Na podlagi 21. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 76/08, 79/09, 51/10, 40/12 – ZUJF, 14/15 – ZUUJFO, 11/18 – ZSPDSLS-1, 30/18, 61/20 – ZIUZEOP-A in 80/20 – ZIUOOPE), 112. člena Zakona o cestah (Uradni list RS, št. 132/22, 140/22 – ZSDH-1A, 29/23 in 78/23 – ZUNPEOVE), 27. člena Zakona o Triglavskem narodnem parku (Uradni list RS, št. 52/10, 46/14 – ZON-C, 60/17, 82/20 in 18/23 – ZDU-1O), Zakona o ohranjanju narave (Uradni list RS, št. 96/04 – uradno prečiščeno besedilo, 61/06 – ZDru-1, 8/10 – ZSKZ-B, 46/14, 21/18 – ZNOrg, 31/18, 82/20, 3/22 – ZDeb, 105/22 – ZZNŠPP in 18/23 – ZDU-1O), Zakona o pravilih cestnega prometa (Uradni list RS, št. 156/21 – uradno prečiščeno besedilo in 161/21 – popr.), 3. in 17. člena Zakona o prekrških (Uradni list RS, št. 29/11 – uradno prečiščeno besedilo, 21/13, 111/13, 74/14 – odl. US, 92/14 – odl. US, 32/16, 15/17 – odl. US, 73/19 – odl. US, 175/20 – ZIUOPDVE in 5/21 – odl. US), Zakona o varstvu javnega reda in miru (ZJRM-1, Uradni list RS, št. 70/06 in 139/20), 9. člena Zakona o financiranju občin (Uradni list RS, št. 123/06, 57/08, 36/11, 14/15 – ZUUJFO, 71/17, 21/18 – popr., 80/20 – ZIUOOPE, 189/20 – ZFRO, 207/21 in 44/22 – ZVO-2), 7.l in 16. člena Statuta Občine Bovec (Uradni list RS, št. 72/06, 89/10 in 75/17) je Občinski svet Občine Bovec na 14. redni seji dne 21. 6. 2024 sprejel
o prometnem režimu na območju Občine Bovec
(1) S tem odlokom se na območju Občine Bovec določa:
– območja, namenjena parkiranju;
– režim mirujočega prometa;
– parkiranje premičnih bivalnih enot;
– režim uporabe cest s posebnim prometnim režimom;
– inšpekcijski in redarski nadzor.
(2) Vsa ostala področja, ki niso urejena s tem odlokom, ureja veljavna področna zakonodaja, ki se uporablja neposredno.
(3) V odloku uporabljeni izrazi, zapisani v moški spolni slovnični obliki, so uporabljeni kot nevtralni za moške in za ženske.
(1) Posamezni izrazi, uporabljeni v tem odloku, imajo naslednji pomen:
– »javna površina« je površina, katere raba je pod enakimi pogoji namenjena vsem (npr. javna cesta, ki je v uporabi za cestni promet, ulica, trg, igrišče, parkirišče, park, zelenica);
– »parkirno mesto« je del javne površine, namenjene parkiranju enega vozila;
– »parkiranje« je prekinitev vožnje iz katerega koli vzroka, razen ustavitve vozila ali prekinitve vožnje zaradi tega, da se je vozilo izognilo prometni nesreči ali ker je voznik ravnal v skladu s prometnimi pravili;
– »parkirna ura« je naprava ali predmet za označitev časa prihoda na parkirni prostor oziroma začetka parkiranja;
– »parkirnina« je občinska taksa za parkiranje na javnih površinah, določenih s tem odlokom;
– »parkomat« je naprava za izdajanje parkirnih listkov;
– »parkirni listek« je potrdilo o plačilu parkirnine, ki daje pravico uporabe parkirnega prostora v času, označenem na parkirnem listku;
– »vstopni listek« je dokazilo o vstopu na parkirišče ali dokazilo za uporabo ceste s posebnim prometnim režimom z zapornicami na t.i. vhodnem terminalu;
– »letna dovolilnica« je dovolilnica, ki se izda ob izpolnjevanju predpisanih pogojev v obliki zapisa na brezkontaktni kartici ali v digitalnem zapisu v aplikaciji in omogoča uporabo parkirnih površin in cest s posebnim prometnim režimom v skladu s tem odlokom;
– »cesta s posebnim prometnim režimom« je občinska cesta, na kateri je z namenom umirjanja prometa na zavarovanih območjih in območjih z veliko prometno obremenitvijo določen poseben režim;
– »premična bivalna enota« je vozilo, ki je urejeno tako, da ga je mogoče uporabljati tudi za začasno bivanje. V tem odloku se kot »premična bivalna enota« šteje tudi avtodom;
– »e-vozilo« je vozilo, ki ga poganja en ali več električnih motorjev, lahko je enosledno ali dvosledno;
– »uporabnik javnih parkirnih površin« je voznik vozila, ki uporablja javno parkirno površino za namen parkiranja;
– »uporabnik cest s posebnim prometnim režimom« je voznik vozila, ki se vozi po cesti s posebnim prometnim režimom.
