje) 
(1) Izvajalec sproti v evidenco subvencij prevoza sporoča podatke o prejetih vlogah, izdanih subvencioniranih vozovnicah ter morebitnih preklicih in spremembah vlog ali izdanih subvencioniranih vozovnic.
(2) Izvajalec podatke iz prejšnjega odstavka sporoča s pošiljanjem podatkov preko spletnih storitev.
(3) Podrobnejši način poročanja ter vsebina in oblika podatkov za poročanje se podrobneje določijo v tehnični dokumentaciji evidence subvencije prevoza.
8. člen 
(plačilo subvencionirane vozovnice) 
(1) Plačilo subvencionirane vozovnice upravičenec izvede pri kateremkoli izvajalcu.
(2) Upravičenec plača subvencionirano vozovnico v medkrajevnem avtobusnem prevozu potnikov oziroma železniškem prevozu potnikov v 2. razredu potniškega vlaka pri izvajalcu, ki mu izda subvencionirano vozovnico. Upravičenec lahko pri izvajalcu medkrajevnega avtobusnega ali železniškega prevoza izvede tudi doplačilo in prevzem subvencionirane vozovnice za mestni promet. Doplačilo za mestno subvencionirano vozovnico se izvede za isto obdobje, kot je bilo izvedeno plačilo za medkrajevno subvencionirano vozovnico ali pa za posamezni mesec.
9. člen 
(subvencija prevoza za lastne potrebe ali posebnega linijskega prevoza) 
Subvencija izvajalcu prevoza za lastne potrebe ali posebnega linijskega prevoza se za prevoz upravičencev iz tretjega odstavka 114.c člena zakona za izdano subvencionirano vozovnico določi v višini polne cene subvencionirane vozovnice, kot jo določa pravilnik, ki ureja cene subvencioniranega prevoza.
10. člen 
(subvencija v notranjem železniškem prometu) 
(1) Izračun višine subvencije izvajalcem za prevoz upravičencev v notranjem železniškem prometu se izvede mesečno na podlagi števila potnikov imetnikov enotne vozovnice, upravičencev, ki se validirajo na voznih sredstvih izvajalca, in povprečne razdalje, ki so jo v mesecu obračuna opravili imetniki enotne vozovnice v notranjem železniškem prometu. Osnova za izračun je mesečno poročilo iz evidence enotne vozovnice, ki vsebuje podatke o številu potniških kilometrov v notranjem železniškem prometu, številu uspešnih validacij imetnikov enotne vozovnice v železniškem prometu, številu uspešnih validacij upravičencev ter plačilih upravičencev izvajalcu v mesecu obračuna, ki ga izvajalec potrdi do petega dne v mesecu za pretekli mesec.
(2) Povprečna razdalja, ki se upošteva pri določitvi višine tarife, se določi po naslednji enačbi:
PR = ŠtPkm/ŠtV, 
pri čemer je:
PR: povprečna razdalja, ki se upošteva pri določitvi višine tarife za obračun višine subvencije,
ŠtPkm: število potniških kilometrov v notranjem železniškem prometu v mesecu obračuna,
ŠtV: število uspešnih validacij imetnikov enotne vozovnice v notranjem železniškem prometu.
(3) Izračun višine subvencije za izvajanje prevoza upravičencev, ki imajo subvencionirano vozovnico za mestni linijski prevoz v skladu z 11. členom tega pravilnika in se validirajo na prevoznih sredstvih izvajalca v notranjem železniškem prometu med postajami in postajališči znotraj območja mestnega linijskega prevoza potnikov, se določi po naslednji enačbi:
SUBm = Cv*K*ŠtVm, 
pri čemer je:
SUBm: višina subvencije za izvajanje prevoza upravičencev, ki imajo subvencionirano vozovnico za mestni linijski prevoz v skladu z 11. členom tega pravilnika in se validirajo na prevoznih sredstvih izvajalca v notranjem železniškem prometu med postajami in postajališči znotraj območja mestnega linijskega prevoza potnikov;
CEV: cena enkratne enosmerne ali dnevne vozovnice, kupljene v predprodaji za posamezno mestno območje;
K: koeficient;
ŠtVm: število uspešnih validacij imetnika vozovnice za mestni linijski prevoz potnikov v posameznem mestnem območju na prevoznih sredstvih izvajalca.