(2) Izrazi, uporabljeni v tem odloku, katerih pomen ni določen v prvem odstavku tega člena, imajo enak pomen, kot ga določajo predpisi, ki urejajo pravila cestnega prometa, motornih vozil in voznikov.
II. UREDITEV PROMETA IN PARKIRANJA
(upravljavec javnih parkirnih površin)
Z javnimi parkirnimi površinami in cestami s posebnim prometnim režimom upravlja občinska uprava Občine Bovec ali drug pooblaščen upravljavec, ki ga s sklepom določi Občinski svet Občine Bovec.
(1) Na območju Občine Bovec je dovoljeno parkiranje samo na urejenih javnih parkirnih površinah, uporablja pa jih lahko vsak, pod pogoji, ki so določeni z zakonom in s tem odlokom.
(2) Javne površine, namenjene parkiranju, so:
– parkirne površine, na katerih ni uvedeno plačilo parkirnine;
– parkirne površine na območju kratkotrajnega parkiranja;
– parkirne površine, na katerih se plačuje parkirnina.
(3) Upravljavec lahko na krajevno običajen način objavi, da se na določeni javni površini, namenjeni parkiranju, v določenem času ne parkira oziroma se iz nje parkirana vozila umakne. V kolikor se slednje ne upošteva in je ustavitev in parkiranje vozil v nasprotju z omejitvami in prepovedmi, izraženimi s prometno signalizacijo, se za prekršek kaznuje voznika z globo 80 eurov.
(4) Upravljavec lahko s postavitvijo ustrezne prometne signalizacije določi:
– da se posamezne javne površine uporabljajo izključno za potrebe parkiranja tovornih vozil, priklopnih vozil in avtobusov;
– da se posamezne javne površine uporabljajo izključno za potrebe parkiranja koles, koles z motorjem in motornih koles;
– da se posamezne javne površine uporabljajo izključno za potrebe parkiranja bivalnih vozil, premičnih bivalnih enot, počitniških prikolic in lahkih priklopnikov.
(časovne omejitve parkiranja)
(1) Na javnih površinah, namenjenih parkiranju, lahko parkirajo:
– osebna vozila in motorna kolesa med 0. in 24. uro;
– bivalna vozila, premične bivalne enote, počitniške prikolice in lahki priklopniki med 8. in 23. uro, izven tega časa pa le na posebej določenih in ustrezno označenih javnih površinah;
– tovorna vozila, priklopna vozila in avtobusi med 0. in 24. uro, le na posebej določenih in ustrezno označenih javnih površinah.
(2) Ne glede na določbe prejšnjega člena lahko Občinski svet Občine Bovec s sklepom določi dovoljeni čas parkiranja izven predpisanega časa.
III. PARKIRNE POVRŠINE, NA KATERIH NI UVEDENO PLAČILO PARKIRNINE
(neplačljive parkirne površine)
(1) Parkirne površine, na katerih ni uvedeno plačilo parkirnine, so:
– posebej urejena parkirišča izven vozišč javnih cest, ki so označena s predpisano prometno signalizacijo;
– parkirišča na voziščih javnih cest in drugih javnih površinah, ki so označena s predpisano prometno signalizacijo;
– parkirišča, urejena ob vozišču javnih cest.
(2) Določila prvega odstavka tega člena se ne nanašajo na javne površine, na katerih je uvedeno plačilo parkirnine.