(4) Vrednost K iz prejšnjega odstavka se določi v skladu s petim odstavkom 11. člena tega pravilnika.
(5) Za izvajalca se določi višina subvencije na podlagi naslednje enačbe:
SUB = (ŠtV*T) – Pl + SUBm, 
pri čemer je:
SUB: višina subvencije, ki pripada izvajalcu;
ŠtV: število uspešnih validacij upravičencev iz 114.b člena zakona na prevoznih sredstvih izvajalca v mesecu obračuna;
T: cena enkratne vozovnice za PR iz drugega odstavka člena;
Pl: plačila upravičencev izvajalcu v mesecu obračuna;
SubM: višina subvencije iz tretjega odstavka člena.
11. člen 
(subvencija v mestnem linijskem prevozu potnikov) 
(1) Ministrstvo za JPP in organ JPP z izvajalcem mestnega linijskega prevoza potnikov v posameznem mestnem območju skleneta pogodbo o zagotavljanju subvencioniranih prevozov upravičencev iz 114.b člena zakona.
(2) Do subvencije za izdano subvencionirano vozovnico v mestnem linijskem prevozu potnikov je upravičen izvajalec mestnega linijskega prevoza, ki ima z upravljavcem mestnega linijskega prevoza sklenjeno pogodbo.
(3) Izvajalec je upravičen do višine subvencije, ki se izračuna po naslednji enačbi:
S=(CEV*K*ŠtV) – Cv + Cmv, 
pri čemer je:
S: subvencija za uporabo mestne vozovnice v območju mestnega linijskega prevoza;
CEV: cena enkratne enosmerne ali dnevne vozovnice kupljene v predprodaji za posamezno območje mestnega linijskega prevoza;
K: koeficient;
ŠtV: število uspešnih validacij uporabnika mestne vozovnice v območju mestnega linijskega prevoza;
Cv: skupna cena vozovnic, ki jo plačajo upravičenci izvajalcu za izvajanje prevoza, ki ga ta ne opravlja;
Cmv: skupna cena vozovnic za mestni linijski prevoz, ki jo plačajo upravičenci izvajalcem, ki tega prevoza ne opravljajo.
(4) Kadar sta za posamezno območje mestnega linijskega prevoza določeni cena enkratne enosmerne in cena dnevne vozovnice kupljeni v predprodaji, se pri obračunu višine subvencije v mestnem linijskem prevozu upošteva cena vozovnice, ki je nižja.
(5) Vrednost K iz tretjega odstavka tega člena se na letni ravni določi na podlagi števila uspešnih validacij potnikov z mestno vozovnico in števila vseh potnikov v območju mestnega linijskega prevoza. Vrednost K je omejena z zgornjo mejo, ki zanaša 0,98, in s spodnjo mejo, ki znaša 0,45 in je odvisna od vrste produkta v posamezni občini.
(6) Ne glede na tretji odstavek tega člena višina subvencije za izvajalca iz prvega odstavka tega člena ne sme biti višja od izpada prihodkov v tekočem letu glede na prihodke od prodaje vozovnic in prihodke od subvencioniranih vozovnic v letu 2023 v mestnem linijskem prevozu. Za izračun se upoštevajo prihodki iz prodaje vozovnic in subvencije, ki jih prejme izvajalec za sofinanciranje vozovnic upravičencev za mestni potniški promet. Pri izračunu višine izpada prihodkov v tekočem letu se pri določanju višine subvencije za upravičence po tem pravilniku upošteva vrednost koeficienta, ki je v tekočem letu določena s pogodbo iz prvega odstavka tega člena.