IV. PARKIRNE POVRŠINE NA OBMOČJU KRATKOTRAJNEGA PARKIRANJA
(območje kratkotrajnega parkiranja)
(1) Območja kratkotrajnega parkiranja, dovoljeni čas in ceno parkiranja določi Občinski svet Občine Bovec s sklepom.
(2) Območja kratkotrajnega parkiranja so označena z ustrezno prometno signalizacijo. Iz prometne signalizacije mora biti razvidna časovna omejenost parkiranja in obveza namestitve parkirne ure ali evidentiranja začetka parkiranja v digitalni evidenci.
(3) Na območju kratkotrajnega parkiranja je potrebno na vidnem mestu v vozilu namestiti parkirno uro in označiti čas začetka parkiranja oziroma evidentirati čas začetka parkiranja v digitalni evidenci. Po izteku dovoljenega časa mora voznik vozilo odpeljati.
(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo tretjega odstavka tega člena.
V. PARKIRNE POVRŠINE, NA KATERIH SE PLAČUJE PARKIRNINA
(plačljive parkirne površine)
(1) Javne parkirne površine, na katerih se plačuje parkirnina, čas, v katerem se plačuje (obratovalni čas parkirišča), in višino parkirnine določi Občinski svet Občine Bovec s sklepom.
(2) Parkirnina se na plačljivih parkirnih površinah plačuje znotraj obratovalnega časa parkirišča.
(3) Parkirne površine, na katerih se plačuje parkirnina, so označene z ustrezno prometno signalizacijo. Režim parkiranja, dovoljeni čas parkiranja, obveza plačila parkirnine in njena višina so razvidni iz prometne signalizacije, na obvestilnih tablah ali na parkirnem avtomatu.
(režim uporabe plačljivih parkirnih površin)
(1) Na javnih parkirnih površinah, na katerih se plačuje parkirnina, je parkiranje dovoljeno za čas, za katerega je parkirnina plačana. Zavezanec za plačilo je uporabnik javne parkirne površine.
(2) Pobiranje parkirnine na javnih parkirnih površinah, na katerih se plačuje parkirnina, poteka s parkirnim avtomatom ali evidentiranjem v digitalni evidenci, s katerima upravlja občinska uprava Občine Bovec ali drug pooblaščen upravljavec.
(3) Parkirni listek iz parkomata, račun ali dokazilo iz digitalne evidence se šteje kot dokazilo o plačilu parkirnine.
(4) Parkirni listek ali drugo ustrezno dokazilo mora biti nameščeno v parkiranem vozilu na sprednji strani vetrobranskega stekla tako, da je dobro vidno in povsem čitljivo z zunanje strani vozila skozi vetrobransko steklo, oziroma je potrebno začetek parkiranja aktivirati v digitalni evidenci.
(5) Voznik mora na območju, na katerem se plačuje parkirnina in je parkiranje časovno omejeno, čas prihoda označiti s parkirno uro ali parkirnim listkom, kjer je vidna ura prihoda, ali evidentiranjem časa prihoda v digitalni evidenci.
(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega in petega odstavka tega člena.
VI. PARKIRANJE PREMIČNIH BIVALNIH ENOT
(1) Zadrževanje imetnikov premične bivalne enote na javni površini, ki je namenjena parkiranju premičnih bivalnih enot (v nadaljevanju: avtodomsko parkirišče), se šteje kot nujni počitek med vožnjo.
(2) Parkiranje je dovoljeno le za obdobje do 12 ur, kasnejše podaljševanje parkiranja ni dovoljeno.
(3) Avtodomska parkirišča, višino parkirnine, čas, v katerem se plačuje parkirnina (obratovalni čas parkirišča) in časovno omejitev parkiranja na teh parkiriščih določa Občinski svet Občine Bovec s sklepom.
(režim uporabe avtodomskih parkirišč)
(1) Na avtodomskih parkiriščih, na katerih se plačuje parkirnina, je parkiranje dovoljeno znotraj obratovalnega časa parkirišča za čas, za katerega je parkirnina plačana. Zavezanec za plačilo parkirnine je uporabnik javne parkirne površine.
(2) Pobiranje parkirnine na plačljivih avtodomskih parkiriščih poteka s parkomatom, z izdajanjem fizičnih računov ali evidentiranjem v digitalni evidenci, s katerimi upravlja občinska uprava Občine Bovec ali drug pooblaščen upravljavec, ki ga s sklepom določi Občinski svet Občine Bovec.
(3) Parkirni listek iz parkomata, račun ali dokazilo iz digitalne evidence se šteje kot dokazilo o plačilu parkirnine. Parkirni listek ali drugo ustrezno dokazilo mora biti nameščeno v parkirani premični bivalni enoti na sprednji strani vetrobranskega stekla tako, da je dobro vidno in povsem čitljivo z zunanje strani vozila skozi vetrobransko steklo, oziroma je potrebno začetek parkiranja aktivirati v digitalni evidenci.
(4) Voznik mora na območju, na katerem je parkiranje časovno omejeno, čas prihoda označiti s parkirno uro ali parkirnim listkom, kjer je vidna ura prihoda, ali z evidentiranjem časa prihoda v digitalni evidenci.
(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo četrtega in petega odstavka tega člena.
(daljše namestitve premičnih bivalnih enot)
(1) Za daljšo namestitev od 12 ur se premične bivalne enote poslužujejo namestitev v kampih z urejeno infrastrukturo, primerno potrebam avtodomov ali drugih za to urejenih postajališčih, ki so za to namenjena.
(2) Prijave in odjave premičnih bivalnih enot, ki v Občini Bovec opravljajo turistične nočitve, pri prijavnemu organu – matični policijski postaji, izvajajo registrirani ponudniki namestitev premičnih bivalnih enot. To so lastniki oziroma upravljavci kampov, ki so dolžni zaračunavati in odvesti turistično takso v skladu z veljavnim Odlokom o turistični taksi v Občini Bovec po številu opravljenih nočitev.
(parkiranje premičnih bivalnih enot »na črno«)
(1) V kolikor imetniki premične bivalne enote ne spoštujejo časovne omejenosti, kakor jo določa 10. člen tega odloka oziroma jo za posamezno parkirišče ali avtodomsko postajališče določi Občinski svet Občine Bovec s sklepom, se šteje, da kampirajo »na črno«.
(2) Z globo 83,46 eurov se kaznuje za prekršek voznika, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.
VII. PARKIRNE POVRŠINE ZA POLNJENJE E-VOZIL
(režim polnjenja e-vozil)
(1) Občinska uprava Občine Bovec določi na javnih površinah, namenjenih za parkiranje, parkirna mesta za polnjenje e-vozil, ki jih primerno opremi in označi.
(2) Z električno polnilnico in pripadajočim parkirnim mestom upravlja občinska uprava Občine Bovec ali drug pooblaščen upravljavec.
(3) Ceno nadomestila za polnjenje s sklepom določi župan Občine Bovec in se javno objavi.
(4) Režim parkiranja, dovoljeni čas parkiranja, obveza plačila nadomestila za polnjenje in njegova višina so razvidni iz prometne signalizacije, obvestilne table ali na električni polnilnici.
(5) Parkirišča, ki so namenjena polnjenju e-vozil, lahko uporabljajo samo e-vozila v času polnjenja. Uporabniki so zavezani plačati parkirnino in jih uporabljati po pogojih, ki jih določata 8. in 9. člen tega odloka.
VIII. PARKIRANJE NA PARKIRNEM MESTU ZA INVALIDE
(parkirna mesta za invalide)
(1) Občinska uprava Občine Bovec določi na javnih površinah, namenjenih za parkiranje, parkirna mesta za invalide, ki jih primerno označi.
(2) Parkiranje na teh parkirnih mestih je dovoljeno le z veljavno invalidsko parkirno karto, ki mora biti nameščena v parkiranem vozilu na sprednji strani vetrobranskega stekla tako, da je dobro vidna in v celoti čitljiva z zunanje strani vozila skozi vetrobransko steklo.
(3) Režim parkiranja na parkirnih mestih za invalide določi Občinski svet Občine Bovec s sklepom.
(4) Kršenje prvega in drugega odstavka tega člena se ureja s področno veljavno zakonodajo.
IX. CESTE S POSEBNIM PROMETNIM REŽIMOM
(ceste s posebnim prometnim režimom)
Ceste s posebnim prometnim režimom so ceste, na katerih je v skladu z veljavno področno zakonodajo in občinskimi predpisi z namenom umirjanja prometa na zavarovanih območjih in območjih z veliko prometno obremenitvijo določi poseben režim.
(režim uporabe cest s posebnim prometnim režimom)
(1) Zavezanec za plačilo uporabe cest s posebnim prometnim režimom je uporabnik ceste.