(7) Izplačilo subvencije se ustavi, ko letni znesek izplačane subvencije doseže izpad prihodkov iz prejšnjega odstavka.
(8) Če izvajalec mestnega linijskega prevoza potnikov zaradi bistveno povečanega števila upravičencev poveča obseg števila kilometrov mestnega linijskega prevoza potnikov za več kot 5 % glede na preteklo leto, je upravičen do sofinanciranja dodatnih kilometrov na podlagi odobrenega predloga o povečanju obsega. Sofinanciranje je dovoljeno v višini 75 % operativnih stroškov izvajanja mestnega prometa za tekoče leto. Izvajalec predlaga povečanje obsega mestnega linijskega prometa na podlagi analize števila potnikov, zasedenosti vozil v koničnem času in s predložitvijo potrjenih operativnih stroškov na kilometer. Za izvedbo sofinanciranja se sklene aneks k pogodbi za izvajanje subvencioniranih prevozov.
(9) Do subvencije v mestnem linijskem prevozu je upravičen organizator prevoza za lastne potrebe ali posebnega linijskega prevoza v zavodu za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, v katerem se upravičenec izobražuje, kot je določeno s pogodbo med izvajalcem prevoza, ministrstvom za JPP in organom JPP.
12. člen 
(vračilo plačila subvencionirane mesečne vozovnice) 
(1) Izvajalec na zahtevo upravičenca prekliče neuporabljeno subvencionirano mesečno vozovnico pred začetkom veljavnosti, na dan nakupa ali v času veljavnosti vozovnice. Upravičencu se vrne celotni znesek plačila.
(2) Vračilo plačila za subvencionirano mesečno vozovnico, ki je bila uporabljena in je aktivna, ni možno.
(3) Preklicana subvencionirana mesečna vozovnica se ne subvencionira.
13. člen 
(vračilo plačila subvencionirane letne vozovnice) 
(1) Izvajalec na zahtevo upravičenca prekliče neuporabljeno subvencionirano vozovnico pred začetkom veljavnosti, na dan nakupa ali v času veljavnosti vozovnice. Upravičencu se vrne celotni znesek plačila.
(2) Izvajalec v primeru vračila neuporabljene subvencionirane vozovnice in vračila celotnega zneska plačila upravičenca poroča o preklicu poročane subvencionirane vozovnice.
(3) Preklic uporabljene subvencionirane vozovnice v času veljavnosti se izvede z zadnjim dnem tekočega meseca, upravičencu se vrne plačilo v sorazmernem deležu za neizkoriščene mesece. Upravičencu se vrne znesek plačila v višini razlike med zneskom plačila upravičenca za subvencionirano letno vozovnico in ceno subvencionirane mesečne vozovnice oziroma subvencionirane mesečne vozovnice za deset voženj na mesec, ki jo plača upravičenec in je določena v pravilniku, ki določa cene subvencioniranega prevoza, za mesece dejanske uporabe subvencionirane vozovnice.
(4) Ob preklicu izvajalec poroča o vračilu razlike pri plačilu upravičenca, ki se izračuna po naslednji enačbi:
V = Clv – (Mv*Cmv), 
pri čemer je:
V: vračilo razlike pri plačilu upravičenca,
Clv: cena letne vozovnice,
Mv: število mesecev uporabe subvencionirane letne vozovnice,
Cmv: cena subvencionirane mesečne vozovnice.
14. člen 
(sprememba subvencionirane vozovnice) 
(1) Izvajalec izvede spremembo subvencionirane vozovnice na podlagi vložitve nove vloge s strani upravičenca. Izvajalec pred izdajo nove subvencionirane vozovnice prekliče obstoječo subvencionirano vozovnico.
(2) Če upravičenec prekliče vlogo, na podlagi katere so že izdane subvencionirane vozovnice in izvedeno plačilo upravičenca, in vloži novo vlogo, se plačilo subvencioniranih vozovnic na podlagi preklicane vloge upošteva pri novi vlogi.