(2) Ceste s posebnim prometnim režimom, višino nadomestila za uporabo cest s posebnim prometnim režimom, način plačila nadomestila in čas, v katerem se plačuje, določi Občinski svet Občine Bovec s sklepom.
(3) Občinska uprava Občine Bovec ali drug pooblaščen upravljavec, ki ga s sklepom določi Občinski svet Občine Bovec pobira nadomestila za uporabo cest s posebnim prometnim režimom.
(4) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznika, ki uporablja cesto s posebnim prometnim režimom iz prvega odstavka tega člena brez plačila nadomestila.
(uporaba letne dovolilnice)
(1) Občinski svet Občine Bovec s sklepom določi območja, režim uporabe, višino nadomestila in pogoje, pod katerimi se izdajo letne dovolilnice za parkiranje na javnih površinah, na katerih se plačuje parkirnina, in za uporabo cest s posebnim prometnim režimom.
(2) Letna dovolilnica velja od 1. decembra predhodnega leta do 28. oziroma 29. februarja prihodnjega leta (skupaj največ 15 mesecev).
(3) Občinski svet Občine Bovec lahko s sklepom določi drugačno veljavnost letnih dovolilnic, kot jo predpisuje drugi odstavek tega člena.
(4) Letno dovolilnico izda občinska uprava Občine Bovec ali drug pooblaščen upravljavec na podlagi vloge ter predložitvi vseh potrebnih dokazil, ki jih določi Občinski svet Občine Bovec s sklepom.
(5) Letne dovolilnice so neprenosljive, izjemoma pa so lahko prenosljive pod pogoji, ki jih določi Občinski svet Občine Bovec s sklepom.
(6) Prepovedana je vsaka zloraba letne dovolilnice, njena prodaja, ponarejanje ali kakršen koli drug poseg v vsebino dovolilnice.
(7) Z globo 600 eurov in enoletno prepovedjo uporabe dovolilnice od dne ugotovitve zlorabe, se kaznuje za prekršek imetnika dovolilnice, ki ravna v nasprotju s petim odstavkom tega člena.
Letne dovolilnice za uporabo parkirnih površin se delijo na:
1. parkirna dovolilnica »OBČAN«,
2. parkirna dovolilnica »ZAPOSLENI«,
3. parkirna dovolilnica »SLUŽBENA«,
4. parkirna dovolilnica »LASTNIK POČITNIŠKEGA OBJEKTA«,
5. parkirna dovolilnica »BOVŠKI PONUDNIK«,
6. parkirna dovolilnica »GOST BOVŠKEGA«,
7. parkirna dovolilnica »PRILOŽNOSTNA«,
8. parkirna dovolilnica »PLOVBA«.
Letne dovolilnice za uporabo cest s posebnim prometnim režimom se delijo na:
1. cestna dovolilnica »CESTA S POSEBNIM PROMETNIM REŽIMOM«,
2. cestna dovolilnica »DOSTOP DO NEPREMIČNIN«.
XI. JAVNI PREVOZ POTNIKOV
(izvajanje javnih prevozov)
(1) V času poletne turistične sezone se lahko organizira občasni javni prevoz potnikov z namenom, da se razbremeni okolje in zmanjša število parkiranih vozil na preobremenjenih območjih.
(2) Občinski svet Občine Bovec lahko s sklepom določi, da posamezna letna dovolilnica velja tudi za uporabo javnega prevoza.
XII. ZBIRANJE IN OBDELAVA OSEBNIH PODATKOV
(zbiranje in obdelava osebnih podatkov)
(1) Pri postopku nakupa letnih dovolilnic se zbirajo in obdelujejo osebni podatki. Osebni podatki se zbirajo tudi pri prehodu na parkirišče oziroma območje ceste s posebnim prometnim režimom.
(2) Pri nakupu letnih dovolilnic se zbirajo naslednji osebni podatki: ime, priimek, EMŠO, naslov, sedež podjetja, registrska oznaka vozila, telefonska številka, naslov elektronske pošte, zaposlitev, lastništvo, izdana upravna dovoljenja, knjigovodske listine, dovolilnica za uporabo vstopno izstopnih mest za plovbo. Pri prehodu na parkirišče oziroma območje ceste s posebnim prometnim režimom se zbirajo naslednji osebni podatki: ime, priimek, naslov, registrska oznaka vozila, telefonska številka, naslov elektronske pošte.