15. člen 
(izguba in kraja subvencionirane vozovnice) 
(1) Izvajalec organu JPP posreduje podatke o izgubljenih in ukradenih subvencioniranih vozovnicah.
(2) V primeru izgube ali kraje subvencionirane vozovnice izvajalec izda nadomestno subvencionirano vozovnico.
16. člen 
(zloraba subvencionirane vozovnice) 
(1) Izvajalec ministrstvu za JPP posreduje podatke o zlorabljenih subvencioniranih vozovnicah.
(2) Če je prišlo do zlorabe pravice iz četrtega odstavka 114.b člena zakona, upravičenec to pravico izgubi, zlorabo pa ministrstvo za JPP ustrezno označi v evidenci subvencij prevoza.
(3) Izvajalec upravičencem, ki so izgubili pravico do subvencioniranega prevoza, v obdobju, v katerem so pravico izgubili, subvencionirane vozovnice ne izda, za že izdane subvencionirane vozovnice pa onemogoči njihovo uporabo.
(4) Upravičenec je v primeru ugotovljene zlorabe dolžan ministrstvu za JPP vrniti neupravičeno pridobljeno korist in sicer v višini zneska subvencije na mesečni ravni, za vsak posamezni mesec kršitve in za vse izdane subvencionirane vozovnice, za katere je ugotovljena zloraba.
(5) Znesek vračila iz prejšnjega odstavka se preračuna od dneva vložitve popolne vloge do dneva izdaje odločbe. Ob izdaji odločbe se določi tudi rok vračila, ki ne sme biti krajši od 30 in ne daljši od 60 dni od vročitve odločbe.
(6) Če upravičenec neupravičeno pridobljene koristi v določenem roku ne vrne, se znesek izterja z upravno izvršbo.
17. člen 
(plačilo subvencije) 
(1) Organ JPP izvajalcu na podlagi prejetih mesečnih računov in obveznih prilog, kot je to določeno v pogodbi med ministrstvom za JPP, organom JPP in izvajalcem, nakaže sredstva za poravnavo subvencije, in sicer na transakcijski račun izvajalca v roku največ 30 dni po prejemu računa. V kolikor je mesečni obračun višine subvencije negativen, izvajalec razliko nakaže organu JPP v roku 30 dni od potrditve poročila za obračun subvencije.
(2) Organ JPP upravičencu ali njegovemu zakonitemu zastopniku iz 114.g člena zakona, ki za prevoz od kraja bivanja do kraja izobraževanja koristi lasten prevoz, nakaže povračilo stroškov prevoza na transakcijski račun upravičenca v roku največ 30 dni od prejetega poročila o številu dejansko opravljenih voženj s strani upravičenca za pretekli mesec.
PREHODNA IN KONČNI DOLOČBI 
18. člen 
(oddaja vloge) 
Do vzpostavitve elektronske vloge preko portala e-uprava upravičenci iz sedmega, osmega in devetega odstavka 114.b člena zakona lahko oddajo le pisno vlogo na prodajnih mestih izvajalcev v skladu s 4. členom tega pravilnika.
19. člen 
(prenehanje veljavnosti) 
Z dnem uveljavitve tega pravilnika preneha veljati Pravilnik o izvajanju subvencioniranega prevoza (Uradni list RS, št. 7/20, 89/20, 133/21, 140/21 in 116/22).
20. člen 
(začetek veljavnosti) 
Ta pravilnik začne veljati 1. julija 2024.
Št. 0070-3/2024/13
Ljubljana, dne 21. junija 2024
EVA 2024-2570-0032
Mag. Bojan Kumer 
minister 
za okolje, podnebje in energijo 

AAA Zlata odličnost

Nastavitve piškotkov

Vaše trenutno stanje

Prikaži podrobnosti