(3) Osebne podatke občinska uprava Občine Bovec pridobiva neposredno od strank ob nakupu letne dovolilnice, z vpogledom v uradne evidence ali s pomočjo digitalnega sistema na parkirišču oziroma na območju ceste s posebnim prometnim režimom. Osebni podatki se zbirajo z namenom nudenja storitve in zagotavljanja delovanja prometnega režima.
(4) Osebni podatki bodo shranjeni v digitalni zbirki osebnih podatkov. Digitalna zbirka osebnih podatkov, zbranih ob nakupu letnih dovolilnic se hrani 5 let. Digitalna zbirka osebnih podatkov, zbranih ob prehodu na parkirišče oziroma na območje ceste s posebnim prometnim režimom se hrani 5 let.
(5) Osebni podatki se lahko obdelujejo za potrebe vodenja evidence izdanih letnih dovolilnic, za statistiko zasedenosti parkirišč kot anonimizirani osebni podatki, za odpiranje zapornic na parkiriščih oziroma na območjih cest s posebnim prometnim režimom, za ugotavljanje zlorabe letnih dovolilnic in za potrebe varovanja opreme parkirišč oziroma cest s posebnim prometnim režimom.
(6) Občinska uprava Občine Bovec bo osebne podatke hranila in varovala na primeren način, tako da ne bo prišlo do morebitnih neupravičenih razkritij podatkov nepooblaščenim osebam. Občina osebnih podatkov ne bo posredovala, posodila ali prodala tretji osebi brez pridobitve pisne privolitve posameznika razen pogodbenim obdelovalcem, ki za občino izvajajo naloge Občine skladno s pogodbo o obdelavi osebnih podatkov.
XIII. NADZOR NAD IZVAJANJEM ODLOKA
(1) Nadzor nad izvajanjem določil tega odloka izvaja Medobčinska uprava občin Bovec, Kobarid, Tolmin in Kanal ob Soči ali drug pristojni organ. Poleg navedenih, lahko nadzor izvaja tudi drug pooblaščen upravljavec, ki ga določi Občinski svet Občine Bovec s sklepom.
(2) Uporabniki javnih parkirnih površin in cest s posebnim prometnim režimom so dolžni plačati parkirnino, oziroma nadomestilo, na predpisan način. V primeru neplačila predpisanega nadomestila upravljavec zaračuna celodnevno parkirnino oziroma nadomestilo za uporabo na podlagi cenika.
(3) Če uporabnik javnih parkirnih površin in cest s posebnim prometnim režimom ne poravna parkirnine oziroma nadomestila v 8 dneh, se poda predlog oškodovanca pooblaščenemu prekrškovnemu organu Občine Bovec za uvedbo prekrškovnega postopka.
Za ostale prekrške voznika, za katere ni določena globa v tem odloku, se globa odreja v skladu z Zakonom o pravilih cestnega prometa (ZPrCP) (Uradni list RS, št. 156/21 – uradno prečiščeno besedilo in 161/21 – popr.), Zakonom o varstvu javnega reda in miru (ZJRM-1, Uradni list RS, št. 70/06 in 139/20) in Zakonom o cestah (ZCes-2, Uradni list RS, št. 132/22, 140/22 – ZSDH-1A, 29/23 in 78/23 – ZUNPEOVE) in drugo veljavno področno zakonodajo.
XV. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE
(1) Z dnem uveljavitve tega odloka preneha veljati Odlok o parkiranju v Občini Bovec (Uradni list RS, št. 46/19 in 82/19), uporablja pa se do 30. 6. 2024.
(2) Z dnem uveljavitve tega odloka preneha veljati Sklep o določitvi parkirnih površin območja plačljivih parkirnih mest (Uradni list RS, št. 7/20, 77/20, 92/20, 108/21, 88/22, 132/22 in 24/24), uporablja pa se do 30. 6. 2024.
(3) Z dnem uveljavitve tega odloka preneha veljati Sklep o določitvi parkirnih površin za polnjenje e-vozil v Občini Bovec in cenika (Uradni list RS, št. 14/20), uporablja pa se do 30. 6. 2024.
Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Št. 007-02/2024-12
Bovec, dne 21. junija 2024